Страница 9 от 707 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #121

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    svetlio1 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #122

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Към момента:
    Italy
    Confirmed: 10,149
    Deaths: 631
    Recovered: 724
    Active: 8,794

    Амен 50%...е това обяснение някой има ли?

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #123

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Обяснението е, че много от заразените които няма да умрат, още боледуват е не са отчетени като "оздравели".
    И при Китай беше така в началото, когато времето за статистика беше още малко, числата бяха още малки ... и съответно статистиката беше изкривена и потресаваща почти като сегашната в Италия.

    Който не е в рисковия контингент, да не му се плаши толкова - ще покашля, ще покашля, ще вдигне температура, ще попсува и накрая и ще му мине след (да кажем) седмица.
    Който е в рисковия контингент, да си стои в къщи 3-4-5 седмици, докато околните навън се изпоразболеят, оздравеят, развият имунитет и сътветно вече няма да са вирусоносители. И няма да има откъде да се зарази човек след 5 седмици, щот кой умрел умрел, а останалите са изболедували и здрави !

    ПП.
    Аз днес смело се возих на метрото - два пъти (отиване и връщане).
    От общо стотината пътниции, една жена се изкашля три пъти подред - при което всички настръхнаха, но тя се умълча и постепенно настъпи спокойствие.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 10-03-20 в 23:46.

  5. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #124

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Обяснението е, че много от заразените които няма да умрат, още боледуват е не са отчетени като "оздравели".
    И при Китай беше така в началото, когато времето за статистика беше още малко, числата бяха още малки ... и съответно статистиката беше изкривена и потресаваща почти като сегашната в Италия.

    Който не е в рисковия контингент, да не му се плаши толкова - ще покашля, ще покашля, ще попсува и накрая и ще му мине след (да кажем) седмица.
    Който е в рисковия контингент, да си стои в къщи 3-4-5 седмици, докато околните навън се изпоразболеят, оздравеят, развият имунитет и сътветно вече няма да са вирусоносители.

    ПП.
    Аз днес смело се возих на метрото - два пъти (отиване и връщане)
    Ами виж Иран - що там е различна пропорцията?
    Iran (Islamic Republic of)
    Confirmed: 8,042
    Deaths: 291
    Recovered: 2,731
    Active: 5,020

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #125

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Да се хванем на бас, че до 10 дена статистиката на Италия и на Иран ще се изравни като пропорции ?!
    Все пак, в Иран ще е маалко по-благоприятна, щото в Италия има повече пенсионери паразити, нали Ице !

    ... Ако съм жив след 10 дена, пак гледаме статистиката.
    Ако не - ще съм на топло в пъклото

    ... много сте се спекли, така го усещам.
    По-спокойно, малките деца дори не развиват симптоми. А при възрастните - само предварително проблемните мрат.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 10-03-20 в 22:27.

  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #126

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Да се хванем на бас, че до 10 дена статистиката на Италия и на Иран ще се изравни като пропорции ?!
    Все пак, в Иран ще е маалко по-благоприятна, щото в Италия има повече пенсионери паразити, нали Ице !

    ... Ако съм жив след 10 сена, пак гледаме статистиката.
    Ако не - ще съм на топло в пъклото
    А вероятност в Италия да има мутация и нов щам комбинация м/у особено агресивен и лесно разпостраняващ се?
    Съмнявам се за след 10 дена да има такъв обрат... За какво да се обзаложим?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #127

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Ще ти пратя една бутилка червено каберне от Катрджина с релефен черен етикет (останали са ми 5-6 бутилки CHEVAL de Katarzyna)
    Ама първо трябва да загубя баса и второ да съм жив след 10 дена. ... и трето - да не ги изпия дотогава !
    Този пост е редактиран от MitkoS; 10-03-20 в 22:35.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #128

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Само да вметна, че в момента в Италия лекарите решават кой да живее и кой да умре, защото интензивните отделения са пълни и апаратите за белодробна вентилация не стигат. А това, че само възрастни пациенти умират не е вярно, пък и не е успокоително. Има данни, че преболедувалите имат тежки поражения на белия дроб.
    ccankov73 одобрява това.

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #129

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Само да вметна, че обикновения грип е по-смъртоносен, без да ги прибират хората в интензивни отделения

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #130

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Само да вметна, че в момента в Италия лекарите решават кой да живее и кой да умре, защото интензивните отделения са пълни и апаратите за белодробна вентилация не стигат. А това, че само възрастни пациенти умират не е вярно, пък и не е успокоително. Има данни, че преболедувалите имат тежки поражения на белия дроб.
    Лоша работа!
    Онзи ден една българка работеща там сподели по телезвията, че нейн колега на около 40 е на белодробна вентилация - заразил се изпълнявайки служебните си задължения.
    Истината ще излезе след време но защо сега с данните които имаме никой нищо не коментира за там? Визирам компетентните лица...
    Претиснително е, че Италия е близо а това което там се случва ни чака вероятно и нас!
    Mega одобрява това.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #131

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Само да вметна, че обикновения грип е по-смъртоносен, без да ги прибират хората в интензивни отделения
    Това изобщо не е вярно, смешно е да се твърди дори. Цял свят не е паникьосан заради грипа.

    https://www.bgnovini.eu/%D0%BA%D0%BE...WCr9aeOoH2iioo
    Този пост е редактиран от Mega; 10-03-20 в 22:49.
    ivodivo одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #132

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Така се случи, че през последните 7-10 дена съм разговярал с 3-4 доктори, всичките началници на разни отделения в софийски болници.
    Всичките до един без изключение твърдят, че информацията и паниката са силно надценени.
    ... В предишните ми постове съм цитирал техни изречения, като например "малките деца дори не развиват симптоми, въпреки че са заразени и са вирусоносители"

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #133

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Аз няма да кажа с кого съм разговарял, защото инфото е вътрешно, но совите не са това, което са. Само днес 168 човека са починали в Италия. А тези мерки в цял свят не са за нещо безобидно.

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #134

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Лоша работа!
    Онзи ден една българка работеща там сподели по телезвията, че нейн колега на около 40 е на белодробна вентилация - заразил се изпълнявайки служебните си задължения.
    Истината ще излезе след време но защо сега с данните които имаме никой нищо не коментира за там? Визирам компетентните лица...
    Претиснително е, че Италия е близо а това което там се случва ни чака вероятно и нас!
    Днес цяла Италия е под карантина, но преди два дена информацията беше такава:
    (по смисъл)"В Северна Италия в областите еди кои си е обявена карантина. И 15 млн души са под карантина."
    300 умрели на 15 милиона как точно ги броите ! - нещо като промил на промила

    Италианците са 60 млн.
    Ако предположим, че средностатистически живеят 80 години (а със сигурност е по-малко), то това означава, че годишно там мрат повече от 750 хил човека, което значи, че ВСЕКИ ДЕН там мрат над 2 хиляди човека от "естествена смърт" различна от "смърт от коронавирус".
    Този пост е редактиран от MitkoS; 10-03-20 в 22:51.

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #135

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    За съжаление бройката ще скача прогресивно. Италия не е Китай.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 707 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 986
    Последно: 04-05-24, 22:25
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе