Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 45
Like Tree21Одобрявам

Дискусия : Hisense U8HQ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    67
    #16

    Отговор: Дискусия : Hisense U8HQ

    Откъде е купен телевизора ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,027
    #17

    Отговор: Дискусия : Hisense U8HQ

    Цитат Първоначално публикувано от Swon Виж публикацията
    Откъде е купен телевизора ?
    Технополис.
    В момента на покупката там бе на най добра цена. Имах уговорка с колега от форума, след като го тествам за 2-3 дни да му го изпратя, той се съгласи, но след този дефект който се получи, разбираемо човека не желае да рискува, за това ще го върнем окончателно !

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    5
    #18

    Отговор: Дискусия : Hisense U8HQ

    имаш досатъчно опции за субтитрите, позиция, големина и ако излязат на " маймуница " както при мен се получи, имаш опция да му зададеш че реално са на кирилица и се оправи
    Ако мога да питам с вградени субтитри ли пробва или от srt файл? Моя не ще да подкара от файл. Имам и тема по-долу, но никой не отговаря.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #19

    Отговор: Дискусия : Hisense U8HQ

    Цитат Първоначално публикувано от egenkov Виж публикацията
    Ако мога да питам с вградени субтитри ли пробва или от srt файл? Моя не ще да подкара от файл. Имам и тема по-долу, но никой не отговаря.
    Това пробва ли?
    https://www.tab-tv.com/why-you-see-c...ur-hisense-tv/
    Забележка: В случай, че сте изтеглили файл със субтитри ръчно от вашия компютър/лаптоп, уверете се, че .srt файлът е именуван по същия начин като видео файла. В противен случай телевизорът няма да го разпознае.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    5
    #20

    Отговор: Дискусия : Hisense U8HQ

    Благодаря, но не за първи път гледам филми с srt суб. Имам сателитен линукс приемник и два андроид бокса и и е ясно.
    Странното е
    използвайте дистанционното, за да навигирате през менюто, което се показва на вашия телевизор Hisense. Превъртете до „Настройки“ и натиснете бутона „OK“ на дистанционното. След като сте в секцията „Настройки“, превъртете до „Система“ и натиснете отново „OK“. Намерете секцията „Език и местоположение“ и натиснете „OK“, за да я въведете. Превъртете до „Основни субтитри“ и натиснете „OK“.
    че това в червеното го няма при мен. Иначе със вградени суб няма проблеми

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #21

    Отговор: Дискусия : Hisense U8HQ

    Това което си цитирал, е за езиковите настройки на DVB субтитрите - в телевизиите.
    Вероятно тази рускиня е видяла някъде упътване за щатските модели, които са с android или fire tv, за разлика от европейските, които са с Vidaa OS.
    сайта им има два варианта https://ru.tab-tv.com/category/tvs/ https://www.tab-tv.com/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 01-01-23 в 22:47.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,027
    #22

    Отговор: Дискусия : Hisense U8HQ

    Цитат Първоначално публикувано от egenkov Виж публикацията
    Ако мога да питам с вградени субтитри ли пробва или от srt файл? Моя не ще да подкара от файл. Имам и тема по-долу, но никой не отговаря.
    Мисля че ги преименувах, да са с едно и също име както видео файла, до .str , така ги правя от едно време, когато ползвахме BSP на РС, както виждаш на една от снимките, има си субтитри.

    Я сподели и ти твоето мнение от ТВ-то, от backlight настройката увеличи ли си якостта ? защото по форумите има хора които се чудят защо не им е достатъчно ярък, но от там също се изключва и сензора.

  10. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #23

    Отговор: Дискусия : Hisense U8HQ

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Това което си цитирал, са настройките за езиковите настройки на DVB субтитрите - в телевизиите.
    Вероятно тази рускиня е видяла някъде упътване за щатските модели, които са с android или fire tv, за разлика от европейските, които са с Vidaa OS.
    сайта им има два варианта https://ru.tab-tv.com/category/tvs/ https://www.tab-tv.com/
    Малко им че за единия пазар слагат IPS а за другия VA панели на всичкото отгоре и различни ОС !
    Самсунг не са толкова нагли колкото китайците.
    Този пост е редактиран от sony 1; 01-01-23 в 22:31.

  11. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,027
    #24

    Отговор: Дискусия : Hisense U8HQ

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    Малко им че за единия пазар слагат IPS а за другия VA панели на всичкото отгоре и различни ОС !

    А......може би пестят пари от лицензи ? Макар че ... едва ли нямат пари ! На 2-ри място за по продажби на телевизори в глобален план ! Иначе и яркостта е различна, броя на локални диминг зоните, 4 пъти по голям за Американския пазар, което за мен е най важната разлика, защото тук с този ISP панел, малко повече зони щяха да свършат страхотна работа.
    За Китай, U8H е бил дори по добър от колкото този за US, поне така твърди ФОМО.

    След тези закони които зелената Европейска Мафия приема, тази практика тук да се предалата далеч по лоши или орязани телевизори ще става все по масова.

    Може би режат неща ,няма нужда да се направят толкова за Европа поради липсата на .. алтернатива ? Виж всички ТВ-та в този ценови клас и размери.. нито един дори малко не се доближава до U8HQ.
    АКО нямаш моля лош късмет, и имат това ТВ за нека кажем 1300 лв, каквато цена бе до скоро имаше... ще бъдеш ПРЕ доволен от това което имаш, никой друг телевизор не може да ти даде толкова, и Hisense знаят.

    В US може би там пазара е по труден и се налага да работят повече !? Дори мисля че Hisense имат 100 дни срок за ТЕСТ, ако не ти харесва след 100 дни може да го върнеш без въпроси и ти връщат парите . Мисля че и за UK имат тази политика .

    Не знам, много може да се дискутира по тази тема.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 01-01-23 в 23:03.
    jonkobg одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #25

    Отговор: Дискусия : Hisense U8HQ

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    На 2-ри място за по продажби на телевизори в глобален план !
    На трето
    https://www.thelec.kr/news/articleView.html?idxno=19299
    TrendForce прогнозира „40 милиона единици на долната линия“ Samsung очаква 39,7 милиона единици тази година, 39,8 милиона единици през следващата година „Над
    25 милиона единици за 14 години“ LG прогнозира 24,85 милиона единици тази година, 24,95 милиона единици през следващата година
    Hisense от Китай доставя 23,9 милиона единици тази година, изпреварвайки 3-то място на TCL

    Има прогноза, че доставките на телевизори на Samsung Electronics и LG Electronics ще паднат под линията Maginot през следващата, както и тази година. Очаква се китайският Hisense със своите продукти от нисък клас да се нареди на трето място в глобалните доставки на телевизори от тази година.

    На 29-и фирмата за пазарни проучвания Trend Force прогнозира, че годишните доставки на телевизори на Samsung Electronics ще бъдат 39,7 милиона единици тази година и 39,8 милиона единици през следващата година. LG Electronics ще продаде 24,85 милиона единици тази година и 24,95 милиона единици през следващата година. През тази и следващата година се очаква Samsung Electronics и LG Electronics да запазят своите позиции №1 и №2 в глобалните доставки на телевизори, съответно.

    Ако тази прогноза е вярна, доставките на телевизори на Samsung Electronics и LG Electronics, които те поддържат повече от 10 години, ще се сринат от тази година. Samsung Electronics поддържа над 40 милиона доставки на телевизори за 12 години от 2010 г. до миналата година, а LG Electronics поддържа над 25 милиона доставки на телевизори за 14 години от 2008 г. до миналата година.

    Samsung Electronics защити своите доставки на телевизори от 41,65 милиона единици през миналата година, което е спад от 13,2% спрямо предходната година, но спадна допълнително с 4,7% тази година, падайки под 40 милиона единици. LG Electronics записа 29,13 милиона доставки на телевизори миналата година, което е ръст от 5,8% спрямо предходната година, но падна под 25 милиона единици тази година, тъй като доставките се сринаха с 14,7%.

    Още през първата половина на тази година, тъй като Samsung Electronics и други значително намалиха поръчките на панели поради разширяване на телевизионния инвентар, бяха направени ранни наблюдения, че тазгодишният обем на доставките на големите производители на телевизори може да се срине. През третото тримесечие на миналата година покупките на панели на Samsung Electronics се сринаха с 53,8% в сравнение със същия период на миналата година. През същия период LG Electronics намалява с 16,1%, а японската Sony с 43,3%. Всичко беше, за да се намалят нивата на запасите.

    Следващата година доставките на телевизори на Samsung Electronics и LG Electronics се очаква да нараснат съответно само с 0,3% и 0,4% в сравнение с предходната година. Телевизионната индустрия не върви добре. TrendForce прогнозира, че глобалните доставки на телевизори ще намалеят с 3,9% на годишна база до 202 милиона единици тази година и ще спаднат с 1,4% през следващата година до 199 милиона единици през следващата година.

    Ако изключим телевизорите с органични светодиоди (OLED) от прогнозата за телевизионния пазар за следващата година, се очакват доставки от 7 милиона единици, което е с 4,4% повече от тази година. Тази година той е 6,7 милиона единици, което е с 0,5% повече от предходната година. Samsung Electronics планира активно да продава OLED телевизори, използващи Quantum Dot (QD)-OLED на Samsung Display през следващата година.

    Телевизионната индустрия е зле, но тенденцията на големите екрани продължава. Съотношението на 70-инчови или по-големи телевизори в телевизорите на Samsung Electronics се очаква да доближи 15% през следващата година от 11,7% тази година. Делът на 70-инчовите или по-големи телевизори в телевизорите на LG Electronics се очаква да достигне 9,5% тази година и 13% през следващата година.

    Hisense, китайска телевизионна компания, се очакваше да се издигне до трето място, побеждавайки TCL, китайски конкурент от тази година. Доставките на телевизори на Hisense тази година се очаква да се увеличат с 8,0% спрямо предходната година до 23,9 милиона единици. От друга страна, доставките на телевизори на TCL тази година записаха 22,75 милиона единици, което е само 0,6% увеличение, и се очаква да паднат до четвърто място. През следващата година Hisense се очаква да намалее с 0,9% до 23,69 милиона единици, а TCL се очаква да намалее с 1,2% до 22,48 милиона единици. Прогнозата на Hisense за доставки на телевизори през следващата година от 23,69 милиона единици е с 1,26 милиона по-малко от 24,95 милиона единици на LG Electronics.

    출처 : 전자부품 전문 미디어 디일렉(http://www.thelec.kr)
    AntrAcsA одобрява това.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    5
    #26

    Отговор: Дискусия : Hisense U8HQ

    Я сподели и ти твоето мнение от ТВ-то, от backlight настройката увеличи ли си якостта ? защото по форумите има хора които се чудят защо не им е достатъчно ярък, но от там също се изключва и сензора.
    Тази функция като че ли изобщо не работи. И на трите опции е едно и също, но картината не ми е тъмна. Яркост и контраст ги държа на 50, цветност 40 и острота докрай. Само на HDR съм дигнал контраста малко повече. От картината съм много доволен и особено от червения цвят, такъв не съм имал на никой телевизор.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #27

    Отговор: Дискусия : Hisense U8HQ

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    А......може би пестят пари от лицензи ? Макар че ... едва ли нямат пари
    Казах,че няма да вземам отношение и това не е точно по темата с телевизора...
    Виждам,че се пише кой пести пари от лицензи,че малко пояснения.
    Самсунг не са толкова нагли колкото китайците.
    Хм.Пак приказки за женския пазар.
    SAMSUNG пести най-много(вероятно) като прескача DV.
    Относно операционите системи имаше голяма статия(да не я търся),но...
    android и подобни вземат около 10$/бр. за лиценза,което е МНОГО по-евтино от подържане на собствена OS!
    Но...повечето от серизоните производители си разработват своя(SA,LG,HI) защото могат да пускат приложения независимо от това какви ограничения може да наложи собственика на....И....никой не забравя какво се случи с HUAWEI т.е. някой реши,че ''китайските пръчки'' му застрашяват пазара на гнилите ябълки(само за да е в духа на изказванията във форума) и ги обвини в шпионски....и забраниха GOOGLE.
    Имаше и други неща,но това не е важно.Не знам защо коментариите за всеки телевизор започват(и завършват) с операционата система,май много софтуерни богове,тука.
    Лично аз не виждам ква да е разлика,ползвал съм и в момента почти всички,имат всичко необходимо-от NETFLIX до...и моя работа ли е да се изказвам кое кво било...де да беше,както съм казвал тогава нямаше да пиша във форуми,а щях да получавам 10ки хиляди в eu/$ и нямаше да ме е грижа за Вашите размишления.

    п.с.Може би...може би.
    Изобщо тази тема много ми прилича на една друга,където започна да пише човек купил един климатик незнайно от къде (но не от монтажника)на старата си майка ,която по цял ден стояла и го мерела и той харчел по няколко kw/h,въпреки че максимума му беше по-малък...Същия не писа(почти) в никоя друга тема,а след като оцапа квот можа просто изчезна.
    За тези които наистина имат интерес-всичко за телевизора е описано изключително подробно в полския преглед и не виждам причина да четат неща от хора,които със сигурност(!) нищо не могат да добавят(нищо полезно де...).
    Този пост е редактиран от inches9; 02-01-23 в 12:50.

  16. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #28

    Отговор: Дискусия : Hisense U8HQ

    Ахам, какви грижовни китайски производители, как си разработвали собствена ОС която обаче набутват само за Европа в комплект със IPS
    Докато има такива потребители които "разбират" и одобряват ще бъде така.
    jonkobg и BateB харесват това.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    5
    #29

    Отговор: Дискусия : Hisense U8HQ

    Защо се усира темата? Тук политика и икономика лично мен не ме интересува. Интересува ме техниката и проблеми с нея.

  18. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,027
    #30

    Отговор: Дискусия : Hisense U8HQ

    Цитат Първоначално публикувано от egenkov Виж публикацията
    Тази функция като че ли изобщо не работи. И на трите опции е едно и също, но картината не ми е тъмна. Яркост и контраст ги държа на 50, цветност 40 и острота докрай. Само на HDR съм дигнал контраста малко повече. От картината съм много доволен и особено от червения цвят, такъв не съм имал на никой телевизор.

    Как така не работи ? На какъв режим ползваш ТВ-то? Това ти е локалния диминг ! На High ще е най контрастно и ще имаш по хубаво черно, но, може би ще имаш и блууминг. Нали знаеш че когато си там и дадеш на долу, излизат още настройки за силатаа на по-светската от 0 до 100 по дефаулт е около 60 май . Също така ако цъкнеш още на долу излизат и опции за сензора, ON или ОFF.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Не знам, аз слушам те какво говорят нон стоп :Hisense : Global No.2
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 04-01-23 в 19:36.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. М-Тел QUARTO - цифрова телевизия | Дискусия
    От CrossBlade във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 246
    Последно: 08-11-11, 15:21
  2. Снимки дискусия....
    От Drilling във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 12-05-09, 04:18
  3. LCD 30-32` телевизор-дискусия
    От DPetrov във форум Телевизори
    Отговори: 43
    Последно: 30-09-06, 17:33
  4. Отговори: 49
    Последно: 28-03-06, 12:00
  5. Дискусия за дънце
    От kesten във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 7
    Последно: 07-10-04, 11:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе