Вижте резултатите от анкетата: Как е свързан компютърът към вашият телевизор ?

Гласували
288. Не можете да гласувате в тази анкета
  • HDMI - HDMI

    150 52.08%
  • HDMI - DVI-D

    41 14.24%
  • LAN

    65 22.57%
  • не е свързан

    14 4.86%
  • VGA - VGA

    18 6.25%
Страница 11 от 21 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 314
Like Tree4Одобрявам

Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    69
    #151

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Здравейте - цитираното долу е от обяснение на проблема ми в темата за плазма Панасоник. След забележка на Христослав, че не е за там продължавам тук. Получих множество съвети - драйвери, кабели и т.н , но така или иначе нищо не помогна.
    Най-накрая по някаква случайност установих къде е проблема. Когато лаптопа не е включен в електрическата мрежа - проблема го няма. Включа ли го - на момента се появява. И не е на равни интервали, както съм писал по долу, а когато си иска. Понякога изчезва за повече от 2 сек - да кажем до 5 сек максимум. Пробвах да включа телевизора и лаптопа в един и същ контакт - пак не помогна. Може ли някой по запознат с ел.мрежите да ми каже защо се получава така и какво мога да предприема оттук нататък. Апартамента е сравнително нов - от 2005 година и доколкото знам уж всичко е било изграждано качествено, включително и ел.мрежата.
    Цитат Първоначално публикувано от digunan
    Здравейте, имам Панасоник 42GT30E и искам да попитам за проблем, който имам при пускане на филми от компютъра към тв през hdmi ( порових доста из форума за подобен проблем, но не можах да намеря ). Та става въпрос за следното - когато пускам филм от пс-то към тв-то звука изчезва за 1-2 сек на почти може да се каже равни интервали от време. Няма значение дали филма е 720 или 1080 - винаги е едно и също - звука се губи за по 1-2 секунди. Когато ги пускам само на пс-то няма никакви проблеми. През DLNA 720 филмите вървят също без проблеми ако това има значение. Къде би могъл да е проблема - hdmi кабела ( което ми се струва най-вероятно ) или в телевизора. Пробвал съм с два кабела - единия е приложения към hd приемника зхд-200 на Булсат-а, другия е Филипс, закупен от Метро ( на обложката му пишеше, че даже е 3D ready, макар пък че никъде не беше упоменато, какъв стандарт е точно - цената му беше около 13 лева). Да се ръся ли маса пари за качествен hdmi кабел и дали това ще реши проблема. Пак казвам, че когато филмите си вървят само на пс-то няма никакви проблеми - проблема се появява в момента на подаването им към тв през hdmi.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    69
    #152

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Здравейте, най-накрая ми светна лампичката къде е бил проблема - в профилите за захранването:

    [img width=800 height=449]http://img84.imageshack.us/img84/6553/12345678ns.png[/img]

    Uploaded with ImageShack.us

    Смених го на "maximize battery life" при включен в захранване и се оправи .Явно е, че хардуера изглежда е идвал слабичък за да работи на "Maximize performance". Но човек като се забудали и тръгне да мисли в друга посока..... Както и да е - бях се побъркал и вече даже бях се замислил дали пък не е от телевизора.
    п.с.
    Интересното е, че пробвах с 32 инчов тв и при него нямаше проблем на "Maximize performance". Дали пък размерът на телевизора има значение за това как ще се справя компютъра?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    64
    #153

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Здравейте,
    Въпроса ми може да ви се стори тъп ,но бих искал да попитам защо като си сваля филм от Замунда с големина около 1.5 ГБ и като го пусна от компа на тв-то с МРС , картината заема половината екран по широчина като отгоре и отдолу остават равни разтояния?Какви настройки трябва да направя на компа(плеяра) за да се запълва по-добре екрана?Тв-то е 40ЕХ500.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    28
    #154

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Свързах компютъра и TV-то чрез RGB (LG LW4500). За звук използвах 3.5 стерео кабел, свързах компа и тв-то, но не ми изкарва звук. Не е от кабела, защото на другото LCD ми изкарва звук чрез 3.5 стерео кабел. Помагайте.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    18
    #155

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    ...
    Възможни варианти на свързване:
    1. HDMI(PC) към HDMI(TV) кабел - най-добрият вариант за връзка
    2. DVI(PC) към HDMI(TV) - при този варинт нямате звук и се налага да поставите още един кабел 3,5мм стерео жак - 3,5мм стерео жак
    3. D-SUB(PC) към D-SUB(TV) -
    4. DVI(PC) към DVI(TV) - при този варинт нямате звук и се налага да поставите още един кабел 3,5мм стерео жак - 3,5мм стерео жак
    5. VGA(PC)-VGA(TV) (мъжко-мъжко) - звука вадите с отделен кабел от жака за слушалки на лаптопа.
    ...
    каква е разликата между варианти 3 и 5 щото аз не я схващам нещо...
    и не е зле да допълниш, че за да се изкара през d-sub компонентен сигнал, трябва да се настрои interlaced резолюция (което е трудна работа и зависи от драйвера на видеокартата и в повечето случаи става с помощта на програмката power strip (и за да е възможно трябва да е активна опцията Composite Sync)
    http://entechtaiwan.com/util/ps.shtm


  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    3
    #156

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Здравейте!
    При свързване на лаптоп с ТВ с HDMI кабели трябва ли да са изключени от ел.мрежа?

  8.  
     
  9. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #157

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Най-добре е да са изключени.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    3
    #158

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Свързах лаптопа с ТВ с HDMI кабел при изключени от ел.мрежата,но при включването им лаптопа не иска да се включи въобще,даже лапмичката за включено зарядно не свети.Ами сега?

  11. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #159

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    А като изключиш HDMI кабела тръгва ли лаптопа? Имаше ли заредена батерия преди това?

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    3
    #160

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    не тръгва
    а лаптопът даже не беше в ел.мрежата включен
    Сега свети вече лампичката за зареждане,но щом опитам да включа лаптопа изгасва/а той не се включва/ и трябва да махна батерията и пак да я сложа/иначе не и светва лампичката/

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    2
    #161

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Моят проблем е, че не тръгва картина от РС на телевизора ми LG. Изписва ми няма сигнал или си стои черен екрана. Проверих настройките на видео картата си и мисля, че всичко е точно, но незнам какъв е проблема. Вече си мисля, че плазмата се е прецакала или може би буксата на телевизора. От два дена се мъча тука да го оправя и не се получава. Моля за помощ.

    Проверих настройките на видео картата си и всичко е на ред. Пробвах и с лаптопа си пак същата работа - няма сигнал.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    4
    #162

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Здравейте,Отскоро имаме телевизор Сони KDL40ex720 и се пробвам да го свържа с лаптоп посредством HDMI.Лаптопа е Asus а видео картата е Nvidia Geforce GT 650M 2gb. Когато го включа екрана стои черен и от време на време се показва картината на десктопа за секунда и изчезва.Може ли да ми кажете какви настройки се правят на телевизора и лаптопа, в смисал четох че се правили някакви настройки на резолюцията на телевизора и лаптопа.Ще сам ви много благодарен ако ми помогнете.Кабела е 10 метра Hamma.Най-странното е че като включа лаптопа към малкия телевизор Crown който също има HDMI вход нещата стават и се появявят и картината и звука.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #163

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Направи проба с по-къс кабел към Сони-то.

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    4
    #164

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Мерси,аз ги сварзах с VGA,но като четох какво сте писали разликата ще е голяма ако трагне с HDMI.И аз си милех да не е от дължината на кабела и да не достига сигнала,защото от време на време се показва за части от секундата.А има ли някакво значение марката или тези накрайници какви са?

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #165

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Търси вариант за HDMI свързване. По-добрия вариант е и има по-голяма вероятност да тръгне при 10м.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 21 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic Plasma телевизори - част 4
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1725
    Последно: 01-10-23, 23:58
  2. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  3. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 09:36
  4. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 18:02
  5. Отговори: 0
    Последно: 11-08-11, 14:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе