Страница 3 от 707 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #31

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Не ви ли се струва тъпо, по-скоро не ви ли се струва че имаме тъпи управници, след като в информационното медийно пространство, въобще не стана въпрос за правната страна на карантината като такава да ограничава фундаментални човешки права ?
    То бяха ежедневни прескоференци, то бях кризисни щабове задължени от вчера два пъти дневно да дават публична информация, то бях смешно-дървено-селски изказвания на министър-председателя.
    Нито думичка за правната страна, освен когато стана въпрос за финансовата част на болничните заради карантина.

    Има ли правен текст, който може да ме задължи да си стоя вкъщи или да бъда задържан на друго място, след като ми бъде дадено мъглявото определение "ти човеко си под карантина !" или както там му е точната формулировка ?

    Не ме разбирайте погрешно - първо сам бих се ограничил ако усетя че съм опасен за околните и второ - наясно съм, че при кризи могат да бъдат ограничавани човешки права.

    Въпроса и недоволството ми е, че не се разгласяват правните детайли около такова събитие "карантина".
    Или се очаква стадото да е тъпо и и да не пита, или има някаква правен вакуум, който чак сега е забелязан от управниците и те са като насрани и си траят.

    Това с което трябваше да започне "кампанията" е да се изтъпани пред камерите държавна клечка поне на ниво заместник-министър и да обяви:

    "Уважаеми съграждани, съгласно нормативни документи еди кои си и текстовете вътре в членовете еди кои си, държавните служителите от вида еди кой си (медицински, полицейски, пожарникарски, военни, или нещо друго), имат право да ограничат вашите граждански права еди кои си, в случаите когато вдигнете температура, или в случаите когато еди какво си се наблюдава при вас или при околните около нас. Това ограничение на права се изразява в задължително ненапускане на вашето жилище за период еди колко си време, или принудиделно задържане в специализирано медицинско или друго място, или пък ограничението се изразява в еди какво си друго"

    Единственото което тия дни министър-председателя в изказванията си подчертава пряко и косвено е "аз съм прост и вие сте прости"
    Този пост е редактиран от MitkoS; 29-02-20 в 13:06.
    Tommorow одобрява това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #32

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)



  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #33

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    MitkoS
    Маймуните в здравното министерство е трябвало да предложат подобна законодателна промяна, но са спали....Явно са се надявали на дисциплина и съвест от страна на отделните индивиди.....а както знаем 80% са дебили, които мислят с гъза си.


    Брадата и коронавируса
    Голямата брада пречи на маската да филтрира въздуха, тъй като заради брадата, маската не приляга плътно към лицето.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 19-03-20 в 21:38.

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #34

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Такава е програмата: корона вирус измести барселона вирус, скоро ще затапим с мигрант вирус, както и ежесезонните путаки вирус и таип вирус....След месец никой няма да си спомня къщата....
    Този пост е редактиран от Tommorow; 29-02-20 в 20:11.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #35

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)


  7. ayl
    ayl е офлайн
    Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    406
    #36

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    И к'во пра'име сега: В Еквадор 100% смъртност!!!!! Ужас бе, къде са медиите, защо няма паника, разграбване на магазините и стъпкани хора, защо няма приети в Пирогов с инфаркти от тая новина?
    Защото ББ и правителството крият истината, даже канала, по който дават "Злите мъртви" се заглушава...
    svetlio1 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #37

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    ayl
    Добре ли си ? Темата не е място за глупави шеги, защото не знаеш, кой чете и как ще го интерпретира. Така се създават слухове и стига до паника.
    Заразената е 70-годишна еквадорка, живееща в Испания. Тя е пристигнала в Еквадор на 14 февруари, без да показва никакви симптоми, но през следващите дни е развила треска и е била отведена в медицински център, съобщи на пресконференция министърката на здравеопазването Каталина Андрамуньо Зебайос.

    Първи случаи в Армения, Ирландия и Люксембург, първа жертва в Австралия и САЩ..
    Коронавирусът е открит в почти всички региони на Италия.

    Според Държавния здравен комитет на Китай броят на потвърдените случаи на инфекция с нов коронавирус в Китай достигна 79 824, от които 2870 са починали, над 41,6 хиляди са излекувани и изписани от болниците.
    През изминалия ден са открити 573 нови случая на инфекция, 35 души са загинали, 34 от тях са в провинция Хубей.
    В момента в Хонконг са открити 95 случая на инфекция. Двама от тях починаха, 33 се възстановиха. В Макао - десет болни, осем от тях вече са се възстановили. В Тайван - 39 души, един от тях почина, девет се възстановиха.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 01-03-20 в 10:47.

  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #38

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от ayl Виж публикацията
    И к'во пра'име сега: В Еквадор 100% смъртност!!!!! Ужас бе, къде са медиите, защо няма паника, разграбване на магазините и стъпкани хора, защо няма приети в Пирогов с инфаркти от тая новина?
    Защото ББ и правителството крият истината, даже канала, по който дават "Злите мъртви" се заглушава...
    Нищо не схванах?

  11. ayl
    ayl е офлайн
    Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    406
    #39

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Стартирай линка Карта от поста преди моя и ще видиш, че в тая държава 1 е регистриран и 1 е умрял.
    За другото се иска чувство за хумор. И да, добре съм си.

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #40

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от ayl Виж публикацията
    Стартирай линка Карта от поста преди моя и ще видиш, че в тая държава 1 е регистриран и 1 е умрял.
    За другото се иска чувство за хумор. И да, добре съм си.
    В Еквадор за сега има потвърдено 1 заразен но няма официлано смъртен случай! А хумора ти - не го рабирам също!

  13. ayl
    ayl е офлайн
    Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    406
    #41

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Какво пише в линка за Еквадор: 1 на 1. Така ли е? Тази информация достоверна ли е? Откъде да знам, аз не се ровя часове в нета да чета всичко свързано с дадена тема и да проверявам и засичам това. Това виждам, това коментирам.
    За другото, все ми е тая ти точно какво разбираш. Ти може да си от сериозните, които пълнят сега багажниците и мазетата да не би случайно да свърши яденето в магазините и да не разказваш вицове за коронавируса на приятелите си.
    Аз приемам тези новини по така, затова и пиша горните глупости.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #42

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Много сте се спекли заради един вирус.Май засяга и усещането за шега на някои съфорумци.Сега разбирам, защо няма спирт и маски в някои градове.

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #43

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Покрай тоя вирус преоткривам "Декамерон" в момента ... засега само като литература, но току виж се самокарантинирам по някое време

  17. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #44

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от ayl Виж публикацията
    Какво пише в линка за Еквадор: 1 на 1. Така ли е? Тази информация достоверна ли е? Откъде да знам, аз не се ровя часове в нета да чета всичко свързано с дадена тема и да проверявам и засичам това. Това виждам, това коментирам.
    За другото, все ми е тая ти точно какво разбираш. Ти може да си от сериозните, които пълнят сега багажниците и мазетата да не би случайно да свърши яденето в магазините и да не разказваш вицове за коронавируса на приятелите си.
    Аз приемам тези новини по така, затова и пиша горните глупости.
    Все още данните за Еквадор са:
    Ecuador
    Confirmed: 1
    Deaths: 0
    Recovered: 0
    Existing: 1

    Къде видя 1 заразен и 1 починал?
    Приемам заплахата и я уважавам за разлика от такива като теб! Имам семейство и като отговорен глава на семейството правя каквото мога и не ми е до плоските ти и малоумни закачки! Ако имаш какво да споделиш и да е полезно заповявай... иначе не виждам смисъл от постовете ти по темата!

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #45

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Треперетеееее !!!
    ... И тъй, казвам ви, че от времето на благодатното въплъщение на сина господен бяха изминали 1348 лета, когато в славния град Флоренция, най-великолепният от всички италиански градове, избухна смъртоносна чума, може би под влиянието на небесните светила, а може би и да беше изпратена върху нас, смъртните, от справедливия Божи гняв, за да ни накаже за греховете и да ни накара да се пооправим, тя започна няколко години по-рано в източните области и след като ги лиши от безброй люде, се местеше неспирно от едно място на друго и се разпростря чак на запад, сеейки след себе си смърт и печал. Против пея бяха безсилни и мъдростта, и предвидливостта човешка (градът бе изчистен от нечистотиите от нарочно назначени за това люде, забранено бе да се докарват в града каквито и да било болни, дадени бяха много съвети за опазване на здравето), против нея се оказаха безсилни и смирените молитви на верующите, отправяни многократно към всевишния на молебени, процесии или по друг начин; и стана така, че към първите дни на пролетта на споменатата година чумата започна да проявява гибелното си действие по някакъв страшен и чуден начин.

    Докато на изток, рукнеше ли някому кръв от носа, се смяташе явен белег за неминуема смърт, тук, в началото на болестта и у мъжете, и у жените по слабините или под мишниците излизаха някакви отоци: едни наедряваха колкото ябълка, други — колкото яйце, някои ставаха и по-големи, други — по-малки; простолюдието ги наричаше „бубони“. Не след много смъртоносният оток почваше да се мести от споменатите части на тялото и да се появява безразборно ту тук, ту там, навсякъде. По-късно признакът на болестта се превръщаше в черни или синкави петна, които излизаха по ръцете и по бедрата, по цялото тяло; у някои петната бяха по-големи и по-нарядко, у други — по-дребни и по-нагъсто. И както отначало, че и по-сетне отокът бе сигурен белег за неизбежна смърт, за същото се смятаха и петната, щом се появяха у някого. Изглежда, че пред тези признаци бяха безсилни и не принасяха никаква полза ни съветите на лекаря, ни свойствата на никакъв лек; такава ли беше природата на болестта, невежеството на лекуващите ли (чието число бе набъбнало чрезмерно, защото освен учените лекари се появиха и мнозина жени и мъже, които нямаха понятие от медицина), та не можеха да се открият причините на болестта и да се вземат подходящи мерки, но така или иначе, малцина оздравяваха.

    Почти всички умираха още на третия ден след появата на упоменатите признаци (кой по-рано, кой по-късно), повечето издъхваха, без да имат треска или нещо друго. Чумата се разпространяваше още по-бързо поради това, че от болните, които общуваха със здравите, тя се прехвърляше у последните така, както огънят лумва по всеки сух или мазен предмет, поставен близо до него. А още по-лошо бе, че заразата — а заедно с нея и причината за този мор — не прихващаше здравите само при разговор или общуване с болни; изглежда, че за да се зарази човек, достатъчно бе да докосне, макар и веднъж, дрехите или други вещи, които болният е пипал или употребявал.

    Възможно е това, което ще ви кажа сега, да ви се стори чудно; ако аз, пък и мнозина други не го бяхме видели с очите си, трудно бих се осмелил да го повярвам, камо ли да го опиша, ако и да го бях чул от човек, заслужаващ пълно доверие. Искам да кажа, че болестта беше толкова прилепчива, че се предаваше не само от човек на човек; често се случваше да бъдем свидетели на по-страшни неща: ако друго живо същество (непринадлежащо на човешкия род) се допреше до вещ на болен или умрял от тази болест, то не само се заразяваше, но и умираше за съвсем кратко време.

    Както казах и по-горе, в това можах да се убедя с очите си, наблюдавайки веднъж следното: на улицата бяха захвърлени дрипите на някакъв клетник, умрял от тази болест; не щеше ли, до тях се приближиха две свини и, както им е обичаят, дълго ровиха със зурлите си из дрипите, после ги захапаха, задърпаха ги насам-натам, а малко след това, като се позавъртяха, се проснаха мъртви върху злополучните дрехи, сякаш бяха погълнали отрова.

    От подобни, а и от други, още по-страшни случки у людете, които оставаха живи, се породиха такива страхове и измислици, че почти всички постъпваха по един и същ жесток начин: почваха да странят от болните, да избягват да се докосват до тях и вещите им, защото вярваха, че така ще се опазят живи и здрави. Някои смятаха, че умереният живот и въздържанието от всякакви крайности ще им помогне много да се предпазят от тази напаст; и като се събираха на дружини, се уединяваха и затваряха в къщите, където нямаше болни и където смятаха, че ще им бъде най-добре. Хранеха се най-умерено с най-отбрани ястия, пиеха най-хубави вина, гледаха да не прекаляват в нищо, не позволяваха на никакви други хора да разговарят с тях, защото не искаха и да чуят никакви приказки за смърт и болести; и така прекарваха времето си сред музика и удоволствия, каквито сами можеха да си създадат. Други пък бяха на съвсем противоположно мнение: те твърдяха, че няма по-сигурен лек против тоя мор от това човек да пие без мяра, да не бяга от наслажденията, да скита, да пее и да се весели, да върши каквото може и каквото му душа иска, да се надсмива над всичко, което става около него. Каквото говореха, това и вършеха кой както може: скитаха денем и нощем от кръчма в кръчма, пиеха без мяра; най-често се събираха по чуждите къщи, стига да чуеха, че там ще намерят такива неща, които ще им се поправят и ще им доставят удоволствие. А това не беше никак трудно, защото всеки си мислеше, че дните му са преброени и никой не се грижеше ни за себе си, ни за имота си. Поради това повечето къщи бяха изоставени от стопаните си и бяха достъпни всекиму; влезеше ли в такъв дом чужд човек, почваше да се разпорежда така, както би правил и самият стопанин. Но и тези люде, въпреки скотския си начин на живот, се пазеха да не влизат в допир с болни.

    По причина на злощастното и бедствено положение, в което бе изпаднал нашият град, както човешките, така и Божите закони бяха изгубили почти всякаква власт и никои не ги зачиташе. Тъй като техните блюстители и изпълнители подобно на мнозина други бяха или умрели, или заболели, или пък бяха загубили толкова много стражи и служители, че не бяха в състояние да изпълняват задълженията си, всеки беше свободен да върши каквото си иска.
    ...
    (Джовани Бокачо / Декамерон)
    Този пост е редактиран от MitkoS; 01-03-20 в 20:08.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 707 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе