Страница 4 от 96 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 1430

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #46

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от goiko
    Не,няма нищо общо между настройката на часа и скенирането на програмите.Най-вероятно при теб проблема е че програмите с минус часове са ти в друг пакет на който не задаваш честотата при ръчно търсене и затова ги няма.Питай оператора за всички честоти,скорости,модулация и тн.Кой ти е доставчика на TV?
    Нищо не търся ръчно, поне не търсех, до преди да се получи този ефект. Това мисля, че стана когато ъпдейтнах на версия 3.40. Телевизора вече си беше настроен и всички програми си бяха там. Но оператора направи някакво разместване и пуснах отново автоматична настройка (пълно сканиране). Преди имах 3 бтв-та, а сега е само едно и то с 2 часа назад. След ръчна настройка (въвеждане на честота и битрейт на пакета), пак имам само едно бтв, но сега е в реално време. Другите, дето са -1 и -2 часа ги няма. Може би проблема е, че и трите програми са с едно и също име - разликата е само в големи и малки букви: bTV, Btv, BTV. BTV го давам само като пример, но това се случва с всички бг канали, защото имат екстрата -1 и -2 часа. Явно телевизора много е "поумнял" след ъпдейта и заменя каналите с еднакви имена - който е открит последен, той остава. Поне аз така мисля. И търся начин да избягна това.
    Оператора няма да го питам, защото не му плащам за цифрова телевизия, но си имам друг начин да науча честотите на пакетите

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    90
    #47

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Niakoi кажи като има развитие че ми стана интересно.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #48

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    42LK450->LCD Panels
    ------------------------------
    Product Code->***Y**
    LGD ->S-IPS->LC420WUE-SCA2
    http://www.shopjimmy.com/lg-ebt61525903-main-unit.htm

    Product Code->***D**
    AUO->AMVA ->T420HW09 V.0
    http://www.shopjimmy.com/auo-55-42t1...-con-board.htm

    Official data on LCD Panels from LG

    The 37LK450 utilizes two different panels, power supplies, inverters and Main
    boards. This manual is based upon the 37LK450-UB.CUSDLH model.

    37LK450-UB.CUSDLH Uses:
    • Panel p/n: EAJ61754001 (AU OPTRONICS CORP)
    • Power Supply p/n: EAY62170001
    • Main Board p/n: EBT61525901 or p/n: EBT61542101

    37LK450-UB.SUSYJK/CUSYLH Uses:
    • Panel p/n: EAJ61768701 (LG DISPLAY CO. LTD.)
    • Power Supply p/n: EAY60869307
    • Main Board p/n: EBU61376604 or p/n: EBT61542109

    http://136.166.4.200/contents/Displa...esentation.pdf

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #49

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/


  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    21
    #50

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    @hristoslav2, а можеш ли да питаш представителя на LG, кога ще пуснат LG Apps и останалите неща от Premium, защото е срамота от всичките държави само при нас да не работят. От не знам колко месеца изписва при натискането им "Идва скоро". За ташак си пуснах страна Албания, на тях са им включени всички опции, явно ние сме по-зле и от тях, а това е вече позорно.

    П.П. Има ли възможност да ползвам телефона си - Nokia 5800 като дистанционно с някоя програма, видях, че има такава за смартфоните на LG и такива с Андроид. Защото дистанционното е всичко друго, но не и удобно, за браузване из менютата, опрем ли до интернет или разхождане из менютата на премиум и хоум - направо става страшно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    28
    #51

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте, бихте ли ми дали линк към последната ъпдейт на lg lw4500?
    И бихте ли ми обяснили стъпките как да инсталирам ъпдейта?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #52

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от mike28
    @hristoslav2, а можеш ли да питаш представителя на LG, кога ще пуснат LG Apps и останалите неща от Premium, защото е срамота от всичките държави само при нас да не работят. От не знам колко месеца изписва при натискането им "Идва скоро". За ташак си пуснах страна Албания, на тях са им включени всички опции, явно ние сме по-зле и от тях, а това е вече позорно.

    П.П. Има ли възможност да ползвам телефона си - Nokia 5800 като дистанционно с някоя програма, видях, че има такава за смартфоните на LG и такива с Андроид. Защото дистанционното е всичко друго, но не и удобно, за браузване из менютата, опрем ли до интернет или разхождане из менютата на премиум и хоум - направо става страшно.
    Сега ще му пиша, въпреки че мина една седмица от последният ми въпрос към него,а той още не ми е отговорил.
    На вторият ти въпрос - отговорът е, че не знам такава програма.

    Цитат Първоначално публикувано от ibramdd
    Здравейте, бихте ли ми дали линк към последната ъпдейт на lg lw4500?
    И бихте ли ми обяснили стъпките как да инсталирам ъпдейта?
    The latest firmware file v 04.60.26

    Кликни на втората колонка от страницата долу и ще ти се отвори подстраница с линк с фирмуера

    http://www.lg.com/nl/support/product...lCode=42LW4500

    http://www.lg.com/es/support/product...lCode=42LW4500

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    42
    #53

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Niakoi
    Нищо не търся ръчно, поне не търсех, до преди да се получи този ефект. Това мисля, че стана когато ъпдейтнах на версия 3.40. Телевизора вече си беше настроен и всички програми си бяха там. Но оператора направи някакво разместване и пуснах отново автоматична настройка (пълно сканиране). Преди имах 3 бтв-та, а сега е само едно и то с 2 часа назад. След ръчна настройка (въвеждане на честота и битрейт на пакета), пак имам само едно бтв, но сега е в реално време. Другите, дето са -1 и -2 часа ги няма. Може би проблема е, че и трите програми са с едно и също име - разликата е само в големи и малки букви: bTV, Btv, BTV. BTV го давам само като пример, но това се случва с всички бг канали, защото имат екстрата -1 и -2 часа. Явно телевизора много е "поумнял" след ъпдейта и заменя каналите с еднакви имена - който е открит последен, той остава. Поне аз така мисля. И търся начин да избягна това.
    Оператора няма да го питам, защото не му плащам за цифрова телевизия, но си имам друг начин да науча честотите на пакетите
    Сложи на страна "Унгария"не на "Финландия" или "Швеция"както предполагам че ти е в момента.Пусни на пълно сканиране или настройките които си ги задаваш,изчакай докато свърши да сканира,може и повечко време да отнеме.Най вероятно ще изкара само един пакет около 8 програми.Отиваш от менюто "Настройка"на "диагностика"виждаш коя или кой честоти е е запаметил.След това на "ръчна настройка"започваш да задаваш честоти през 8 напред примерно ...658 000 666 000 674 000...826 000. пробвай и назад може да имат пакети така че пробвай ако не им знаеш честотите.Предполагам си на DCC Пловдив или Асеновград така че тези честоти който съм написал ще ти свършат работа.Не съм пускал скоро на DCC така че не мога да ти дам точно кой честоти използват, но ако не се справиш пиши,ще помогна.Правилно си установил че програмите са с едно и също име и за да не се повтарят тв-то запаметява само една от тях при настройка на Финландия или Швеция,поредната простотия сътворена от някой "специалист"в държавицата ни,вместо да сложи за няколко секунди или минути по един "-1,-2,-3"след btv,nova...и т.н.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #54

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    матрици в някои модели 2011г

    26LK330 ZB.BAEDLJP A-MVA AUO
    32LK330 ZB.BAEYLJP S-IPS LGD
    32LK430 ZA.BAEYLJP S-IPS LGD
    37LK450 ZB.BEUYLJP S-IPS LGD

    32LV2500 ZA.CEUDLH A-MVA AUO
    42LV3400 ZA.AEUYLJP S-IPS LGD
    32LV3550 ZB.BAEDLJP A-MVA AUO
    32LV5500 ZC.BEUYLJP S-IPS LGD

    47LW4500 ZB.BEUYLJP AS-IPS LGD
    32LW5500 ZE.BEUDLJP A-MVA AUO
    55LW5500 ZE.AEUYLJP AS-IPS LGD

    42LW579S ZD.AEUYLJP AS-IPS LGD


    http://developer.lgappstv.com/devel/main/main.lge


  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    5
    #55

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте.
    Преди доста време си взех 37lh3000 и благодарение на този форум си пуснах usb-то и от тогава си гледам филми. Преди седмица си пуснах и цифрова кабелна въпреки, че в инфото за този модел има само dvb-t се оказа, че има и dvb-c при промяна на страната.
    От както сложих страна Финландия и настройка за титрите - български не ги показва на български ами със други символи.
    Има ли възможност да се оправи това?

  13. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #56

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Когато пускам филми през USB флаш субтитрите са на маймуница. Какво да правя?
    Ако избера страна България или друга кирилска всичко е ок но нямам телевизия?!
    Натиснете червения бутон на телетекста -> излиза ви меню от което може да промените субтитрите да са на кирилица.
    Поне на LH серията е така. Също така ,за да ви вървят нормално субтитрите ,трябва името на файла да е АБСОЛЮТНО еднакво със това на видео файла и да няма интервали във името на файла.

    п.п. четете FAQ в началото там е описано и това което копирах по-горе от Христослав...

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    5
    #57

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Мерси много. Стана. Уж четох ФАКА, но явно съм пропуснал некое редче

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    25
    #58

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте! Имам следния телевизор от около 3 месеца- с LG 42 LW4500 . От два дни насам /тока беше спирал няколко пъти/ през известно време ми спира кабелната NO SIGNAL. Въпросната кабелна е Близу-Пловдив. На ТВ-то е сложен САМ Модул Conax Smith. От кабелната обещаха да пратят човек на място,но искам да съм подготвен да не ме гъбарка и да ми обяснява как не е в тях вината...

  17. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #59

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте! Имам телевизор 32LD650. В момента съм с версията на фирмуера 03.20.19. При проверка за ъпдейт не ми намира нов фирмуер а в сайта на LG има наличен фирмуер версия 3.21.03. Има ли смисъл да го обновявам до тази версия? Или да си държа сегашния?

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #60

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от coool
    Здравейте! Имам следния телевизор от около 3 месеца- с LG 42 LW4500 . От два дни насам /тока беше спирал няколко пъти/ през известно време ми спира кабелната NO SIGNAL. Въпросната кабелна е Близу-Пловдив. На ТВ-то е сложен САМ Модул Conax Smith. От кабелната обещаха да пратят човек на място,но искам да съм подготвен да не ме гъбарка и да ми обяснява как не е в тях вината...
    Щом ти изписва NO SIGNAL това означава че сигнала им прекъсва или нивото му е твърде ниско. Трябва да ти замерят силата на сигнала, както и да прегледат кабелната си мрежа във входа и апартамента ти.
    Цитат Първоначално публикувано от splendor
    Здравейте! Имам телевизор 32LD650. В момента съм с версията на фирмуера 03.20.19. При проверка за ъпдейт не ми намира нов фирмуер а в сайта на LG има наличен фирмуер версия 3.21.03. Има ли смисъл да го обновявам до тази версия? Или да си държа сегашния?
    Не виждам какво ще изгубиш. Ъпдейтвай.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 96 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе