Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 65 от 80 ПърваПърва ... 1555636465666775 ... ПоследноПоследно
Резултати от 961 до 975 от общо 1192
Like Tree64Одобрявам

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    20
    #961

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Здравейте,
    Вчера инсталирах на лаптопа (Windows 7) последната версия на PS3 Media Server(1.90.1), като следвах стриктно инструкциите за setup, но за съжаление явно пропускам нещо, защото не може да се свърже с телевизора (Sony 50W829B). Имам някакви съмнения, че проблемът идва от IP адреса на Wi-Fi мрежата, защото на различни устройства ми го дава различен (192.168.0.1 като вляза в менюто на рутера, или пък 192.168.0.100 в менюто на самия телевизор, или .103 на телефона и т.н.) Единственото нещо, което намира е XBMC-програмата, която е инсталирана на лаптоп-а, и то не при всяко IP, мисля чекато избера .100 или .104 накрая.
    Разбира се може и да е нещо друго, като настройките на самия телевизор, портова на рутера или нещо друго, затова предложения от ваша страна ще са изключително полезни. Благодаря предварително!!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #962

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от MarinPM Виж публикацията
    ...Имам някакви съмнения, че проблемът идва от IP адреса на Wi-Fi мрежата, защото на различни устройства ми го дава различен (192.168.0.1 като вляза в менюто на рутера, или пък 192.168.0.100 в менюто на самия телевизор, или .103 на телефона и т.н.) Единственото нещо, което намира е XBMC-програмата, която е инсталирана на лаптоп-а, и то не при всяко IP, мисля чекато избера .100 или .104 накрая...
    Нормално е, всяко устройство в мрежата да бъде с различен IP адрес. Иначе тя няма да работи.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    20
    #963

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Сега прочетох в началото на темата че за телевизора IP-то трябва да е 192.168.0.2, а при мен е .100. Като се прибера ще пробвам да го променя, но ако не стане, нямам идея от къде се получава проблема!

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #964

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от MarinPM Виж публикацията
    Сега прочетох в началото на темата че за телевизора IP-то трябва да е 192.168.0.2, а при мен е .100. Като се прибера ще пробвам да го променя, но ако не стане, нямам идея от къде се получава проблема!
    Не е задължително да бъде 192.168.0.2. Моя телевизор е на 192.168.1.108. Остави като начало рутера да раздава адресите автоматично. DHCP сървъра в рутера ползва целия адресен диапазон от 192.168.0.2 до 192.168.0.255. Така ще избегнеш дублиране на адреси и краш на цялата мрежа.
    Там е даден пример, при който рутера е на адрес 192.168.0.1 и следващото устройство е телевизора на 192.168.0.2. Какво правим, ако този адрес е зает от компютъра?
    zabadara одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    20
    #965

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Засега работата я свърших наполовина. Успях да изкарам ps3 сървъра в списъка на телевизора, че дори и Plex-a ми се появи незнайно как! Всичко това стана като зададох IP на телевизора 192.168.0.2 а на ps3 адреса е 192.168.0.101 При никакви други конфигурации не се появява нищо!
    Дотук с добрите новини, защото като се опитам да вляза на сървъра от телевизора папката му е празна, както между впрочем и тази на Plex-a, въпреки че съм споделил съдържание! Има ли някой идея какво да правя оттук нататък, защото имам чувството че правя нещо супер сложно, а на пръв поглед ми изглеждаше лесна работа да го конфигурирам тоя сървър

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    40
    #966

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    В менюто настройки навигация (четвърто от ляво на дясно), най-долу има един зелен голям плюс, с него добави папката където ще търси, или целият дял от хард диска. След това най-горе запиши промените, след това рестартиране на HTTP сървъра- и готово. Aз днес я инсталирах и я пуснах веднага. А субтитрите вече като отваряш, и до филма отвори папка декодиране и виж с коя кодировка ще тръгнат.

  8.  
     
  9. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #967

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Ей, няма и няма подкарване на тия пусти 3D sub (.idx, .sub) през DLNA-то !!! Какви ли не сървъри не пробвах, какви ли не прекодиращи програми и за вграждане на суб във самия филм и няма и няма Нямам нерви повече. Ако някой знае изпитан метод, проверен, тестван, МОЛЯ ДА СПОДЕЛИ !

  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #968

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от spark33 Виж публикацията
    Ей, няма и няма подкарване на тия пусти 3D sub (.idx, .sub) през DLNA-то !!! Какви ли не сървъри не пробвах, какви ли не прекодиращи програми и за вграждане на суб във самия филм и няма и няма Нямам нерви повече. Ако някой знае изпитан метод, проверен, тестван, МОЛЯ ДА СПОДЕЛИ !

    Външен мултимедиен плеър.
    zabadara и Frogst харесват това.

  11. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #969

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Външен мултимедиен плеър.
    Това е ясно, но е свързано със средства, които в момента ми трябват за съвсем други цели.

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #970

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от spark33 Виж публикацията
    Това е ясно, но е свързано със средства, които в момента ми трябват за съвсем други цели.
    Тогава в името на другите цели гледаш с 2д субтитри !
    zabadara и podredko харесват това.

  13. Member Аватара на zabadara
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    175
    #971

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от spark33 Виж публикацията
    Това е ясно, но е свързано със средства, които в момента ми трябват за съвсем други цели.
    Малко по-нагоре съм описал въпросния вариант вече за не знам си кой път.Пускай си HDMI кабела(без клониране на видеокартата-тв основен монитор) и си решаваш проблемите с един добър плеър на компа.Много е писано по въпроса.Така или иначе ,ако гледаш що тоде хубаво 3Д от 30-40 ГБ ,през който и да е сървър ще сече,насича и .....С външен хард-същата работа.Решението-1.мултимедиен плеър(скъпичко);2. HDMI кабел(хубав) и все пак що годе добра видеокарта.
    Няма други варианти!!!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    20
    #972

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Здравейте,
    Успях да инсталирам успешно Serviio, като споделените папки с музика и филми вече се виждат и на телевизора! Музикалните файлове (.mp3) тръгват от раз, но пък при филмите има проблем, виждам само филмите във формат .mp4 докато тези в .XviD и .avi не! Може би е ставало на въпрос вече, но да попитам какви формати на файлове за видео и субтитри поддържа Serviio и ако трябва да конвертирам нещо може ли да ми обясни някой в какъв формат трябва да бъдат и по какъв начин става! Благодаря предварително!!!

    Успях да подкарам и файловете от другите формати! Просто промених профила на тв-то на DirecTV HD-DVR!
    Този пост е редактиран от MarinPM; 03-12-14 в 01:40.
    zabadara одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    40
    #973

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    Аз Използвам PS3 Media Server 1.90.1. При мен работят субтитрите на 2D. Дори и на 3D ще работят. Но първо трябва да се разделят. Ето тук има такава програма, не съм я пробвал сега я открих.
    DualSub - Merge and Translate Subtitles

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    20
    #974

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    И аз успях да пусна PS3 1.90.1 като филмите тръгват безпроблемно! Може ли по-подробно да ми обясниш как се пускат субтитрите, защото с тях все още не съм се оправил!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от franki1 Виж публикацията
    Аз Използвам PS3 Media Server 1.90.1. При мен работят субтитрите на 2D. Дори и на 3D ще работят. Но първо трябва да се разделят. Ето тук има такава програма, не съм я пробвал сега я открих.
    DualSub - Merge and Translate Subtitles
    А коя програма ползваш за 2D субтитрите, защото аз все още не мога да се оправя! Пробвах да ги вградя във видеофайла със AVIAddSubbs 9.15 но нещо не се получава! На компютъра тръгват като пусна филма през VLC, но на ТВ-то не става! Със Serviio се отваря файла, но субтитри липсват, докато на PS3 дори видео файла не може да бъде прочетен. Явно PS3 сървърът не поддържа .divx формат! Help!!!
    Този пост е редактиран от MarinPM; 03-12-14 в 10:02.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    40
    #975

    Отговор: DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

    В меню настрийки субтитри: на втори ред пише, аудио субтитри езиков приоритет. там излиза *,* аз добавих до това srt
    Не знам дали от това стана. Като излиза папката с филма със същото заглавие са и субтитрите, до тях има папка пише "Декодиране" . Влизам в тази папка, като там ми излизат различни версии на кодировка една от тях е VLC и една друга ffmpeg с тези ми излизат субтитрите. Като тругне филма със субтитри пише например: [ffmpeg] {audio:mp3/} {sub:subRip/Undeterminet}. Имам качени всякакви видео кодеци на компа, даже може и да превърта филма.
    TV -Toshiba 40- 938G с операционна система: LINUX

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от MarinPM Виж публикацията
    И аз успях да пусна PS3 1.90.1 като филмите тръгват безпроблемно! Може ли по-подробно да ми обясниш как се пускат субтитрите, защото с тях все още не съм се оправил!

    - - - - - - - - - -



    А коя програма ползваш за 2D субтитрите, защото аз все още не мога да се оправя! Пробвах да ги вградя във видеофайла със AVIAddSubbs 9.15 но нещо не се получава! На компютъра тръгват като пусна филма през VLC, но на ТВ-то не става! Със Serviio се отваря файла, но субтитри липсват, докато на PS3 дори видео файла не може да бъде прочетен. Явно PS3 сървърът не поддържа .divx формат! Help!!!
    Не ползвам никаква програма за вграждане: Само файла (srt) в който са субтитрите. Той обикновено е със същото име на AVI файла.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 65 от 80 ПърваПърва ... 1555636465666775 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 20:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 14:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе