Страница 20 от 707 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #286

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от dudi4ek Виж публикацията
    Колко ли са в световен мащаб починалите от обикновен грип.Колко щяха да само от корона ,ако не бяха конкректо третирани.Всички възрастни с респираторни проблеми са потенциални жертви и на традиционния грип.Досега колко са умрели от корона? 100000?Че те повече умират на ден в света от насилствена смърт.
    Май малко хора осъзнавате пред какво сме изправени. Германия - 50% за ден увеличение на болните. Тук с 30%, видяхме какво става в Италия. Мислите, че няма да ви засегне ли? Какво да правим, да седим и да чакаме да пламне страната ли? Късно ще бъде за мерки, каквито и да са.
    Този пост е редактиран от Mega; 14-03-20 в 22:58.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #287

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Ма не четете бе, другарю! Болните с остро протичане на болестта са петима. Останалите са вирусоносители - под карантина, от която ти декларира, че би избягал предвид лошите битови условия.
    Ма мързи ви да пишете дрюгарю. И да четете също !

    Въпроса (на FearMe) е "имате ли познат болен?",
    а не е е"имате ли познат остро болен?" .

    И не приписвай какво точно съм декларирал !
    Ще избягам при наличието накуп на конкретни обстоятелства показани в онова видео, а не твоето мръснишко внушение "ще избягаш от карантината".

    Ще избягам при следните условия (уточнявам за мързеливитте да четат и мислят)
    1. нямам никакви симптоми (какъвто е случая във видеото)
    2. наличие на гнусен кенеф и гнусна стая в които съм затворен (какъвто е случая във видеото)
    3. написах го няколко дни преди да се приеме вчерашния закон за санкции при нарушаване на карантина

    И накратко - не бягам от карантината, а сменям стаята и кенефа в болницата с моята спалня и моята тоалетна вкъщи ... плюс избата

    (!) Нещо повече - в онзи момент това беше официална политика и официален съвет на правителството "стойте си в къщи, а не ни запушвайте медицинските отделения ако сте без симптоми"
    Дори и сега май е така.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 14-03-20 в 22:51.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #288

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Ма мързи ви да пишете дрюгарю. И да четете също !

    Въпроса (на FearMe) е "имате ли познат болен?",
    а не е е"имате ли познат остро болен?" .
    Ако въпроса беше "Познавате ли вирусоносител?", не бих бил толкова категоричен.
    Относно доказаните случаи, не познавам нито един от тях (включая и болните).

    3. написах го няколко дни преди да се приеме вчерашния закон за санкции при нарушаване на карантина
    Да разбирам ли, че разликата между "правилно" и "неправилно" в логическата/ценностната ти система е във формализирането на въпросния акт + санкцията от 5000лв.?
    Този пост е редактиран от Kasap; 14-03-20 в 22:38.
    Mega одобрява това.

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #289

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Печелиш относно недоразумението с въпроса за болните и вирусоносителите.

    Относно "правилно"/ "неправилно".
    Ценностната ми система е точно същата каквато беше преди седмица, или преди месец, или преди година.
    А именно:
    1. Каквото пише в закона, това е правилното.
    2. Когато нарушиш закона, отнасяш предвидената санкция.
    3. Винаги когато съм нарушавал закона, съм бил готов да си нося последиците.

    Най-честия пример за т.3 е, че не споря с катаджиите и не им се обяснявам, а си подписвам актовете, след като знам че съм извършил нарушението описано в акта (и преди това съм взел умишлено решение да го извърша нарушението).
    ... между другото, тук поне двама човека са твърдяли как спорят с катаджиите
    Този пост е редактиран от MitkoS; 14-03-20 в 22:50.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #290

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Само аз ли имам усещането, че в момента упорито се мълчи за евентуалната роля и участие на частните медицински заведения - болници, поликлиники, лаборатории в овладяване на епидемията. Ако за момента все още няма нужда от техния потенциал, то само за седмица той може да стане абсолютно необходим, както като леглова база, така и като техника и медицински персонал. Тогава ли ще почнем да мислим как да ги обвържем законово както организационно, така и финансово?

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #291

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Тоя въпрос беше разискван ... не мога да се сетя къде точно го гледах, мисля че някакъв държавен чиновник го постави (... може даже и Борисов да беше). И той (чиновника) предложи като първа стъпка по най-бързия начин да се създаде от НЗОК здравна пътека "болен от коронавирус", с което се предполага, че се развръзват ръцете на частните болници да приемат такъва пациенти.

    Само че доколкото те познавам, ти сигурно търсиш и искаш нещо друго - да им туриш по един държавен комендант на всяка частна болница, да юрка персонала да тичат, а когато не тичат поне да маршируват.
    ... При извънредно положение, държавния произвол е една доста примамлива апетитна стъпка за (да ги наречем) държавни чиновници хардлайнери с портрет на сталин в спалнята. ... а също и за празните държавни глави, коите не е непременно нужно да са хардлайнери, достатъчно е да са празни.

    Оказва се, че заповедта на Министъра на финансите е противоконституционна. Но става въпрос по-скоро за правни липси и прецеденти - от една страна той има право съгласно Закона за здравето да издава такива заповеди, но пък съгласно Конституцията, заповеди с такова съдържание (ограничаващи права) може да дава само Парламента облечени вид на закон. Т.е. Парламента е проспал да приеме като закон заповедта на министъра. И отделно от това, тези които са забелязали несътветствието, нямат желание да го оспорват при сегашната настръхнала ситуация.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 15-03-20 в 00:09.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #292

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Падам си по конспирации и имам чувството,че заразата е умишлена.Дали нарочно,дали са го изпуснали неволно,но за мен това е лабораторна разработка.Щом досега не са обвинили руснаците ме навежда на мисълта,че са китайци или американци.
    Китайци:пламва при тях и го овладяват.САЩ са винаги,ако не са руснаците.
    Този пост е редактиран от dudi4ek; 15-03-20 в 03:39.

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #293

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Те ти една една яка конспирация:

    Нареждане на софийска митрополия

    1. Всички храмове на територията на София да бъдат отворени ...
    2. Богослуженията да не прекъсват, както и всеки желаещ да пристъпи ...бла-бла-бла... да не му бъдат отказвани под предлог от страх за заразяване с коронавирус. Светите тайни не могат да бъдат преносители на зарази или каквато е болест, а са лекарствоза телесно и душевно изцеление и здраве


    "На Св. синод бихме могли само да дадем съвет, ние бихме препоръчали по-твърди мерки, но той има своята самостоятелност", отговори Мутафчийски на въпрос.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #294

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Цитат Първоначално публикувано от dudi4ek Виж публикацията
    Падам си по конспирации и имам чувството,че заразата е умишлена.Дали нарочно,дали са го изпуснали неволно,но за мен това е лабораторна разработка.Щом досега не са обвинили руснаците ме навежда на мисълта,че са китайци или американци.
    Китайци:пламва при тях и го овладяват.САЩ са винаги,ако не са руснаците.
    Може комунистите от Китай умишлено да са пуснали корона-вируса за да срутят злия капитализъм. Като гледам доста лесно им се получиха нещата. Едно вирусче и целия западен капитализъм е чао.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #295

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Ако извънредното положение не е достатъчно да обуздае индивидуализма на някои хора и съпротивата на църквата, то може лесно да се смени с военно положение.....Тогава като разстреляш публично няколко брадати маймуни(попове) и селски дебили, нещата бързо ще си влязат в нужният коловоз.....

    Официално заразените у нас са 43...

    Общо 155 000 души са заразени с коронавирус в света . Много държави предприемат спешни мерки за контрол на разпространението на инфекцията.
    Испанските власти забраниха движението на жители вътре в страната поради избухването на коронавирус COVID-19. Единствените изключения са случаите на крайна необходимост: можете да излезете от къщата, по-специално, да посетите болници и да пазарувате. Това заяви премиерът Педро Санчес след заседание на Министерския съвет на страната. Тази мярка ще продължи 15 дни.
    Резултатите от теста на американския президент Доналд Тръмп за наличието на нов коронавирус бяха отрицателни. Това заключение направи лекуващият лекар на Белия дом.
    От понеделник Румъния въвежда извънредно положение.
    Израел, Франция и Словения решиха да затворят всички кафенета, ресторанти и търговски центрове. Работата ще продължи в аптеки и супермаркети.
    ***** затвори временно границите с Полша и Норвегия. http://government.ru/docs/39157/
    Израел от 15 март затваря търговски центрове, хотели и ресторанти.
    От 16 март Норвегия затваря своята граница, летища и пристанища.
    От 17 март Латвия прекратява целия международен пътнически трафик,
    В Израел ще се използват антитерористични технологии за идентифициране на контакти на носители на коронавирус. Освен това, под забраната в страната е събирането на хора в групи от повече от 10 души.
    Полша и Естония са ограничили влизането на чужденци.
    САЩ разшириха подобна мярка за Обединеното кралство и Ирландия.
    Асад отложи с месец парламентарните избори от 13 април на 20 май https://twitter.com/Presidency_Sy/st...52286241218561

    https://zen.yandex.ru/media/italy/it...e89063a9e3f8d9

    https://www.24chasa.bg/novini/article/8301539
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 15-03-20 в 10:34.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,275
    #296

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Една статия от преди 14 месеца за грипа. В нея няколко пъти се набляга върху ваксинирането и безполезностт на бабините методи за лечение.
    Защо ли?:
    https://standartnews.com/balgariya-o...ya-382858.html

    I. Само вчера забелязах някои неща, които не са включени в препоръките за ограничаване на пренасянето на заразата:
    1.Банкоматите и уличните автомати за напитки, хранителни стоки и цигари.
    Тях никой не ги дизинфекцира или това е на такива интервали, че е почти безсмислено да се прави, Всички имат достъп до тях.
    2.ПОС терминалите в магазините и бензиностанциите - тях въобще не съм виждал да ги дезинфекцират.
    3.Касетките за багаж, кошниците и количките за пазаруване.
    Оставяни на пода, подритвани с мръсни обувки, а в количките - деца с обувки.
    4.Лентите на касите конструктивно не разполагат с възможност да се осигури разстояние от над 1м м/у хората.
    Просто са с малка дължина и количеството храни в кошниците в момента е огромно.
    5.Плюнчене на пръстите преди вземане на торбички от всякакъв род и при броене на банкноти на касата.
    Съответно тези индивиди не носят маски.
    6.Секнене и плюене навсякъде без кърпички и бърсане по дрехи, другата ръка, по касетки и рафтове в магазините.
    Повсеместно и не става въпрос само за малцинствени представители и райони.
    А за бабите и дядовците, които трябва да се спасяват. Те в същото време разнасят зарази без да се замислят и осъзнават какво правят.
    7.За храмовете и молитвените домове на религиите.
    В Гърция, където Църквата е с огромно влияние, имаше дебати още преди месец. Не знам дали правителството надделя с искането си за затваряне на храмовете.
    Не съм сигурвен дали е възможно да се направи същото и у нас. По законен ред имам предвид.
    Като видя буквално олигавените икони и настръхвам просто!

    При това положение мерки освен пълна изолация и затвяряне на границите едва ли ще имат очаквания ефект.

    II. Одобрявам разширяването на мерките от Щаба.
    Но защо с този тон? Като че ли населението е виновно за заразата.
    1.Кой разпореди евакуацията по въздух в пика на епидемията на двама, забележете, двама "български" граждани от Ухан? Какво са ни донесли с този полет никога няма да разберем.
    Едва ли самолетът и екипажът му са под карантина и се е извършила дезинфекция. А оттам следва само разширяване на кръга заразени - летищен персонал, близки и т.н.
    2.Ген Мутафчийски ни се кара като на малки деца, защото хората се притесняват, че ще се лишат и от мизерните доходи от магазинчетата и салончетата.
    В същото време искат да затварят магазини за "спекула", когато самите вносители и складовете на едро вдигат цените.
    Защо не вземат мерки срещу последните? От близо месец маските струват 2лв., вместо 9-15ст. и нищо не е направено.
    Ръкавиците също липсват.
    3.Относно "напусналите" медици в инфекциозна болница.
    Извънредното положение дава възможност да се мобилизират запасняците. медицинските специалисти също.
    4.Щели да затвярят хранителни магазини заради струпване на хора.
    Аз предлагам да оставят по един във всеки град. Тогава няма да има само струпване на хора, а улични боеве на километрични опашки под дъжда.
    Т.нар. медии да има с какво да плашат раята., че нещо им се изчерпват сюжетите.
    5.Сериозно мирише, както се изрази един "влогър", на еврофондове и мерките за "усвояването" им както досега са в ход.
    Даже смятам, че са улеснени и усъвършенствани.

    Да си пожелаем да сме живи и здрави!
    Дано баба Ванга се окаже права, че сме богоизбран народ! Или поне това, което е останало от него.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 15-03-20 в 09:53.
    hristoslav2 одобрява това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #297

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)




  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #298

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Първи случай във Варна...поредният д.... на 47 години. Въпреки забраните за пътуване, на 3 март бил в Бергамо Италия и преди два дни, решил да се върне, вместо да остане в Италия
    https://www.24chasa.bg/novini/article/8302419
    и още подобни..
    Областният управител: Стотици роми от варненско село са се върнали от Италия | Moreto.net - Варна
    "Само в с. Дъбравино има над 450 души, завърнали се от Италия. Подали сме сигнал и до Полицията, и до РЗИ. Дали има болни? Те нямат навика да ходят по лекари. Дано са си попълнили декларациите и не са излъгали на границата от къде влизат", подчерта Пасев.

    а журналистите не спират с глупавите си теории на конспирацията
    https://www.168chasa.bg/article/8293037
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 15-03-20 в 22:08.

  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #299

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    MitkoS и ivodivo харесват това.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,875
    #300

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019)

    Тъй де ама кортизона е точно стероид, а не нестероидно ПВС, та журналята пак са
    проявили “свободно творчество”.
    “Не ползвайте противовъзпалителни(ибупрофен, кортизон,....) , а само парацетамол за температура, ако вече сте взел НСПВС, се консултирайте с лекар”.


    Както и да е, ползвайте патацетамол и съдържащите го.

    п.с. то ме и съмнява някой да си сваля температурата със стероиди.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ccankov73; 15-03-20 в 12:11.
    MitkoS одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 707 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 986
    Последно: 04-05-24, 22:25
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе