Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25
Like Tree6Одобрявам

Доставките от Amazon - скъпи и бавни

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #16

    Отговор: Доставките от Amazon - скъпи и бавни

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Ползвам Amazon Prime, имам доста поръчки като голяма част от тях достигат мигновено до крайната си цел, без значение дали говорим за Испания или България. Доставката отнема средно 3 дена не повече (DHL).
    Чудесно, но моята поръчка както се вижда горе от скрийншота ще се чака повече от месец!

    Това е продукта:
    https://www.amazon.co.uk/gp/product/...?ie=UTF8&psc=1

    изрично е описано:
    In stock.
    Dispatched from and sold by Amazon.

    Не виждам каквото и да е оправдание за тази подигравка. И е на склад, и отговорността по изпращането е на Amazon, а не на друг търговец!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #17

    Отговор: Доставките от Amazon - скъпи и бавни

    (извън темата)

    As Amazon Pushes Forward With Robots, Workers Find New Roles


    https://www.nytimes.com/2017/09/10/t...s-workers.html


    (по темата)
    жертва си на тестове на бета версии за избор на опаковката
    https://www.cnbc.com/2017/05/10/amaz...warehouse.html
    ...
    making the whole process from placing an order to delivery more efficient as it looks to cut down the time a person has to wait for a package. One major part of the process is choosing and packing items in a fulfillment center.
    ...
    Този пост е редактиран от MitkoS; 31-10-17 в 16:07.

  4. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #18

    Отговор: Доставките от Amazon - скъпи и бавни

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Не съм наясно - Али-то с общи условия ли е?
    Не е ли като при Амазон - зависи на какъв търговец ще попаднеш и какви са неговите лични условия?
    Всички продавачи на сайта на Амазон и Ибей са принудени да приемат и се съобразяват с общите условия на сайтовете. Няма лабаво там. Ако трябва да върнеш нещо на gearbest е пълен кошмар. Скъсват ти нервите. Личен опит.

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #19

    Отговор: Доставките от Amazon - скъпи и бавни

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Всички продавачи на сайта на Амазон и Ибей са принудени да приемат и се съобразяват с общите условия на сайтовете. Няма лабаво там. Ако трябва да върнеш нещо на gearbest е пълен кошмар. Скъсват ти нервите. Личен опит.
    Пазарувал съм от Ибей, но сега почти всичко го взимам от Али-то с изключение на някои стоки, които са по-скъпи и рискувам да ме натоварят с ДДС, та търся в европейските Ибей или китайци(които имат складове в Европа). Специално за Ибей имам колега, който тяхната рода имат бизнес и пазаруват много от там. Той ми е споделял, че не всичко е розово при Йбей. Има случаи, в които Ибей те въртят доста преди да приемат рекламацията и ти върнат парите. Та съм стигнал до заключението, че перфектен сайт за пазаруване няма. Винаги може да се случи нещо непредвидено и да влезнеш в някой филм, затова приемаш факта, че може да пиеш една студена вода и толкова.
    kod, dimkaraganchev и ivodivo харесват това.

  6. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #20

    Отговор: Доставките от Amazon - скъпи и бавни

    Те може да те въртят, но ти връщат парите за разлика от gearbest. Да винаги може да се минеш, но затова коментараме как да е с по-малко и кои търговци как процедират. Китайците са опасни и много лъжат. Вече няколко пъти Ибей ми връща пари, заради китайски маймунджолъци. Супер лъжци са някои от тях.

  7. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #21

    Отговор: Доставките от Amazon - скъпи и бавни

    Да, определено има много долни китайци. За над 200 поръчки от Китай съм имал случаи, в които китайци са се правили на тарикати на дребно, но с поръчките човек, започва да се ошлайфа и да подбира по-читавите търговци. Спрямо gearbest имам само една поръчка на MeLE F10 Deluxe и всичко беше точно, та реално не мога да дам обективно мнение, колко са читави. Поръчвал съм също от geekbuying един джойстик за компютъра. Също дойде безпроблемно, но преди да дойде прочетох доста негативни коментари във фейсбук страницата им, и бях малко на тръни. Последното , което взех от подобни сайтове е телефона ми ulefone power 2 от tomtop и също всичко беше ок. Сигурен съм, че има хора, които не са случили на късмет, но това е част от живота. Утре може и на мен да ми се случи нещо подобно, при което и аз ще хвърлям огън и жупел, спрямо даденият сайт. Като цяло предпочитам Али-то заради причината, че търговеца е заинтересуван, всичко да е наред с доставката, за да може да си вземе парите, и когато търговеца има хиляди продажби, вероятността да се мъчи да те лъже е минимална.

    Sent from my Lenovo TB2-X30F using Tapatalk

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #22

    Отговор: Доставките от Amazon - скъпи и бавни

    Редакция
    Напук на безумната предполагаема дата на доставка, която се визуализираше в сайта на Amazon (на снимката отгоре), вчера получих поръчаната книжка. Общо, доставката отне 12 дни, а не както твърдеше тракинга - 33 дни.
    12 дни... пак ми се струва дълго за доставка в Европа на неособено ниска цена, но да кажем, че е приемлива.

    Това, което не разбирам е, как може на 31-ви октомври, когато пратката вече е била в процес на доставка тракинга да се смени и да предвиди доставка на 23-ти ноември - 20 дни по-късно от реалната дата, на която пристигна?
    Бях много близо до това, в началото на седмицата да анулирам поръчката и да си поискам парите обратно.

    Ta..., извинявайте Amazon за злословенето. Ама с половин уста казано и без желание. Сами сте си виновни.

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #23

    Отговор: Доставките от Amazon - скъпи и бавни

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    и когато търговеца има хиляди продажби, вероятността да се мъчи да те лъже е минимална.
    Това беше вярно, вече не е никаква гаранция. В Ибей е пълно с голд-сейлъри, с десетки и дори стотици хиляди продажби, които продават на комисионен базис без въобще да са виждали стоката, която може да е на хиляди киломери от тях. В почти всички преприемачески сайтове непрекъснато валят оферти от знайни и незнайни фабрики от всички краища на света, които си търсят продавачи с голд статус. Той не те лъже. Изпраща поръчката до производителя и много често се губи информация. Но има и много, които лъжат. Най-обичам китайци, които лъжат, че стоката е с локейшън Лондон да кажем. След седмица, когато поръчаното не е пристигнало в Лондон от Лондон и става ясно, че китайския мангал те е дзен-излъгал, отварянето на кейс довежда до 100% връщане на пари в рамките на 24 часа, щото трепери да не загуби статуса си. Като компенсация за причиненото неудобство след още седмица, две, пристига и изпратената нейде от покрайнините на шаолин вече безплатна стока...и на теб не ти остава друго освен доволно усмихнат да прелистиш малко хайку....

    Люлее се
    върху листото на банана
    дъждовна жаба.
    Кикаку
    Този пост е редактиран от Tommorow; 04-11-17 в 22:00.
    TRENDS одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #24

    Отговор: Доставките от Amazon - скъпи и бавни

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Това беше вярно, вече не е никаква гаранция. В Ибей е пълно с голд-сейлъри, с десетки и дори стотици хиляди продажби, които продават на комисионен базис без въобще да са виждали стоката, която може да е на хиляди киломери от тях. В почти всички преприемачески сайтове непрекъснато валят оферти от знайни и незнайни фабрики от всички краища на света, които си търсят продавачи с голд статус. Той не те лъже. Изпраща поръчката до производителя и много често се губи информация. Но има и много, които лъжат. Най-обичам китайци, които лъжат, че стоката е с локейшън Лондон да кажем. След седмица, когато поръчаното не е пристигнало в Лондон от Лондон и става ясно, че китайския мангал те е дзен-излъгал, отварянето на кейс довежда до 100% връщане на пари в рамките на 24 часа, щото трепери да не загуби статуса си. Като компенсация за причиненото неудобство след още седмица, две, пристига и изпратената нейде от покрайнините на шаолин вече безплатна стока...и на теб не ти остава друго освен доволно усмихнат да прелистиш малко хайку....

    Люлее се
    върху листото на банана
    дъждовна жаба.
    Кикаку
    Аз визирах Али-то. От Ибей много рядко пазарувам.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #25

    Отговор: Доставките от Amazon - скъпи и бавни

    Няма значение, същите схеми се забелязват и в Али-то. Рейтингът е вече едно нищо, успешната продажба на 1000 клечки за зъби с единична цена 1 цент и тази на 1000 телефона с единична цена 1000 долара водят до един и същи рейтинг. Системата е тотално опорочена.
    Този пост е редактиран от Tommorow; 05-11-17 в 14:08.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 21
    Последно: 02-01-18, 17:56
  2. Честит Празник, на вас, нашите скъпи Майки
    От fXOrange във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 08-03-15, 16:53
  3. AMD започна доставките на процесори с 16 ядра
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 09-09-11, 17:58
  4. Отговори: 5
    Последно: 03-01-11, 20:10
  5. Кабелна и интернет по-скъпи заради БТК
    От dragozow във форум Коментирай новина
    Отговори: 10
    Последно: 22-06-07, 00:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе