Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25
Like Tree6Одобрявам

Доставките от Amazon - скъпи и бавни

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Доставките от Amazon - скъпи и бавни



    Поръчах си преди десетина дни две книги и резервни мастила за принтера от Amazon.co.uk

    Резултатът - безумно скъпа доставка, разделяне на поръчката на три, пристигане в пощата, а не с куриер и срок на доставка - над един месец!!!
    Извинявайте, ама китайските онлайн магазини са песен в сравнение с тази подигравка - безплатни доставки, пристигащи за 2-3 седмици вместо 40 лева за по-лоша услуга

    Силно разочарован съм.
    Повече подробности в SetCombG.com >>>
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2

    Отговор: Доставките от Amazon - скъпи и бавни

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    ...китайските онлайн магазини са песен в сравнение с тази подигравка - безплатни доставки, пристигащи за 2-3 седмици вместо 40 лева за по-лоша услуга
    Доста преувеличаваш. Това с 2-3 седмици доставка от Китай е едно добро пожелание и са единични случаи при сигурно хиляди, които пристигат за над 1 месец.
    Когато това от Амазон стане системно и има други, които се оплакват тогава може да се нарече тенденция. Не може при първата ти закъсняла поръчка да даваш крайни оценки. Аз пък, каквото съм поръчал от там съм го получавал навреме, даже имам поръчка от американския Амазон минала през Германия и получена на третата седмица.
    Явно при теб се е получило лошо стечение на обстоятелства...

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #3

    Отговор: Доставките от Amazon - скъпи и бавни

    Три пратки от алиекспрес ми идват за 10 дена. Доставката струва по-малко от 2 долара! Стандартната за алиекспрес! Разбира се, че преувеличава с тези 2 - 3 седмици Безплатните не са опция.

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4

    Отговор: Доставките от Amazon - скъпи и бавни

    Забелязал съм, че по някой път пратки без тракинг номер идват за 10 дена а такива с тракинг им отнема над месец. Лично аз предпочитам, когато има опция да поръчвам със сингапурската поща. С нея отнема под месец. Все пак всичко е на късмет.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Отговор: Доставките от Amazon - скъпи и бавни

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Доста преувеличаваш.
    Силни думи...
    Прегледах си ордерите за последната година, имам един от 9, който е пътувал над 3 седмици - той е поръчан на 28.12 и е пристигнал на 26.1. 2017.
    Всички дръги са в рамките на 3 седмици.

    Прилагам скрийншот от последните ми две доставки на Е цигари. След тях съм поръчвал само преди 8 дни калъфчета за новия ми LG G6, които вече са в Европа и са изпратени от Амстердам към БГ, тоест, 100% ще се получат пак в срока, описан от мен.
    Тоест, моя опит показва, че от 10 случая, 9 отговарят на написаното от мен, което е всичко друго, но не преувеличение, камо ли доста.
    Факт е, че и забавения ордер е форсмажор, свързан с Нова Година и празниците около нея.

    Ако има тенденция, пратките от Китай да не се получават до 2-3 седмици, помоему има тенденция за невнимателен купувач, който не следи на сайта наличността на поръчаната стока и поръчва нещо, което не е на склад. Това определено не е проблем, който да бъде прикачен към онлайн магазина или шипинг методите му, а е липса на внимание от страна на купувача...



    И като цяло, надали тук е мястото за тези коментари - все пак, ключа на темата е доставка с цена на услугата близо 40 лева от над един месец от Amazon UK...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #6

    Отговор: Доставките от Amazon - скъпи и бавни

    То хубаво показваш скрийншоти, но те са със сингапурската поща. С нея определено идват до 3 седмици. Покажи с китайската поща да видиш как минава повече от месец и без да е нужно клиента да е невнимателен. Колкото до Амазон , 40лв и един месец доставка си е конщуство. Всичко, което съм поръчал от Европа(било от Ибей или някой китайски сайт със склад в Европа) е дошло за по-малко от 2 седмици.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Отговор: Доставките от Amazon - скъпи и бавни

    Хъх... И Fasttech, и Gearbest - това са двата китайски магазина от които поръчвам често имат избор на доставчик.
    От Fasttech, всичките ми поръчки са със Сингапурските.
    От Gearbest тази година са с:
    Shipping method: Netherlands Post Registered
    Shipping method: Royal Mail Registered
    Shipping method: Belgium Post Unregistered

    С китайски пощи имам чак от 2015-та, която няма как да проверя кога е пристигнала, защото номера вече не е в системата на БГ пощи.
    Но и не схващам защо да го правя - след като китайските пощи се бавят, ами избирайте си друг метод на доставка???
    Всичките са без пари - по $2-3.

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #8

    Отговор: Доставките от Amazon - скъпи и бавни

    Аз пазарувам предимно от Али-то и там не винаги имаш избор за доставка. Та се задоволявам, с това, което ми се предлага.
    kod одобрява това.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9

    Отговор: Доставките от Amazon - скъпи и бавни

    Дам, всъщност Али-то е огромен ресурс, с който имам нулев опит. Нещо органически не ми допада и винаги съм го подминавал, въпреки, че има с някой друг цент по-нски цени, отколкото в обособените китайски онлайн магазини.
    Но... такива гъдели като избор на доставка, изпращане с европейски пощи ми пестят нерви, време и в 90% от случаите срещи с митници
    Факт е, че като изпращаш хиляди пратки всекидневно имаш повечко опит и може да предложиш на клиентите си по-ефективна и добра за тях услуга, нещо което трудно би направил по-малък търговец в Али-то.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #10

    Отговор: Доставките от Amazon - скъпи и бавни

    Алиекспрес дава голям избор на куриери, между които и един безплатен. Аз ползвам стандартната поща на магазина, която е до максимум няколко долара и е много бърза, обикновено в рамките на две седмици.

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #11

    Отговор: Доставките от Amazon - скъпи и бавни

    Не съм наясно - Али-то с общи условия ли е?
    Не е ли като при Амазон - зависи на какъв търговец ще попаднеш и какви са неговите лични условия?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #12

    Отговор: Доставките от Amazon - скъпи и бавни

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Алиекспрес дава голям избор на куриери, между които и един безплатен. Аз ползвам стандартната поща на магазина, която е до максимум няколко долара и е много бърза, обикновено в рамките на две седмици.
    Али-то предимно работят с DHL и EMS където доставката надхвърля 30$ в повечето случаи. Има случаи, когато предлагат и избор между сингапурска, холандска, турска и хонконгска поща с доплащане от 2 до 5$ но има и доста случаи, в които ти се предлага само китайската поща. която в повечето случаи е безплатна и DHL; EMS, та в този случай просто нямаш избор освен да вземеш китайската доставка или да търсиш друг магазин, който предлага и други пощи.

    @kod Али-то е като Ибей. Платформа за търговци, но хубавото е, че, докато не финишираш покупката, търговеца не получава парите за стоката.
    kod одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #13

    Отговор: Доставките от Amazon - скъпи и бавни

    Ползвам Amazon Prime, имам доста поръчки като голяма част от тях достигат мигновено до крайната си цел, без значение дали говорим за Испания или България. Доставката отнема средно 3 дена не повече (DHL).

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #14

    Отговор: Доставките от Amazon - скъпи и бавни

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Али-то предимно работят с DHL и EMS където доставката надхвърля 30$ в повечето случаи. Има случаи, когато предлагат и избор между сингапурска, холандска, турска и хонконгска поща с доплащане от 2 до 5$ но има и доста случаи, в които ти се предлага само китайската поща. която в повечето случаи е безплатна и DHL; EMS, та в този случай просто нямаш избор освен да вземеш китайската доставка или да търсиш друг магазин, който предлага и други пощи.

    @kod Али-то е като Ибей. Платформа за търговци, но хубавото е, че, докато не финишираш покупката, търговеца не получава парите за стоката.
    Писах за алиекспрес. Ето с кои спедитори работят:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 1.jpg‎ (56.3 KB, 254 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 2.jpg‎ (48.7 KB, 279 Прегледи)

  18. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #15

    Отговор: Доставките от Amazon - скъпи и бавни

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Писах за алиекспрес. Ето с кои спедитори работят:
    Това е за даден търговец. Различните търговци работят с различни пощи. Последното нещо, което го поръчах го пратиха с PostNL. Преди него със сингапурската(нищо, че на избрания доставчик пише Алиекспрес стандарт шипинг)

    Sent from my Power_2 using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 21
    Последно: 02-01-18, 17:56
  2. Честит Празник, на вас, нашите скъпи Майки
    От fXOrange във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 08-03-15, 16:53
  3. AMD започна доставките на процесори с 16 ядра
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 09-09-11, 17:58
  4. Отговори: 5
    Последно: 03-01-11, 20:10
  5. Кабелна и интернет по-скъпи заради БТК
    От dragozow във форум Коментирай новина
    Отговори: 10
    Последно: 22-06-07, 00:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе