Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 62
Like Tree1Одобрявам

Проблем с климатик от НТТ-3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #1

    Проблем с климатик от НТТ-3

    Визирам НТТ-3 от Пловдив,от които съм взел 4 клими като третата беше дайкин с вътрешно тяло от 22ка ,а външното от 25ца.И при махането му имах глупоста да взема пак клима от тях,като монтажа го извърши човек,но не от тяхната фирма,който е работел преди при тях и го познават,и казаха че ще ми пуснат гаранция за една година.Но до тук свърши веселата част-още при пускането се чуваше доста осезаемо виене от мотора на турбината,и силно шуртене от фреона.При позвъняването ми ме прехвърляха от единия на другия магазин,като накрая собственичката ми каза,да ми го оправи този, който ми е взел парите за монтажа!И сега гаранцията от тях е един хвърчащ лист без покритие.Навярно е нормално за България да те прецакват-незнам?

  2.  
     
  3. py4
    py4 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    140
    #2

    Проблем с климатик от НТТ-3

    ами гаранцията винаги се търси от този , който е направил монтажа. той затова си взема отстъпките, за да си поддържа после климите. а това , че са ти сложили вътрешно тяло от 22-ка, нищо не значи. първо, може да са сменили само пластмасата с табелката (поради счупване на оригиналната), и второ няма никаква разлика между вътрешните тела на 22-ка и 25-ца.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #3

    Проблем с климатик от НТТ-3

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Аз навярно съм попаднал в останалите 15%,от фирмите.Визирам НТТ-3 от Пловдив,от които съм взел 4 клими като третата беше дайкин с вътрешно тяло от 22ка ,а външното от 25ца.И при махането му имах глупоста да взема пак клима от тях,като монтажа го извърши човек,но не от тяхната фирма,който е работел преди при тях и го познават,и казаха че ще ми пуснат гаранция за една година.Но до тук свърши веселата част-още при пускането се чуваше доста осезаемо виене от мотора на турбината,и силно шуртене от фреона.При позвъняването ми ме прехвърляха от единия на другия магазин,като накрая собственичката ми каза,да ми го оправи този, който ми е взел парите за монтажа!И сега гаранцията от тях е един хвърчащ лист без покритие.Навярно е нормално за България да те прецакват-незнам?
    Обещала му тази фирма на човека, че няма да има проблеми с климатика и гаранция щели да му дадат и му дали разбираме някакъв хвърчащ лист без покритие.

    Хубавата част на приказката свършила с пускането на климатика. Взели му парите и забравили за дадените обещания.

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #4

    Проблем с климатик от НТТ-3

    Ей чудно нещо е този форум-направо върши чудеса.След два месеца безплодно контактуване с пловдивската фирма,след два дни след публикацията- те ме потърсиха.Невероятно но факт,а и днес идва екип-разглоби го господина,смени лагерите на мотора на турбината,но виенето си остана както и те се убедиха,и сега оставало само подмяната с друга машина.Иначе към монтажника само адмираций-бързо,чисто и качествено,като ми отговаряше на въпросите ерудирано,даже смени маркуча за конденза от другата страна на ваната по моя молба.С една дума-да ти е драго, да ти работи такъв човек в къщи като направо ме притесни с отказа и на кафе и сок.'' Подозирам'' и човек от форума ,да тръгнат нещата в правилната посока,но това е друга тема.

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #5

    Проблем с климатик от НТТ-3

    Дано и останалите фирми, които имат човек във форума да вземат пример и да си оправят недоразуменията от подобно и друго естество.
    Според мен е хубаво да се спомене въпросната фирма (аз подозирам коя може да е, но diksanal да я каже, ще е от полза за бъдещите притежатели на климатици), която макар и късно се е сетила да се загрижи за клиента си.

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #6

    Проблем с климатик от НТТ-3

    Хубаво е, че към момента нещата са тръгнали и се движат към оправяне.

    Ще изчакаме все пак да видим края.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    105
    #7

    Проблем с климатик от НТТ-3

    Форума е страхотен благодарение на знаещите в него и по специално на навременната помощ от valen1 си разреших проблема.

  10. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #8

    Проблем с климатик от НТТ-3

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Ей чудно нещо е този форум-направо върши чудеса.След два месеца безплодно контактуване с пловдивската фирма,след два дни след публикацията- те ме потърсиха.Невероятно но факт,а и днес идва екип-разглоби го господина,смени лагерите на мотора на турбината,но виенето си остана както и те се убедиха,и сега оставало само подмяната с друга машина.Иначе към монтажника само адмираций-бързо,чисто и качествено,като ми отговаряше на въпросите ерудирано,даже смени маркуча за конденза от другата страна на ваната по моя молба.С една дума-да ти е драго, да ти работи такъв човек в къщи като направо ме притесни с отказа и на кафе и сок.'' Подозирам'' и човек от форума ,да тръгнат нещата в правилната посока,но това е друга тема.
    Работата е там,че всичко си остава не изяснено .....Първо оговорката беше да ти се намери хубава Тошиба с плазма ...след намиранито нито дойде да го погледнеш ... изпрати човек той разгледа с какво друго разполагаме и накрая вземаш Национал а до този момент си имал Тошиба/и ... как изобщо си се навил или сате навили за Национал незнам ...даваме ти клиамтика с уговорката,че след монтирането от лице "Х" ще бъдат донесани парите ... следователно след една седмица се появяваш и казваш,може ли този климатик да бъде подновен с Тошибата която сме ти препоръча ли ние ... а защо в крайна сметка не искаш нашите препоръки нейскаш нашите монтажи ... и после идваш пак при нас ...

  11. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #9

    Проблем с климатик от НТТ-3

    Не знам, Г-н Божков дали отговаряте оторизиран от фирмата,или по собствена инициатива някаква,но не виждам какво не му е ясното?Климатикът платен ли ви е?-Да.А за тошибата ,че е отпаднала-не беше с орг. дистанционно,какъвто е и случаят и с другата ми в къщи-екстри които не можеш да ползваш-за разлика от Национала който беше с орг.такова и с доста повече екстри.А това че не съм дошъл аз,а друг невиждам проблем-просто идването ми е свързано с пари и време.Монтажът също съм си платил,и то не ,че имам против вашите монтажници-просто исках да спестя 50лв.от пътните да идва още един екип,като без друго щяха да идват да монтират друга машина след профилактика.И поне нямахте против тогава да се извърши монтажа от този човек, когото познавате и и му се доверявате, за монтажа и последваща гаранция.И последно, нима Националите не стават?Доста хора ще ви оборят-явно този му има нещо,та е това виене ,което техникът ви се съгласи ,че не е нормално,и за жалост не можа да отстрани и оставало подмяна с друг.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #10

    Re:Проблем с климатик от НТТ-3

    Не искам да защитавам фирмата, не е моя работа, аз днес пак от нея си поръчах един климатик, казаха в петък сигурно ще е монтажа, все пак е в София и чакам удобен курс, но в случая която и да е фирма, независимо дали е с японски или не, ще ви препрати към монтажника да ходи да свали тялото и да им го занесе. В крайна сметка тоя монтаж, който е ХХХ пари точно и за това служи, при последвали проблеми монтажника да се занимава с климатика и ако има нужда да го носи в сервиза. Аз точно за да няма размиване на отговорности, гледам всичко да е от едно място, за да няма после ама тоя носи отговорност, ама не съм аз и тн. Мисля това и на колегата Диксанал ще му е обица на ухото

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    219
    #11

    Re:Проблем с климатик от НТТ-3

    Като са почнали всички да се изказват, нека и аз да се обадя.
    Не съм наясно какъв е точно случая, но от това което колегата diksanal е обяснил рабирам, че първо е искал Тошиба, после е размислил и е пожелал Национал.
    Когато са му монтирали национала се е присетил, че всъщност е искал Тошиба и понеже му е било гузно, е решил да се оправдае с високия шум на Национала.
    Много мнения съм чел в този форум , където Националите не ги препоръчват за спални, заради по-високия шум на турбината и мисля, че това вече е обществена тайна.
    Драги ми колега diksanal, избора си го направил ТИ ! Последствията са за твоя сметка. След като са ти монтирали НАционал, как може да претендираш че си бил искал Тошиба ?
    Насила ли ти монтираха Национала? Не ти е допаднал климатика, разубедил си се(всъщност ти не си бил убеден) и сега плюеш по фирма, откоято разбирам че си пазарувал и преди. Малко странно, не мислиш ли?! Как така рязко изведнъж след като си купил 4 машини взе че стана недоволен? Аз ако не съм доволен от една фирма не само , че няма да пазарувам повторно, ами въобще ще ги забравя!



  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #12

    Re:Проблем с климатик от НТТ-3

    Аз в друга посока исках да се изкажа. Идеята ми като цяло, е че не може един да прави монтажа, а после друг да идва и да оправя. ОК няма лошо спестяваш, сам решаваш на кого да дадеш парите си, но после не може да имаш претенции друг да идва и да гледа и да отстранява проблемите, а понеже разбрах си и извън Пловдив, другия и гориво и тн за собствена сметка да покрива, при положение, че не е извършвал монтажа. Аз ако бях на мястото на фирмата, щях да ти кажа да си викнеш тоя дето ти го е монтирал, да го свали и да им го занесе за ремонт, а после пак да го монтира. Така е редно те са ти го продали и носят гаранция за продукта, но те не са го монтирали и реално за да си поемат гаранцията следва да им бъде занесен от където е купен. Точно това имах предвид с покупка и монтаж от едно място, когато това условие е спазено няма как да има прехвърляне на топката, а в тоя случай има прекалено много неизвестни.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    219
    #13

    Re:Проблем с климатик от НТТ-3

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Визирам НТТ-3 от Пловдив,от които съм взел 4 клими като третата беше дайкин с вътрешно тяло от 22ка ,а външното от 25ца.И при махането му имах глупоста да взема пак клима от тях,като монтажа го извърши човек,но не от тяхната фирма,който е работел преди при тях и го познават,и казаха че ще ми пуснат гаранция за една година.
    Имам следния въпрос : Защо монтажа е извършен от човек , но не от тяхната фирма?
    Имам и отговор :Вероятно защото ТИ си искал въпросния човек да извърши монтажа.
    Надробил си попара, а сега се оплакваш.
    НЕ ТИ ПРАВИ ЧЕСТ !


  17. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #14

    Re:Проблем с климатик от НТТ-3

    Адвокатите взеха да изкачат един по един-няма лошо,поне ще е интересно на публиката.Дами и господа,мисля,че една сериозна фирма няма нужда от това-нали?А да разводнявате темата, кой му не било ясно нещо- ми то си е описано по горе,кой монтирал,кой не,защо тази машина а не другата,че даже и дадена марка била противипоказна в спални -може да са по шумни турбините,но не и да вият моторите,и ред други неща.Същественото е ,че е взет климатик-установявя се проблем,техник от фирмата го потвърждава,като не може да се отстрани,и остават два варианта.Фирмата държи на реномето си и го сменя,и вторият вариант е противоположен на първия,и майната му-ще отива за части евентуално,или подарък.Бъдете живи и здрави-това е от мен.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #15

    Re:Проблем с климатик от НТТ-3

    Мисля не ме разбра мен. Аз също съм клиент на дадената фирма, както и ти. По никакъв начин не искам да кажа, че фирмата не трябва да отстрани проблема, напротив ТРЯБВА, даже ако е нужно с подмяната на климатика с нов. Това което искам да кажа, е че при такава ситуация в която не те монтират климатика е редно този който го е монтирал да го свали и да им го занесе за ремонт или той да го ремонтира на място с части от ФИРМАТА. Ако го сваля, след подмяната му с друг, пак въпросния монтажник отново да го монтира, нали за това в крайна сметка се плаща за монтажа. Друг е въпроса ако дадения монтажник има интерес да натопи въпросната фирма,защото той не работи примерно с нея, а с друга и от другата взима комисионна ( все пак живеем в БГ, не би ме учудило нищо ), но това си е изцяло в сферата на предположенията и дори да е вярно, единствения виновник е самата фирма, че се е доверила на външно лице да монтира тяхна техника и така евентуално да ги злепостави. Според мен в случая има прекалено много фактори, които реално не би трябвало да съществуват, за което вината в по-голяма степен е на ФИРМАТА, защото просто е можела да не се съгласи с този монтаж и по този начин после да се избегне тази тъпа ситуация.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с климатик NEO ACS 09 LIH
    От SPSt във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 9
    Последно: 07-11-12, 19:08
  2. Проблем с климатик
    От nikitanev във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 30
    Последно: 10-08-12, 19:57
  3. Проблем с климатик Neo ACS-HC12GWV
    От hunterA във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 11
    Последно: 18-07-12, 13:15
  4. проблем с климатик нео
    От branko във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 11
    Последно: 20-06-12, 00:28
  5. Проблем с климатик Самсунг
    От furious във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 10
    Последно: 05-02-12, 13:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе