Резултати от 1 до 13 от общо 13

НТТ-3 Пловдив, никога повече.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #1

    НТТ-3 Пловдив, никога повече.

    След като съм закупил от тях няколко климатика и като цяло не се беше налагало да ги викам за нищо, реших да ги извикам за пълна профилактика на 2 броя от техните климатици, като на единия да сменят и лагера на турбината и като го свалят, те ми предложиха да свалят външното тяло с 10см за да е лесно възможен обратния монтаж Цената за пълна профилактика от 160лв/бр я приех, но след като направиха всичко ми поискаха допълнително 70лв за подмяна на лагер и 80лв за смъкване стойките с 10см, което за мен беше изключително изненадващо, защото пълната профилактика включва цялостно разглобяване на вътрешното тяло и изваждането и набиването на лагер, който струва 1лв (MGB, FAG струва 3лв) според мен няма как да струва 70 лв, при положение, че труда би следвало да е включен в пълната профилактика, лагера естествено не, а и поне да ти сложат някой скъп лагер марков FAG примерно, а не това тайванско менте от 1лв. Преместването на стойките на така или иначе свален климатик също да струва 80лв за пробиване на 4 дупки също е изключително арогантно, особенно когато ти ги казват нещата постфактум, а реално преместването беше необходимо само за тях, за да им е по-лесен обратния монтаж. На всичкото отгоре взеха 470лв, ни бележка, ни дявол, ей така в джобчето и довиждане.
    Просто огромно разочарование и естествено никога повече. ( досега винаги, когато съм купувал климатик са ми давали фиск. бон и тн, явно вече са го подкарали през просото)

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2

    Отговор: НТТ-3 Пловдив, никога повече.

    И после защо има теми като
    Профилактика на климатик или как да си спестим пари!


  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Отговор: НТТ-3 Пловдив, никога повече.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    И после защо има теми като
    Профилактика на климатик или как да си спестим пари!
    На всяко гърне - похлупак! И после защо има теми като "Миланов и приятели".

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #4
    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    И после защо има теми като
    Профилактика на климатик или как да си спестим пари!
    Вижте аз не съм искал да пестя пари, аз исках да се направи от тези, които са го монтирали и продали, аз нямам проблеми с въпросните 160 лв/бр, единственото с което имам проблем е да ме лъжат най-безочливо. Ако ми ги бяха казали всичките неща предварително, по-вероятно е да се бях съгласил, все пак веднъж за 8 години не е нещо невероятно, но да си платиш като поп и да ти набутат боклук, да те излъжат и накрая дори и една бележка да не ти издадат, това вече е супер too much.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #5

    Отговор: НТТ-3 Пловдив, никога повече.

    Хайде стига спамил!
    mod. edit

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #6

    Отговор: НТТ-3 Пловдив, никога повече.

    Цитат Първоначално публикувано от eddy Виж публикацията
    На всичкото отгоре взеха 470лв, ни бележка, ни дявол, ей така в джобчето и довиждане.
    Просто огромно разочарование и естествено никога повече. ( досега винаги, когато съм купувал климатик са ми давали фиск. бон и тн, явно вече са го подкарали през просото)
    Обади се или подавай жалба в НАП за неиздадената касова бележка. Там много ги обичат такива шмекери. От глобите на такива сиви икономисти и тарикати ще вържем бюджета.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #7

    Отговор: НТТ-3 Пловдив, никога повече.

    Стига с тези безмислени диалози с други потребители!
    mod. edit

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #8
    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Обади се или подавай жалба в НАП за неиздадената касова бележка. Там много ги обичат такива шмекери. От глобите на такива сиви икономисти и тарикати ще вържем бюджета.
    Това естествено е свършено доста преди да пусна темата. Те хората даже ми казаха, че в хода на проверката може да се свържат с мен, аз също им казах, че имам и допълнителни материали ако им трябват. Според тази от кол центъра до месец трябва да е приключила проверката и ще бъда уведомен.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #9

    Отговор: НТТ-3 Пловдив, никога повече.

    Само да питам от новия внос малко използвани клими ли имаш ?

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #10

    Отговор: НТТ-3 Пловдив, никога повече.

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Само да питам от новия внос малко използвани клими ли имаш ?
    Да и са вече на над 8 години само при мен, абсолютно безпроблемна работа, като изключим лагера на турбината на Тошибата, който беше подменен.

  13. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #11

    Отговор: НТТ-3 Пловдив, никога повече.

    Има доста хора, гледащи единствено цената на лагерите. Никой не отчита факта и възможността от прецакване на мотора, по време на смяната, съответно замяната с друг мотор за сметка на майстора.
    Прословутите Панасонишки мотори, са на цена за нов 160/200 лв, но наличност в BG йок. Смяната на лагерите, на същите варирира от 80-120 според региона. Ако има мераклии, да сменят по 10-20 лева, ще им пратя няколко!

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #12

    Отговор: НТТ-3 Пловдив, никога повече.

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Има доста хора, гледащи единствено цената на лагерите. Никой не отчита факта и възможността от прецакване на мотора, по време на смяната, съответно замяната с друг мотор за сметка на майстора.
    Прословутите Панасонишки мотори, са на цена за нов 160/200 лв, но наличност в BG йок. Смяната на лагерите, на същите варирира от 80-120 според региона. Ако има мераклии, да сменят по 10-20 лева, ще им пратя няколко!

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
    Да точно така, смяната е на тази цена, но когато е за смяна на лагер и климатика е на стената. При свален климатик и разглобен за пълна профилактика, тази цена е абсурдна, да не говорим, че пълната профилактика би трябвало да включва смяна на лагер при необходимост, като би следвало самия лагер да бъде заплатен допълнително. Нали в крайна сметка пълната профилактика е пълно преглеждане на компонентите след като са свалени, както и би трябвало да включва замерване на параметрите на климатика след като е сглобен и отново монтиран. Иначе другото е просто почистване и няма нищо общо с профилактика. Естествено замервания не ми бяха направени и тн.
    Разгледайте сайтовете на големите вносители, в някои от тях е описано точно какво Ви предлагат, като пълна профилактика и то на същата цена 160лв без ДДС, защото когато не издаваш НИКАКЪВ документ то реално е и без ДДС и данъци. Там описват как се свалят двете тела, носят се до фирмата там се отварят, почистват, основно се преглеждат и се оставят да работят 24ч в контролирана среда, където се замерват параметрите. Ето това е пълна профилактика, а не да го измият с градинския МИ маркуч, на двора МИ, да не сложат един термометър на климатика, да си оставят всички боклуци навсякъде в двора МИ, както и резервните части и винтчета, “артисали” след разглобяване и сглобяване. То вярно, моето е след дъжд качука, можеше да се поинтересувам, кой е грамотен и има необходимия ресурс да извърши една дейност качествено, но все пак разчитах, че фирмата от която съм закупил и са монтирали климатиците е най-правилното място за тази манипулация.
    А за отговорността, еми като се счупи пластмасата на платката на климатика или по-скоро щипките и, просто го монтираха без щипките, нали болтовете я държат. Те даже си тръгнаха преди да задуха топло втория клиатик, защото компресора бил тръгнал. Мога да продължавам да пиша още доста, но не виждам смисъл, прецакан съм няма да променя нещата, просто следващия път ще се информирам добре и така

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #13

    Отговор: НТТ-3 Пловдив, никога повече.

    Придържай се към темата!
    Която определено не е форума на data.bg
    mod. edit
    Този пост е редактиран от morandis; 23-10-18 в 12:24.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Никога повече "Тошиба" и "ТехноПро"
    От djino във форум Черен списък
    Отговори: 10
    Последно: 17-03-12, 19:21
  2. БТК - НИКОГА ПОВЕЧЕ!!!
    От danneyTEAM във форум Черен списък
    Отговори: 38
    Последно: 26-02-11, 22:41
  3. ПРЕМЕСТЕНО: БТК - НИКОГА ПОВЕЧЕ!!!
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 18-02-11, 08:13
  4. Снимка с повече Mp = файл с повече Mb? Или съвсем не?
    От roumen68 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 26-02-10, 17:40
  5. Candy - НИКОГА ПОВЕЧЕ!!!!
    От drianov във форум Черен списък
    Отговори: 11
    Последно: 10-03-08, 13:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе