Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 62

Детектор за Полицейски Камери

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #31

    Re:Детектор за Полицейски Камери

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Уникална причина. И по тази логика трябва да си купя .
    Аз не карам с радар детектор и нямам проблеми, и пак по-бързо стигам до дадена дестинация от други колеги, които в колата си имат техника за 10 глоби поне ( по старите цени )

    Аз в града карам до 50км/ч, спирам на пешеходни пътеки , не сека предимство и не се навирам на дълго "Жълто" и нямам грижи.
    Извън града не карам като луд и нямам глоби.
    който не вярва - ще дам ЕГН на Блу1 да ме провери.
    Бързото каране не е за бързо придвижване, а ТРЪПКА! Особено пък в натоварено, но извънградско движение и да си с не по-малко от 150 коня .

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #32

    Re:Детектор за Полицейски Камери

    донор

  4. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #33

    Re:Детектор за Полицейски Камери

    Малко offtopic по темата, но незнам защо си мислите че ГПС-а ви дава точни данни за скоростта.Точността на цивилен гпс беше между 10 и 15 метра, а военен беше до 2 метра.Това по спомени. Та от това следва, че при следващо засичане,може да ви добави или извади от изминалото разстояние до 30 метра и това да дава разлика между показанията на колата и гпс-а. А че има грешка ,заложена от производителя на автомобила, за мене съмнения няма.Сравнявал съм Хонда сивик и Ситрошен берлинго със гпс-а и берлингото показвавинаги 4-5 километра по-малко от сивика.
    И за да не бъда тотално офф, ще ви разкажа за челният английски опит за борба с бързаци. Тука ги церят с Average speed camera(камера за средна скорост).Системата работи с двойка камери в инфрачервеният спектър и чете номерата на колата и снима самата кола при камера А(входяща). След няколко километра е камера Б(изходяща). Тя прави същото като А и системата употребява простата формулка v = s / t ( от S=v*t),където s е константа(разстоянието от А до Б), t ти е отчетено между А и Б , и ако v ти е по-голямо от ограничението с 4 км/ч , пичелиш скъпа снимка на регистрационната табела на колата си.
    Системата има и други приложения освен гореизложеното, като засичане на мпс-та без платена застраховка,пътен данък, проследяване на МПС-та и т.н. Следва изпращане на прихващач, яхнал тунингован двуколесен BMW. Системата работи, бях прихванат
    Та, който има излишни пари за глупости, да купува детектори .Скоро, надявам се, ще станат безполезни! А най-добре да се научим да спазваме ограниченията !

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #34

    Re:Детектор за Полицейски Камери

    GPS-a показва скоростта много точно. Вече няма разлика между военен и граждански GPS. Грешно покзва километража на колата. Обикновенно грешката е около 5 километра, като тази грешка е заложена умишлено в километража на колата. Показва, че караш по бързо от реалното. Няма да изпадам в подоробности как хем ГПС-а има грешака от няколко метра в позицията, а скороста я показва точно. Записаната траектория също ще е с грешка от няколко метра, но скоростта е доста точно. Аз съм си правил експерименти и ГПС-а показва точно колко показва радара.

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #35

    Re:Детектор за Полицейски Камери

    мдам, аз също не виждам какво общо имат точността на разположението и скоростта, а това за десетте метра не важи отдавна вече, както е казал колегата Julian в предният пост.

  7. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #36

    Re:Детектор за Полицейски Камери

    Според Уики до година 2000, точността е била до 100 метра. След 1 Май 2000г. по заповед на Бил Клинтън, точността е сведена до 20 метра в радиус за нормалните устроиства. И най-вече точността на гпс-а се влияе от самият часовник който е вложен.Така че не вярвам вашите гпс-и за 300-400 лева да са точни колкото гпс-а на геодезиста или танка или изтребителя или кораба.
    Което обяснява влиянието на точността върху измерената скорост.Ако си нанасяш координатите на карта,твоята точка ще бъде в размер 20 метра и ти си там някъде.И тъй като гпс-а дава координати, а не скорост, има и грешка.Програмата получава координати,измерва застоянието помежду им и използва познатата S=v*t и ти дава скоростта.И ако имаш грешка максимум отклонение от +-20 метра, то общата максимална грешка в измереното разстояние е +-40 метра.Тази грешка наложена върху реално изминалото разстояние,дава и грешката при измерването на скоростта. От което следва че при по-висока скорост, измерената скорост е по-точна. По-горе беше и даден такъв пример.

    П.С. Не казвам че гпс-ите работят постоянно с такава грешка !

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #37

    Re:Детектор за Полицейски Камери

    добре де, ха сега примерно, на моя айфон, че не е с някакъв си превъзходен GPS, съм прекарал доста време в наблюдения на различни скорости, за да видя има ли разлика между предницата на колата и движещата се иконка на екрана и мога да ти потвърдя, че няма никаква, нито при 30Км, нито при 50, нито при 70,90,110,130,150.
    Иконката по всяко време се намира, там където е реално автомобила ми
    Тествал съм го и в град, извън град, по магистрали, селски пътища, дори в гората, пеша или с кола разлика никаква няма.
    Така че не знам вашите неточности, но при мен си върви всичко точно.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #38

    Re:Детектор за Полицейски Камери

    Цитат Първоначално публикувано от sad sack
    Според Уики до година 2000, точността е била до 100 метра. След 1 Май 2000г. по заповед на Бил Клинтън, точността е сведена до 20 метра в радиус за нормалните устроиства. И най-вече точността на гпс-а се влияе от самият часовник който е вложен.Така че не вярвам вашите гпс-и за 300-400 лева да са точни колкото гпс-а на геодезиста или танка или изтребителя или кораба.
    Което обяснява влиянието на точността върху измерената скорост.Ако си нанасяш координатите на карта,твоята точка ще бъде в размер 20 метра и ти си там някъде.И тъй като гпс-а дава координати, а не скорост, има и грешка.Програмата получава координати,измерва застоянието помежду им и използва познатата S=v*t и ти дава скоростта.И ако имаш грешка максимум отклонение от +-20 метра, то общата максимална грешка в измереното разстояние е +-40 метра.Тази грешка наложена върху реално изминалото разстояние,дава и грешката при измерването на скоростта. От което следва че при по-висока скорост, измерената скорост е по-точна. По-горе беше и даден такъв пример.

    П.С. Не казвам че гпс-ите работят постоянно с такава грешка !
    Не ти са много правилни разсъжденията. Пак казвам, скоростта ще е е много голяма точност, но траекторията ще е изместена на разстояние спрямо действителната. Реално грешка се получава в първия момнет на позициониране. Тогава ще покаже нереална скорост или ако в даден момент се изгуби сигнала от сателитите. Примерно при излизане от тунел. Там се получава това което си написал. Също голяма грешка в измеренета скорост се наблюдава при движение с много ниска скорост, под 5км/ч.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #39

    Re:Детектор за Полицейски Камери

    GPS Holux 1000 + HTc Touch + iGo 8 + радара на бул Владислав срещу мол Варна посока Центъра
    Колкото показва GPS -a , толкова показа и радара . ( Това е прост радар за да си правят сметката шофьорите. Камерата за заснемане е малко по напред )

  12. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #40

    Re:Детектор за Полицейски Камери

    Колеги,онзи ден при преминаване покрай село Малиново на пътя Троян- Севлиево на бензиностанцията на Петрол до пътя видях спийд камерата,но кобрата не издаде и звук,а карах с 90к/ч. някъде,а ограничението беше за 60км.Като я видях камерата намалих рязко,но при мълчането на кобрата си помислих да не е от празните кутии,но по други карти видях,че камерата е активна.Та някой в близките дни има ли впечатления от там-да не стоим пак без книжка,като от онази при с.Подслон,но тогава детектора я засече,и даже видях светкавицата на камерата,но нали пищи на честотата на вратите,та...

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #41

    Re:Детектор за Полицейски Камери

    Камери на полюцията и Цв.Цв :rolleyes: :

    1. http://antiradar.braindumpz.com/

    2.Сега има и една камера между Пловдив и Пазарджик на разклона преди село Говедаре в посока от Пазарджик за Пловдив-баща ми получи преди 20 дни "честитка за 150 лева" сниман "изотзаде"
    Ако има и други късметлии минали по този път да си знаят, че дори и с летящи чинии да са ша ги снимат изотзаде в гръб ...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #42

    Re:Детектор за Полицейски Камери

    Джъсти,значи и на старият път са сложили стационарна?Щот разбрах,че и на магистралата под Пазарджик посока София са сложили от по новите камери.Чух и аз за сниман отзад колега на пътя,но май от мобилните камери в ''Астрите''.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #43

    Re:Детектор за Полицейски Камери

    Ако карата в ограниченията , няма от какво да Ви е страх.
    Не се притеснявам от камери, и нямам антирадари- просто си карам по правилата.
    разликата между 90 и 120 е 5мин а риска е 5 пъти по-голям.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #44

    Re:Детектор за Полицейски Камери

    Mr.TECHNO за последните 12 месеца нито веднъж ли не си надвишил максимално разрешената скорост дори с 5 км/ч??? Дори неумишлено-например нещо си се загледал напред по пътя или говориш с някой в автомобила и без да си усетил каракът ти натежал малко повече върху педала на газта???

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #45

    Re:Детектор за Полицейски Камери

    За какви 5 минути спестяване говорим?
    Умишлено съм си правил следния тест. Често ми се налага да пътувам Враца - Монтана. От адрес до адрес са 38 км.
    Спазвайки всички ограничения - градско, безумни ограничения 60 на незнайни отбивки и отдавна неработещи крайпътни кръчми, 90 км по перфектен и ненатоварен път - и карайки си както обикновено аз карам - без риск за моята и на другите безопасност според моментната обстановка. Разликата е над 15 минути за този кратък маршрут.
    Представи си какво се получава при пътуване до морето. Лятото пътувам поне 7-8 пъти София - Лозенец. Ако трябва да спазвам стриктно всички знаци и ограничения ще ми отнеме поне 2 часа повече. Извинявай, но предпочитам да ги прекарам на плажа с бира, играейки табла, вместо да се мъча да не заспя зад всички останали баби по пътя.
    Обръщам внимание, че не говоря за каране тип Майкъл Бей филм - тройни изпреварвания, каране по банкета, със 150 през селата и тн.
    Най-важно е обаче всеки да кара според личните си убеждения и възможности на автомобила. Има шофьори и автомобили, които дори и със 100 км/ч по магистралата са по-опасни от други със 200.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. радар детектор на нокия
    От barona75 във форум Автомобили
    Отговори: 6
    Последно: 10-12-10, 22:15
  2. Лентов апарат и детектор на летищата
    От zla gad във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 9
    Последно: 27-04-10, 20:54
  3. Детектор за проводници
    От Delta1 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 12
    Последно: 10-01-10, 23:30
  4. GSM детектор?!
    От orack във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 21-06-09, 10:24
  5. Детектор за безжична мрежа
    От IvO™ във форум Мрежи
    Отговори: 17
    Последно: 04-06-07, 14:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе