Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 16 от 80 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 1192
Like Tree64Одобрявам

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. acc
    acc е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    51
    #226

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Shloser
    Здравейте,
    Някой има ли опит с рутер TP-LINK TL-WR1043ND, който има вграден USB порт и медия сървър?
    Този рутер НЯМА вграден медия сървър.

    опс, излязъл е нов фърмуеър през юни

    През мрежата скоростта на запис на външен диск закачен към рутера е около 2 мегабайта в секунда, което си е бавничко - явно китайците още на са го доизкусурили.
    Иначе през компютър с инсталиран DLNA сървър няма проблем да се плейват на ТВ филми, записани на външен диск, боднат в рутера.
    640 ГБ Самсунг може да закачиш без проблем на рутера.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #227

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    И какъв е смисъла да закача външен диск на рутера след като ще го ползва с ДЛНА на компа? Не е ли по-логично да забучи юсб-то у компа направо, що да се занимава с рутер?

    Хората с идеите за NAS и DLNA явно не са си имали работа с DLNA - няма как да очаквате много от вградения DLNA сървър. Как ще стане транскодирането на форматите, които не се поддържат от ТВ? А за БГ субтитри забравете.

    Решението е или PC или медия плеър от сорта на Popcorn. Тука даже имаше един потребител, който се разпени доста като му обясних, че работите не стават точно така както той си ги мисли ама нали в България човек разбира от всичко и чуждото мнение винаги е грешно.
    И все пак кой съм аз да давам идеи, нека хората да си трошат главите и парите за разни NAS устройства.

  4. acc
    acc е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    51
    #228

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Смисъл на външен диск на рутера има ако този рутер е в мрежа с повече от един компютър - евтино решение за файлов сървър да го кажем.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #229

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Моля ви се помогнете, че вече нямам нерви. Искам да свържа телевизор Сони ЕХ500 към лан картата ми на лаптопа. Хващам безжично интернет от рутера ми който е в другата стая. Свързал съм ги с кроснат кабел, но нещо не мога да направя настройките да върви нет. Може ли и малко повече за този руски медия сървър. Само на компютъра ли се слага, въобще какво трябва да направя.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,488
    #230

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    ЕХ500 има само DLNA - няма интернет функции
    http://support.sony-europe.com/tvhc/...&m=KDL-40EX500

    HMS се качва само на компютъра


    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:16730

  7. Banned
    Тук е от
    Dec 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    107
    #231

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от acc
    Този рутер НЯМА вграден медия сървър.
    опс, излязъл е нов фърмуеър през юни
    -той че има ,има ама не се разпознава от плеъра та ТВ-то защото:
    Note: Other players may not be able to discover the media server due to that they don´t support DLNA protocol.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #232

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    ЕХ500 има само DLNA - няма интернет функции
    http://support.sony-europe.com/tvhc/...&m=KDL-40EX500

    HMS се качва само на компютъра


    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:16730
    Снощи най накрая се оправих. Имам на телевизора разни ютюб, дойче веле, и тем подобни програмки на интернет видео, като не съм сигурен дали това е интернет функция. Бех те питал как да направя настройките на телевизора и как да си шерна нета от wi-fi на лаптопа към неговата му лан карта и от там към телевизора. След сумати мъки се оправих супер елементарно. Кабела задължително кръстосан. Ако някой има същите проблеми като мен може да прегледа това видео. Телевизора го оставих на автоматични интернет настройки. Сега се боря с руския медиа сървър. Не ми подкарва субтитри. Едно демо HD на Самсунг от нета изтеглих и него не ще да го подкара. Та, за моя телевизор Сони 32ЕХ500 кое по добре за сървър. Хоме медиа или PS3?
    https://www.youtube.com/watch?v=0K-DrCIXHwA#ws

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    14
    #233

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте,

    Компютърът ми е с Windows 7 64 bit. Добавих папката с филмите и субтитрите в нова Library (не съм използвал специален медия сървър). В момента телевизорът (LG 42LD750) вижда и възпроизвежда филмите, но без субтитри. Ако кача същата папка на флашка, субтитрите се появяват на телевизора. Имате ли някаква идея защо по лан-а не се появяват? И какво трябва да направя за да се появят?


  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #234

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Stracimir, няма субтитри защото не си използвал специален медиа сървър. Вградения в уиндоуса не поддържа субтитри. За да се появят трябва да инсталираш някакъв DLNA сървър.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    14
    #235

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Stracimir, няма субтитри защото не си използвал специален медиа сървър. Вградения в уиндоуса не поддържа субтитри. За да се появят трябва да инсталираш някакъв DLNA сървър.
    biro, благодаря. Очквах проблема да е точно този. Довечера ще пробвам някой от медиа сървърите, които са споменати в тази тема.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1310119758[/time]_________________________________________________

    Вчера инсталирах Nero Media Home 4 (диска върви с телевизора). Нямам оплаквания за сега.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,488
    #236

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    12
    #237

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте,
    Споделям опита с рутер TP-LINK TL-WR1043ND и телевизор LG 42LD650. След като се закачи диска и се шерне папката с филмите минава цяла вечност докато телевизора я види. Виждат се само част от видео и музикалните файлове, като след безброй рестарти не можах да установя на какъв принцип става това, защото всеки път са различни. Връзката към харддиска през USBто е доста бавна, което може да осигури задоволително време за трансфер само на малки файлове. Субтитрите не се виждат по никакъв начин, а не съм и очаквал де.
    По моему този рутер е доста добър (400Мхц процесор, 32МБ РАМ, и 8МБ флаш), обаче като рутер, особено ако искаш да му сложиш ОpenWRT, за да му добавиш някои мрежови функции или даже Астериск телефонна централа, но за медия сървър не става.
    Относно Nero Media Home, което идва с диск към телевизора. Никакви проблеми с подкарването, защото тръгва от раз, но много дразни че пуска един сървиз, даже без да е стартирана програмата, който понякога заема 100% ресурсите на компютъра. С него субтитрите на някои филми не излизат, като така и не разбрах защо. Когато същия филм го пускам през USBто на телевизора всичко е ОК.
    Относно руския медия сървър - трудно се оправям с руския, и не успях да постигна добри резултати, да не кажа почти никакви и се отказах бързо. Няма ли английска версия за него? Знаете, че някои неща които през целия си живот си ги чел на английски ти е трудно да разбереш същите понятия, даже ако са на български... какво можем да кажем за различен друг език, независимо че сме го учили като деца задължително.
    За себе си реших проблема със споделянето на файловете - USB 640ГБ харддиск, който е закачен винаги към телевизора с изключение на случаите, когато се налага трансфер между компа и диска. Дразни това, че се налага да се конвертира звука от DTS на AC3, но и това ще се реши със закупуването в най - скоро време на домашно кино.
    Надявам се че съм бил до известна степен полезен

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,488
    #238

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Shloser
    Относно руския медия сървър - трудно се оправям с руския, и не успях да постигна добри резултати, да не кажа почти никакви и се отказах бързо. Няма ли английска версия за него?
    Само платена
    http://www.wildmediaserver.com/

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,488
    #239

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане


  18. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #240

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Пробвах тоя ПС3 сървър но на почти всички филми ми дава непознат видео формат. Гледах и ръководствата и така го правих и пак не стана. Защо така ? Телевизора е Самсунг 46Д5000.

    Пробвах и с руския сървър но единия телевизор взе да дава грешки и не може да се гледа на него.

    Някакви идеи защо не тръгва ПС3 сървъра ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 80 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 20:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 14:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе