Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 45
Like Tree21Одобрявам

Дискусия : Hisense U8HQ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #1

    Дискусия : Hisense U8HQ

    Здравейте, от два часа имам Hisense 55U8HQ, до неделя ще е при мен, така че може ме питате всичко.

    На кратко, U8HQ е мини лед на Hisense за Европа, и много хора го бъркат с U8H който се произвежда за Северна и Южна Америка, и на практика нямат почти нищо общо.

    Европейската U8HQ е с IPS/ADS панел, има 160 диминг зони, пикова яркост при 25% прозорец е 1300 нита с VIDDA операционна система , докато U8H Американския е над 500 зони, VA панел, пиковата яркост e 1500 нита и ползва Google TV.

    Първи впечатления за U8HQ, плюсове :
    • За цената си от 1350 лв за 55", качеството на изработка е доста добра, много харесвам дизайна ! Не е от НАЙ тънките телевизори но не мога да кажа че е и дебел.
    • За разлика от TCL, плътността на пискалите е доста добра, сега докато пиша , текста е супер чист , почти като монитор.
    • Не съм махнал всички транспортни фолиа, тъй като имам уговорка с колега от форума след като приключа с тестовете да му го изпратя, но звука е супер, има си вграден саундбар в долната част на ТВ-то , много хитро е направено и въпреки че има предпазно фолио което спира голяма част от звука, пак е добър.
    • Яркостта ! Въпреки че се налага да си поиграя доста с настройките , тъй като зададените пресет такива не са много добри, но ТВ-то притежава прилична яркост.
    • Има голям брой опции за калибриране.
    • Явно сме ударили тото-то за панела защото почти няма никакъв DSE, след няколко теста с " хокеиста " дори стария ми OLED CX не бе толкова чист при този тест ! Супер равномерна подсветка, освен да, най най най в ъглите е маааалко по тъмно, почти не се забелязва освен ако не се гледаш, но все пак е LCD телевизор.
    • Гласовите команди работят СУПЕР бързо..


    Минуси :
    • VIDDA, да бърза е , лека е, приложенията като YouTube летят, но не работи гладко както бях свикнал с webOS примерно. Анимациите на менютата си насичат, няма достатъчно приложения в магазина им, не успях да намеря Spotify което е абсурдно ако ме питаш.
    • Тъй като е IPS и няма много диминг зони, при избор на висока степен на диминг, има си блууминг, няма как ! Аз лично не съм чуствителен от към блууминг, но ако някой е много претенциозна, спираш локалния диминг няма да имаш никакъв блууминг, но вече губим солидна част от контраста, става си обикновен LCD телевизор.


    Тествах го на Xbox Series S, като моушън... за LCD за тези пари е ОК ! Все пак не е OLED, така че има го този така наречеш 'гоустинг ' при по динамичните сцени, но е гладко като цяло.

    На лен лично ми допада повече от ОЛЕД при Game Mode, защото при СХ OLED, не можех да играя на Гейм Моуд", играя футболни игри, PES, и когато топката лета по бързо, играчите и топката все едно се раздвояваше заради липсата на обработка на движенията и бързия пиксал репонс, явно моите очи са чувствителни към подобни изображения и определено не ми допадаше, така че винаги играх режим, който ми позволяваше да включа всички моушън подобрения, въпреки че имаше малко повече лаг. Тук при гейминг режи, за мен е по добре защото пиксалите не са толкова бързи играчите са малко по " замъглени " но не дразнят очите ми колкото ОЛЕД-да... трудно е да се обясни .

    Малко по късно днес ще го тествам на PlayStation 5.

    Все пак от скоро ТВ-то е при мен и го тествам, така че сигурно ще добавям още неща, ако забележа нещо.
    kaloman, gurcayy и BateB харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #2

    Отговор: Дискусия : Hisense U8HQ

    Как се справя с медиите през USB - специално БГ субтитрите към филмите , настройки на цвят , позиция и др. Как е с музика и снимки.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #3

    Отговор: Дискусия : Hisense U8HQ

    За мен единственият му минус е абсурдната му стойка, която погледната странично изглежда ужасно дебела. Самият тв също е сравнително дебел и изглежда морално остарял. Всичко друго ми хареса и на мен.
    AntrAcsA одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #4

    Отговор: Дискусия : Hisense U8HQ

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Как се справя с медиите през USB - специално БГ субтитрите към филмите , настройки на цвят , позиция и др. Как е с музика и снимки.
    Чудесен въпрос, сега ще кача съдържание на флашка и ще пробвам.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #5

    Отговор: Дискусия : Hisense U8HQ

    плътността на пискалите е доста добра
    Плътността при всички 55" си е една и съща - размер и резолюция са еднакви.
    Ако става въпрос за текст, то тогава вече имаме други "пречки", които оказват влияние - структурата на пикселите при много съвременни тв (нямам представа защо) е BGR, а не RGB и от там проблемите с изобразяване на текст.

    Какво показва "кашона" за съвместимост в гейм режим - 120хц ДВ поддържа ли?

  7. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #6

    Отговор: Дискусия : Hisense U8HQ

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Плътността при всички 55" си е една и съща - размер и резолюция са еднакви.
    Ако става въпрос за текст, то тогава вече имаме други "пречки", които оказват влияние - структурата на пикселите при много съвременни тв (нямам представа защо) е BGR, а не RGB и от там проблемите с изобразяване на текст.

    Какво показва "кашона" за съвместимост в гейм режим - 120хц ДВ поддържа ли?
    Виждал съм 55" TCL на живо, поради някаква причина пиксалите ще ти извадят очите, иначе да , ако погледнеш последната снимка, след като включих HDMI Enhanced поддържа всичко всичко, но моята конзола е Xbox Series S така че самата тя не поддържа 4К на 120 при игри, в меню.. да хз :D

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Как се справя с медиите през USB - специално БГ субтитрите към филмите , настройки на цвят , позиция и др. Как е с музика и снимки.

    Пробвах няколко формата, най странното е че AVI не поддържа, но mp4 и ts си вървят без проблеми, имаш досатъчно опции за субтитрите, позиция, големина и ако излязат на " маймуница " както при мен се получи, имаш опция да му зададеш че реално са на кирилица и се оправи.

    Свалих няколко Douby Vision демо видеа и онемях.. баси качеството и яркостта на моменти на една сцена се наложи да присвия очи защото дадоха слънцето, интересно че не губи детайли или цвят ! Снимките ги чете също имаш доста опции за зуум, слайд шоу и т.н., Има си прейър за музика пак с нужните опции !

    До тук обаче колеги с добрите новини ! Само след може би 2-3 часа работа... при един тест забелязах че в десния ъгъл се появил тънка вертикална червена лента ей така от нищото.. Помислих че е от видеото, върнаха се към хоум менюто и в този момент забелязах че се появила лента бяла хоризонтална лента от единия край до другия .. В този момент помъчих да пусна YouTube но се бъгна и той..

    Hisense U8HQ - After 2 hours work . - YouTube

    Помислих че е се е нещо операционната система зацикли, и след като върнах фабричните настройки, YouTube вече работи но лентите си стоят... много разочароващи !

    Ще го изключа поне част да постои.. да видим, но при всички положения ще трябва да го върна... яд ме е защото ТВ-то не е лошо ! Картината е супер, контраста, цветовете и яркостта също, въпреки че VIDDA е малко дървена, работи много бързо … но това е проблема с китайците че нямаш постоянство и сигурност … ще видим с колегата от форума, какво ще решим дали да ни го заменят с друг или направо да ми връщат парите !
    Много жалко, съжалявам че и Вас Ви хайпнах толкова ..



    brotzki одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #7

    Отговор: Дискусия : Hisense U8HQ

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Здравейте, от два часа имам Hisense 55U8HQ, до неделя ще е при мен, така че може ме питате всичко.

    Европейската U8HQ е с IPS/ADS панел, има 160 диминг зони, пикова яркост при 25% прозорец е 1300 нита с VIDDA операционна система

    Първи впечатления за U8HQ, плюсове :
    • За цената си от 1350 лв за 55", качеството на изработка е доста добра, много харесвам дизайна !
    • .....


    Минуси :
    • VIDDA, да бърза е , лека е, приложенията като YouTube летят, но не работи гладко както бях свикнал с webOS примерно. Анимациите на менютата си насичат, няма достатъчно приложения в магазина им, не успях да намеря Spotify което е абсурдно ако ме питаш.
    • Тъй като е IPS и няма много диминг зони, при избор на висока степен на диминг, има си блууминг, няма как ! Аз лично не съм чуствителен от към блууминг, но ако някой е много претенциозна, спираш локалния диминг няма да имаш никакъв блууминг, но вече губим солидна част от контраста, става си обикновен
    За тази цена (не я знаех)тв-ра трябва да се сравнява с VA.FALD и тъй като е по-ниска от SONY9xx,мисля че е по-доброто.
    VIDAA си е добре,а spotify трябва на ресивера(не знам дали има видео,все пак).а не на телевизора!
    Най-важното в случая е ако си гледал SONY9xx да сравниш контраста и тогава всичко останало.
    Не съм сигурен,че тв-ра има проблем от видяното в клипа,но ако е така,човека да си решава.
    Все пак за този телевизор има подробен преглед от най-добрата медия в Европа-HDTV Polska и от това което виждам за реален контраст във филми и общи оценки мисля че е ясно кой е по-добрия избор,а дали и кой да е тв-р ще се развали е друга тема.Наскоро видях един съфорумец да пише,че SONY-то му ''след 5 години вярна служба''....та сменил го....Това последното като хумор само.Не съм имал телевизор,който на 5 години да се хвърля.Единстения който е дал дефект(30лв. ремонт) до 5 години е NEO26'' от 2005 година,който съм подарил отдавна,но още работи без друг проблм.




    Тест Hisense U8HQ - най-добрият първокласен LCD телевизор според EISA 2022/2023
    https://hdtvpolska.com/test-recenzja...isa-2022-2023/

    п.с.Реших да видя цената в Технополис,която сега е 1500 и видях 75U8GQ на добра цена-2500,който е с 1280 зони.

    https://www.technopolis.bg/bg/Televi...D-ULED/p/17085
    https://www.displayspecifications.com/en/model/a7772716
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от inches9; 29-12-22 в 18:30.

  10. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #8

    Отговор: Дискусия : Hisense U8HQ

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    За тази цена (не я знаех)тв-ра трябва да се сравнява с VA.FALD и тъй като е по-ниска от SONY9xx,мисля че е по-доброто.
    VIDAA си е добре,а spotify трябва на ресивера(не знам дали има видео,все пак).а не на телевизора!
    Най-важното в случая е ако си гледал SONY9xx да сравниш контраста и тогава всичко останало.
    Не съм сигурен,че тв-ра има проблем от видяното в клипа,но ако е така,човека да си решава.
    Все пак за този телевизор има подробен преглед от най-добрата медия в Европа-HDTV Polska и от това което виждам за реален контраст във филми и общи оценки мисля че е ясно кой е по-добрия избор,а дали и кой да е тв-р ще се развали е друга тема.Наскоро видях един съфорумец да пише,че SONY-то му ''след 5 години вярна служба''....та сменил го....Това последното като хумор само.Не съм имал телевизор,който на 5 години да се хвърля.Единстения който е дал дефект(30лв. ремонт) до 5 години е NEO26'' от 2005 година,който съм подарил отдавна,но още работи без друг проблм.






    https://hdtvpolska.com/test-recenzja...isa-2022-2023/
    За цената.. като качество на картината, яркост, цветове и функции.. е може би най добрия, но проблема е че нямаш сигурност и постоянство при китайците !

    YouTube се бъгна само след 3 часа работа , появиха се перманентни линии ...

    Да не говорим че след като загасих телевизора за час, след като се върнах и го включих, HDMI входа където бе включено РС-то не можеше да хване постоянен сигнал ! Ту има източник/сигнал, ту няма .... и така през 2 секунди.. чак след като станах и смених HDMI входа се оправи...

    От тук на сетна аз лично не бих заложил на този телевизор, въпреки че до днес го препоръчвах и го хвалих, защото нямах лични преки впечатления , това което знаех бе само на хартия, като параметри и ревюта ! При мен , щетата вече е нанесена, първото впечатление вече е факт и винаги ще имам страх че нещо ще се чупи ако не днес то утре ! Докато със Сони, може да не купуваш най яркия, не е най хубавия ЛСД телевизор, но купуваш сигурност ! НЕ казвам че те са перфектни, но вероятността да се имаш подобни проблеми е значително по малка.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 29-12-22 в 19:18.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #9

    Отговор: Дискусия : Hisense U8HQ

    Е, кажи честно. Егати. Прав си, това да трепериш над нещо дали ще работи или не всеки път, не е работа.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #10

    Отговор: Дискусия : Hisense U8HQ

    AntrAcsA
    Това забиване...да не си стартирал няколко приложения или някакъв проблем с интернета ?

    Червената вертикална и бялата хоризонтална линии са предизвикани от дефектиране на дешифраторите управляващи матрицата - преобразуват цифровият в аналогов сигнал. Това е гаранционна повреда и ще сменят видеопанела.

  13. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #11

    Отговор: Дискусия : Hisense U8HQ

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    За цената.. като качество на картината, яркост, цветове и функции.. е може би най добрия, но проблема е че нямаш сигурност и постоянство при китайците !

    YouTube се бъгна само след 3 часа работа , появиха се перманентни линии ...

    .
    Дали има сигурност или не при китайците или кой да е няма да го открием във форума.Всички марки се развалят и за щастие навсякъде проблемите са единици на 1000(хиляда!).Тук също плачат от повреди по всички марки,а ''SONY ми служи вярно 5 години'' си е голям майтап.
    You tube ако се срине със сигурност не е от телевизора...
    Между другото най-многото ''повреди'' на софта в gsm-те са по вина на ползвателите или както казваше най-добрия техник в Пловдив-''омазал го е'',предполагам се сетихте кво иска да каже.
    И не знам защо му е на някой във форума друг да му пробва телевизора???Взема си запечатан(вижда се от прегледа ,че тв-ра е повече от добър)пуска му заливките(напр. от Дарко) и си гледа тв-р без проблем!
    Останалото както казах е бр/1000 и най-лошото е както казваше един(''на мен да ми се случи'').
    Продължението на тази дискусия е безмислено и аз няма повече да се изказвам,кой разбрал.....
    AntrAcsA одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #12

    Отговор: Дискусия : Hisense U8HQ

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    ...
    Между другото най-многото ''повреди'' на софта в gsm-те са по вина на ползвателите или както казваше най-добрия техник в Пловдив-''омазал го е'',предполагам се сетихте кво иска да каже.
    ..
    Тоз техник в Пловдив, може да е рода на жената, щото ако след 2 часа цъкане по телевизора, беше станало като при колегата.... гаранция давам, жената щеше да каже, че аз съм му еал мамата

  16. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #13

    Отговор: Дискусия : Hisense U8HQ

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    AntrAcsA
    Това забиване...да не си стартирал няколко приложения или някакъв проблем с интернета ?

    Червената вертикална и бялата хоризонтална линии са предизвикани от дефектиране на дешифраторите управляващи матрицата - преобразуват цифровият в аналогов сигнал. Това е гаранционна повреда и ще сменят видеопанела.

    За YouTube приложението какво виждаш цялата картина изчезваше и се появява само ако местя курсора с дистанционното, не е от интернета ! Според мен, както казваш е дефектирал/окъсило някоя матрица/ PSB , от там сигурно бъгва и ОС-а, защото се случиха по едно и също време, при ресет ОС-а се оправи, защото сега пуснах всички приложения от Disney +, Netxlix, YouTube и т.н. едно след друго без да ги затварям и.. всичко си работи . Дори сега, като стана въпрос за интернета, по описание трябва да има AX/WIFI6, аз... се съмнявам в това защото скоростта при измерване качва макс до 140U/200D a модема е в същата стая. За сравнение, телефона ми е с WIFI6 и там скоростта е 480U/400D , PS5/WIFI6 : 420U/100D
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 29-12-22 в 23:39.
    brotzki одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #14

    Отговор: Дискусия : Hisense U8HQ

    На загасени ламби, сивее ли много ИПС-а?

  18. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #15

    Отговор: Дискусия : Hisense U8HQ

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    На загасени ламби, сивее ли много ИПС-а?
    Има локален диминг, така че.. не, но зависи от съдържанието което гледаш, има така наречения блуминг, защото от малкия брой зони за този диминг, но на мен не ми пречи толкова.
    brotzki одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. М-Тел QUARTO - цифрова телевизия | Дискусия
    От CrossBlade във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 246
    Последно: 08-11-11, 15:21
  2. Снимки дискусия....
    От Drilling във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 12-05-09, 04:18
  3. LCD 30-32` телевизор-дискусия
    От DPetrov във форум Телевизори
    Отговори: 43
    Последно: 30-09-06, 17:33
  4. Отговори: 49
    Последно: 28-03-06, 12:00
  5. Дискусия за дънце
    От kesten във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 7
    Последно: 07-10-04, 11:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе