Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 41 от 80 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследноПоследно
Резултати от 601 до 615 от общо 1192
Like Tree64Одобрявам

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    4
    #601

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    Мисля, че открих причината за моя проблем описан в пост №587. Оказа се нещо елементарно: понеже връзката между лаптопа и рутера е WiFi, се оказа, че utorrent претоварва безжичната връзка и за части от секундата има прекъсване на сигнала и за това спира филма. След спирането на utorrent успях да изгледам филм с продължителност от почти 2 часа без спиране и с възможност за превъртане напред и назад. Pat и marfi62 благодаря за напътствията - посредством тях успях да се ориентирам къде и как да търся проблема. Надявам се наистина в това да е бил проблема и да съм помогнал на някого със споделената информация.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    1
    #602

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    инсталирах Домашний медиа сървър . но не мога да пусна sub.връзката ми е през lan кабел .Изпълних условията по горе ,всичко тръгва но субтитрите не .моля за помощ.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    48
    #603

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от chasere Виж публикацията
    Мисля, че открих причината за моя проблем описан в пост №587. Оказа се нещо елементарно: понеже връзката между лаптопа и рутера е WiFi, се оказа, че utorrent претоварва безжичната връзка и за части от секундата има прекъсване на сигнала и за това спира филма. След спирането на utorrent успях да изгледам филм с продължителност от почти 2 часа без спиране и с възможност за превъртане напред и назад. Pat и marfi62 благодаря за напътствията - посредством тях успях да се ориентирам къде и как да търся проблема. Надявам се наистина в това да е бил проблема и да съм помогнал на някого със споделената информация.
    И аз благодаря! Това,което описваш обаче ме кара да мисля,че интернета може би ти е малко слабичък...Но дано да нямаш повече проблеми!Друго,което ме озадачи е че си превъртал...нещо не ми се вързва,ако телевизорът ти е Toshiba и транскодираш за да се покажат субтитрите,но...може и аз да бъркам.Все пак-успех при гледането на филми!

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    4
    #604

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    marfi62 телевизорът ми е Тошиба и използвам транскодиране за да се появят субтитрите. Самото транскодиране на целия филм завършва за около 7-10 минути в зависимост от големината и тогава мога да превъртам, но има забавяне от около секунда от натискане на копчето за превъртане до изплълняване на самото превъртане. Може и самия ми уплоуд да не е достатъчен /4 мегабита/. Както и да е. За сега нещата се получават.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    85
    #605

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от badjinaka Виж публикацията
    инсталирах Домашний медиа сървър . но не мога да пусна sub.връзката ми е през lan кабел .Изпълних условията по горе ,всичко тръгва но субтитрите не .моля за помощ.
    Пускането на субтитрите с "Домашний медиа сървър"
    Настройки -> Устройства -> в дясната част иконата Настройки -> Файли,субтитри -> отметка на Субтитри .
    За шрифт задайте Tahoma ,размер 4
    (Слагате .srt файла със същото име като филма в една и съща папка и трябва да тръгнат.)
    При теб субтитрите са .sub така, че може да има няколко файла и всички трябва да са с името на филма. Ако не си можал да се справиш виш това клипче - Как да работим с Домашний Медиа сервер - YouTube

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    28
    #606

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    Тв - самсунг EH5300. Връзката между телевизора и компютъра става чрез лан кабел през суич. Интернета тръгна. Инсталирах на компютъра Samsung AllShare, но не може да установи връзка с телевизора. Къде бъркам?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    85
    #607

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    Пуснал ли си AllShare? Задал ли си му какво да Share-ва?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    28
    #608

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    Пуснал съм на телевизора allshare приложението, пуснал съм и allshare на компютъра, шернал съм папка, но ми изписва "няма свързано устройство"?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    85
    #609

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    В една и съща мрежа ли са? Изградена ли е мрежа?
    Този пост е редактиран от radibg2; 31-03-13 в 15:41.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    28
    #610

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    Предполагам... На близу съм, от модема ланкабела отива в суич, и от там към компютъра и към телевизора.

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #611

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    Здравейте, колеги!

    Взех си телевизор и понеже е Smart TV, но и не само, по-добре ли ще е да му купя dongle, при положение че имам в две стаи по един рутер и съответно обмисля, дали не е по-изгодно вместо донгъл - близо 80лв, да "играя" по старата схема от мен, като си взема един TP Link 840N?

    Въпросът тук опира до вредата от устройствата... И двете ли са еднакво вредни или dongle-то е по-безвредно....?

    Вие кое бихте предпочели в случая. Вече имам съществуващ рутер като AP за единия телевизор в хола, другия е където е компа и сега дилемата е, дали да не сложа и във всекидневната router или wifi dongle?
    Този пост е редактиран от Dominator; 01-04-13 в 09:38.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #612

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от imanqma300 Виж публикацията
    Предполагам... На близу съм, от модема ланкабела отива в суич, и от там към компютъра и към телевизора.
    влез, виж и кажи тук какви са IP адресите на телевизора и компютъра (а и не само адресите ами настройките на мрежата - маска, гейтуей, днс...)

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    28
    #613

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    От телевизора:
    IP: 77.236.180.84
    Mask: 255.255.254.1
    gateway: 77.236.180.1
    DNS: 77.236.168.101
    На компютъра си взима адресите автоматично.

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #614

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    Колеги, Вие донгъл или рутер като AP устройство бихте предпочели? Рутера е 35лв. Донгъла е 85лв.?

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #615

    Отговор: Dlna / faq - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от imanqma300 Виж публикацията
    От телевизора:
    IP: 77.236.180.84
    Mask: 255.255.254.1
    gateway: 77.236.180.1
    DNS: 77.236.168.101
    На компютъра си взима адресите автоматично.
    1.- отзад напред - хубаво че ги взема автоматично, ама ние как да разберем какво взема?
    2.- след като тези които си ги вземат автоматично (компютъра) не си ги споменал, следва ли от това, че този който е на телевизора го слагаш ти и ако е така от къде вземаш тези настройки?


    Колеги, Вие донгъл или рутер като AP устройство бихте предпочели? Рутера е 35лв. Донгъла е 85лв.?
    Донгъла не е нищо повече от една обикновена USB Wi-Fi карта струваща 10-15лв, с тая разлика, че производителя на телевизори е направил така, че само негови "карти"/донгъли да могат да се използват...естествено за да може да си пробутва неговите боклуци с цел лично облагодетелстване
    Така че, ако ще ги сравняваш по цена - сам си направи извода.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 41 от 80 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 20:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 14:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе