Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 87

FTXS25J Някой въпроси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    25
    #1

    FTXS25J Някой въпроси

    Здравейте,

    оглеждам се за климатик и след доста четене реших, че това е моят модел. Имам обаче няколко питанки. Какви са и има ли изобщо разлики между G и J модификацията. Или просто втората е за тази и година и дотам. От къде препоръчвате да го взема ММС, Атаро или някоя малка фирма. Най- важен ми е сервиза. Може да дам 50 лв. повече за климатика, но искам да знам, че при проблем ще има кой да реагира и то професионално. И последно за да проверя какво съм разбрал стаята е 21 кв. м., последен етаж с 10 см. вата, 2 см. фибран на външната стена която е най- малката в стаята и дограма Тисен. Дали тази машина е достатъчна?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Не си споменал къде се намира жилището, но все пак това е машина от серията Professional...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    25
    #3

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Благодаря за ТТ данните.

    Жилището се намира в София. Изложението е североизток. Пече до към обяд после е сянка.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от Peko
    Здравейте,

    оглеждам се за климатик и след доста четене реших, че това е моят модел. Имам обаче няколко питанки. Какви са и има ли изобщо разлики между G и J модификацията. Или просто втората е за тази и година и дотам. От къде препоръчвате да го взема ММС, Атаро или някоя малка фирма. Най- важен ми е сервиза. Може да дам 50 лв. повече за климатика, но искам да знам, че при проблем ще има кой да реагира и то професионално. И последно за да проверя какво съм разбрал стаята е 21 кв. м., последен етаж с 10 см. вата, 2 см. фибран на външната стена която е най- малката в стаята и дограма Тисен. Дали тази машина е достатъчна?
    Ако ти е за София я погледни тук http://powerclima.com/index.php?page=details&id=57 няма да сбъркаш.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #5

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Ако държиш на сигурен сервез се обърни към вносител ММС или Атаро, при която и от двете фирми да отидеш няма да сбъркаш.Ако търсиш цена отиваш в някоя малка фирма откъдето ще го вземеш по-евтино и най-вероятнво ще бъде закупен от горепосочените фирми или Теригруп пък със сервиза .............каквото се случи.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    25
    #6

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Абе точно за сервиза ми е зор. И до някъде ми се иска да вярвам, че една малка фирма по ще ми обърне внимание от някой "гигант". Там момчетата бързат да си направят нормата и не вярвам да получа отношение като от малките.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #7

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Да ти кажа сложни са нещата при такъв избор, защото по-малките фирми не винаги имат достатъчно добър опит като сервиз с конкретния модел. От друга страна големите в много случай полагат усилия да ги поддържат в случай на нужда от ремонт и в крайна сметка неизвестните са доста.

    В интерес на истината всичко си опира до конкретния човек и някой хора са старателни и правят всичко, което е по-силите им докато други не чак толкова. Хубавото е че Дайкин са хубави климатици и рядко има нужда от ремонт, но наистина няма никаква гаранция за това че няма да имаш нужда от сервиз.

    При всички случай избор на фирма за монтаж е серизен проблем и лично мое мнение е че по-малките фирми контролират и по-добре качеството -стига да искат де.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    25
    #8

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Сега остава и да препоръчаш някоя малка фирма Истината за мен е, че малките фирми освен едното име друго нямат. И се стараят да си го пазят. Но както казващ май е въпрос на късмет. Аз до сега имам два климатика и на двата никой не благоволи да дойде дори на първата година да ми вземе парите и да ми направи профилактика и да ми завери гаранцията. Хубавото е, че Осаката на 6 години продължава да си работи. Но вече ми се иска някой с по- нормално отношение за туй май ще се ориентирам към по- малка фирма. Обаче пък те май не работят със:
    http://www.reecl.org/bg/ А пък 20% са си 20%

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    По принцип всички работят с енергийната ефективност, моите така ги купих преди 3 години от малка фирма,но вече от година и нещо програмата няма пари и не работи, малко си закъснял, за жалост.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    25
    #10

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Според мен съм точно на време. Писах им щото се носеха някакви слухове и ми отговориха, че до месец ще стартират отново.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #11

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Е, щом отново ще започват, така става.Добра новина е.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #12

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от Peko
    Аз до сега имам два климатика и на двата никой не благоволи да дойде дори на първата година да ми вземе парите и да ми направи профилактика и да ми завери гаранцията.
    Трябва да имаш впредвид, че не всеки климатик се нуждае от профилактика често. Има климатици, които работят на относително чисти места и техните външни тела трудно натрупват прах пък ако работят и в режим на отопление режима на размразяване маха натрупания прах.

    Горе долу същото важи и за вътрешните тела, ако в стаята не се пуши и не се влиза с обувки, т.е. помещението е свободно от прах и нечистотии. Обикновенно такива климатици не се нуждаят от профилактика, освен от просто измиване на въздушните филтри със сапун и топла вода.

    Взимането на пари за такива климатици би могло да се разгледа като спекулиране и взимане на пари за нищо и заради това повечето сериозни фирми избягват да правят профилактика на чисти климатици.

    Между другото профилактиката някога се използваше като търговски трик. Обявяват се ниски цени за монтаж, но със задължително условие че трябва да се прави профилактика докато дадения климатик е в гаранционен срок.

    Така самия монтаж излиза дори на по-високи цени, заради непознаването на закона, че всеки продукт трябва да има гаранция и условията за тази гаранция са записани в закона за защита на потребителя.

    Не на последно място трябва да се има впредвид, че някой много мръсни климатици, които отгоре на всичкото са и евтини биха могли да дефектират по някакъв начин заради факта, че са задръстени с прах. Хубавите климатици си имат защити и в случай че се стигне до там че да не могат да функционират правилно заради прекалено много прах просто моментално преустановяват своята работа и индицират грешка, което е сигурен индикатор че е необходим човек от сервиз за климатици.

    Що се отнася до препоръчване на фирма за монтаж на климатици не бих поел тази отговорност.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    25
    #13

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    в голяма степен съм съгласен с написаното. Но ако не се отбележи в гаранционната карта, че е правена профилактика после не признават гаранция. А това е важно. Но просто ми казваха, че са много натоварени и няма кой да дойде в сезона да се занимава с такива работи. Не ми харесва такова отношение към клиенти. Представям си ако имам зор и трябва такива фирми да ми го разрешават.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #14

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    ... Ако си им се обадил и са казали, че не могат проблема не е твой. Те си носят отговорност. Освен това по закон имаш 24 месеца гаранция, дори и да не са идвали. Виж за гаранцията след втората година е добре да дойдат и да мернат макои неща.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #15

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от Peko
    Според мен съм точно на време. Писах им щото се носеха някакви слухове и ми отговориха, че до месец ще стартират отново.
    И преди два месеца, пак споменаха че стартират отново, но все още се отлага. Тъй че по добре се спазари с някоя фирма да ти го монтират сега, а да ти издадат фактурата след като пуснат пак reecl. По малките фирми ще ти направят по-добра цена отколкото другите, но ако ти обявят прекалено ниска - тогава пък бягай .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin ftxs25j/rxl25g nordic professional мнения
    От gogo.s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 23-02-13, 16:55
  2. SRK / SRC 20 ZGX-S и Daikin FTXS25J моля съвети
    От sbalbb във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 35
    Последно: 20-12-12, 16:24
  3. Daikin FTXS25J или Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От kaki във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 15
    Последно: 06-11-11, 09:49
  4. Отговори: 4
    Последно: 07-01-05, 15:16
  5. Отговори: 3
    Последно: 05-02-04, 12:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе