Страница 659 от 707 ПърваПърва ... 609649657658659660661669 ... ПоследноПоследно
Резултати от 9,871 до 9,885 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #9871

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    През последните 2 седмици ,когато ходя на работа в 7:30ч. минавам покрай уличка с 3 лаборатории,пред които се извиват солидни опашки . Горките хорица чакат да си мерят антителата с надеждата да избегнат трагедията някой да ги убоде.
    Страната ,която ни даваха за пример ,че се признават антителата е Австрия. Но вече и в Австрия не признават подобен псевдонаучен сертификат..
    Австрия намалява валидността на документите за COVID-19

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #9872

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Вчера и Канада одобри ваксинации на възраст 5-11 години
    https://www.science.org/doi/10.1126/science.abn2566

    Преди час и половина си ударих една бустер с Модерна в РЗИ Варна. Опашка от 15 човека, от тях
    - 9 на възраст 30-55
    - 4 пенсионери дето се чудят цяла седмица какво да правят и накрая се ръчкат на опашката за да бавят работещите.(двама от тях сбъркали датите на които да дойдат - не слушат, не помнят или не могат да смятат)
    - 2 германски студента(през лятото имаше всякакви чуждестранни студенти на опашката)
    Като влязох и казах за трета доза, погледнаха ми сертификата нещо се разколебаха, но решиха да проверят в системата, дали са минали 180 дни от предната ваксинация, иначе системата нямало да разреши и щели да ме върнат. Системата даде достъп и веднага ме попитаха: С Файзър нали? Поисках Модерна, и ми показаха шишенцето да съм се уверил че не ми бият друго Явно доста хора са искали подобно нещо, щом автоматично го правят.

    единственото рандомизирано проучване на данни за бустер ваксина (Pfizer)
    95% ефикасност спрямо симптоматични инфекции, последователни във всички възрастови, полови, расови, етнически и коморбидни подгрупи. Полза се наблюдава много рано
    https://www.cdc.gov/vaccines/acip/me...-Perez-508.pdf
    https://pbs.twimg.com/media/FElO2f-VIAMvRaB?format=jpg

    https://twitter.com/DrLeanaWen/statu...91366489518084

    SARS-CoV-2 антитела при деца: Едногодишно проучване за разпространението на серо от юни 2020 г. до май 2021 г. в Германия
    https://papers.ssrn.com/sol3/papers....act_id=3965378
    https://pbs.twimg.com/media/FEkz47AVEAIlRnc?format=jpg

    Потенциал за предаване на ваксинирани и неваксинирани лица, заразени с варианта на SARS-CoV-2 Delta във федерален затвор, юли-август 2021 г.
    https://www.medrxiv.org/content/10.1....12.21265796v1

    https://www.washingtonpost.com/healt...-shots-adults/

    данните за хора на възраст 18-55 в това, единственото рандомизирано проучване(и N>10 000) на бустер срещу плацебо.
    https://pbs.twimg.com/media/FEmWfKPVcAAgy-r?format=jpg

    Според CDCgov само хората >50-годишна възраст "трябва" да извлекат полза в сравнение със симптоматични инфекции. Основната крайна точка за ефикасност на всички проучвания с ваксини.
    https://twitter.com/CDCgov/status/1461837881740251144

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9873

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    ....
    Преди час и половина си ударих една бустер с Модерна в РЗИ Варна.
    Колко ти вкараха 1 или 1/2 спрямо първите две?

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9874

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Но вече и в Австрия не признават подобен псевдонаучен сертификат.

    да ни обясниш, уважаеми специалисте, кое му е ПСЕВДНО-научното в броя на антителата

    значи целта на ваксините е да е ПОВИШИ антителата, но констатираните много антитела са псевдонаука, когато не са от ваксини?
    САМО когато са от ваксини, са нáука, явно!!!!

    познатата с два файзъра, която споменах преди време, с 80 антитела, явно е много по-защитена от семейството ми, което е с между 160 и 200

    поне кажи колко ти плащат за пропагандата, защото аз лично безплатно не бих се излагал с подобни нелогични тези
    TRENDS одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #9875

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Колко ти вкараха 1 или 1/2 спрямо първите две?
    Ако питаш за обема, не погледнах спринцовката докато я пълнеше.
    Първите две бяха с Файзър.

    FearMe
    Всеки сертификат на база открити антитела не струва и пукната стотинка. Според експерти за защита са ти нужни между 300 и 500.
    Количеството антитела от ваксина зависи от възраст, заболявания и какви лекарства взема за тях.
    Имам съмнение, че резултата от твоят тест е фалшиво-положителен
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 20-11-21 в 17:16.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9876

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    През лятото споделих мнението си, че есента при всички положения ще се премине към "мека" принуда за ваксинация даже и в нашата разюздана държава.
    Ако не чрез заповеди на местната власт, то с външен натиск.
    Познах.
    Сега да направя нова прогноза - през 2022г ваксинацията против Ковид ще стане задължителна, както е задължителна против много други болести.

    Ако отново съм прав, то антиваксърите, и тези с доводи, и другите без имат много по-належащ проблем от професорстването. И той е колко време ще издържат да нарушават закона и дали ще се формира в бъдеще каста на антиваксърските плебеи.
    Ако изпускам друг вариант за опониране на задължителната ваксинация, моля допълнете ме.
    И не забравяйте, че това е просто мнение, няма аз лично да въведа задължителна ваксинация...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #9877

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Крис ти нали ще ходиш при сина в Нидерландия? Екипирай се



    Франция
    https://www.youtube.com/watch?v=7d6-Fpk8524

    ето и в Австрия
    https://www.youtube.com/watch?v=oJeP3-350xQ

    Италия
    https://www.youtube.com/watch?v=qTylqs9KiLQ
    https://www.youtube.com/watch?v=GHlg2Z3C4pA
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 20-11-21 в 19:20.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #9878

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    да ни обясниш, уважаеми специалисте, кое му е ПСЕВДНО-научното в броя на антителата

    значи целта на ваксините е да е ПОВИШИ антителата, но констатираните много антитела са псевдонаука, когато не са от ваксини?
    САМО когато са от ваксини, са нáука, явно!!!!

    познатата с два файзъра, която споменах преди време, с 80 антитела, явно е много по-защитена от семейството ми, което е с между 160 и 200

    поне кажи колко ти плащат за пропагандата, защото аз лично безплатно не бих се излагал с подобни нелогични тези
    Понеже към момента аз се занимавам точно с този казус, мога да споделя от личен опит, че броят на антителата няма никакво значение за това, дали ще развиеш заболяването или не. Ако имаш чести контакти със заразени, от значение да си останеш здрав е дали си преболедувал или от последната игла не са изтекли повече от 6 месеца.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9879

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Крис ти нали ще ходиш при сина в Нидерландия? Екипирай се
    Не се подвеждай от новини... Това ти е съществен проблем
    Ти знаеш какво става в Ротердам, аз знам какво става, но хората, които живеят там не са разбрали...

    FearMe, адмирации за увереността, че си разгадал защитата срещу вируса и действието на ваксината.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9880

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    о, ни най-малко не претендирам да съм разгадал каквото и да било, а само повтарям всичко, с което ни убеждават специалистите:

    1. ваксините са полезни, защото повишават броя на антителата
    2. повишеният брой антитела ни защитава
    3. повишеният брой антитела не е валиден, ако НЕ Е от ваксини

    не може една жена да е едновременно бременна и да не е бременна

    ицка, я да видим сега един казус от реалния живот, а не от твоята имагинерна вселена

    бодеш се, за да вдигнеш Правилните антитела, обаче изненада: не са повече от лицето Х, което е "само" преболедувало и има 3 пъти повече от твоите
    бустваш се... пу, пак не са лелеяните N (където N е плаващо число, избирано според "конюнктурата на пазара")... ко ста'а мой?

    не можеш ги стигнеш тия твоите "300-500", пък ако ще три пъти се ръгай дневно...
    значи съгласно медийната логика, ти си защитен с твоите 80 вакси-тела, човекът, а който успешно е минал през болестта, надвил я е, доказано се е справил без ваксина, НЕ Е защитен със своите 200, тъй ли?

    точно преди 3 дни научих в един и същи ден за двама човека, умрели скорострелно след 2 дози напълно валиден в срока си на годност, поставен преди няколко месеца файзър

    как не ви вдянаха главите едно нещо: ваксината ПОДПОМАГА, но не е ГАРАНЦИЯ!!!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #9881

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    .....
    точно преди 3 дни научих в един и същи ден за двама човека, умрели скорострелно след 2 дози напълно валиден в срока си на годност, поставен преди няколко месеца файзър ....
    Е , те преболедувалите безсмъртни ли стават има безброй начини да си отиде човек .... особено сега.

    Фиър , целта на ваксината не е да вдигне броя антитела до нивата на тежко преболедувал с кислородни дишане и 5 антибиотика защото тогава наистина няма да е безопасна и без сериозни последствия (дозата би се вдигнала с няколко порядъка) и нямаше да я одобрят за масово използване. Целта е да запознае тялото ти с вируса в безопасни дози и то контролирано , постепенно и системно за период от време .... 2 дози в рамките на месец. Ако бият на някой 4на еднократна доза може и да достигне нива на антителата на преболедувал , но ефекта става като при тежко болен може да има последствия или дори по-лошо. И такава доза няма как да бъде одобрена за масово ползване .
    Все още си мисля , че на моменти се бъркат термините ваксина и лекарство и от там филмите на ужасите. И ваксините и лекарствата и вируса са създадени в лаборатория ... това са 3те избора.


    Sent from my SM-M215F using Tapatalk
    Този пост е редактиран от Mig82; 21-11-21 в 08:37.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #9882

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Мисля,че споменах. Колежката цяла година си мери антителата и най-накрая акостира в болница на системи.Миналата година ноември пак го беше карала.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #9883

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Е , те преболедувалите безсмъртни ли стават има безброй начини да си отиде човек .... особено сега.

    Фиър , целта на ваксината не е да вдигне броя антитела до нивата на тежко преболедувал с кислородни дишане и 5 антибиотика защото тогава наистина няма да е безопасна и без сериозни последствия (дозата би се вдигнала с няколко порядъка) и нямаше да я одобрят за масово използване. Целта е да запознае тялото ти с вируса в безопасни дози и то контролирано , постепенно и системно за период от време .... 2 дози в рамките на месец. Ако бият на някой 4на еднократна доза може и да достигне нива на антителата на преболедувал , но ефекта става като при тежко болен може да има последствия или дори по-лошо. И такава доза няма как да бъде одобрена за масово ползване .
    Все още си мисля , че на моменти се бъркат термините ваксина и лекарство и от там филмите на ужасите. И ваксините и лекарствата и вируса са създадени в лаборатория ... това са 3те избора.


    Sent from my SM-M215F using Tapatalk
    Няма никаква корелация между стойност от количествено измерване на вируснеутралузиращите АТ и тежестта на заболяването. От 08.12.2020г. досега имам наблюдения върху изследванията в една и съща лаборатория на вече няколкостотин души. Всички са документирано срещали вируса, някои са били и тежко (по техни думи) болни. Такива с почти безсимптомно протичане имаха доста, а такива с по-тежко никакви. Една папка имам с изследвания под прага. С ваксини твърдя, че груба дума 99% резултатът е по-висок от този при преболедувал. Не рядко удря максимума на апарата и метода. Преболедували примерно с актуалния за момента тест няколкостотин-хиляда, ваксинирани има и 12150 (повече не е имало). Единствено 2 случая имам от предната седмица - боледували ноември 2020г. и ваксинирани март с резултат дори под прага. И пак казвам това са над 600-700 изследвания, а не на "една позната (жената, братовчеда) резултата".
    Това само като факт. Количество АТ също така не е показател за степен на защита срещу заболяването. Такива без АТ може да не се разболеят и такива с (преболедували или ваксинирани), да се разболеят. Така са нещата, много пъти ви го пиша. Няма да намерите от повърхностен поглед обикновената технико-математическа логика в доста медицински казуси. Не прокламирам никакви тези.
    И относно тежестта на заболяването се бърка от хората - тежка форма се води само при пациенти с много ниска сатурация, засегнати и други органи, нужда от кислород, реанимация. А не лежал "като разбит" 10 дни в къщи.
    Този пост е редактиран от VanDan; 21-11-21 в 10:53.
    TRENDS, espace, dodo_pv и 6 други харесват това.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9884

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    VanDan, ето такива разговори си мечтая да се водят тук, в които участват купчина събрани данни като при теб, а не папагалстване от медиите

    имам чувството, че повечето хора са склонни да опонират на всеки, който не поддържа 1:1 позицията им
    за тях статистически значимите извадки са без значение, ако не се поддържат от "линията на партията"

    моята теза, срещу която рипат несъгласните с мен е, че ваксините не са панацея "ПОДПОМАГА, но не е ГАРАНЦИЯ!!!", както се опитват да ни внушат по медиите с това свръхагресивно "бодете се, иначе жална ви майка"

    още миналата година казах на познатите си: нещата НЯМА да се оправят през '21
    всички ме гледаха накриво

    обективната истина е следната: проблемът с ковид-19 се задълбочава въпреки ваксините, въпреки локдауните, въпреки всички мерки
    вълните са ни гарантирани, смърните случаи са ни гарантирани и нищо на хоризонта не подсказва, че ковид ще стане "сезонно грипче"

    германците онзи ден си казаха: независимо от всичко, смъртността ни е 0.8%.... барабар с всичките ваксини, с локдауните... просто 0.8 и точка

    огромната ми надежда е в България да паднем до толкова, но както на n-ти път пиша: просто нивото на здравеопазването ни е такова (както откъм кадрова, така и откъм техническа обезпеченост)

    Не съм активаксър, не призовавам никого да се боде или не боде (макар да обясних на всичките си възрастни роднини, че на тяхно място бих се боднал, ако искам да видят как внуците си как растат още по-големи)

    едно обаче ми е чудно: след като всички се ваксинират (което сподед мен ще стане точно съгласно предксзанието на kod за догодина) и се види, че спасение няма, тогава какво ще бъде оправданието/обяснението/новата партийна линия

    ----------------

    специално за ицката

    драги, тестът ми не е фалшиво положителен и се налага да те разочаровам - разболелите се от ковид-19 не е задължително да са на крачка от смъртта

    начинът, по който протече заболяването в семейството ми, бе обусловен от два фактора:

    1. начинът ни на живот и общото здравословно състояние

    2. високият професионализъм, широката медицинска култура и богат опит на лекаря, когото имам щастието и късмета да познавам, който със своята алтруистична натура ми върна вярата, че все още съществуват медицински лица, които обичат занаята си дотолкова, че Хипократовата клетва за тях да не е празни думи.

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9885

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Шегуваш се.
    Твоята теза не е, че ваксините не са панацея и не дават пълна гаранция!
    Подобно нещо не е твърдял нито един от проваксърите! На кого точно опонираш ако твърдиш, че това ти е позицията не знам. Защо не си ваксиниран също не знам.
    Твоята теза е, че няма нужда да се ваксинираш ако имаш антитела и живееш здравословно, защото ваксината не прави друго освен да повдига антителата.
    Защо сега сменяш песента...
    Или пък аз нещо не съм разбрал и проследил.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 985
    Последно: 27-04-24, 20:57
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе