Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 44 от 80 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 1192
Like Tree64Одобрявам

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    15
    #646

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    winner, с тоя начин на свързване твойта работа няма да стане телевизора не е ПЦ с уиндоус че да може да ползва шерване на нета от друго такова. Или и двете устройства с кабел към рутера или безжично пак двете към рутера. Всъщност може и само телевизора да е с кабел но към рутера а не към лаптопа.
    oк Pat благодаря ти, свързах рутера с телевизора и сега има интернет на телевизора! А dlna-то как да подкарам? С втори кабел от лаптопа към рутера или има и друг начин?

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #647

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от winner Виж публикацията
    oк Pat благодаря ти, свързах рутера с телевизора и сега има интернет на телевизора! А dlna-то как да подкарам? С втори кабел от лаптопа към рутера или има и друг начин?
    Ако телевизора и лаптопа са в една мрежа (IP адресите им се различават само по последната цифра) то тогава трябва да можеш да ползваш DLNA без проблем, независимо че лаптопа е свързан безжично.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    7
    #648

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Проблема при мен е решен. Оказа се кабела, но останаха други 2 проблема, насичането и транскодинга.
    Трябва ли кабела да е кръстосан за да позволява по-висока скорост.
    Как да задам да не транскодира филма а само да стриймва.
    Като почне да насича му давам пауза за да натрупа буфер (задал съм 1000 мб), но защо му е буфер като уж не транскодира, а въпреки това папката с филма расте по размер, като освен това след спиране на медйа сървъра размера на папката си остава същия.
    Изобщо не мога да разбера какво става.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Имайте в предвид ,че телевизорите на Toshiba са с Windows7 сертификат.
    Какво ще рече това, да минавам ли на Windows7.

  5. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Varna, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    154
    #649

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от makrelov Виж публикацията
    Здравейте на всички,

    Отскоро съм собственик на PHILIPS 47PFL6907K и искам да споделя малко впечатления от телевизора. И по-точно неговите проблеми с DLNA и решението им.
    Доста хора във форума забелязах че имат проблеми при стрийминга на видео - най-вече при HD и 3D. Това, което открих като инфо конкретно при моя модел е че DLNA има следните ограничения:
    - Поддържана максимална обща побитова скорост за мултимедиен файл - 30 Mbps
    - Поддържана максимална обща побитова скорост за видео - 20 Mbps
    - MPEG-4 AVC(H.264) се поддържа до High Profile@L4.1.
    - VC-1 се поддържа до Advanced Profile @L3.


    LAN порта на телевизора е 100 Mbps. WiFi мрежата е n и работи единствено в 2.4 GHz-я обхват. Тв-то е вързано в Гигабитова домашна мрежа.

    За стрийминг на видео ползвам PS3 media server и в настройките съм задал да ограничава Bandwith на стойност 18. С тази настройка нямам проблем при стриймване на големи файлове като 3Д филма АВАТАР с размер 22Гб - върви плавно и с отлично качество (транскодира за субтитри и аудио от DTS в Dolby Digital).

    Надявам се с тази инфо да съм полезен на четящите тук и да ги ориентирам от къде може да се появяват проблеми с насичане на картината.

    Лека вечер от мен,
    Колега може ли да споделиш къде е тази настройка на bandwith 18 в PS3 media server?

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    1
    #650

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Здравейте, имам телевизор Панасоник Виера лед 3д 32 инча. Въпроса ми е кой сървър да си избера, проблема е със субтитрите и картината ползвам WMS и Servvio. През първия нямам проблем със субтитрите но определени файлове накъсват 720п и то не всички. При втория немога да подкарам събтитрите а същите файлове вървят без проблем. Блу-рей при ВМС с бг аудио как да го пусна? При Сервио си тръгва бг аудиото.

  7. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Varna, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    154
    #651

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Аз ползвам HMS и имам само един проблем, при плейване на филм над 15гб когато превъртя напред и звука и картината започват да се разминават. Телевизора ми е Panasonic ST50, процесора 4 ядрен. Рутера е Linksys WRT54glaко е от значение.
    При филми до 7-8гб няма никакви проблеми! Ето настройките ми някой има ли си на идея какъв е проблема.Заснемане.JPGЗаснемане1.JPG

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    21
    #652

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от chorlav Виж публикацията
    Колега може ли да споделиш къде е тази настройка на bandwith 18 в PS3 media server?
    Колега,

    Настройката се намира в таба General Configuration, Network settings (advanced), Maximum bandwidth in Mb/s.

    Точно там поставяш 18 и би трябвало да работи добре. Поне при мен на тази стойност стана транскодирането и трансферирането без насичане. Ти може да пробваш и с други стойности, но да са около тази стойност.

    Надявам се съм бил полезен.

  10. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Varna, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    154
    #653

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от makrelov Виж публикацията
    Колега,

    Настройката се намира в таба General Configuration, Network settings (advanced), Maximum bandwidth in Mb/s.

    Точно там поставяш 18 и би трябвало да работи добре. Поне при мен на тази стойност стана транскодирането и трансферирането без насичане. Ти може да пробваш и с други стойности, но да са около тази стойност.

    Надявам се съм бил полезен.
    Мерси. А субтитрите как ги подкара?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    48
    #654

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Здравейте!може ли някой да ми каже защо и HMS и PS3 медиасървърите които ползвам не ми прочетат до края филмите с формат BD5.Остават от 8 до 13 минути преди края на филма и той просто си спира.Искам да кажа,че ако продължителността на филма е 1ч 46м,то и двата ми сървъра го прочитат по-къс-примерно 1ч 33 м.Интересното е,че на къмпютъра ме върви целия филм.Моля за помощ.

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #655

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Здравейте! Има ли някой друг с проблема като моя, а именно на телевизора LM620S който е свързан с рутер TP LINK 740, ме изхвърля на произволен принцип по няколко пъти, докато гледам филм през DLNA? Изписва ми, че връзката е прекъсната и се налага ръчно да свързвам телевизора отново от настройки... Много е дразнещо, пък ме съмнява това да е от рутера!

    Също така, защо всеки път когато включа телевизора към DLNA, се вижда само PLEX сървъра, а останалите се появяват когато им скимне във времето, при все че са стартирани сървърите...?

    Например от телевизора избирам PLEX сървъра и след като включа на кабелната, при повторно избиране на сървър - вече се появява друг сървър, но за кратко... Тоест вместо да се виждат всички налични сървъри, предимно PLEX се показва... На другия телевизор не е така!
    Този пост е редактиран от Dominator; 27-04-13 в 22:59.

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #656

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от marfi62 Виж публикацията
    Здравейте!може ли някой да ми каже защо и HMS и PS3 медиасървърите които ползвам не ми прочетат до края филмите с формат BD5.Остават от 8 до 13 минути преди края на филма и той просто си спира.Искам да кажа,че ако продължителността на филма е 1ч 46м,то и двата ми сървъра го прочитат по-къс-примерно 1ч 33 м.Интересното е,че на къмпютъра ме върви целия филм.Моля за помощ.
    Мoже би, нямаш достатъчно място на дяла където се прекодира файла.(обикновено е на "С") ако не си му задавал нещо друго. Трябва да имаш поне толкова, колкото е голям самия филм (примерно ако 15ГБ, трябва да имаш поне толкова свободни) а за предпочитане е да е повече за да остане все пак и някакво свободно място за други служебни процеси.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Здравейте! Има ли някой друг с проблема като моя, а именно на телевизора LM620S който е свързан с рутер TP LINK 740, ме изхвърля на произволен принцип по няколко пъти, докато гледам филм през DLNA? Изписва ми, че връзката е прекъсната и се налага ръчно да свързвам телевизора отново от настройки... Много е дразнещо, пък ме съмнява това да е от рутера!

    Също така, защо всеки път когато включа телевизора към DLNA, се вижда само PLEX сървъра, а останалите се появяват когато им скимне във времето, при все че са стартирани сървърите...?

    Например от телевизора избирам PLEX сървъра и след като включа на кабелната, при повторно избиране на сървър - вече се появява друг сървър, но за кратко... Тоест вместо да се виждат всички налични сървъри, предимно PLEX се показва... На другия телевизор не е така!
    Ако не е, резервирай IP адреса на телевизора в DHCP сървъра на рутера (по MAC). Същото направи и за компютъра.
    Този пост е редактиран от Pat; 28-04-13 в 00:01.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    1
    #657

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Колеги, помогнете с настройките на субтитри за serviio и Сони Бравия 3D sony 46 hx750!
    Сервио-то си разпознава телевизора през WiFi като Sony Bravia TV (2012). В табйт ДЕЛИВЪРИ - Субтитри трябва да отметна Enable burned in subtitles за да се покаже текста. Не отметна ли - с другите отметни не вади текст изобщо. Обаче така излизат на иероглифи. Къде и какво трябва да пипна за да покаже текста на нормален Български?
    И другото ми питане е - има ли много опростен DLNA сървър без зададените дефалт категории и множество настройки. Трябва ми максимално опростен и който директно да посочва хардовете от ПСто без другите зададени подкасти?

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #658

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Daniyel Minev Виж публикацията
    Колеги, помогнете с настройките на субтитри за serviio и Сони Бравия 3D sony 46 hx750!
    Сервио-то си разпознава телевизора през WiFi като Sony Bravia TV (2012). В табйт ДЕЛИВЪРИ - Субтитри трябва да отметна Enable burned in subtitles за да се покаже текста. Не отметна ли - с другите отметни не вади текст изобщо. Обаче така излизат на иероглифи. Къде и какво трябва да пипна за да покаже текста на нормален Български?
    И другото ми питане е - има ли много опростен DLNA сървър без зададените дефалт категории и множество настройки. Трябва ми максимално опростен и който директно да посочва хардовете от ПСто без другите зададени подкасти?
    От serviio по опростен не съм виждал. А за субтитрите - сложи програмата на български език (в един от табовете). Ако това не помогне нищо друго не можеш да направиш с този сървър. При мен на панасоник субтитрите излизат и без да е маркирана тая опция. Явно си зависи и от плеара на телевизора, защото на практика той възпроизвежда съдържанието.

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #659

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията

    Ако не е, резервирай IP адреса на телевизора в DHCP сървъра на рутера (по MAC). Същото направи и за компютъра.
    Бих ти бил благодарен, ако ми кажеш как да направя това. Предполагам трябва да задам настройките на рутера, който е свързан към телевизора?

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #660

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Бих ти бил благодарен, ако ми кажеш как да направя това. Предполагам трябва да задам настройките на рутера, който е свързан към телевизора?
    От настройките на рутера в раздела DHCP -> подраздел Address reservation -> Add New. Kato MAC адресите можеш да ги видиш предварително (от компютъра и телевизора) и да си ги запишеш или ако в момента са включени всички устройства може да се видят пак от настройките на рутера включените към него такива (DHCP Clients List) и от там да копираш адресите (MAC).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 80 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 20:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 14:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе