Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 62

Детектор за Полицейски Камери

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #16

    Re:Детектор за Полицейски Камери

    То май сме за нова тема с тези съждения !

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #17

    Re:Детектор за Полицейски Камери

    май да - има ли все пак детектор + GPS + някаква система за бързо отбелязване на камери+ задръствания ?

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #18

    Re:Детектор за Полицейски Камери

    мене най ме кефи да карам, като си дойда в бг - едното око на пред забито в хоризонта, другото гледа пред колата и избягва дупките.
    Карам 10 мин и спирам, за да си почина, че главата почва да ми се върти

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #19

    Re:Детектор за Полицейски Камери

    Култура или хаутура на каране ... карам по много почти като бакшиш и най-важното е да се внимава за пешеходци защото в българия културата на каране се подобрява (бавно с клизма и т.н. но има "improvement") докато в културата на пешеходеца има регрес .. почти винаги когато видя пешеходец на асфалта спирам най малкото за да предпазя себе си( въпреки че най трагичните ситуации за пешеходците са когато едната кола спре за да ги пропусне пешеходец а другата тръгне да изпреварва и отнесе човека). Ограничения не спазвам до 25 км превишаване защото:
    1. километражите лъжат с няколко км.
    2. ако си под 30 км превишение почти не се занимават с теб ... а ако решат да се правят на мъже работата опира до глоба кято задължително плащам на държавата, а не на полицая.
    3. Най - безумните и безмислени ( направени с цел да допълнят заплатите на полицаите ) ограничения на скороста са в БГ.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #20

    Re:Детектор за Полицейски Камери

    Километража колега лъже макс 5 км до 60км/ч примерно.( т.е ако си с 60 , реално може да си на 55 или обратно - но зависи главно от височината и цола на гумите които си сложил- над или под оригиналния размер на колата )
    Абсурдно е да ми кажеш че на таблото ти показва 90 а ти си на 65 !!! или обратното

    Ако си бакшиш , щеше да го знаеш това.

  7. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #21

    Re:Детектор за Полицейски Камери

    Те нещата са комплексни,но държавата видя,че е по лесно да инвестира в още камери и да продължава да ни скубе ,че по лесно ще вземе парите от нас,отколкото да инвестира в нови пътища и инфраструктура със спечелени проекти.Разбира се ,правилата са затова ,за да се спазват,но в по голямата си част камерите са сложени на места където ограничението е леко абсурдно,голям трафик,прав хубав път без алтернатива-като камерата в с.Подслон м/у Стара и Нова Загора.А и глобата е едно на ръка-другият момент е,че се остава и без книжка до 3 месеца.Кобрата 9950 засича мобилните камери,но наистина сигнала им е слаб-не знам в какъв режим е била-веднъж само попадах на такава,а и видях колата преди това-обикновено е опел без обозначителни знаци паркирал в храстите до пътя.Та си спазвайте и що годе ограниченията, и на детектора в никакъв случай на 100% доверие.А и стационарните(sitraffic lynx ers 400) реагират в К диапазона в който се засичат и вратите по бензиностанциите(и обикновено са на такива места)-да докато се чудиш от какво е сигнала и може да си с фотоалбум вече

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #22

    Re:Детектор за Полицейски Камери

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Километража колега лъже макс 5 км до 60км/ч примерно.( т.е ако си с 60 , реално може да си на 55 или обратно - но зависи главно от височината и цола на гумите които си сложил- над или под оригиналния размер на колата )
    Абсурдно е да ми кажеш че на таблото ти показва 90 а ти си на 65 !!! или обратното
    +1

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #23

    Re:Детектор за Полицейски Камери

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Километража колега лъже макс 5 км до 60км/ч примерно.( т.е ако си с 60 , реално може да си на 55 или обратно - но зависи главно от височината и цола на гумите които си сложил- над или под оригиналния размер на колата )
    Абсурдно е да ми кажеш че на таблото ти показва 90 а ти си на 65 !!! или обратното

    Ако си бакшиш , щеше да го знаеш това.
    Че кой твърди за грешка по голаяма от 5 км/ч ..... имам предвид че 5 км/ч от грешка + 15-20км/ч при които не те закачат попринцип ( това с незакачането не винаги е така).

    А колкото до самата грешка едно приятелче което работи в Джонсан Контрол твърди че грешката се залага съзнателно от производителите... и съм склонен да повярвам защото и при чисто нова кола има разлика при показанията по GPS и километраж при равен път при това ми се струва че разликата нараства при по високи скорости...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #24

    Re:Детектор за Полицейски Камери

    Километража приницпно не е абсолютно точен. Затова има допуск +/- 5 км , като в средата ( абсолютно право положение ) на километража е най-точен. При мен се пада 110км.

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #25

    Re:Детектор за Полицейски Камери

    имам две коли, едната е Fiat Punto Evo 2010, другата е Seat Leon Cupra R 2011.
    При Пунтото километража е неверен с точно -7км/ч, до около 110км/ч, от там на татък слиза на -3км/ч, и от 145км/ч нататък става верен.
    При Леона нещата са горе долу идентични, тоест, разлика -5км/ч, до към 122км/ч, от там слиза на -3км/ч, до около 166км/ч, от тук на татък е верен.

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #26

    Re:Детектор за Полицейски Камери

    Това е съвсем нормално ! Грешката в дясната част на километража става по-малка , но така и при други уреди с стрелка !
    Дай боже на всеки да кара толкова много нови коли , а и на Сеата километража трябва винаги да е точен , та той си е бегачка !

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #27

    Re:Детектор за Полицейски Камери

    а и на Сеата километража трябва винаги да е точен , та той си е бегачка !
    еми не знам, поне така ми го дава GPS-а, а и това не е от значение , по важното, за мене е колата да е здрава и да няма проблеми с туй и онуй.

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #28

    Re:Детектор за Полицейски Камери

    Имах впредвид , че такава кола се кара с обороти и стрелката на километража трябва през повечето време да е долу вдясно , където и грешката е по-малка ! За кола , модел 2011 е рано още за проблеми , освен ако не си състезател , но едва ли си го позволяваш в чужбина !

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #29

    Re:Детектор за Полицейски Камери

    off. Имаме 2 бр Evo служебни и на двете почти едновременно им изгоряха свирките (клаксоните) )

  18. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #30

    Re:Детектор за Полицейски Камери

    off. Имаме 2 бр Evo служебни и на двете почти едновременно им изгоряха свирките (клаксоните) laugh)
    и на моята, още първите дни, 3 пъти го правят, сега свирка, когато си поиска

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. радар детектор на нокия
    От barona75 във форум Автомобили
    Отговори: 6
    Последно: 10-12-10, 22:15
  2. Лентов апарат и детектор на летищата
    От zla gad във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 9
    Последно: 27-04-10, 20:54
  3. Детектор за проводници
    От Delta1 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 12
    Последно: 10-01-10, 23:30
  4. GSM детектор?!
    От orack във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 21-06-09, 10:24
  5. Детектор за безжична мрежа
    От IvO™ във форум Мрежи
    Отговори: 17
    Последно: 04-06-07, 14:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе