Вижте резултатите от анкетата: Как е свързан компютърът към вашият телевизор ?

Гласували
288. Не можете да гласувате в тази анкета
  • HDMI - HDMI

    150 52.08%
  • HDMI - DVI-D

    41 14.24%
  • LAN

    65 22.57%
  • не е свързан

    14 4.86%
  • VGA - VGA

    18 6.25%
Страница 21 от 21 ПърваПърва ... 11192021
Резултати от 301 до 314 от общо 314
Like Tree4Одобрявам

Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #301

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Това е най-добрия вариант.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    103
    #302

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Това е най-добрия вариант.

    Голям съм идиот!

    Случайните неща са велики!

    Просто влязох в менюто но тв-то за звук и без да искам в полето на HDMI зададох вместо "Цифров" - "Аналогов".... И ВОАЛА.... всичко си тръгна!...

    Понякога трябва да изгребеш Авгиевите обори за да разбереш, че е можело само да погалиш дръжката на лопатата!

    Благодаря все пак на Момчил! Ако не друго, той ми даде импулс за търсене!

    БЛАГОДАРЯ и на форума! За кой ли път!

  4. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #303

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Радвам се, че си успял.
    Имах някакво усещане, че нещо не правиш както трябва, но така и не можах да се сетя къде бъркаш.
    Доста често в такива случаи проблема си е в задклавиатурното устройство, както се казва.
    Но все пак си помисли за външни колони. Звукът на телевизора е меко казано, недостатъчен.

  5. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #304

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Помощ,не мога да свържа лаптоп Lenovo 50-35 с Sony W829 със Hdmi кабел,излиза на телевизора малък формат,и немага да го направя на цял екран(да гледам филм),незнам какво да пипна..А мога ли да го шерна,и да гледам без кабел?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    16
    #305

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Здравейте, колеги от скоро съм със смарт тв и честно казано още му разучавам възможностите. Опитвам са да разбера кой е най - лесния и удобен начин за връзка лаптоп - ТВ (сваляне и гледане на филми). До момента ползвам флашка с фабричния плеър на тв-то (Sony KDL 50W809C) и си е екстра, ама си е голяма бъзикня да прехвърлям филми, сирии и т.н.

    След като четох из форума разбрах, че се прави с DLNA сървър - пробвах с този руския, но нещо не ми се получи, може да не съм бил достатъчно упорит. Ако може да ми кажете кой медиен сървър е най добре според вас.

    Другото което опитвам и според мен е най лесния и удобен начин е чрез Homegroup. ТВ-то ми е вързано директно с LAN кабела и на лаптопа съм с Wi-fi. Настройвайки лаптопа в домашната мрежа да шерва файлове, като влезна в плеъра на тв-то като отида на устройства и ми излиза лаптопа. От там си отварям каквото има в папката C:\Users\Public (стандартната, която се шерва). До тук добре, но се явяват 2 проблема:

    1. Нещо не ми се получава да споделя друга папка където и да е на харда и да ми се показва и тя. Което значи, че трябва всеки път да местя всичко в тази папка. Което не е чак такъв проблем пробвах и като преместя тям филм ми излиза и си тръгва.
    2. Но от тук излиза и другия ми по-сериозен проблем повечето да не кажа всички филм HD са във формат mkv, който не го чете като го сложа в папката. Или не ми го показва или го показва със съдържание 0:00 и не тръгва.
    По принцип споделянето става и чрез windows media player - все едно да го копна в папката директно. И мисля че точно тук нещо ми бърка работата понеже wm player не чете mkv, затова не ми разчита файловете и не тръгват съответно на ТВ-то. Пробвах да сложа и кодеци към wm player вследствие на което ми се показа файла, но не стартира на ТВ-то, иначе като го пусна на лаптопа тръгва. Проблема не смятам, че е от плеъра на тв-то понеже както казах досега си гледах през флашка mkv и няма никакви проблеми.

    Моля дайте акъл как да се случат нещата. Ако някой е правил LAN връзка (или пише някъде и форума и не съм го намерил) ще се радвам да обясни как стават нещата, може би пропускам нещо? Смятам, че така е най лесния начин, понеже само свалям на компа и шервам. Без да прехвърлям без да опъвам HDMI кабели.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #306

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Инсталираш КОДИ и чрез SMB "виждаш" шернатите папки. Виж от мнение 1120 нататък:


    https://forum.setcombg.com/dlna-%D0%...%D0%B5-75.html

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    16
    #307

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Мерси за отговора. Всичко се получава така както си го описал в другата тема само, че като влезна в папката вътре няма никой. Нито в тази, която съм шернал, нито в публичната, нито mkv нито mp4 (с тези два формата пробвах), докато на фабричния плеър ми отваряше и вървеше mp4.

    Някакви идеи защо така се получава? А какво спира същото упражнение да го правя с фабричния плеър? Просто гледам колкото може по просто да се случват нещата.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #308

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Самите файлове не се виждат - избираш папката, в която е филма. Най-добрия начин според мен - правиш си папка "Филми" ("Сериали", "Концерти") на комп-а, а в нея всеки филм да е в отделна подпапка. След това от "Добави видео" добавяш цялата папка "Филми". Новите филми, които сваляш в тази папка ще ти се добавят автоматично в КОДИ.
    Това е най-удобния и най-опростен начин според мен, компютъра не се товари, а и КОДИ предлага доста други възможности. Другия вариант е да инсталираш сървър на компютъра. WMP също е сървър, но не "пуска" субтитри, а и както си забелязал е доста "своенравен". Ако държиш на сървър пробвай Serviio, UMS, ДМС, или Plex.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    127
    #309

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Ако си с уиндоус 7, трябва да направиш следното:
    Папката където е филма и даваш да се шерне, даваш на "specific people" и трябва да ти се появи един подобен прозорец:

    От "добави", му даваш everyone и homegrup и трябва да си готов. При мен това беше проблема.
    Виж линка който ти е дал Frogst, на мен ми беше доста полезен.

    ПС: В момента пиша от компютър с ХР и карам малко по-спомени. Така че може да съм пропуснал някоя подробност, ама пробвай и кажи ако имаш още проблеми. Моя телевизор го настройвах 1 седмица
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: png 3.png‎ (36.0 KB, 693 Прегледи)
    Този пост е редактиран от vandu; 17-01-17 в 09:50.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    16
    #310

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Със шерването на папката нямам проблем тя си ми излиза, но както казах виждам папката без файловете вътре. Не ми остана време да пробвам последното което Frogst написа, ако по принцип не си се виждат файловете и само добавям папката едва ли ще има проблем. Ще пиша да кажа какво е станало. Благодаря за помощта.

    - - - - - - - - - -

    Евала, всичко е ток и жица. Само малко по бавно реагира при пауза и подновяване, но най вероятно защото лаптопа е вързан с wi-fi и няма как да е бързо като от флашка директно, но това да му е проблема. Друго което да питам нали няма шанс да го показва с по-лошо качество? не съм се вглеждам много просто на пръв поглед, но може и така да ми се е сторило.

    Много благодаря отново, точно нещо такова се опитвам да направя от 1 месец, така наистина е най-лесно да се гледат филми и най-накрая вдянах как става.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #311

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от n100ev Виж публикацията
    Друго което да питам нали няма шанс да го показва с по-лошо качество?
    По-скоро не. Ако пускаш един и същ файл от различен плеър/източник, може да усетиш разлика в остротата, наситеността на цветовете, яркоста, или контраста на картината, което в голяма степен може да се компенсира от настройките на телевизора.
    Този пост е редактиран от Frogst; 18-01-17 в 09:16.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    16
    #312

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Да тези неща са до настройки. Няма разлика след като снощи го пробвах. След като ме светна за този метод на свързване, дали знаеш как мога да дублирам екрана на лаптопа на ТВ без кабелно след като ползват обща мрежа двете устройства. Може би за това е wi-fi direct, но трябва и лаптопа май да го има като функция, а моя е стар и разбирасе няма. Изобщо може ли да се направа такава връзка.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #313

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Телевизора поддържа Miracast, но ако лаптопа не поддържа, няма как.

  17. Novice
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    1
    #314

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Здравейте. Искам да свържа едновременно монитор и телевизор към компютър с помощта на това:



    Проблемът е че щом включа телевизорът мониторът се изключва и излиза текст подобен на този:



    при мен 67=75, а 41=60, ако това има значение. Някакви идеи къде в настройките трябва да се бръкне, за да стане?

    П.П. трябва ми да излиза една и съща картина.
    Благодаря Ви.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 21 ПърваПърва ... 11192021

Подобни теми

  1. Panasonic Plasma телевизори - част 4
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1725
    Последно: 01-10-23, 23:58
  2. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  3. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 09:36
  4. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 18:02
  5. Отговори: 0
    Последно: 11-08-11, 14:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе