Около 1400 апарата и около 2000 легла заявиха налични за интензивно лечение по спомен, при заети в момента доста под 200.Страшна епидемия.
Около 1400 апарата и около 2000 легла заявиха налични за интензивно лечение по спомен, при заети в момента доста под 200.Страшна епидемия.
Ами много добре! Тук нормално са 1250 интензивни легла-говорим за напълно оборудвани за командно дишане и т.н.
Увеличиха го до 2400, но не се стигна до там. Отделно преместиха около 50 пациента в Германия. И все пак говорим за 17 млн. души тук.
Ако това е така-няма нужда от паника.
Интересно четиво...
http://skandalno.net/20-%D0%B4%D0%BE...%D0%B0-184063/
Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk
Има логика и наистина няколко държави в Европа се дърпаха до последно да въвеждат мерки - Великобритания, Швеция и донякъде Нидерландия.
Тук не искаха да затварят училищата, но под натиска на учителите го направиха на 15 март. В общи линии забраните са-без масови прояви и не на групи по улиците, освен ако не сте семейство.
Все още около 50% си ходят всеки ден на работа. Вчера имаше дебат за маските, но засега правителството се дърпа и препоръчва да не се носят.
Искат да ни уморят тук
Мисля, че изкупуването и обсебването на животоспасяващ патент в условията на пандемия трябва да се криминализира в световен мащаб.
Би трябвало да има международен фонд за финансиране на такива разработки и някакъв екип учени, който достатъчно прозрачно да дава оценка на перспективността на даден проект и съответно до каква степен да бъде финансиран.
Може да се вземе пример от Фондацията за свободен софтуер, и след успешно изобретение всички да могат да произвеждат лекарствата, спонсорирани от този фонд, без лиценз, а не да се ритат сега по кокалчетата кой да гушне кинтите, просто не е сега момента.
Тъпото е, че всеки вирус, който се срещне с млад и здрав човек отслабва при разпространението, но при слаб организъм се възпроизвежда безконтролно и се предава по-лесно.
Като затворим всички, може да си направим лоша услуга. Колкото по-бързо се разпространи-толкова по-бързо ще изчезне .
Който има причини да се страхува-винаги може да вземе мерки.
"Във всичките страни, освен в Китай, извънредното положение беше въведено под натиска на общественото мнение, което в предишните две седмици, с помощта на масовите медии на властта, беше достатъчно паникьосано. Великобритания е отлично доказателство за това – там властите отказаха да въвеждат карантина и обявиха, че ще разчитат населението да придобие групов имунитет. Надяваха се да изчакат да мине заразата, но под натиска на всенародната психоза в крайна сметка се принудиха да въведат извънредните мерки."
Интересно как обществото успя да натисне Борис Джонсън към болницата?
На мен ми е по-интересно какво ще стане след като премине истерията. Китайците ще изкупуват и инвестират в много закъсали предприятия , банки, пристанища, застрахователни институти , телекомуникации...
Така ще си разширят влиянието в Европа.От това се опасяват тук (и в Германия и т.н.) и трябва да се мисли как да се спре това нашествие. Ако трябва ще се национализира, защото може да се окаже, че след като сме поседели у дома -новия ни шеф е китаец
Иначе тук се надяват да върнат децата в училище през май, ако успеят да убедят учителите. Доколкото е възможно контролирано заразяване, за да се приключи по-бързо.
Всеки с хронични проблеми, възраст и т.н. е в правото си да се пази и останалите трябва да се опитват да го пазят.
Но пак се връщаме към тестването- няма да мине без това, иначе се стреля на тъмно с надеждата да уцелиш
Някой има ли линк към сайта на вестник ЧУК-ЧУК? .... обзела ме е неистова потребност да прочета истината за всички вируси....
Забраниха полетите от и до Великобритания
https://www.caa.bg/sites/default/fil..._45-01-186.pdf
Как да се направи масово тестване за коронавируса И защо настоящите опити за епидемиологично проучване не дават цялостна картина
След пет месеца – какво знаем за COVID-19 и кога ще го преборим? Вирусът убива хората с по-странен организъм"Ясно е, че имунната система отговаря на инфекцията от COVID-19", казва вирусологът Майк Скинър от Imperial College London. По думите му, създадените антителата ще осигурят защита срещу бъдещи инфекции - но тази защита няма да продължи цял живот. Според повечето вирусолози, ще сме предпазени само за година или две.
"Същата е ситуацията и с другите коронавируси, които се разпространяват сред хората, казва Скинър. - Това означава, че дори и повечето хора да бъдат изложени на вируса, той вероятно ще се превърне в ендемичен - което означава, че ще видим сезонни пикове на това заболяване."
Болницата в Провадия в невъзможност да приема пациенти с коронавирус | Moreto.net - Варна
Болницата в Провадия в невъзможност да приема пациенти с коронавирус
В Провадийската болница "Царица Йоана" трябва да посрещат средно тежки случаи на Covid-19. Това е определено в заповедта на здравния министър. Ръководството на лечебното заведение обаче отказва да подпише договор с министерството, защото няма да може да го изпълни, информират от Нова телевизия.
През последните 20 години болницата в Провадия намалява капацитета си близо 4 пъти. Днес в нея има 65 болнични легла и едва 15 лекари. Заведението е определено за лечение на неусложнени пациенти с коронавирус, като за целта трябва да бъдат предвидени 16 легла.
„Ние нямаме нищо от това, което трябва да имаме, за да сключим тази пътека. А аз за да подпиша тази пътека, трябва да подпиша декларация с невярно съдържание, че това нещо го има”, обясни д-р Светослав Неделчев, управител на МБАЛ „Царица Йоана“-Провадия.
Отделна сграда няма. Мястото, което може да се ползва за изолационно отделение, може да се обособи на третия етаж, където сега е вътрешно отделение.
„Трябва да са качва и техника, и хора на третия етаж без асансьор. Нямаме Кугел, което е едно от основните изисквания. Това е рентгенов апарат, които да прави рентгеновите снимки при леглото на болния. Този Кугел струва много пари – проверих, не е по нашите възможности. Респиратори нямаме, нямаме достатъчно монитори за следене на жизнени функции. Имаме 3 монитора. Да не говоря инфузионни помпи и други по-малки, но много на брой други неща. Всичко това струва много пари”, обясни д-р Светослав Неделчев.
Финансовите възможности на общинска болница са малки, помощ идва от местната администрация и дарения.
„Да кажем, че общината ни помогне да закупим това нещо, но ние нямаме никакви предпазни средства. Със собствени средства си купуваме маски, купуваме си калцуни, но нямаме никакви защитни облекла”, обясни д-р Неделчев.
Ситуацията се утежнява не толкова от липсата на апаратура, колкото от факта, че 75% от персонала на болницата в Провадия е в пенсионна възраст.
„Пулмологът, които трябва основно да поеме нещата, е на 83 години, двете педиатърки – едната на 79, другата – 76. Няма какво да говоря повече нататък”, обясни д-р Неделчев.
За да работи отделението за лечение на пациенти с коронавирус, проблем ще е и числеността на персонала.
„Трябва да има 3 екипа по 5 сестри, към всеки един екип по един лекар, а цялата болница разполага с 19 сестри. Какво правим? Спираме, затваряме всички отделения”, пита д-р Светослав Неделчев.
Част от сестрите пък не гарантират, че ще останат на работа.
Управителят на болницата е изпратил писма до здравното министерство, РЗИ, Здравната каса и до Националния щаб с искане да се направи оглед на лечебното заведение. Според него решение може да има, само ако се получи външна помощ – както за закупуване на апаратура, така и за обезпечаване с медицински кадри.
Този пост е редактиран от hristoslav2; 18-04-20 в 18:16.
От вчера не се коментира нищо за 8-те милиона лева, нужни им за изследване. Пълно мълчание, отвсякъде. Мирише ми на тайна договорка с американците, имайки пред вид изявлението на посланичката им. Сещам се за 4 европейски института, които могат да свършат работа за разработката, ако бандата изкуфели старчета в БАН не намерят място за тях тук.
Какво мислите за това: https://m.24chasa.bg/novini/article/8472176?
Ако наистина са прави, тази епидемия ще бъде на вълни със затихваща сила и може да продължи години.