Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35

Mitsubishi Electric - смачкани тръби от леда във външното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #1

    Mitsubishi Electric - смачкани тръби от леда във външното тяло

    valen1: Участника сам си е изтрил поста.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #2

    Re: Mitsubichi Electric-много сериозен проблем

    dindo
    Интересно, леда ли е смачкал така тръбата?

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #3

    Re: Mitsubichi Electric-много сериозен проблем

    ERROR 404

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re: Mitsubichi Electric-много сериозен проблем

    Стига бе, човек. Как му се е случило чак такова нещо на този климатик! Ужас. И това само от леда в тавата?

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #5

    Re: Mitsubichi Electric-много сериозен проблем

    Това се случва често и при Самсунг, много са меки ламелите и тръбичките, а и при други марки се получава.

  7. cm
    cm е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    11
    #6

    Re: Mitsubichi Electric-много сериозен проблем

    Това не е първият нито последният климатик, който ще изкриви тавата си от лед. Погрешно е да се мисли, че ще оставим едно външно тяло без надзор, ще има токови удари, ще спира тока точно по време на размразяване, ще тече нещо отгоре и какво ли още не. С тази мания , че и при най-зверските условия еди коя си марка работела перфектно, друга едва ли не издържала до минус безкрай се стига до там. Или казано за толкова пари - толкоз. Не че Митсубиши Електрик е от най- евтините на пазара, но това е друга тема на разговор. Казано с други думи това не е сериозен проблем на Митсубиши Електрик, а на липсата на допълнителни мероприятия във външното тяло, които да предпазват конструкцията му от разрушаване под напорите на атмосферните условия.




  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: Mitsubichi Electric-много сериозен проблем

    Ако топлообменника не взлиза в тавата, а стои над нея това няма да се случи или би станало много рядко. МОя климатик специално го оглеждах дали може да опре лед във вентилатора. Оказа се, че това е почти невъзможно. Вентилатора е прекалено нависоко. Тогава забелязах, че и топлообменника е над тавата, така че тя може да е пълно с лед, но топлообменника да е сух. Учудва ме, че мистубиши електрик са доста далече от мистубиши хеви, а имат климатици с доста добри характеристики.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #8

    Re: Mitsubichi Electric-много сериозен проблем

    Когато ми казаха да не ползвам дренажна тръбичка през зимата, аз не вярвах, че ще се запуши и не се и запушваше заради замръзване защото я бях изолирал. Тази година градския боклук и птичата перушина я запушиха и ми стана ледената плоча. По принцип машината винаги е размразявала идеално, но след като леда вече се беше образувал не можах дълго да се отърва от плочата. Ако климатика бе недостъпен щеше да ми направи това на снимката. Убеден съм че голяма част от климите се обледяват заради невъзможност да се източи водата.
    Май монтажа на клими достъпни само по алпийския способ не е най добрия вариант.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re: Mitsubichi Electric-много сериозен проблем

    Заслужава ли си поставяне на някакъв маломощен нагревател на тавата, за да не се образува лед и да изтича водата? Как да се предпазим от такива неща?
    И такъв нагревател постоянно ли работи, само при отопление ли се включва или се включва само при цикъл на дефрост? Т.е. къде се свързва?

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #10

    Re: Mitsubichi Electric-много сериозен проблем

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Заслужава ли си поставяне на някакъв маломощен нагревател на тавата, за да не се образува лед и да изтича водата? Как да се предпазим от такива неща?
    И такъв нагревател постоянно ли работи, само при отопление ли се включва или се включва само при цикъл на дефрост? Т.е. къде се свързва?
    Има доста изписано на тази тема, потърси по-старите теми във форума....имаше теми за работа на климатик при -20 и т.н.
    Някои от монтажните фирми монтират най-различни вариянти за подгряване на тавата и щуцера , но взимат скъпо..около 100-150 лева но не знам какви кабели слагат. Най доброто което съм видял напоследък, беше в Бриколажа, кабел за размразяване на улуци 6 метра и харчи 60 вата, като му подадеш напрежение , не може да се държи с ръка, доста е топло. Прилича на жило от спирачки на велосипед, датско производство, ама е бая скъпо..към 130 лева за 6 метра. Имаше и 8 метра за около 150 лева.
    Може да си го пускаш с це-ка ключе или с елементарен таймер за време или да взимещ сигнал от четирипътния вентил.....има много начини да се свърже

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #11

    Re: Mitsubichi Electric-много сериозен проблем

    rsvr, ако щуцера е запушен боклук каква ще е ползата. Ще се топли околното пространство.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #12

    Re: Mitsubichi Electric-много сериозен проблем

    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    rsvr, ако щуцера е запушен каква ще е ползата. Ще се топли околното пространство.
    Няма да е запушен, защото подгряващия кабел излиза през щуцера

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #13

    Re: Mitsubichi Electric-много сериозен проблем

    Извини ме не бях донаписал, говорих за боклук. изкарах доста косми и фин птичи мъх. няма спасение, трябва да се чисти, а ако няма достъп?
    PS При мен дренажа е с термоизолация, която ако щуцера е чист се оказва достатъчна и не замръзва.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #14

    Re: Mitsubichi Electric-много сериозен проблем

    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    Извини ме не бях донаписал, говорих за боклук. изкарах доста косми и фин птичи мъх. няма спасение, трябва да се чисти, а ако няма достъп?
    PS При мен дренажа е с термоизолация, която ако щуцера е чист се оказва достатъчна и не замръзва.
    Ако няма достъп, работата е лоша. Хубаво е поне 1 път в годината да можеш да изчистиш боклуците от външното тяло. Другия вариянт , за да не го отваряш е да го промиеш обилно отстрани с вода за да отмие прахта в тавата и е добре това да е преди зимата. Не разчитай , че изолацията ще те спаси от заледяване на щуцера и тръбата под него, рано или късно ще се заледи и в тавата ще започне да се натрупва лед

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #15

    Re: Mitsubichi Electric-много сериозен проблем

    Дренажа ми е къс и се получава, не замръзва и в най големия студ, но ако е чист.
    Машината е на терасата и се справям лесно с почистването .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 21:59
  2. Mitsubishi Msz Cs 22t - 100v не тръгва външното тяло
    От ^Rokera^ във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 0
    Последно: 29-03-14, 20:28
  3. Нагревател на външното тяло на Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-има ли смисъл
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 16
    Последно: 17-12-13, 20:32
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе