Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 87

FTXS25J Някой въпроси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #31

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Само да добавя към това, което е казал Диксън, Тошибата има външно тяло 38кг. срещу 34кг. на Дайкин.
    А тези 10см. вата на тавана или на стените са сложени и какви t ще поддържаш през зимата?

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    9
    #32

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Peko аз сам с ftxs25g от година изкарах един отоплителен сезон от 1 октомври до 1 май без да го спирам нон стоп и съм много доволен. Доста чета из форума и мисля че съвет триабва да дават най-вече потребители с реални наблюдения на работата и разхода на ток. Моите уважения към хората които се занимават с това но едно е да видиш как работи 10 мин когато я монтираш пък било и 1000 пъти друго е да ти е нон стоп пред очите. При мене е в стая 15м2 с две външни стени без да има под и над мене някои в апартамент съм, в стаята не влиза слънце през целия ден. PVC + вътрешна изолация на стените и тавана. Сметките за ток примерно за октомври и ноември по 75лв дек 90 това е на цялото жилище. А да не забравяме че примерно миналата година съм го взел за 1550 с монтаж а тази тошиба 6те ти легне 2000лв , за 500лв повече е нормално да е по-добър. И аз бих го купил тогава ако съм имал парите. 6toto след толкова четене във форума сега търся за хол+спалня - 25+15кв знам че най-добре 6те ми легне нокрията ама имам пари за ftx50g (предлагат ми го за 1680 с монтажа).

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #33

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Абе вий превърнахте раздела на Дайкин в рекламна тема на Тошиба бре!

    Peko, и ftxs/g или ftxs/j да си вземеш няма да сгрешиш. Остави килограми, максимално топлоодаване, плазмени екстри и други незначителности. Извън нискобюджетната серия, няма Дайкин, който ако е правилно оразмерен да те остави на студено.

    Ти си прецени заслужава ли си да дадеш 300 лв повече за Дайсейкай, не казвам че е лоша Тошибата, но има разлика в цената.

    Ако обаче се спреш на Дайкин трябва да имаш предвид, че това е едно двулично копеле. Отпред си е сложило маската на тихо и незабележимо работещ интелектуалец, но зад тази маска всъщност се крие едно ноу курау копиле. Не ще да те предаде и при най-големите студове.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #34

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    За топленето спор няма, машините от ПРОФЕШЪНЪЛ серията си топлят.Не знам новата J серия как ще се представи, но надали ще е по-зле от старата G, като гледам няма кой знае какви разлики от старата, само козметика.Въпрос на избор на потребителя е какво ще си избере, просто трябва да знае какви са качествата на всяка от тях и какво търси конкретно.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #35

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Ако правим чисто теоретична съпоставка Дайкина или Тошибата ще се огъне пръв при екстремно понижаване на външната температура, то със сигурност Тошибата ще има още сили след като Дайкина клекне.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #36

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Ако правим чисто теоретична съпоставка Дайкина или Тошибата ще се огъне пръв при екстремно понижаване на външната температура, то със сигурност Тошибата ще има още сили след като Дайкина клекне.
    Колко пъти си бил свидетел на това?

    Нека не говорим теоретично, а от наблюдения в практиката.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    25
    #37

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Вие ме взехте за мезе бре

    Някой може ли да ми обясни какъв е тоя плазмен филтър?

    Ватата ми е на тавана, дограмата е Тисен пет камерна, а малката външна стена е с вътрешна изолация. Етажа е последен, а съседните и долната стай се топлят. Ще поддържам около 22- 24 градуса. Очевидно е, че и двете машини ще се справят въпроса е в екстрите и други такива дреболии.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #38

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Малко оспамихме темата, ама все пак е важно.Ако сравним машините от новата J ПРОФЕШЪНЪЛ - 25-цата и ДАЙСЕЙКАЙ 6 - 10-ката, понеже и двете са от поколение 2011 година и със сходни номинали, ще видим, че при -10/понеже ДАЙКИН имат до там данни/ ДАЙКИН-а има максимално топлоотдаване около 2,95 кв, а ТОШИБА има 3,64 кв.При -15 ТОШИБА запазва 44% мощност, отдава 2,85 кв, -20 запазва 30% мощност, т.е. има 1,95 кв максимално отдаване.За ДАЙКИН последните данни не се знаят, затова не може да се сравни.Ето малко синтезирано за филтъра - http://www.toshibaaircon.ru/quality/...EMENT_ID%3D368 .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    25
    #39

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Аз благодаря на всички, За мен това не е спам, а допълнителни мнения които помагат за осъзнат избор. Всяко смислено мнение е добре дошло.

    А за дайсекая май обсъждаме 3 серия, а не шеста т.е. това са климатиците около които се завъртя разговора и очевидно избора ми трябва да падне на някоя от тях.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #40

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Peko, ако руския те притеснява, ето ти малко инфо на бг... Това е електрическа система, работеща с високо напрежение, унищожаваща попаднали във вътрешността на климатика бактерии, вируси, гъби, спори на растения и миризми и други замърсители. Представлява силно отрицателно зареден йонизиращ филтър, който променя заряда на кислорода във въздуха превръщайки го в озон, и положително зареден електростатичен филтър. Комбинацията на тази елементи поляризира въздушните замърсители и след това ги неутрализира, като по този начин осигурява чист въздух. Повечето остатъчни замърсители във въздуха, които не са убити от йонизацията остават пленени от електростатичния филтър.
    Плазменият филтър се смята за най-ефективния начин за филтриране на въздуха. Помага за предпазването от болести и алергии. Пречистването на въздуха в помещението от бактерии и вируси е затруднено поради малките им размети и способността им да се разпространяват бързо. Бактериите са с размери от по няколко микрометъра, а вирусите са многократно по-малки и е невъзможно да се улавят с нормалните прахови филтри.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #41

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Колко много неща ти предлага тошибата,а е само 300лв (~18%) по-скъп. Дайкин е прехвалена марка и за това държи цена. На единия ми му трака решетката на външното тяло при температури под 0. Може да си го оправя и сам, но това е инженерна грешка. Можеха да уплътнят тази решетка с някакво гумено уплътнение или силикон.
    Другия ми дайкин тресе стената, казват лош монтаж, кофти стена - никой не каза "Дайкин са си така, конструктивно недоизпипани". Обаче пари знаят да им искат и то пари като на климатици с много екстри.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #42

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Колко пъти си бил свидетел на това?

    Нека не говорим теоретично, а от наблюдения в практиката.
    Ти наблюдавал ли си при -25° какво остава от 4,7 kW и какво от 6,1 kW? Дали от 6,1 все пак няма да се запази повече мощност, която ще е критично важна в случая, защото в тази екстремна ситуация номиналът няма абсолютно никакъв смисъл?

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #43

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от Peko
    Аз благодаря на всички, За мен това не е спам, а допълнителни мнения които помагат за осъзнат избор. Всяко смислено мнение е добре дошло.

    А за дайсекая май обсъждаме 3 серия, а не шеста т.е. това са климатиците около които се завъртя разговора и очевидно избора ми трябва да падне на някоя от тях.
    VІ е наследник на ІІІ, като разликата е само в компресора - при VІ се използва старата версия на двойнороторния на ТОШИБА и в леко завишената максимална мощност 6,5 на VІ срещу 6,1 на ІІІ.При -10 ІІІ запазва 50% мощност, те.е отдава максимално 3,05 кв, при -15 има максимално топлоотдаване 2,5 кв.За сглобката няма какво да говорим, разликата е огромна.А външното все едно го няма от гледна точка на шума.Ползвам 10-ката на ІІІ серия вече 3 години.Имай предвид, че казаха, че VІ серия ще е близка до цената на ІІІ серия.

  17. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    9
    #44

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    ми тогава изниква въпроса щом е толкова по-добър от дайкина защо дайкина запазва 64% при -10 а тошибата 50%

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #45

    Re:FTXS25J Някой въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Ти наблюдавал ли си при -25° какво остава от 4,7 kW и какво от 6,1 kW? Дали от 6,1 все пак няма да се запази повече мощност, която ще е критично важна в случая, защото в тази екстремна ситуация номиналът няма абсолютно никакъв смисъл?
    Кой говори въобще за номинал? Щом ги твърдиш тези неща трябва да приемем, че си мръзнал при -25°С в едната си стая с Дайкина и си ходил да се стоплиш в другата с Тошибата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin ftxs25j/rxl25g nordic professional мнения
    От gogo.s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 23-02-13, 16:55
  2. SRK / SRC 20 ZGX-S и Daikin FTXS25J моля съвети
    От sbalbb във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 35
    Последно: 20-12-12, 16:24
  3. Daikin FTXS25J или Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От kaki във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 15
    Последно: 06-11-11, 09:49
  4. Отговори: 4
    Последно: 07-01-05, 15:16
  5. Отговори: 3
    Последно: 05-02-04, 12:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе