Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 4 от 80 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 1192
Like Tree64Одобрявам

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    13
    #46

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    някой да е успял да шерне уебкамера?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    29
    #47

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Подкарах медия сървъра най-накрая. Оказа се че телевизора си има вградено WI-FI и са се карали с донгъла който бях му вързал на усб-то. Много странно защо промоцията върви с донгъла при условие че телевизора си има вграден . Плейнах няколко филма без проблем , но youtub така и не ми се появи в менюто на телевизора

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    238
    #48

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    от както направих преинсталация на ПС-то и Лаптопа
    DLNA-то върви на лаптопа но ТВ-то не засича ПС-то
    а на ПС-то SAMSUNG PC Share Manager хваща ТВ-то но самото ТВ- не засича изобщо ПС-то в стаята ми следователно нямам как да вида шернатите файлове от него
    използвам версия 2.33 преди нямах такър проблем
    някой ще ме посъветва ли къде може да е проблема?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #49

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    LilScrappy , ползвай 4.03 вече е 2010 година

    dedidi, там където гледаш Exceptions в другия таб Advanced маркираш мрежовата връзка, която комуникира с ТВ (ако имаш 1 лан карта ще е само 1 връзката) . Натискаш Settings , въвеждаш някакво име отгоре (примерно ДЛНА) , въвеждаш IP на ТВ (хубаво е в рутера да зададеш запазено IP за тв - не каза с рутер ли си с кво си), проверяваш в настройките на домашний медиа сървър на къв порт работи и го въвеждаш като External и Интернал. Избираш TCP/IP.
    След тва повтаряш процедурата и за UDP и би трябвало да стане.

    Нямам опит с домашний медия сървър , но този на самсунг има няколко ехе файла (WiselinkPro.exe, http_ss_win_pro.exe) отговарящи за ДЛНА и трябва и те да се вкарат във файъруола чрез Add Program > Browse .

    Също така в споменатия по-горе таб Advanced има Security Logging където можеш да зададеш Log dropped packets и след тва да разгледаш файла C:\WINDOWS\pfirewall.log да видиш защо блокира връзката от тв и кое ехе е блокирано.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    18
    #50

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    biro, благодаря ти много.
    С рутер съм и телевизора има запазено IP.
    В "Advanced" на "Windows Firewall" са активни:
    1. Local Area Connection
    2. PPPoE neogranichen
    За т.1 направих предложените от теб допълнения и рестартирах "Домашний медиа сервер".

    Получи се! Вече няма нужда да изключвам "Windows Firewall".

    Благодаря!!!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    36
    #51

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    още един глас и от мен за homemediaserver всичко върви само с ХД 1080p на моменти насича но от настр на сървъра му намалям мааалко качестовото почти незабележимо и работи отлично. Субтитри музика клипове сичко. Дос сега не съм имал проблем с някой файл да не иска да тръгне.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    134
    #52

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Колко мегабита са необходими за интернет телевизия? През SONY 32EX500
    Предполагам скороста трябва да е към чужди сървъри, локалната и българската ми са по 100мегабита а към чужди 20мегабита. Ако премина към някой пакет тв+ит. най вероятно ще ми е 10-14-16 мегабита връзката с чужди сървъри.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #53

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    vancho20, ако имаш в предвид гледане на интернет тв от gledai.tv , gledai.be и разни такива щуротии няма да стане. Тма има лимит на гледачите и те реже та ако ще да имаш и 1000мегабита.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    71
    #54

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Някой успял ли е да пусне home mediа server през рутера на blizoo Cisco EPC2425? Преди бях с Д-линк 524 и всичко се получи от раз с авто настройки, без да спирам firewall-a. Сега съм някакво подобие на Cisco, което небезизвестните blizoo ми инсталираха и ситуацията е, че тв изобщо не открива длна устройство. ТВ е 40С650 с ръчни настройки за мрежа и има интернет. Друг е въпроса, че в руското програмче не виждам никаква индикация за свързано у-во, а само че сървъра е пуснат и толкова. Някакви идеи?
    Мерси предварително

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #55

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    katlak, не го знам тоя рутер ама е много малко вероятно точно той да ти прави проблеми. Обикновено рутерските файъруоли се използват за филтриране между WAN и LAN. А компа и тв-то ти си комуникират само в LAN така, че според мен проблема е във файъруола на компютъра ти. Но има малка вероятност самия рутер да има стена и за LAN. Насочи се първо към настройка на компа.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    134
    #56

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    vancho20, ако имаш в предвид гледане на интернет тв от gledai.tv , gledai.be и разни такива щуротии няма да стане. Тма има лимит на гледачите и те реже та ако ще да имаш и 1000мегабита.
    Ами по принцип съм абонат на визионет и съм с привилегии в сайта на Нетера тв, т.е. безплатно гледам каналите от там. Мисълта ми е може ли от там да гледам или само от определени сървъри на BRAVIA Internet

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    13
    #57

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от fellows5
    някой да е успял да шерне уебкамера?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    28
    #58

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Имам един въпрос - когато си пусна по DLNA безжично филм с вградени субтитри, на телевизора не излизат, а като го пусна на компа няма проблеми - дори мога да си избирам какви субтитри да си заредя.Та въпроса ми е - има ли решение този проблем или трябва да си тегля само релийзи, които не са с вградени субтитри?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    71
    #59

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    katlak, не го знам тоя рутер ама е много малко вероятно точно той да ти прави проблеми. Обикновено рутерските файъруоли се използват за филтриране между WAN и LAN. А компа и тв-то ти си комуникират само в LAN така, че според мен проблема е във файъруола на компютъра ти. Но има малка вероятност самия рутер да има стена и за LAN. Насочи се първо към настройка на компа.
    Съгласен съм така е, но единствената промяна е смяна на рутера, всичко друго си е така. Програмата е добавена в изключенията на Win Firewall и като дам старт на сървъра не изкарва съобщение за блокиране. Всъщност програмката е доста постна от към настройки на конекция. Не виждам какво още мога да променя

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    12
    #60

    Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от etg
    Аз съм с 8605, но предполагам не е голяма разликата.
    Това ми е конфигурацията, ползвам PS3 Media Server.
    Субтитрите се зареждат нормално както от файл *.sub/*.srt, така и когато отварям DVD от папка.
    Досега само с два проблема съм се сблъсквал (поне друго не се сещам в момента):
    1. На няколко *.mkv файла ми се е случвало да насича
    2. Не мога да докарам подходящите пропорции на някои филми и картината е сплескана (може със съответните параметри в "Custom options:", ама си не е работа толкова играчка за един филм) Проблемът вече е оправен с нов firmware на телевизора.

    Трансферът стига при някои филми до към 40мбит/с, така че да се има предвид ако някой реши да ползва WI-FI, аз съм с кабел.
    И още едно уточнение - под линукс съм.
    Аз ли нещо не правя като хората?!? не знам. Но не успявам никакво видео да подкарам на Toshiba WL768 с този PS3 Media Server. Всички филми ми излизат с времетраене 00:00:00.. и нищо не иска да се плейне на ТВ-то. Дава грешка. Ако някой може да ми помогне, ще съм му благодарен. Да уточня само, с Макбук съм, ако това е от значение...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 80 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 20:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 14:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе