Страница 9 от 9 ПърваПърва ... 789
Резултати от 121 до 124 от общо 124

Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    1
    #121

    Re:Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Здравейте и аз се сдобих с Elite 4000 usb new не че имах голяма нужда от него ама беше много на далавера.До колкото разбрах чиповете mt1389de са два вида единият по-голям а другия по-малък моят е по-малкият .Веднага го тествах с няколко филма divx на usb и на cd направи ми впечатление че насича кадрите без значение дали е със или без субтитри особено при по бързи сцени когато кадрите се менят по-интензивно дори има няколко филма на които зацикля за по секунда-две и после бързо наваксва и така през цялото време.На dvd този проблем не го забелязах.Аз имам и едно НЕО PDX77 на около 3 години на него въпросните divx си вървят перфекно!!! шах и мат .Веднага отворих Елита и забелязах,че mt чипа е замостен на 3 места по 2 крачета едно с друго незнам дали трябва да е така .Ако някой го е отварял и оглеждал моля да пише дали и при него е така или на моята бройка китайчетата са поотървали повечко калай.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    1
    #122

    Re:Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Здравейте,
    Купих DVD Elite PV-4000USB януари 2010г.Прочетох доста коментари в българското интернет пространство за този плейър.
    Влязох в setup-а и видях това:

    Версия- 07.01.03.08
    Подверсия- 00.00.02.28
    8032- 07.01.03.08
    Серво- 07.23.00.00
    Риск- 07.01.03.08
    ДСР- 10.09.00.65
    Рег. код - 0

    Имате ли представа дали това е последната подверсия на фирмуера, защото като пусна филм през USB филма насича.От вашия коментар разбрах, че вие сте със фирмуера на AKAI.Насичат ли филми през USB със този фирмуер?Какво бихте ме посъветвали?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #123

    Re:Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Честито, колега......... Гледам, че и ти си се набутал с тъпия Елит........И аз като тебе изчетох де що има из форумите за този модел, ама след като вече го бях купил...... Тотално съм разочарован........Половината от функциите които са изброени в листовката въобще ги няма или по-точно вървят само на ДВД-формат.........Пробвах да пусна USB-то, ама йок......Вианги тръгва да зарежда от диска и ми казва, че няма диск.........USB-то въобще не го вижда.....На някои avi-та не можеш да пуснеш нито да ги превъртиш напред, назад, не работи зума, петканален звук вади само на ДВД........Абе пълен боклук..........Тук гледах, че има някакви фърмуеъри, ама те са само за субтитрите, май.........Направо го събрах пак в кашона и на тавана........да събира прах......Взех си едно NEO М-51......Еми това е друга работа.........Няма никакви проблеми, нито със субтитри, нито със звука.............Всички Divx филми които са с 6 канален звук си тръгват и си вадят съраунд звук, има сумати аудионастройки, включително и тонгенератор за тестване на всяка отделна колонка, настройване на разстоянието между колонките и слушателя, за по-добър баланс между каналите, никакъв проблем със субтитрите, стартира 99% от дисковете които му пускаш......И това само за 70 лева от Техномаркет..............

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #124

    Re:Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Тъй като съм зодия овен,т.е. мноооого упорит .......реших да се позанимая с Елитчето......Та така.Отворих го и какво да видя:куплунга който влиза в платката за 6-каналния звук не е вкарана докрай.Натиснах я влезе на вътре и......Като го пуснах изкара перфектен звук от колоните.....Балансиран с мощен звук на субуфера......Много се изкефих, въпреки че изгубих гаранцията....... Звука е много по-добър от този на НЕО-то (М-51), въпреки че последния има повече аудионастройки и вградени Prologic и DTS, а Елита няма......Затова си свалих от нета програмката WinAviConvertor 7.6 с която конвертирам avi-тата в DVD формат, като програмката зкача и субтитрите.......Програмката е сравнително бърза (в за висимост от мощността на процесора), но на моя комп филм в avi -формат с размер 1.4 Gb се конвертира до DVD за около час и десет, двайсет минути.....Размера става около 4Gb и перфектно се събира на една стандартна DVD подложка.......Ако филма е с размер от 600-700 Mb след конвертиране става около 1.4Gb, така че на една подложка от 4.7Gb се събират два, че и три филма.......Програмката може да конвертира и във VCD формат, но не мога да прикача субтитри на него....Не знам защо.След като пусна такъв филм на Елита, няма никакви проблеми......Нито насича, нито чезнат субтитри, вади си перфектен 6 канален звук, качеството на картината е отлично........Понеже ползвам плеъра основно за слушане на музика и по-рядко за филми, сега съм с него.НЕО-то се дъни на DVD записваеми дискове.....Започва да насича, от време на време картината става на квадратчета......А при avi-та при по-динамични сцени забива и ги прескача, неща които при елита ги няма........

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 9 ПърваПърва ... 789

Подобни теми

  1. DVD Player Elite PV-4000USB "Firmware''
    От drumwize във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 25-02-12, 12:07
  2. Въпрос за 5.1 звука на ELITE PV-4000USB...
    От daudebardia във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 6
    Последно: 02-02-10, 10:19
  3. Elite DVD/DivX плеър PV-370X
    От yavor3344 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 29-01-09, 22:25
  4. DVD ПЛЕЙЪР ELITE PV 400USB, ELITE PV 4000USB или NEO DVD-R45USB HD
    От stancho_75 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 11
    Последно: 27-02-08, 08:03
  5. Избор на DVD плеър Elite
    От SashoXP във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 14
    Последно: 07-12-07, 15:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе