Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 14 от 80 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 1192
Like Tree64Одобрявам

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    5
    #196

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от chasovnik

    утре съм на пазар за външен мрежови хард диск: http://www.lacie.com/products/product.htm?pid=11384 и ще прехвърлям всичко на него - якото е, че има и отдалечен достъп до него.
    Привет и от мен.
    Иска да попитам Chasovnik да си е купил външния диск и дали е доволен защото мисля и аз да си купувам такъв.

    А на всички потребители с MAC OS мога да препоръчам iSedora намираща се на адрес: http://www.isedora.com/
    Досега не съм срещнал абсолютно никакви проблеми с DLNA и чете абсолютно всички формати видео и субтитри.
    Много съм доволен

  2.  
     
  3. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #197

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Разгеле успях да пусна субтитрите: През ТВ-то влизам в Транскодиране -> Настройки -> Субтитри и стартирам файла със субтитрите! Нищо не се случва, но се връщам и пускам филма и .. вече имам субтитри!
    И.. вече имам субтитри обаче с ред други проблеми.
    1.Екрана се сви - Отгоре и отдолу две черни ленти на всички филми - преди това ги нямаше
    2.Филмите почнаха да засичат - общо взето не се гледа! Никаква идея защо започнаха да засичат, но се получава след като стартирам субтитрите.

    Някакви идеи????

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    188
    #198

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от staniola
    още един глас и от мен за homemediaserver всичко върви само с ХД 1080p на моменти насича но от настр на сървъра му намалям мааалко качестовото почти незабележимо и работи отлично. Субтитри музика клипове сичко. Дос сега не съм имал проблем с някой файл да не иска да тръгне.
    Би ли споделил кои точно настройки на сървъра си намалил, че да върви 1080р без да насича. Този руски ще ме убие.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    63
    #199

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Реших и аз да си направя DLNA връзка вкъщи. Свързах телевизора с кабел към рутера, към който безжично е свързан лаптоп и жично настолен компютър, двата инсталирани с Windows 7. Всичко се вързах правилно, предполагам, но се появи следният проблем: телевизорът вижда двата Windows Media Server, лаптопският си го отваря и плейва, каквото е шернато, а при отварянето на настолния ми казва, че "Няма връзка със сървъра". Инсталирах на двата компютъра ХМС и шернах други файлове, но проблема си остана. Къде бъркам? Ще съм благодарен за помоща ви и ако съм пропуснал нещо да спомена, ме извинете, не съм много в час с тези неща.

    PS. Успях да си разреша проблема с ХМС, сега продължавам да се боря с подкарването на субтитрите.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    188
    #200

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Bronxi
    Реших и аз да си направя DLNA връзка вкъщи. Свързах телевизора............................

    PS. Успях да си разреша проблема с ХМС, сега продължавам да се боря с подкарването на субтитрите.
    Би трябвало да нямаш проблем. В полетата "Язьк субтитров...... " сложи отметка "bg", както и тази до нея.
    Остава проблема с 1080p по мрежата, малко насича. Някой ако се е справил с този проблем, нека сподели.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    46
    #201

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от kall
    Би трябвало да нямаш проблем. В полетата "Язьк субтитров...... " сложи отметка "bg", както и тази до нея.
    Остава проблема с 1080p по мрежата, малко насича. Някой ако се е справил с този проблем, нека сподели.
    Какво значи насича? Какъв файл и на кой телевизор? Транскодира ли се филма, или само се стриймва?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    188
    #202

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от di-sign
    Какво значи насича? Какъв файл и на кой телевизор? Транскодира ли се филма, или само се стриймва?
    TV Panasonic G20. Без транскодиране, само се стриймва "mkv 720p и 1080p". Насичането се получава само при 1080р, без значение дали е през WIFI или през кабел свързаност.
    По цитата на @staniola от 04-12-2010 има опции за настройка на качеството. Но както казах "този руски ще ме убие".

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    46
    #203

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Няма как да има настройка за качество без да се транскодира. Има размер на кеш, но бъзикайки го не се стига до никъде. Не знам конкретно за твоя телевизор какви са поддържаните формати и какво и как плейва.
    Когато имам проблем с файл първо опитвам да го пусна от усб/хдд за да видя какво се случва. Ако се плейва нормално значи някъде по редичката компютър, рутер, тв има проблем. Ако не тръгва и от хдд, значи ще трябва транскодиране, или ремуксване на файла.
    На първо време може да опиташ да орежеш излишните пътечки от мкв файла - аудиота различни, субтитри и тем подобни. Понякога помага.
    На самия компютър си провери, на какво натоварване работи докато стриймваш, изключи всичко което може да заема мрежов ресурс, ако можеш виж и натоварването на мрежата.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    188
    #204

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Благодаря,
    Мрежата се държи добре при сриймване. Както бях писал преди, единствения проблем идва когато е 1080р . Ще пробвам да поорежа предварително "mkv"-то от излишните атрибути.

  12. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    4
    #205

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Привет! Инсталирах си PS3 media server всичко работи перфектно.

    Нямам забележки. С две думи, инсталираш и гледаш, всичко върви на 6.

    Лек ден!

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    188
    #206

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от M.Belchev
    Привет! Инсталирах си PS3 media server всичко работи перфектно.

    Нямам забележки. С две думи, инсталираш и гледаш, всичко върви на 6.

    Лек ден!
    Много нестабилно работи. Поне при мен така се държи.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #207

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте, имам следния проблем: Значи до сега имах два телевизора самсунг, единия 40С650, другия 32С5000. на големия почти всичко върви без транскодиране, на малкия, се налага от време на време. На комп-а съм инсталирал home media server...Зададени са всичките телевизори като отделни устройства, за да не се човърка постоянно програмата. Днес си взех 32D5000, но срещнах следния проблем: при пускане през същата програма на 1080P филм(.ts), същия насича леко, не мога да спра филма, не мога да усиля или намаля...общо взето телевизора умира докато не изключа HMS от комп-а... Същите филми вървят на старите телевизори без транскодиране и без проблеми, мрежата е кабелна и на същия кабел до преди малко беше 32С5000, така че проблема не е там...Моля помагайте, друг сървър ли е необходим или...
    благодаря предварително на отговорилите.

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #208

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    здравейте има ли стандартен порт или начин по който да мога да проверя дали работи DLNА?
    Имам примник - който в сецификациите пише че потдържа стандарта.
    Инсталирах някакъв софт - мисля хоум медиа или нещо такова - не можаха да се намерят джаджите - приемника си взема IP от DHCP ,но не ще да се пигне - когато вляза в менюто виждам че има взето IP - в сървара също че е раздал.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    23
    #209

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Четох, четох, четох, гледах нищо не разбрах, регистрирах се тука уж с надежда да станат нещата и накрая се оказа, че трябва към ЮСБ-то да се включи и безжичен ЛАН приемник... На по-новите телевизори не е ли вграден?

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #210

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от dianabad
    Четох, четох, четох, гледах нищо не разбрах, регистрирах се тука уж с надежда да станат нещата и накрая се оказа, че трябва към ЮСБ-то да се включи и безжичен ЛАН приемник... На по-новите телевизори не е ли вграден?
    Само в някои модели-предимно средният и високият клас телевизори. Нарича се - USB Wi-Fi донгъл.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 80 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 20:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 14:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе