Страница 272 от 707 ПърваПърва ... 222262270271272273274282322 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,066 до 4,080 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,589
    #4066

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    ccankov73
    Студентите по държавна поръчка ги "заключваш" с договор да работят поне 10 години у нас. В противен случай, след като си платят разходите по обучението в двоен размер, може да бягат където си искат.

    ПП.
    Продължавай да ми играеш контра и почерпката ще ти излезе двойно.
    - като начало искам стек от кенгуру

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    33 са хората в критично състояние в реанимация. В болница са грубо 600 човека. От тях 300 са реално средно и тежко болните. Другите ги държат по социални причини..
    Пак не ми отговори на въпроса. Ще го повторя за да ти е по-лесно.
    Какви са тези социални причини, по които държат в болниците заразени от ковид с леки симптоми?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,894
    #4067

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    - като начало искам стек от кенгуру
    Приятелка заминава да работи в Австралия след няколко месеца, та може да уредим нещо..

    Това със студентите го пробваха миналата година, но всички скочиха и нищо не се получи.Щяха да ги разпределят по болници за няколко години като по татово, ама ядец.Мисля че и след 10г. пак ще “бягат” навън още по-огладнели ако нищо не се е променило.Тъкмо ще са взели и специалност(т.е. ще са по-търсени).
    Но пък знае ли се, след 10г. може да се пооправят нещата...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,652
    #4068

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ицка, с няколко "западни" заплати ще си платят тук "глобите". Насила работите не стават. Но трудно ще ти уври главата на теб за тази мисъл.
    "Социалните причини" да хоспитализират определени групи заразени с Сарс-КоВ2 с леки симптоми са, че така уж ще бъдат под сигурна карантина в болница.
    badr одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,589
    #4069

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    "Социалните причини" да хоспитализират определени групи заразени с Сарс-КоВ2 с леки симптоми са, че така уж ще бъдат под сигурна карантина в болница.
    По правилно и по-евтино ще бъде да ги държат в концлагери...

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,818
    #4070

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])


  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #4071

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    c

    Пак не ми отговори на въпроса. Ще го повторя за да ти е по-лесно.
    Какви са тези социални причини, по които държат в болниците заразени от ковид с леки симптоми?
    Поне в сливенската болница, а и доколкото знам на много други места, по този начин държат в болницата цигани, които са доказано заразени с леки или дори без симптоми.
    Тези хора няма как да спазват карантина, живеят по няколко семейства в някаква кочина, нямат условия и средства да дезинфецират и да се дистанцират от близките си.
    Нямат и капацитета дори да разберат какво трябва да правят и да не правят.
    Поне в Сливен близо половината пациенти са от роми от махалата.

    Не излючвам вероятността болниците да задържат някои пациенти при тях за да вземат парите от пътеката, но това си е моя интерпретация.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Човека иска дял от баницата. Неговата лаборатория не прави PCR тестове, вярва само на имунологичните, които доскоро бяха в пъти по-неточни .
    Не отричам, че часст от нещата, които казва са верни, разбира се.
    Този пост е редактиран от lazarus18; 20-07-20 в 23:31.
    VanDan одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #4072

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    не съм медик, нито имам някакви компетенции в тази сфера, но просто мисля и сметката не излиза, защото:
    2. "10 мед. лица отговарят за 1 тежко болен" също не ми се връзва. 10 човека са 3 смени по трима САМО за един лежащ ли? при 10 лежащи отделението от 100 човека специализиран персонал ли се нуждае?
    Аз също не съм медик и не знам защо сметките винаги трябва да са като на белот
    Казах 10 специалиста , защото така ни представиха работата в интензивното по телевизията.
    Ето какво намерих на български:
    "Предоставянето на интензивно лечение разчита на висококвалифициран мултидисциплинарен екип, включващ специализирани интензивисти, медицински сестри, физиотерапевти, дихателни терапевти и други здравни професионалисти. Те обикновено работят заедно в специално интензивно отделение към болница, но могат да отиват и при пациентите в другите части на болницата."
    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98...B8%D0%BD%D0%B0
    Отделно има денонощно наблюдение на всеки пациент и т.н.

    Ако в някоя болница им липсва определен специалист или имат прекалено много пациенти-нещата стават сложни.

    Това ни бе обяснено в началото на епидемията и разбира се нуждата от едни 300-350 свободни интензивни легла (заедно със екипите), за баналните неща като инфаркти, инсулти, операции...

    Дано не се стига до 1400 , както тука, защото тогава ще се разбере и колко специалисти има...

    П.П. Разбира се винаги може и само с 1 лекар и 2 сестри:
    https://dariknews.bg/novini/bylgarii...olnica-2233861


    Този пост е редактиран от stainway; 21-07-20 в 00:24.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4073

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    тъй де

    именно защото променливите не скалират линейно, не е коректно да кажем, че ако за 1 лежащ коронавирусен трябват 10 човека, то за 10 ще трябват 100
    далеч по-вероятно за 10 ще трябват 30, а за 100 болни ще трябват 50

    демек изведнъж нещата се обръщат от липса на персонал към липса на леглова база
    което ни връща към реалния брой на тежките случаи...

    отново подчертавам, че не съм нито медик, нито инфекционист, така че ще бъда много благодарен на този компетентен в сферата човек, който да ми обясни точно с какво са нонстоп заети въпросните лекари?

    стискат балоните за обдишване ли, въртят педалите на ел.генераторите ли?
    не обиждам никого, просто ми е ИСТИНСКИ любопитно какво точно (или поне приблизително) правят, че не подвиват крак !!!

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4074

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Не разбирам какво сте се хванали с тези сметки?
    Повече от ясно е, че не стигат. Логиката е елементарна - у нас принципно не достигат реаниматори, анестезиолози в предвид по примамливите условия на Запад и невъзможността да имат частна практика. Отделно ситуацията покрай ковид увеличи и нуждата от такива специалисти в световен мащаб. Така, че сметките са излишни за да е ясно дали и кое ще липсва в процеса на лечение в ситуацията ни. Легла, техника и покрив да си поръчаш/направиш ама специалист, който е желан и в по заможни държави едва ли ще ни се случи да си имаме достатъчно
    lazarus18 одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4075

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    не обиждам никого, просто ми е ИСТИНСКИ любопитно какво точно (или поне приблизително) правят, че не подвиват крак !!!
    Непрекъснато пишат фермани, често с часове за да си получат парите от здр каза, бюрокрацията е голяма.
    Този пост е редактиран от Tommorow; 21-07-20 в 22:48.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,894
    #4076

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ами например да си “играеш” с настройките на апарата за обдишване, тъй като тея пациенти са динамични.
    Преди това трябва да си го интубирал, а преди това да прецениш дали да го интубираш, щото после може да е трудно да изкараш тръбата.От време на време се аспирират секрети през тубуса(тръбата), за целта се откача от апарата за малко,
    и хоп - сатурацията отишла на 60%.От време на време вземаш артериална кръв за КАС, понеже пулсоксиметъра не е достатъчно точен за тея пациенти.И други анализи вземаш де.После е хубаво и да ги погледнеш и да коригираш терапията, която обаче трябва да си изписал.Слагаш и ЦВП - централен венозен път(също иска грижи и след поставянето), мериш и там налягане.Слагаш и катетър и следиш диуреза и коригираш.Коригираш и електролити - венозно.Двете последни им викат водно-солеви баланс.Гледаш и кръвно да има що годе,че иначе го оставяш без периферна перфузия.Проследяваш и образните изследвания които си заявил.Може и да реанимираш някого между другото или да приемеш нов.Абе има какво...
    И това ако работиш САМО с тея болни.Иначе я те викнат на спешно раждане, я катастрофа дошла, я някой “втасал” докарат и отиде коня у ряката.
    Хубаво е и да намериш време всичко да го опишеш...
    Lupus, lazarus18, Kx и 3 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,652
    #4077

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Описването на дейностите е почти със същата важност, както извършването. Особено от страна на контролиращите органи. И от правна също. Реанимацията е доста "интересна" като медицина област, но и много "неблагодарна", особено у нас. Много тежка и отговорна работа, а "славата и парите" са за хирурга примерно. А пък инфекционистите бяха вече описани - основен контингент посрани цигани.
    Lupus, lazarus18, Kaar и 1 други харесват това.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,894
    #4078

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    VanDan, само не знам защо сложи кавичките, точно така си е - интересна но тежка и неблагодарна, а парите и славата ги обират други.
    п.с. да добавя че ако за гореизброените манипунации си опакован с облекло за Covid и 2 чифта ръкавици става съвсем весело.Много е удобно и те улеснява .
    Този пост е редактиран от ccankov73; 22-07-20 в 08:57.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #4079

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])


  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #4080

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    И кой е виновен, че последните 11 години здравната система не бе реформирана и е в това състояние, че сега вече и лекари нямаме ...КОЙ ...?????

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 1006
    Последно: Днес, 09:16
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе