Страница 35 от 96 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследноПоследно
Резултати от 511 до 525 от общо 1430

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #511

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Lance
    Не е. Очакваш твърде много от телевизора. Ако проблемът ти е толкова непреодолимо дразнещ, направо си за плазма.
    ;-) Просто питам, да не съм се "минал, като съм взел този модел и да не е с AS-IPS. Иначе телевизора ми харесва, като изключим motionflow... Имам "чувството" че виждам edge local диммиг през картината на телевизора, не знам дали не е от гадната цифрова, но като се движат хората бързо и по хоризонтала, наблюдавам някакъв странен ефект.

    Между другото, понеже се филмирам, този телевизора на тези настройки добре ли е, или трябва да се намали контраста с цел запазване на панела?








  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #512

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Няма нужда от "запазване" при течнокристалните, спокойно. Пробвай с De-blur 10 и De-judder 0 и виж дали по ти харесва.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #513

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Lance
    Няма нужда от "запазване" при течнокристалните, спокойно. Пробвай с De-blur 10 и De-judder 0 и виж дали по ти харесва.
    Благодаря много! Весела Коледа!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    74
    #514

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    С големи мъки успях да сложа последния фирмуер вместо 3.3.18. Първо минах през 3.3.32, явно като се прескачат обновления става доста трудно. Не намирам особена разлика, може би картината е леко подобрена и менютата по-бързо се отварят. Старите проблеми си седят - не може да се трият канали нито да се прономерират. Не видях опция за прозрачност на менютата, все са си същите полуплътни чаршафи. Особено дразни големия етикет за номер на програма, който закрива обикновено цялото лого ако седи вляво горе. Старият проблем, че не открива цифровите канали на оператора ми отново е същия. Намира 5 канала останалите трябва ръчно да ги вкарвам, някой да има идея как да се избавя от тази досада освен с бекъп ? LG remote не работи с този фирмуер, трябваше ми само за опцията за филми, но гледам вече е вградена, явно са решили, че няма смисъл да се тормозят хората при положение, че тв има тази физическа възможност.

  6. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    870
    #515

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Приятели Коледа е някой няма ли да ми прати 05.01.10 за 42LW5590, да пробвам че и аз като pehoko го пропуснах и сега не мога да си кача новия?

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,598
    #516

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl
    Приятели Коледа е някой няма ли да ми прати 05.01.10 за 42LW5590, да пробвам че и аз като pehoko го пропуснах и сега не мога да си кача новия?
    vencifcl
    Не е нужно да качваш всички версии подред. Всички досегашни промени ги има в последнта версия.
    Направо си качи тази - Software File(Version 05.10.02)

    http://www.lg.com/at/support/product...lCode=42LW5590

    http://www.lg.com/hu/support/product...lCode=42LW5590

  8.  
     
  9. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    870
    #517

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Не е нужно да качваш всички версии подред. Всички досегашни промени ги има в последнта версия.
    Направо си качи тази - Software File(Version 05.10.02)
    hristoslav2
    Е тази Version 05.10.02 както и да опитвах не успях да я кача все тази Неочаквана грешка, та затова си мислих с предната версия да пробвам. Някъде из руските сайтове четох че от LG знаят за този проблем и работели по въпроса за следващата да няма проблем. Има ли разлика дали ще се изтегли от нашета страница на LG или от немския за който си дал линк.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,598
    #518

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Не знам. Няма разлика от коя Европейска страница я теглиш. Пробвай и от двете - австрийската и унгарската.
    Централата на LG за източна и централна Европа се намира в Унгария...

    Успех
    https://www.youtube.com/user/Nightwishofficial

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #519

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Какъв формат трябва да е 3D филма, за да тръгне на LW4500? Тоест, има ли разграничение на форматите за пасивно и активно 3D?

    P.S. Също дали, ако телевизора не поддържа PVR, но домашното кино има такава опция, ще мога да записвам видео?

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #520

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Как да влезна в сервизното меню за да видя заработените часове на LG 42LW5590?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    56
    #521

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от bobitovn
    Наскоро успях да подкарам Crysis 2 в 3D режим Side By Side 1080p 60Hz на телевизора.Играта изглежда перфектно.Само да споделя че съм с видео карта Ati Radeon HD4870 512MB модел, който не поддържа TriDef 3D Ignition, като си пусна играта ми даваше неактивна опцията за 3Д, направих следното:намерих system.cfg фаила в директорията на играта и го отворих с notepad, добавих "r_StereoSupportAMD=1" без кавичките, стартирах играта и опцията за 3Д се беше активирала, отворих я и си избрах режим 3Д да бъде SBS, играта си тръгна доста гладко и е супер.
    Въпроса ми е знаете ли и въобще дали съществуват други подобни игри за настолен компютър.Четох за Battlefield 3, че има пач, но доколкото разбрах той изисква технологии като Nvidia 3D Vision, или видеокарти на ATI серия от 5-та нагоре, поддържащи съответно тяхната 3Д технология.
    Което ме навежда на мисълта че преобразуването на картината става софтуерно и товари доста цялата система, включително процесора, т.е. ще трябва да сменям компа, но нямам възможност за момента.
    В момента играя с Intel Core 2 Duo E8400 3Ghz, видеото го описах, RAM 4GB DDR2 1066MHZ, Windows 7 Ultimate и няма никакво засичане.
    Ще се радвам да споделите вашия опит в игрите.Благодаря предварително.
    Всъщност не знам дали поста ми е за тази тема, но понеже съм с LG затова го отправих тук, ако е нужно може да го преместим като отделна тема "3D игри за компютър" или нещо такова, понеже все повече хора се сдобиват с 3Д телевизори, но компютрите им са с по-стари видеокарти, като моята.Може би ще е актуална.
    Аз съм с видеокарта 5та серия на АТИ и пускам игрите с Tridef 3D. Повечето вървят, но точно Battlefield 3 не става. Уж направиха някакъв пач специално за нея, но така и не мога да я пусна на 3Д. Иначе за да няма циклене пускам игрите на 1280х720х60Hz. С tridef игрите не излизат SBS, а стереоскопично. Някои, като старкрафт 2 например, изглеждат наистина впечатляващо.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #522

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от tougherty
    Аз съм с видеокарта 5та серия на АТИ и пускам игрите с Tridef 3D. Повечето вървят, но точно Battlefield 3 не става. Уж направиха някакъв пач специално за нея, но така и не мога да я пусна на 3Д. Иначе за да няма циклене пускам игрите на 1280х720х60Hz. С tridef игрите не излизат SBS, а стереоскопично. Някои, като старкрафт 2 например, изглеждат наистина впечатляващо.
    Мерси за информацията колега.Явно ще се наложи смяна на видеокартата ми.Самия софтуер товари ли ти много компютъра.Или е направен достатъчно лек а за да можем да играем 1920х1080 без да ни насича играта.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,598
    #523

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    vencifcl
    Какво стана с фирмуера ?


    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    Какъв формат трябва да е 3D филма, за да тръгне на LW4500? Тоест, има ли разграничение на форматите за пасивно и активно 3D?

    P.S. Също дали, ако телевизора не поддържа PVR, но домашното кино има такава опция, ще мога да записвам видео?
    Пасивното и активно 3D - са формати на изобразяване. Нямат връзка с формата на записаният 3Д филм.
    PVR на домашното кино..ако има вграден цифров тунер - Да. Другият вариант е да вземеш сигнал от телевизора - виж дали става от скарта.

    LG потвърди че пуска 55" OLED-TV на CES 2012
    http://www.flatpanelshd.com/news.php...&id=1324904564

  17. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    870
    #524

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    vencifcl
    Какво стана с фирмуера ?
    Ами старата песен все тази Неочаквана грешка, и идея си нямам защо така се получава. Надявам се следващия фърмуер който пуснат LG да стане.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,598
    #525

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl
    Ами старата песен все тази Неочаквана грешка, и идея си нямам защо така се получава. Надявам се следващия фърмуер който пуснат LG да стане.
    Интересно. /спазваш ли точно инструкциите за ъпдейт/ Пробва ли с друга флашка?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 35 от 96 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе