Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34
Like Tree3Одобрявам

Покажете своята HTPC - система

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    51
    #1

    Покажете своята HTPC - система

    HTPC1.jpgHTPC2.jpgHTPC3.jpgHTPC4.jpgHTPC5.jpg
    Компоненти:
    Кутия - Streacom F7CS ( модната)
    Дъно - Asus P8Z77-I deluxe
    Процесор- Intel Core i7-3770T (8M Cashe , 45w)
    Оперативна памет-G.Skill 2x4Gb DDR3 2133 , timing 9-11-10-28 1, 65v
    Хардискове - Intel 120Gb SSD 520 , WD Scorpio Black 320Gb
    Зарядно - Pico PSU-160-XT+192W Adapter Power kit
    Охлаждане: на процесора - Dynatron K129 - има нужда от мод за това дъно
    на паметта - Enzotech MA-DDRC1
    на чипсета - Enzotech CNB-S1
    Използвани са четири вентилатора на Noctua.
    Потреблението на системата в ненатоварено състояние е около 35w , а в натоварено (prime95)около 85w.
    Температурата на ядрата в ненатоварено състояние е в порядъка на 35÷38градуса , а в натоварено (Settlers 7) около 45÷52градуса , при Prime95 повече от 72 градуса не съм видял при тест от 15мин.
    При включено турбо на дъното , честотата на някой от ядрата на процесора скача до 4, 2GHz.
    Kутията спокойно може да побере четири 2,5''-ви хардискове.
    Шумът който издава системата на повече от метър е минимален.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #2

    Отговор: Покажете своята HTPC - система

    С каква ОС и софтуер си? Дистанционно?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    51
    #3

    Отговор: Покажете своята HTPC - система

    Инсталирал съм Win 7 (64-bit) и Win Xp , за гледане на филми ползвам KMPlayer . Дистанционно за момента нямам.

  5. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4

    Отговор: Покажете своята HTPC - система

    Пробвай с XBMC или BOXEE - става пълноценен мултимедиен плеър - надявам, се скоро да си изградя и аз на базата на Уин 7 един плеър и ще кача снимки...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    51
    #5

    Отговор: Покажете своята HTPC - система

    Адаш общо взето гледането на филми с HTPC-то ми е на последно място , аз съм си запален геймър и го ползвам главно за игра в мулти.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #6

    Отговор: Покажете своята HTPC - система

    И каква е тогава целта на темата?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    51
    #7

    Отговор: Покажете своята HTPC - система

    Този въпрос би бил подходящ за тема '' за какво ползвате вашето HTPC '' , но ако не ви е интересно закрйте темата. Напълно съм наясно , че малко наши съграждани биха сглобили HTPC за над 2 бона.

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,248
    #8

    Отговор: Покажете своята HTPC - система

    Хубава машинка. За моите разбирания, липсва й един 5.25-инчов дисплей и дистанционно към него.
    Аз съм обзавал моето HTPC с един iMON VFD - Feature , който му придава завършен вид и го оприличава на битово устройство, а не на компютър.
    Друг е въпросът, че в последно време въобще не го ползвам, а си карам с безжична клавиатура / мишка

    01.jpg


    Ще гледам да нащркам HTPC-то ми и да накача снимки, това горе е дистанционното с дисплея.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #9

    Отговор: Покажете своята HTPC - система

    Цитат Първоначално публикувано от axil10 Виж публикацията
    Този въпрос би бил подходящ за тема '' за какво ползвате вашето HTPC '' , но ако не ви е интересно закрийте темата. Напълно съм наясно , че малко наши съграждани биха сглобили HTPC за над 2 бона.
    Споко! Не се впрягай толкова. За много от нас мултимедийните плеъри вече вършат същата работа като едно HTPC и то при цена 4-5 пъти по-ниска, ако ще е за едното кино с многоканален HD звук!
    HTPC на цена 2 бона и повече е съвсем в реда на нещата, ако се ползва и за гейминг. Твоето е видно, че не е такова.
    Та само проц и видео са над 1200 + лв. Една кутия за маниаци - с дистанционно и дисплей отива над 350 гущера. Последните, освен на хардуера, държат и на външен вид, фукции, свързаност и с мобилни дивайси. Нормално е с глезотийките да скача и цената.

    п.п.
    Доста ме учуди избора ти за допълнително охлаждане на чипсета. Имах ATX варианта на твоето дъно доскоро и не съм имал каквото и да е нужда от допълнително охлаждане.
    Ако решиш да сменяш охладителя на проца, препоръчвам ти нископрофилния такъв на Noctua - NH-L9i, отскоро на въоръжение при мен.
    Струва колкото кула, но пък си заслужава кинтите мъника. Перфектен за HTPC конфигурация като възможности, шум и габарити.

    Поздрави за темата и снимките.
    Този пост е редактиран от raziel66; 11-08-13 в 19:05.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    51
    #10

    Отговор: Покажете своята HTPC - система

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Хубава машинка. За моите разбирания, липсва й един 5.25-инчов дисплей и дистанционно към него.
    Аз съм обзавал моето HTPC с един iMON VFD - Feature , който му придава завършен вид и го оприличава на битово устройство, а не на компютър.
    Друг е въпросът, че в последно време въобще не го ползвам, а си карам с безжична клавиатура / мишка

    01.jpg


    Ще гледам да нащркам HTPC-то ми и да накача снимки, това горе е дистанционното с дисплея.

    Интересно дисплейче , но ми е мъничко . Относно дистанционното съм се спрял на друг модел предназначен за кутийте на Streacom . Чакам снимки.

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,248
    #11

    Отговор: Покажете своята HTPC - система

    е... мъничко. Идеята на HTPC все пак е да е относително малко. 5.25 инча за дисплей и копче за звука... толкоз, няма място за по-голям

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    51
    #12

    Отговор: Покажете своята HTPC - система

    Цитат Първоначално публикувано от raziel66 Виж публикацията
    Споко! Не се впрягай толкова. За много от нас мултимедийните плеъри вече вършат същата работа като едно HTPC и то при цена 4-5 пъти по-ниска, ако ще е за едното кино с многоканален HD звук!
    HTPC на цена 2 бона и повече е съвсем в реда на нещата, ако се ползва и за гейминг. Твоето е видно, че не е такова.
    Та само проц и видео са над 1200 + лв. Една кутия за маниаци - с дистанционно и дисплей отива над 350 гущера. Последните, освен на хардуера, държат и на външен вид, фукции, свързаност и с мобилни дивайси. Нормално е с глезотийките да скача и цената.

    п.п.
    Доста ме учуди избора ти за допълнително охлаждане на чипсета. Имах ATX варианта на твоето дъно доскоро и не съм имал каквото и да е нужда от допълнително охлаждане.
    Ако решиш да сменяш охладителя на проца, препоръчвам ти нископрофилния такъв на Noctua - NH-L9i, отскоро на въоръжение при мен.
    Струва колкото кула, но пък си заслужава кинтите мъника. Перфектен за HTPC конфигурация като възможности, шум и габарити.

    Поздрави за темата и снимките.
    Мислиш ли , че ако в кутийкате влезе Radeon HD 7750 няма да стане ''пълноценно'' геймърско HTPC ? Би ли дал примерна конфигурация на геймърско НТPC според твойте представи за естетика в рамките на този бюджет и тези габарити или по-малки . Относно охлаждането на чипа , аз съм имал удоволствието да се докона до почти всички модели на Asus и да има нужда от охлаждане при ''гейминг''!! От този модел съм имал две бройки !!
    Ако ти решиш да смениш радиатора на процесора ти препоръчвам точно моят нископрофилен охладител.
    Предварително се извинявам , че се отплеснах от темата и ще помоля ако имате въпроси да са на лични !

    - - - - - - - - - -

    Просто съм свикнал с моят 26'' монитор и сега докато пиша от моя Not 2 ми е мъка . Лека вечер и очаквам много снимки , може пък да открадна някоя идея.

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,248
    #13

    Отговор: Покажете своята HTPC - система

    О, точна конфигурация не мога да кажа, аз просто разбирам съвсем друго под HTPC. В нас съм с 3 компютъра - моят, на детето и HTPC-то, което седи под телевиора и има единствена цел да върти и съхранява филми и музика и да има връзка с мрежата. Дискретен видеоускорител за мен е недопустим в подобна машина. Точно какъв ще е хардуера не е от голямо значение - нещо енергоспестяващо с 1-2 поколения назад за да е по-евтинко. Повечкото пари в такъв тип компютър при мен идват от кутия, стремеж към липса на активно охлаждане, глезотии като дисплеи и дистанционни. В моята системка има един енергоспестяващ евтин стар двуядрен Athlon 35W, 2GB DDR2 и 2TB HDD.

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #14

    Отговор: Покажете своята HTPC - система

    Ама то нали и това е идеята на HTPC (Home Theatre PC), филми, музика, нет.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    51
    #15

    Отговор: Покажете своята HTPC - система

    Привет
    Мен ми е интересно как raziel66 реши , че мойте скромни компоненти са " категорично " не геймърски за HTPC система при условие , че са създадени точно за това . И бързам да уточня , че имам трите топ процесора на интел - 3770К , 3770Т и 3570К и отлично знам на какво е способен всеки от тях.
    Единствената ми дилема е каква мощна видео карта да инсталирам , който може да помага , без споменатата в предния ми пост - saphire radeon 7750 , като нуличките са без значение . На последно , но не по важност от значение е естетическия вид на системата . Приемам всякаква критика спрямо моята модната кутия , а защо не и под капака и , но държа и аз да видя какво значи според вас естетична HTPC система по-възможност геймърска !Понеже съм сигурен , че ще отегча поне един фен на LCD-то(моя любима тема) Моля името на темата да бъде променено на '' Покажете своята HTPC геймърска система " , така мисля , че ще сме си по-полезни с бъдещите ентусиасти. Благодаря на всички които се оотзоваха и ще се включат в бъдеще .
    Поздрави от мене и ако имате въпроси моля на редакция - това е форум, въпросите трябва да се бистрят тук, а не по мейл... kod

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Полезни линкове - HTPC
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 10
    Последно: 04-10-14, 13:10
  2. Как да си сглобя HTPC
    От ivodivo във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 15
    Последно: 07-06-13, 15:52
  3. Съвет за HTPC
    От rockman във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 13
    Последно: 08-01-13, 15:23
  4. HTPC Arctic MC 101
    От dodolan във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 2
    Последно: 18-05-12, 11:12
  5. Продавам HTPC
    От gfour във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 24-06-10, 17:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе