Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 124

Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #91

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    И аз съм вече с AKAI-че! Субтитрите се оправиха! DTS си няма все още! Друга разлика не виждам голяма! Абе, ще се хвърля тоя Елит скоро, ама добре че не гледам филми хич, само МР3 по-честичко. Ама и дето няма DTS ме вбесява, имам към 12-13 CD с DTS audio CD. Карай, за 50 лв толкоз!

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    9
    #92

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Има ли от някъде да изтегля фирмуер за стария модел на 4000 usb на която менюто да е на кирилица? Моето е на български ама на шльокавица.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    9
    #93

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Браво на dvdsub!

    И аз ще минавам на AKAI скоро.
    Въпрос: Само шрифта ли оправят "АКАЙ"-ските версии.
    Дали няма да оправаят и орязаните имена на филмите в менютата ?
    Ако не, има ли вече някакъв "лек" за тях ?

    Освен това: Сигурно си внушавам, но ми се струва, че след upgrаde на софтуера в сервиза (заради изчезването на субтитрите), като че ли имам проблеми с отварянето на много файлове. Преди май всичко отваряше, а сега често зависва на някои филми (и то така че само хардуерно Вкл./Изкл. го оправя). На PC-то ми обаче всичко си върви от същия диск, или USB. (На ПЦ-то използвам KMPlayer с вградени кодеци). Не мога да сравнявам за конкретни заглавия, защото нямам спомени за такива неща преди. Някой друг да има такива ядове ?


  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #94

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Шрифта, изчезването на субтитрите и поведението на бутона Source само съм забелязал да имат промяна!

    Имената са си орязани, както преди!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    60
    #95

    Re:Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Цитат Първоначално публикувано от dlachev
    Браво на dvdsub!

    И аз ще минавам на AKAI скоро.
    Въпрос: Само шрифта ли оправят "АКАЙ"-ските версии.
    Дали няма да оправаят и орязаните имена на филмите в менютата ?
    Ако не, има ли вече някакъв "лек" за тях ?

    Освен това: Сигурно си внушавам, но ми се струва, че след upgrаde на софтуера в сервиза (заради изчезването на субтитрите), като че ли имам проблеми с отварянето на много файлове. Преди май всичко отваряше, а сега често зависва на някои филми (и то така че само хардуерно Вкл./Изкл. го оправя). На PC-то ми обаче всичко си върви от същия диск, или USB. (На ПЦ-то използвам KMPlayer с вградени кодеци). Не мога да сравнявам за конкретни заглавия, защото нямам спомени за такива неща преди. Някой друг да има такива ядове ?

    И аз го забелязах това "зависване", което се оправя само с изключване от мрежата, но май проблемът е хардуерен - има една теория на румънците, че DVD-то има проблем с волтажа, от коет пък се загрявал прекалено много чипа и от там идвали всички проблеми. Относно файловия браузър и DTS, се надявам някой да даде едно рамо да се оправят и тези дупки в софтуера.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    9
    #96

    Re:Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    За зависването: Не мисля че точно този проблем е от хардуера. Просто го прави на определени филми - винаги, и от USB и от диск.
    На някои обаче не се стига до Вкл. Изкл. а просто се връща обратно в менюто (например 13.Going.On.30.28200429.WAF от замунда)
    Сигурно липсва някой кодек. Не съм компетентен да разсъждавам по темата.

    Друга приятелска забележка: След като се помъчих с буквалното следване на съвета ти dvdsub за копиране като имидж с неро, и съсипах 2 диска, накрая просто записах файла на CD (пак с nero) и всичко стана ОК. (спазих инструкцията за име на диска MEDIATEK, без мултисесия).Това с "имиджа" не го разбрах и не се получи, но се оказа че и без него може. Новия шрифт е ОК, а самото upgrade беше неочаквано лесно (разбира се следвайки стриктно инструкцията от dvdsub)


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    60
    #97

    Re:Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    dlachev,
    Съжалявам за изхабените дискове, може би не съм обяснил правилно смисъла на имиджа - CD ROM (ISO), радвам се че при теб се е получило с Data CD, иначе имах предвид това:



    А за забиването на DVD-то при мен го имаше и преди ъпдейтите , според мен ако е липса на кодек не би трябвало филма да се възпроизвежда около 15 минути (пак това съкрално число) и след това да зацикл - както ми се е случвало.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    104
    #98

    Re:Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    WAF в именто на филма означава резолюция 800х336 филми с резолюция над 720 не се плейват от двд-та затова блокира.
    Пуканката и WD tv плейват тези филми.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    9
    #99

    Re:Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    tchefo,
    Благодаря ,
    Това за WAF не го знаех, полезно ще бъде и за другите да го разберат.
    Все пак, проверих файла, той е 736х384 пиксела.
    Моля те обясни като на прост човек, какво е това WAF в карайна сметка ?
    Може и да се отклоняваме от темата, но това е много важен въпрос, според мен.


  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    89
    #100

    Re:Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Работата с търсачката не е убила никого и става за секунди, но...
    Накратко: WAF не е формат, а името на групата, която е рипнала филма и ги конвентира във формат 800х336. Повече по темата: Как да трансформирам WAF в DVD и Къде изчезнаха WAF?.


  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    86
    #101

    Re:Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Здравейте,
    вчера купих от Метро един Елите 4000USB за родителите ми, но се оказа, че има проблем с четенето на някои филми, след изчитане на темата разбрах, че съм с новият вариант на плеъра и то с последният фърмуеър. След анализ на ситуацията стигнах до извода, че проблемът пак е в субтитрите, ако не ги запиша на CD или флашка няма проблем, но ако са там филмът забива и единствено Power-ът го оправя. Ако имам днес време, ще се постарая да открия закономерноста при проблемните субтитри. Все още се чудя, дали да го флашна с AKAI-ският фърмуеър

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    80
    #102

    Re:Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Някой с Акайския фирмуер с големия шрифт да е забелязал насичане на дивх когато са пуснати субтитрите?Иначе когато е без субове филма си върви гладко.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    86
    #103

    Re:Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Неще и неще да се флашва с AKAI-ският фърмуеър . От 10 филма само два вървят с субтитри, другите насичат или забиват, а като разкарам субтитрите всичко е О.К.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    1
    #104

    Re:Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Цитат Първоначално публикувано от 4o4o
    Здравейте,
    вчера купих от Метро един Елите 4000USB за родителите ми, но се оказа, че има проблем с четенето на някои филми, след изчитане на темата разбрах, че съм с новият вариант на плеъра и то с последният фърмуеър. След анализ на ситуацията стигнах до извода, че проблемът пак е в субтитрите, ако не ги запиша на CD или флашка няма проблем, но ако са там филмът забива и единствено Power-ът го оправя. Ако имам днес време, ще се постарая да открия закономерноста при проблемните субтитри. Все още се чудя, дали да го флашна с AKAI-ският фърмуеър
    Аз също съм с новия Елит 4000USB с коригиран проблен на субтитрита (суб 00.03.47.20). и сам почти сигурен че този проблем го прави на филми с аудио кодек АС3 5+1 канала. при конвертиране на звука към МР3 (2 канала) проблема се решава. Интересното е че при филми с аудио АС3 2 канала ДВД-то не забива.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    86
    #105

    Re:Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Явно са променили названието на диска за флашване, защото немога да подкарам AKAI-ският фърмуеър. Преди време имаше подобен проблем с 400USB, бяха го променили от MEDIATEK на ELITEMTK, съответмо MTK.bin на 400.bin. Явно ще трябва да се запасим с търпение. Така и неуспях да налучкам новото име на етикета и bin файла.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. DVD Player Elite PV-4000USB "Firmware''
    От drumwize във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 25-02-12, 13:07
  2. Въпрос за 5.1 звука на ELITE PV-4000USB...
    От daudebardia във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 6
    Последно: 02-02-10, 11:19
  3. Elite DVD/DivX плеър PV-370X
    От yavor3344 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 29-01-09, 23:25
  4. DVD ПЛЕЙЪР ELITE PV 400USB, ELITE PV 4000USB или NEO DVD-R45USB HD
    От stancho_75 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 11
    Последно: 27-02-08, 09:03
  5. Избор на DVD плеър Elite
    От SashoXP във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 14
    Последно: 07-12-07, 16:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе