Страница 377 от 707 ПърваПърва ... 327367375376377378379387427 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,641 до 5,655 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5641

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Добре, да кажем биеш си ваксината. РНК-то по кръвен път се разпространява в цялото тяло и попада в различни клетки и органи. След като РНК-то навлезе в клетките, рибозомите, наричани клетъчни фабрики за протеин разчитат инструкциите, и клетката започва да синтезира някакви чужди белтъци(предполага се вирусни белтъци, ако не друго).
    Какво става с генно модифицираната клетка след това?
    Някъде бях чел, че клетките на имунната система имат механизъм да разпознават променени, дефектни, или увредени клетки в тялото, и ги унищожават. Да разбирам ли, че засегнатата от "ваксината" клетка после ще бъде унищожена от имунната система?

    Ултрастудена ваксина - защо продуктът на Pfizer скоро няма да се появи в аптеките



    • Как е действа BNT162b2


    • Разработката за ваксина, наречена BNT162b2, се основава на информационна РНК (mRNA) технология, която използва химически агент да "инструктира" клетките да произвеждат протеини, имитиращи външната повърхност на новия коронавирус, като по този начин създават имунитет. След инжектирането в мускул mRNA се поема от клетките, като рибозомите, наричани клетъчни фабрики за протеин, разчитат инструкциите и създават въпросния "коронавирусен протеин". След това той се разнася из тялото и имунизационният процес е същият като при останалите ваксини - имунната система разпознава произведените протеини като чужди и изработва антитела срещу тях.
    • иРНК разчита на синтетични гени, които могат да бъдат генерирани и произведени за броени седмици и се произвеждат в големи количества по-бързо от конвенционалните ваксини;


    https://www.dnevnik.bg/sviat/2020/11...tut_na_pfizer/

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #5642

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ясно тази ваксина не става
    Сега след като си информиран- обясни ни как другите ваксини, които си избрал ще предизвикат имунен отговор, без да съдържат генетична информация (предполагаме на вируса), "поставена" там специално с цел да се активират имунните клетки и да започнат да произвеждат антитела.

    Просто транспорта е различен

    Слагай смело Спутник :

    ...По-рано създателите на новото лекарство обясниха, че говорят за така наречената "векторна" ваксина, създадена чрез генно инженерство. Като "вектор", доставящ генния материал на новия коронавирус в организма, учените избраха безопасен аденовирус, като вмъкнаха необходимите части от генома SARS-CoV-2 в неговия геном...
    https://blitz.bg/svyat/akademik-razk...PCzNLwfxKU6xHw

    По същия начин дайства и ваксината на Астра-Зенека, само че "транспортта" се осъществява от различен вирус.
    Този пост е редактиран от stainway; 10-12-20 в 20:00.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5643

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ти ще си я биеш ли?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #5644

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Аз сам няма да си слагам инжекции Ако имам възможност да ми я поставят -да разбира се. Имаш поставени достатъчно ваксини като дете.Повечето са направени по подобен начин и да понякога предизвикват и нежелани реакции, но ваксина не се поставя за собствена защита, а за колективна.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5645

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Аз пък чух, че това била първата ваксина от такъв тип. До сега не били използвали ваксини с такъв механизъм на действие, и затова не се знаело какви странични ефекти може да има.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #5646

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Да така е. Но ако си мислиш, че няма генетична намеса в другите - просто няма как да стане. Разбира се може с инактивирана ваксина, но това означава да се култивира вируса, после да се обработва и т.н. после идва качеството при производството, калибриране..
    В крайна сметка целта е да се предизвика имуннен отговор, без да се разболееш . Щом нямаш доверие на РНК ваксината- просто потърпи малко, ще има и други много скоро.
    В крайна сметка ти не попадаш в рискова група и в важно да се опази генома ти

    Публикуваха пълните резултати от клиничното изпитване на Pfizer:
    https://www.nejm.org/doi/full/10.105...=featured_home
    Този пост е редактиран от stainway; 10-12-20 в 20:30.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,472
    #5647

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Jack Krauser
    Задаваш въпроси, които са за специалисти. А те от своя страна, са се покрили, вместо да направят някаква информационна кампания - сайт където да зададеш въпроси, тв предавания....

    Все пак малко ще импровизирам - ДНК се състои от РНК....за да вкараш РНК-то ти трябва нещо, което да го транспортира - модифициран вирус. Доколкото ми е известно, вируса обаче може да проникне през клетъчната мембрана, но не и да влезе в клетъчното ядро, където се намира ДНК. Ако приемем, че го направи, то тази ГМ клетка ще бъде разпозната като чуждо тяло от имунната ситема и ще бъде атакувана.

    Да - иРНК ваксините ще се прилагат едва от тази година.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5648

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    В крайна сметка ти не попадаш в рискова група и в важно да се опази генома ти
    Правилно.
    Подкрепям правителството да тества ваксината първо на полицаи и военни, ако до половин година нищо не им стане, и не мутират, тогава и на останалите.
    А аз ще изчакам да разработят ваксина за вечен живот, която вкарва в клетките инструкции против стареене, тогава ще се ваксинирам.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #5649

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    В случай, че някой иска да прочете за принципа, историята и приложенията на РНК ваксините (писано е през 2018 година):
    https://www.nature.com/articles/nrd.2017.243

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,879
    #5650

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    .. Все пак малко ще импровизирам - ДНК се състои от РНК......
    Ъъ.., mРНК е по скоро Гугъл транслейт за информацията намираща се на ДНК.
    РНК вирусите използват обратната транскрипция за да включат генома си в ДНКто на клетката гостоприемник и така тя започва да произвежда техните органели(на вирусите).
    При достигане на критично количество вируси в клетката и съответните увреди от тяхното производство
    клетката загива и всички вируси излизат и заразяват нови клетки.Отпадните продукти от загиналите клетки предизвикват температура, главоболие, болки в мускулите и т.н.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 10-12-20 в 21:30.
    Pat одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,775
    #5651

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Аз бих си я сложил, не съм такъв егоист, че да чакам години докато знам със сигурност, че дори за най-уязвимите е напълно безопасна и през това време евентуално да се превърна в заразоносител. Бих го направил заради старците около мен за които ми пука. Жената не би си сложила за сега, което е добре стратегически погледнато от гледна точка на зайчето. Ама ще съм от последните групи.
    lazarus18, ivodivo и stainway харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #5652

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    ...няма ваксина която да променя ДНК!
    И аз си мислех, че в случая с аденовирусите не се достига до ядрото на клетката, но се оказва, че точно при тях не е така.
    Разбира се-разчитаме на обещанието на създателите, че няма да се стигне до трайни промени в генома , но си остава теоретично възможно. Зависи кой е написал "софтуера"

    При иРНК -информацията не се "превежда" от ядрото на клетката и дори теоретично няма как да се промени ДНК на получателя.
    Тук е обяснено много разбираемо :
    https://youtu.be/GOq8-FR8s1E

    П.П. И за последно - принципа е един и същ, начина на "доставката" е различен:
    "...Сама BioNTech специализируется на разработке методов терапии с использованием мРНК. Но поскольку коронавирус Sars-COV-2 относится к типу вирусов которые в качестве генома используют как раз мРНК,
    то вакцина «Спутник V» содержащая ген вируса шипа и вакцина BNT162b2 на основе мРНК — имеют в своем составе один и тот же тип генетической информации и принципиальной разницы тут тоже нету..."
    https://habr.com/ru/post/528158/

    Този пост е редактиран от stainway; 11-12-20 в 00:26.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5653

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    ха тъй, почетете още малко за ваксините и току виж сте започнали да се усъмнявате и във всички розови приказки, които се разправят и за конвенционалните...

    я по-добре не четете! поетът го е казал:

    Ignorance is bliss
    Gena_bs одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #5654

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Няма конвенционални ваксини - винаги е имало и ще има скептици, невярващи и такива, които просто не разбират за какво става въпрос.
    Още от парната машина, после електричеството, мобилните телефони и т.н. -винаги е имало и ще има една група от хора, които просто няма да искат да приемат новото...
    Това разбира се е окей и е част от просвещението. Разбира се има и вариянт да не ти пука от нищо и да си въобразиш, че всичко ти е ясно и няма нищо, което да научиш. Това е момента, в който е добре да си си зададеш въпроса- за какво живея?

    В крайна сметка форумите са да се дискутира, а не да се налага мнение. Всеки си има глава на раменете и може да си извади съответните изводи.

  18. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #5655

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Някой беше пускал графика с повишените смъртни случаи за последните седмици в сравнение с миналата година. Ето и от мен една интересна графика. Излиза, че съм бил прав. Ковид наистина убива, но хаосът породен от огромната му реклама убива повече хора:


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 986
    Последно: 04-05-24, 22:25
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе