Резултати от 1 до 5 от общо 5

Кабелна без дупки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    103
    #1

    Кабелна без дупки

    Здравейте!
    Гледах форума, но май не видях подобна тема и мисля е за тук.
    В момента се прави основен ремонт. Кабела входящ за нет и тв влиза в хола през гофре. Нета е лесен, проблема ми е за тв. След сплитер слиза надолу към паркета.

    Вариант 1 - под паркета, дупка в стената, пак под паркета вдига се в розетка в едната стая и през същата розетка от другата страна се слага за другата стая.
    Вариант 2 - слиза по стената и влиза в перваза. Някъде среща перваз на каса и влиза под паркета и излиза в перваза на паркета след другия перваз на касата, оттам обикаля стената поради комин, дупка в стената и пак през перваза и през още една врата минава под паркета, след което в един миг излиза през канал в розетка.

    Притеснява ме доколко няма да се скапе под паркета, както и гънки при минаването в перваза на паркета. Ще има известна денивелация на паркета и плочките от другата страна на вратата. Евентуално чувам с лайсна, но не съм сигурен доколко ще се получи.

    Вариант три - входящ кабел до хола и оттам евентуално нещо безжично, как обаче и какво грубо ще струва?

    Благодаря предварително на отзовалите се!

  2.  
     
  3. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #2

    Отговор: Кабелна без дупки

    Вариант 4-телевизор с wifi,IPTV с wifi

  4. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #3

    Отговор: Кабелна без дупки

    Цитат Първоначално публикувано от citizen Виж публикацията
    Вариант 1 - под паркета, дупка в стената, пак под паркета вдига се в розетка в едната стая и през същата розетка от другата страна се слага за другата стая.
    Аз бих използвал този вариант, като направя канал в пода 8-10 мм, в който да ляга добре кабела и да не надига паркета.
    Друг вариант е, кабела да минава по края на паркета във фугата, която се оставя за да може да "диша". Така ще легне под самият перваз. Внимавай обаче при поставяне на перваза, да не го захващаш към кабела.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    103
    #4

    Отговор: Кабелна без дупки

    Цитат Първоначално публикувано от daley Виж публикацията
    Аз бих използвал този вариант, като направя канал в пода 8-10 мм, в който да ляга добре кабела и да не надига паркета.
    Друг вариант е, кабела да минава по края на паркета във фугата, която се оставя за да може да "диша". Така ще легне под самият перваз. Внимавай обаче при поставяне на перваза, да не го захващаш към кабела.
    Май отивам на варианта в стената гофре и после под перваза, денивелираща лайсна на плочки пак перваза през стената, покрай комин, в перваза на паркета, пак денивелираща и накрая в гофре и розетка двустранно за двете спални. В случай, че някой ден се скапе с минимално вадене да се подмени. Другия вариант предлагаха да не е под денивелираща, а в перваза на касата, но там пак отнякъде трябва да изгрее нагоре от перваза на паркета.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #5

    Отговор: Кабелна без дупки

    Ако няма остри сгъвки си пусни и една оптика че знае ли човек

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Кабелна и HDMI от PC-to
    От Atanas Boikov във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 09-04-14, 18:47
  2. Кабелна (цифрова) и интернет?
    От Mocanin във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 13
    Последно: 03-10-11, 12:13
  3. Проблем с кабелна и ток
    От milen7910 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 29-12-10, 18:51
  4. На аспиратора за какво са тия дупки по него?
    От valerko във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 26-11-09, 22:16
  5. фазомера свети и в двете дупки на контакта
    От ivan1 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 15-08-09, 15:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе