Страница 34 от 96 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно
Резултати от 496 до 510 от общо 1430

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    96
    #496

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl
    1.Като за начало когато теглиш филми поглеждай в инфото: по-точно частта свързана с видеото Format profile : High@L4.1 да бъде или по-малко, Format profile : High@L5.1 няма да тръгне - по-принцип и затова има лек ама по-нататък.
    2. Звука: Колкото и да отбираш филми повечето са с DTS звук. Аз съм си решил проблема с MKV2AC3 буквално с 4-5 натискания на копчето и за 30-50мин. зависимо от големината на файла и компютъра разбира се си с готов филм. /а моят комп си е слабичък вече/ http://www.videohelp.com/tools/MKV2AC3 най-вероятно ще ти потрябва и това към програмата:http://www.videohelp.com/tools/eac3to можеш просто да го разархивираш в папката където ти е инсталирана MKV2AC3 и после ще разбереш какво трябва да правиш с него. Сложи си аудиото на 320 Kbps.
    Смятам че няма да имаш никакви кахъри с филмите по този начин, с още някои дребни нещица като се понаучиш да правиш ще забравиш за покупка на плеър и свързване на компа към ТВ.
    Аз имам Blu-ray плеър ама не си мисли че там е пълно щастието.
    Много добра програмка, лесна простичка и вичко става много бързо(зависи от компютъра). Благодря, остава да провам и другата за Format profile : High@L5.1.

    Всели празници на всички.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    10
    #497

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Преди 2 месеца си купих 47LW579S. Хубаво, работи и т.н.
    Обаче започна да се рестартира често от само себе си на всеки няколко минути.
    Някой има ли идея дали може да се оправи чрез някакви настройки или да му търся сервиз.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    135
    #498

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Инсталирай си последния FW Version 05.10.02 от сайта на LG и моя правеше така в началото.
    http://www.lg.com/bg/support/product...lCode=47LW579S

  5. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    870
    #499

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Някой който има фърмуер 05.01.10 за 42LW5590 ще ми го даде ли, че аз съм с 04.04.11 и новият 05.10.02 не може да се инсталира и искам да пробвам с по-стария . Мъчих го от флашка пробвах и през интернет и все не успявам, според вас ако държа да имам новият ъпдейт на софтуера означава ли че ТВ трябва да пътува към сервиза или да чакам да излезе още по-нов и пак да пробвам. До колкото разбрах това не е проблем само при мене, някой има ли идея какъв може да е проблема? Имам и Blu-ray на LG но с него съм нямал подобни проблеми.

    Весели празници на всички

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #500

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Колеги, защо теста, който беше предоставен във форума Resolution test, не се "вижда" от LG LW4500? Пробвам да го кача на телефона и файла си е там.

    Формата е m2ts? Дали не трябва да го конвертна и ще се загуби ли качеството на теста?

  7. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    870
    #501

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Колеги, защо теста, който беше предоставен във форума Resolution test, не се "вижда" от LG LW4500? Пробвам да го кача на телефона и файла си е там.

    Формата е m2ts? Дали не трябва да го конвертна и ще се загуби ли качеството на теста?
    Ако си го си се мъчил да го пуснеш от плеъра на ТВ мисля че няма да стане защото m2ts не е поддържан формат.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,598
    #502

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    Конкретно, не виждам за моя модел да има обозначение?
    Напиши наново целият моделен код с буквите след него.
    Тук си пропуснал буква - LG 47LW4500 ZB. ! EUZLG
    Матрицата 100% е на LG.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    7
    #503

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте
    От днес съм собственик на LG 47 lk 450. Картината при СД сигнал не е лоша като цяло, но при спортни предавания /особено футбол/ е доста замъглена в по дребните планове. Пробвах на Диема и филм + . В интерес на истината още не съм разучил всичко и може би има и допълнителни настройки, които ще вдигнат нивото, но за сега на СД сигнали спортни предавания определено не се справя добре. Другия проблем е при HDMI сигнал подаван от компа за игри. При условие, че нативната езюлюция е 1920/1080 изображението излиза от обхвата на екрана на телевизора и част от иконите не се виждат. Преди да купя LG бях с Тошиба 32 инча, която беше свързана с компа с кабел PC 15 пинов и при нативна 1366/768 - никога не е имало такива проблеми. Видеокарта 8600 GT на Nvidia уиндос 7 - 32 битов.
    Тъй като за колноките, които бяха вързани за звуковата карта на компа, вече няма място на бюрото реших да вържа аудио изхода на компа с аудио входовете на телевизора но звук не изгря ...може би аз не правя нещо както трябва, но до тук стигат "стройните" ми технически познания
    Това е за сега от мен ...ако можете помагайте, а аз на по-късен етап ще давам инфо .. по цялостно за телевизора.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #504

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от govka68
    Здравейте
    От днес съм собственик на LG 47 lk 450. Картината при СД сигнал не е лоша като цяло, но при спортни предавания /особено футбол/ е доста замъглена в по дребните планове. Пробвах на Диема и филм + . В интерес на истината още не съм разучил всичко и може би има и допълнителни настройки, които ще вдигнат нивото, но за сега на СД сигнали спортни предавания определено не се справя добре. Другия проблем е при HDMI сигнал подаван от компа за игри. При условие, че нативната езюлюция е 1920/1080 изображението излиза от обхвата на екрана на телевизора и част от иконите не се виждат. Преди да купя LG бях с Тошиба 32 инча, която беше свързана с компа с кабел PC 15 пинов и при нативна 1366/768 - никога не е имало такива проблеми. Видеокарта 8600 GT на Nvidia уиндос 7 - 32 битов.
    Тъй като за колноките, които бяха вързани за звуковата карта на компа, вече няма място на бюрото реших да вържа аудио изхода на компа с аудио входовете на телевизора но звук не изгря ...може би аз не правя нещо както трябва, но до тук стигат "стройните" ми технически познания
    Това е за сега от мен ...ако можете помагайте, а аз на по-късен етап ще давам инфо .. по цялостно за телевизора.
    От настройките на телевизора, където е мащабирането на картината си избираш опцията "Just Scan" и ще ти стане на цял екран.Поне при мен е така.Другия вариант е да си поиграеш с настройките на видеокартата има опция Scaling Options, дали ти е активна, но мисля че не е от нея.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,598
    #505

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    LED, Full LED и Nano Full LED
    https://www.youtube.com/watch?v=2A8dAgOgND8#ws

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #506

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Наскоро успях да подкарам Crysis 2 в 3D режим Side By Side 1080p 60Hz на телевизора.Играта изглежда перфектно.Само да споделя че съм с видео карта Ati Radeon HD4870 512MB модел, който не поддържа TriDef 3D Ignition, като си пусна играта ми даваше неактивна опцията за 3Д, направих следното:намерих system.cfg фаила в директорията на играта и го отворих с notepad, добавих "r_StereoSupportAMD=1" без кавичките, стартирах играта и опцията за 3Д се беше активирала, отворих я и си избрах режим 3Д да бъде SBS, играта си тръгна доста гладко и е супер.
    Въпроса ми е знаете ли и въобще дали съществуват други подобни игри за настолен компютър.Четох за Battlefield 3, че има пач, но доколкото разбрах той изисква технологии като Nvidia 3D Vision, или видеокарти на ATI серия от 5-та нагоре, поддържащи съответно тяхната 3Д технология.
    Което ме навежда на мисълта че преобразуването на картината става софтуерно и товари доста цялата система, включително процесора, т.е. ще трябва да сменям компа, но нямам възможност за момента.
    В момента играя с Intel Core 2 Duo E8400 3Ghz, видеото го описах, RAM 4GB DDR2 1066MHZ, Windows 7 Ultimate и няма никакво засичане.
    Ще се радвам да споделите вашия опит в игрите.Благодаря предварително.
    Всъщност не знам дали поста ми е за тази тема, но понеже съм с LG затова го отправих тук, ако е нужно може да го преместим като отделна тема "3D игри за компютър" или нещо такова, понеже все повече хора се сдобиват с 3Д телевизори, но компютрите им са с по-стари видеокарти, като моята.Може би ще е актуална.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,598
    #507

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    http://lgblog.ru/2011/12/13/3/#comment-327
    Прочетете коментарите долу..и там имат проблеми с някои версии на фирмуера.

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #508

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Напиши наново целият моделен код с буквите след него.
    Тук си пропуснал буква - LG 47LW4500 ZB. !B EUZLG
    Матрицата 100% е на LG.
    Моя е грешката.

    Мен, много ме притеснява да не е TN panel...?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    74
    #509

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Някой има ли проблеми да си инсталира последния фирмуер? Значи аз с 32LD420 не мога, последният е 3.3.34 а съм с 3.3.18. Някакъв unknown error и дотам. Пробвах и с expert menu но същата работа, смених флашки, пробвах с hdd пак не става а не намирам и по-стара версия. Някой ако има 32, 28 (или пригодна модната версия от руските гурута) може да ме упъти от къде да си я дръпна, мерси.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #510

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    Моя е грешката.

    Мен, много ме притеснява да не е TN panel...?
    Не е. Очакваш твърде много от телевизора. Ако проблемът ти е толкова непреодолимо дразнещ, направо си за плазма.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 34 от 96 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе