Страница 515 от 707 ПърваПърва ... 465505513514515516517525565 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,711 до 7,725 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #7711

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    РЗИтата са празитна структура останала от "светлото бъдеще".Не случайно по белите държави такова чудо няма.
    Там обикновенно "работят" пълни безхаберници, жената/братовчедката на тоя-оня, които обикновенно се чудят какво да правят с многото си свободно време между писане на някое и друго актче.
    Даже и сега по време на пандемията основната им работа е правене на статистика.
    Погледни Кунчев какво дърво е, и става ясно надоу колко е зле.
    Та от тях, не чудеса, а НИЩО не очаквайте.
    Gena_bs и hadean харесват това.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7712

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    само дето и аз смятам, че ваксинацията още реално не е започнала

    имаме боднати 750К хорица при население ~7М

    в моята математика това е мъъъничко под лелеяните 70% в мокрите сънища на доценти, генерали и пишман НОЩни математици...

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7713

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Сега се твърди ,че има 900 лични лекари на най-различни адреси в цяла София. Дай пример как трябва да им се доставят на място ваксините и за колко време ще стане. Сигурен съм,че РЗИ няма автомобилен парк.
    Какъв е проблема да се наеме фирма или няколко които имат опит в доставките, а така също и необходимия автопарк?
    lazarus18 одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #7714

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Какъв е проблема да се наеме фирма или няколко които имат опит в доставките, а така също и необходимия автопарк?
    При ограничен ресурс ,както и да го направиш винаги в доста лични лекари ще остане чувството че са прекарани и връзкари са се уредили. Те затова и отиват толкова рано.
    podredko одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #7715

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Какво се дава след излисване от болницата след Ковид? Някаква диета спазва ли се
    Всичко това колко време трае?
    Предполагам, че всичко ще е написано в епикризата, но искам да съм наясно предварително.
    Особено след като казаха, че е "силно отслабен организма след болестта", каквото и да значи това.

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #7716

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Какъв е проблема да се наеме фирма или няколко които имат опит в доставките, а така също и необходимия автопарк?
    Проблемът е "гуем". Бро-то кат бачкаше за Амазон няколко години на ден опаткваше 150-180 доставки за 4 часа. По празниците за 7 часа - 300 пратки на адрес...И то в южен лондон...ама там "тъпанарите" правят това между 4 и 8 сутринта, а не след това когато трафика литне....всеки си има район, умен софтуер ( с акъл по-голям от този на бившия председател на народното събрание ) ти чертае най-краткия път и на база на това ти казва кое да натовариш най-навътре в буса и кое трябва да е до изхода за да не ровиш като малоумник....тия 900 лични няма да ваксинират в един ден....значи 2 буса за областен град са ок....при стотиците милиони дето потрошиха това изобщо не трябва да се коментира....въпрос на манталитет: тук ако не се наредиш на опашка, ако няма писане на ръка и всичките други простотии няма как....електронно правителство....определение: правителство от празни глави с изтеглен въздух и 2-3 електрона шматкащи се във вакума...
    Този пост е редактиран от Tommorow; 28-04-21 в 15:24.
    Pat и svetlio1 харесват това.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7717

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Какво се дава след излисване от болницата след Ковид? Някаква диета спазва ли се
    Всичко това колко време трае?
    Предполагам, че всичко ще е написано в епикризата, но искам да съм наясно предварително.
    Особено след като казаха, че е "силно отслабен организма след болестта", каквото и да значи това.
    За всеки е различно предполагам. Лекуващия лекар според състоянието предписва и лечение. Аз лично пих една седмица доксициклин първите 3 дни по 1 два пъти, вторите 3 дни по едно. След това 20 дни Прднизолон Котрико 5мг по схема. А за укрепване Биозин два месеца: първия по 2 на ден, втория по едно.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #7718

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Спутникът изглежда не е само в главата на Нинова.
    Здравната комисия прие искане на БСП за руската ваксина "Спутник V"

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #7719

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Какво се дава след излисване от болницата след Ковид? Някаква диета спазва ли се
    Всичко това колко време трае?
    Предполагам, че всичко ще е написано в епикризата, но искам да съм наясно предварително.
    Особено след като казаха, че е "силно отслабен организма след болестта", каквото и да значи това.
    Ами каквото кажат лекарите, но все пак това безумно пиене на антибиотици при вирусна инфекция и без доказана бактериална такава е според мен неоправдано и вредно.
    При баща ми се стигна до гъбична инфекция в устата, съответно пак лекарства... Ако няма температура и са минали вече 2-3 седмици, просто трябва да се изчисти от лекарствата и да укрепне организма. Плодове, зеленчуци, фрешове , антиоксиданти... Леки и питателни храни.
    Ако сте прекарали двустранна пневмония ( нормална) , знаете, че ви трябва поне месец да се възстановите, така че търпение, чист въздух, леки разходки ( които са невъзможни, заради другото безумие да сте 14 дни под карантина, след изписване от болница) и по-малко лекарства

    Но все пак - каквото е преценил лекаря - това е.
    Желая бързо възстановяване !
    Този пост е редактиран от stainway; 28-04-21 в 17:38.
    podredko одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #7720

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Благодаря!
    В момента не зная никакви други подробности, освен, че вече не била заразна. Утре се надявам да си я приберем без странични ефекти.
    Да не би да ми казваш, че сега ме чакат още едни 14 дни карантина? Вече изкарах 14 дни домашен арест, след като я взеха в болницата.
    Що за идиотия?

    Оправи ли се баща ти?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #7721

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Да оправи се, благодаря!

    Колкото до карантината - това е положението:
    След изписване от заведение от болнично лечение лицето се поставя на задължителна изолация в домашни условия за 14-дневен период с предписание по образец съгласно Приложение № 2 на директора на съответната регионална здравна инспекция. Изолацията на лицата в домашни условия се преустановява след изтичане на 14-днeвния период. По изключение, изолацията на посочените в тази точка лица в домашни условия може да се преустанови след седмия ден на задължителната изолация при наличие на два отрицателни резултати от проведено изследване по метода на полимеразно верижна реакция за доказване на COVID-19 в два последователни дни

    Според мен е безумно, но това са разпоредбите на чичкото с ботокса
    Става въпрос за болните, не знам каква е логиката, но съм се отказал да търся смисъл в безсмислени неща. Винаги се стига до - "тука е така"!
    Още веднъж - търпение и всеки ден по-малко ще се възстановява.
    Този пост е редактиран от stainway; 28-04-21 в 18:15.
    Gena_bs одобрява това.

  14.  
     
  15. ayl
    ayl е офлайн
    Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    406
    #7722

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Сега се твърди ,че има 900 лични лекари на най-различни адреси в цяла София. Дай пример как трябва да им се доставят на място ваксините и за колко време ще стане. Сигурен съм,че РЗИ няма автомобилен парк.
    Като няма да бяха предвидили и купили преди да дойдат ваксините. Да не искаш да кажеш, че проверките на карантинираните по адреси се правят от пешеходци или ползват градския транспорт.
    Ако няма, полицейски коли има, има бусове на жандармерията, ама няма организация.
    Gena_bs одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #7723

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ayl Виж публикацията
    Като няма да бяха предвидили и купили преди да дойдат ваксините. Да не искаш да кажеш, че проверките на карантинираните по адреси се правят от пешеходци или ползват градския транспорт.
    Ако няма, полицейски коли има, има бусове на жандармерията, ама няма организация.
    Общо практикуващите лекари нали имат представители във ваксинационния щаб . Там да се оправят . Защо аз трябва да мисля за тях.По-скоро навалицата е защото дават по 10 лв. на игла, а не за някаква загриженост за пациентите.Моята лична лекарка е антиваксърка. Не й пука за 10 лв. за игла.Аз си решавам проблема, като отивам да се ваксинирам в болницата и това е.

  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #7724

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Чух, че болниците не го правили за 10-те лева...давали ги в брой на всеки ваксиниран...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 985
    Последно: Вчера, 20:57
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе