Страница 201 от 707 ПърваПърва ... 151191199200201202203211251 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,001 до 3,015 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3001

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Дават едни 300лв и са със възстановени права....а трябва да е 900лв за три години така както е за всеки друг цървул от територията....но нали се сещаш, че за това не са виновни те, а някой палячо в някакъв смешен кабинет....
    Още половин година епидемия и света ще се излекува от доста от измислените си либерастки глупости и ще проумее, че в основата на всеки прогрес стоят реда и правилата! Ще се върнем към изпитаните през вековете християндемократически ценности, националните държави и границите между тях. На надебелялата Европа ще и се наложи сама да си върши и черната работа, а не да търси бели роби да и я вършат!
    Mega, Jack Krauser и DOLBY VISION 4K харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #3002

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Нещо за UK някаква грешка ще да е това за смъртните случаи за последния ден?
    И по рано видях тази цифра - нещо не ми се връзва...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    33
    #3003

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    "...Общо 26 097 души са починали, след като са дали положителни проби за коронавируса, показват нови данни на здравните власти, включващи не само починалите в болници, но и тези в други заведения като старчески домове.
    Това означава, че в Обединеното кралство има повече жертви на болестта COVID-19, отколкото във Франция и Испания.
    Вчера броят на жертвите бе 21 678, но включваше само починалите в болници, отбеляза Франс прес. Днес към статистиката бяха добавени и починалите в социални домове...."
    ....цитат от статия в Дир.бг
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 30-04-20 в 08:02.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3004

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Нещо за UK някаква грешка ще да е това за смъртните случаи за последния ден?
    И по рано видях тази цифра - нещо не ми се връзва...
    https://www.bbc.com/news/live/world-52466471

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #3005

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Той Муфтаджийски е свестен, ама нали знаеш кой командва.
    Преди два дни каза, че казвали истината щото така му било наредено.
    Не щото трябва да казва истината по принцип, а защото така му било наредено !!!

    Иначе нямало да го прави (това го каза в края на същото интервю)

    --------------------
    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Още половин година епидемия и света ще се излекува от доста от измислените си либерастки глупости и ще проумее, че в основата на всеки прогрес стоят реда и правилата! Ще се върнем към изпитаните през вековете християндемократически ценности, националните държави и границите между тях. На надебелялата Европа ще и се наложи сама да си върши и черната работа, а не да търси бели роби да и я вършат!
    Ще ти се ама нема да стане.

    И ценностите не са християнски, а са общочовешки.

    Това че християните си самоприписвате някакви високоморални качества и ценности си е ваша измислица и ваш проблем.
    Например "вярата" като такава не е никаква ценност. Ценност е, ама само за шаманите, да си имат стадо с вяра.
    Имате си и божа заповед на тая тема и въобще не ви минава през акъла за чий са я турили тая заповед вашите попове.

    Обществените ценности са общочовешки, а само нахалниците си ги самоприсвит на някаква подгрупа на която и те принадлежат. Фактически те казват "нашия егоизъм е ценност", но нямат достатъчно акъл да го проумеят
    Този пост е редактиран от MitkoS; 30-04-20 в 02:50.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #3006

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    pap1918 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,877
    #3007

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Преди два дни каза, че казвали истината щото така му било наредено.
    Не щото трябва да казва истината по принцип, а защото така му било наредено !!!
    Иначе нямало да го прави (това го каза в края на същото интервю)
    Това не съм го гледал и ако наистина е така - нямам обяснение - на мен ми изглеждаше свестен
    или поне разбиращ(ориентиран).Но то военен - знаеш ли..

  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #3008

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Преди два дни каза, че казвали истината щото така му било наредено.
    Не щото трябва да казва истината по принцип, а защото така му било наредено !!!

    Иначе нямало да го прави (това го каза в края на същото интервю)
    Не беше ли на брифинг това?

    Понеже имам спомен за нещо подобно (вероятно е същото но останах с различно усещане от твоето), където Мутафчийски сподели, че някой си родител предложил да направят и детски вариант и да послъгват ако трябва малко за да не стресират децата. Та тогава той - генерала - каза, че и да иска не можел понеже така е поел анагажимента - да казват само истината!
    Е това е доста по различно от твоето твърдение - та ако има запис да го видим кой е останал с вярното усещане
    Аз съм с интерактивна телевизия и мога да гледам назад стари предавания но не знам на кой брифинг беше, че те са постоянно на екрана от ЩАБа

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3009

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Не беше ли на брифинг това?

    Понеже имам спомен за нещо подобно (вероятно е същото но останах с различно усещане от твоето), където Мутафчийски сподели, че някой си родител предложил да направят и детски вариант и да послъгват ако трябва малко за да не стресират децата. Та тогава той - генерала - каза, че и да иска не можел понеже така е поел анагажимента - да казват само истината!
    Е това е доста по различно от твоето твърдение - та ако има запис да го видим кой е останал с вярното усещане
    Аз съм с интерактивна телевизия и мога да гледам назад стари предавания но не знам на кой брифинг беше, че те са постоянно на екрана от ЩАБа
    Аз го гледах тоя брифинг и наистина той го каза това в контекста на въпроса за "детски брифинг" където да може и да се послъгва ако, е необходимо.

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #3010

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Да, в контекста на "детския брифинг" той казва:
    "Фундаменталната идея беше обществото да бъде максимално и обективно информирано по въпроса. Това има няколко измерения – хората се чувстват достатъчно информирани, но има и гласове, че това носи и стрес. Включително вчера един баща на дете на 8 години, коментира, че трябвало да бъде направен детски брифинг, в "който нали пък вземете и излъжете малко". За съжаление не ни е позволено да правим манипулиране на данните с цел да се харесаме на хората"

    Но след това казва още
    "Това и за нас е емоционално изчерпваща задача. Цял живот сме поднасяли много неприятни вести на нашите пациенти. Това е част от стреса в нашата професия. Приносителите на лоши вести ги убиват, напът сме да ни убият. Но докато важи тази заповед на премиера, ние трябва да си изпълняваме нашите функции."

    ... Не звучи много добре това
    "За съжаление не ни е позволено"
    и това
    "Но докато важи тази заповед на премиера"

    Но да приемем, че не съм разбрал добре смисъла на това "за съжаление не ни е..."
    А също и сам съм си допълнил "Но докато важи тази заповед на премиера, (допълнено) ние трябва да казваме истината"
    Този пост е редактиран от MitkoS; 30-04-20 в 09:35.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3011

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Да, в контекста на "детския брифинг" той казва:
    "Фундаменталната идея беше обществото да бъде максимално и обективно информирано по въпроса. Това има няколко измерения – хората се чувстват достатъчно информирани, но има и гласове, че това носи и стрес. Включително вчера един баща на дете на 8 години, коментира, че трябвало да бъде направен детски брифинг, в "който нали пък вземете и излъжете малко". За съжаление не ни е позволено да правим манипулиране на данните с цел да се харесаме на хората"

    Но след това казва още
    "Това и за нас е емоционално изчерпваща задача. Цял живот сме поднасяли много неприятни вести на нашите пациенти. Това е част от стреса в нашата професия. Приносителите на лоши вести ги убиват, напът сме да ни убият. Но докато важи тази заповед на премиера, ние трябва да си изпълняваме нашите функции."

    ... Не звучи много добре това
    "За съжаление не ни е позволено"
    и това
    "Но докато важи тази заповед на премиера"
    но да приемем, че не съм разбрал добре
    Да, така беше. След като разполагаш с точните текстове би ли припомнил това от къде тръгна и в какъв контекст е казано:
    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Преди два дни каза, че казвали истината щото така му било наредено.
    Не щото трябва да казва истината по принцип, а защото така му било наредено !!!

    Иначе нямало да го прави (това го каза в края на същото интервю)

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #3012

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Между тези две изречения, има огрочна разлика в смисъла
    1. "Не ни е позволено да правим манипулиране на данните с цел да се харесаме на хората"
    2. (оригинал) "За съжаление не ни е позволено да правим манипулиране на данните с цел да се харесаме на хората"

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3013

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Между тези две изречения, има огрочна разлика в смисъла
    1. "Не ни е позволено да правим манипулиране на данните с цел да се харесаме на хората"
    2. (оригинал) "За съжаление не ни е позволено да правим манипулиране на данните с цел да се харесаме на хората"
    Твърде свободно и манипулативно е да се слагат в устата на другите думи, които те не са казали! Думите "позволено" и "наредено" имат коренно различен смисъл. Аз не си позволявам да върша нещо по моя собствена воля и преценка, но това в никакъв случай не означава, че го правя по нареждане, изпълнявайки чужда воля!

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #3014

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Хм.Кой какво точно е казал и в какъв контекст ще е трудно да се извлече.Обаче действията и резултатите от тях са видими.
    Преди 15-на мин. звъня в болницата, от която изписаха майка ми след прекаран инсулт.На епикризата пише - 2 контролни прегледа в рамките на 30дни.Минаха 14дни.
    От болницата ми отговарят, че прегледите са забранени.Да се обадим ако се почувства зле!!!!
    Получава се, че инсулт е незначително заболяване.И за това са виновни тези от нар.щаб и техният вожд ББ.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #3015

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    https://www.youtube.com/watch?v=6C_26ZIUlrQ

    COVID-19 Update 63 с специалист по критични грижи, д-р Роджър Шехо.
    Присъединете се към д-р Seheult за сесия на живо, въпроси и отговори и безплатно CME в четвъртък, 30 април (16:00 ET):
    https://www.medcram.com/pages/covid-19-webinar

    https://nauka.offnews.bg/news/Novini...ha_149045.html
    Вируса ще се развихри зимата като се върне смога причинен от горенето на дърва, въглища, гуми...

    https://www.facebook.com/KalinKameno...type=3&theater

    https://www.plovdiv24.bg/novini/regi...trevata-961691

    След Гергьовден ще се решава кои ограничения ще останат и след извънредното положение
    Извънредното положение заради коронавируса в България все пак ще продължи до 13 май въпреки декларираното от премиера Бойко Борисов желание да падне по-рано. След това формално ще бъде отменено, но ограниченията, въведени с цел да се спре разпространението на заразата, ще продължат да важат, след като парламентът ги направи легитимни чрез друг закон.
    https://www.dnevnik.bg/politika/2020...ef=home_layer2
    Премахват израза - извънредно положение, за да могат да започнат да получават заплатите си депутатите и правителството. Като основната причина да се прокарат някак си в закон е събирането на много хора на едно място - това е опасно за властта.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 986
    Последно: 04-05-24, 22:25
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе