Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34
Like Tree3Одобрявам

Покажете своята HTPC - система

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #16

    Отговор: Покажете своята HTPC - система

    А как ще решиш въпроса с охлаждането на една истинска геймърска карта, или с консумацията и ? Не съм видял на пазара захранвания за HTPC с мощност над 350 вата. Сам казваш, че под товар процесора ти позагрява, а ако има и видео карта която да отделя доста по-голямо количество топлина ?

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #17

    Отговор: Покажете своята HTPC - система

    Цитат Първоначално публикувано от axil10 Виж публикацията
    Моля името на темата да бъде променено на '' Покажете своята HTPC геймърска система " , така мисля , че ще сме си по-полезни с бъдещите ентусиасти. Благодаря на всички които се оотзоваха и ще се включат в бъдеще .
    Мисля, че така името на темата е ОК - геймърска и HTPC са леко несъвместими термини...

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #18

    Отговор: Покажете своята HTPC - система

    Колега axil10, точно за твоята кутия аз лично не знам да има видео карта за гейминг, че и да е мощна. Щом не си предпочел HTPC кутия, позволяваща пълноразмерна видеокарта, с твоя опит и познания за хардуера, значи гейминга /поне според мен/ не ти е приоритет. Не виждам логична причина предният ми пост ми да те подразнил с нещо, с каквото впечатление останах, но имаш извиненията ми ако е така.
    Аз съм с кутия на CM - Elite 120 Advanced. За парите си, полезния обем, охлаждане и т.н. което предлага, за мен е оптимален вариант.
    Този пост е редактиран от raziel66; 12-08-13 в 10:06.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #19

    Отговор: Покажете своята HTPC - система

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Ама то нали и това е идеята на HTPC (Home Theatre PC), филми, музика, нет.
    Точно това исках да кажа и аз. Геймърско HTPC ми звучи като товарно Ферари.
    В момента HTPC се сглобява за 500-600 лв ако човек направи лек компромис с обезшумяването и вида на кутията.

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #20

    Отговор: Покажете своята HTPC - система

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Точно това исках да кажа и аз. Геймърско HTPC ми звучи като товарно Ферари.
    В момента HTPC се сглобява за 500-600 лв ако човек направи лек компромис с обезшумяването и вида на кутията.
    Я дай един пример за конфигурация да пали с дистанционно и да поддържа 3D с Win7...

  7. Junior Member Аватара на axil10
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    51
    #21

    Отговор: Покажете своята HTPC - система

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    А как ще решиш въпроса с охлаждането на една истинска геймърска карта, или с консумацията и ? Не съм видял на пазара захранвания за HTPC с мощност над 350 вата. Сам казваш, че под товар процесора ти позагрява, а ако има и видео карта която да отделя доста по-голямо количество топлина ?
    Решението с охлаждането съм го решил отдавна , ако под товар имаш предвид - prime95(макс +72градуса при стайна +30) , то при никоя игра от които съм играл а те са доста не сам видел повече от + 63 градуса на ядро , сам прецени дали това е добре или зле.Кутията остава хладна в горната си част дори при лекия тест с prime95 . Относно захранването проблема е решен , но няма да го коментирам тука.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #22

    Отговор: Покажете своята HTPC - система

    Не, поста ми не беше ироничен. Просто знаейки каква температура отделя видеото се замислих как би се охлаждала малката кутийка. Щом си намерил решение, супер.

  10. Junior Member Аватара на axil10
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    51
    #23

    Отговор: Покажете своята HTPC - система

    Цитат Първоначално публикувано от raziel66 Виж публикацията
    Колега axil10, точно за твоята кутия аз лично не знам да има видео карта за гейминг, че и да е мощна. Щом не си предпочел HTPC кутия, позволяваща пълноразмерна видеокарта, с твоя опит и познания за хардуера, значи гейминга /поне според мен/ не ти е приоритет. Не виждам логична причина предният ми пост ми да те подразнил с нещо, с каквото впечатление останах, но имаш извиненията ми ако е така.
    Аз съм с кутия на CM - Elite 120 Advanced. За парите си, полезния обем, охлаждане и т.н. което предлага, за мен е оптимален вариант.
    Няма нужда от извинения големи хора сме предполагам . Има мощна видео карта точно за моята кутия и игри които поигравам . Все още очаквам твойта гейм конфигурация според твойте критерии за естетичност

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #24

    Отговор: Покажете своята HTPC - система

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Я дай един пример за конфигурация да пали с дистанционно и да поддържа 3D с Win7...
    Моята. Трябва и по-евтина да е. Двуядрено старо Атлонче, 2 GB RAM, голям диск, евтина "легнала" флекс кутия, купена за $20-ина от SBS и единственото по-скъпо нещо - iMON дистанционното с дисплей, което по спомен беше около $120-140. Вмествам се като пич в исканите пари. 3D, full hd праска без проблем, тествано с Аватар.

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #25

    Отговор: Покажете своята HTPC - система

    Три-ДЕЕ ама тв-то разпознава ли си сам че е 3D? Имам предвид да се плейват през HDMI 1.4 стандарта и това АйМОН има ли Пауър ОН функция?

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #26

    Отговор: Покажете своята HTPC - система

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Я дай един пример за конфигурация да пали с дистанционно и да поддържа 3D с Win7...
    Знаеш, че моите интереси са в друга сфера.
    При положение, че Dune 303D пуска BD/3DBD/mkv и струва 400 лв без диска даже няма да си направя труда да ровя по компютърните сайтове да избирам компоненти.
    Иначе колегата ти е дал предложение и доста хора ползват подобни решения за подобни пари.
    stenly и raziel66 харесват това.

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #27

    Отговор: Покажете своята HTPC - система

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Три-ДЕЕ ама тв-то разпознава ли си сам че е 3D? Имам предвид да се плейват през HDMI 1.4 стандарта и това АйМОН има ли Пауър ОН функция?
    1 Какво разбираш под разпознава сам? Записа е side by side - необходимо е ръчно да включа режима на телевизора, в противен случай си излъчва двете картини една до друга / една под друга. За мен е ОК
    2 Да, има пауър он.

  16. Junior Member Аватара на axil10
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    51
    #28

    Отговор: Покажете своята HTPC - система

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Не, поста ми не беше ироничен. Просто знаейки каква температура отделя видеото се замислих как би се охлаждала малката кутийка. Щом си намерил решение, супер.
    Ако не си ме разбрал правилно , ще обесня по-подробно .В кутията която по моите критерии за естетичност е леко по-голяма , имах възможност да си намеря и най-малкия размер кутия на Streacom(197x75x197mm) , но нямаше да мога поставя повече от два харда което бързо щеше да ми отеснее.
    Та охлаждането е решено , чрез поставянето на четири прекрасни вентилатора на Noctua , като основният монтиран на ''тавана'' държи кутията хладна дори при тежки тестове и познай на колко оборота бачка .

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #29

    Отговор: Покажете своята HTPC - система

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    1 Какво разбираш под разпознава сам? Записа е side by side - необходимо е ръчно да включа режима на телевизора, в противен случай си излъчва двете картини една до друга / една под друга. За мен е ОК
    2 Да, има пауър он.
    Ще се изненадаш каква чувствителна разлика има в 3D картината, когато НЕ телевизора го прави /автоматично или чрез бутона му за целта/, а самия плеър.
    Shmi одобрява това.

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #30

    Отговор: Покажете своята HTPC - система

    Цитат Първоначално публикувано от raziel66 Виж публикацията
    Ще се изненадаш каква чувствителна разлика има в 3D картината, когато НЕ телевизора го прави /автоматично или чрез бутона му за целта/, а самия плеър.
    И откъде следва да произлиза тази разлика???
    Аз съм с Филипс 7-ма серия - пасивно 3D презредово - какво те кара да мислиш, че ще има каквато и да е разлика?
    Отделно, признавам, че не съм особено в час, но би ли ми обяснил какъв е другия начин за възпроизвеждане на side by side 3D рип, освен споменатия от мен??
    Логично е ако изтегля блурей рип да се детектне и ако изтегля side by side рип да не се детектне помоему.
    И като цяло, това каква точно допиран точка има с HTPC-то? Искаш да ползвам друг софтуер ли, не схващам?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Полезни линкове - HTPC
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 10
    Последно: 04-10-14, 13:10
  2. Как да си сглобя HTPC
    От ivodivo във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 15
    Последно: 07-06-13, 15:52
  3. Съвет за HTPC
    От rockman във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 13
    Последно: 08-01-13, 15:23
  4. HTPC Arctic MC 101
    От dodolan във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 2
    Последно: 18-05-12, 11:12
  5. Продавам HTPC
    От gfour във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 24-06-10, 17:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе