Страница 5 от 96 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 1430

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    25
    #61

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравей, hristoslav2 ! Благодаря за съвета ти! Извиках ги тия от Близу,измериха сигнала във входа на моя етаж ,както и сигнала вътре до ТВ-то. Техника каза че е ОК ,даже пред него прекъсна сигнала и пак го замери и пак имаше сигнал.Мисля че беше около 65 децибела,ако не бъркам нещо... Пресканирах наново програмите и проблема си продължава . Дали не е от САМ модула или от тунера нещо..? Вече незнам какво да мисля ... Трябва ли да задавам ръчно някаква определена честота в настройката или телевизора си я прихваща автоматично или да неби да е от няква друга настройка проблема... Проблема се появи от няколко дни след като спираше тока за една вечер няколко пъти ,но ТВ не беше включен...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #62

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Имам подобен проблем с LG LH2000 с CAM модул и кабелна от MSAT. Както си работи излиза, че няма или слаб сигнал и тъмен екран, след 2-3 мин. или след рестарт на ТВ-то пак си тръгва канала и после пак се случва... най-често след полунощ. Техниците направиха пътека и накрая вдигнаха ръце - обясниха ми, че било проблема в тунера на тв-то.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #63

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от coool
    Здравей, hristoslav2 ! Благодаря за съвета ти! Извиках ги тия от Близу,измериха сигнала във входа на моя етаж ,както и сигнала вътре до ТВ-то. Техника каза че е ОК ,даже пред него прекъсна сигнала и пак го замери и пак имаше сигнал.Мисля че беше около 65 децибела,ако не бъркам нещо... Пресканирах наново програмите и проблема си продължава . Дали не е от САМ модула или от тунера нещо..? Вече незнам какво да мисля ... Трябва ли да задавам ръчно някаква определена честота в настройката или телевизора си я прихваща автоматично или да неби да е от няква друга настройка проблема... Проблема се появи от няколко дни след като спираше тока за една вечер няколко пъти ,но ТВ не беше включен...
    Това вече ме обърка тотално....Сигнала ти е в норма.
    Пробвай с ъпдейт - The latest firmware file v04.60.27
    http://www.lg.com/ru/support/product...Code=42LW4500#
    , ако пак не се оправи - обади се на LG България и им обясни проблема, да видим те какво ще ти отговорят.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    25
    #64

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Да пробвам ,ама като незнам какъв е начина да стане тая операция... ТВ-то няма мрежови функции LW424500. Предполагам ,че става чрез USB...?Страх ме е да не объркам нещо,пък и не съм сигурен ,че ъпдейта ще изиграе няква роля.

  6. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #65

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Не виждам какво ще изгубиш. Ъпдейтвай.
    Така е. Ще пробвам. Мерси!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    25
    #66

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    реших да пробвам с ъпдейт и какво да установя....излезна съобщение "проблем с USB устройството" , и така с 2 бр флашки и 1бр външен хард-не чете нищо
    ...явно работата е за сервиз ???? Много тъпа работа

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на n1s0
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    28
    #67

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Привет на всички.Разполагам с LG 32' LF2510.Кабеларката ми е Нет 1 и има HD канали,но телевизора не ги намира.Не съм обновявал FW.В сервизното меню нямам никакви опции за пускане на DVB-C,а уж чета че самия телевизор има вграден такъв.Прочитам и препрочитам всичко от стр.1,но решение на проблема не мога да намеря(ако изобщо има такова).Моля за помощ!

  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #68

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от n1s0
    Привет на всички.Разполагам с LG 32' LF2510.Кабеларката ми е Нет 1 и има HD канали,но телевизора не ги намира.Не съм обновявал FW.В сервизното меню нямам никакви опции за пускане на DVB-C,а уж чета че самия телевизор има вграден такъв.Прочитам и препрочитам всичко от стр.1,но решение на проблема не мога да намеря(ако изобщо има такова).Моля за помощ!
    От списъка с държави меню- избирате страна Германия - или страна страна ---- (четири минуса) така работят всички опции. Така ще ви отключи цифровия тунер и ще ви даде и възможност за сортиране на програмите и радиата от цифровия пакет.

    п.п. От 1-ва стр.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    120
    #69

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Един малко глупав въпрос.
    Има ли възможност за инсталация/обновяване на приложенията на телевизор LG 42LD750, или от тук нататък ще се поддържат само новите модели, които използват SmartTV технология.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #70

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от coool
    реших да пробвам с ъпдейт и какво да установя....излезна съобщение "проблем с USB устройството" , и така с 2 бр флашки и 1бр външен хард-не чете нищо
    ...явно работата е за сервиз ???? Много тъпа работа
    Пробвай с друга флашка. На флашката не трябва да има нищо друго освен разархивираният файл с фирмуера.

    _________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от pippo
    Един малко глупав въпрос.
    Има ли възможност за инсталация/обновяване на приложенията на телевизор LG 42LD750, или от тук нататък ще се поддържат само новите модели, които използват SmartTV технология.
    Обновяването/добавянето на нови проложения става с нова версия на фирмуера. Ъпгрейдвай.

    _________________________________________________

    Към Gadnyara
    Какво стана с идеята ти , да отвориш нова тема за модификация на фирмуера - както при руските ни колеги ??
    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:18616-54
    Да не би да си се отказал ?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    116
    #71

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Към Gadnyara
    Какво стана с идеята ти , да отвориш нова тема за модификация на фирмуера - както при руските ни колеги ??
    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:18616-54
    Да не би да си се отказал ?
    Съвсем скоро очаквам най-продуктивния разработчик mmm4m5m да произведе нещо доста по-напредничаво за Saturn 7.
    http://openlgtv.org.ru/forum/viewtop...t=266&start=60
    Аз лично нямам много време в момента, а не ми се пуска тема без добре обяснена информация. Съжалявам за забавянето - за добро или лошо, обемът на ангажиментите в последно време е голям...


    По двете цели: wi-fi връзка за LGMod и браузър се работи в момента.
    Ако има колеги мераклии с LGMod S7 да тестват IPTV/Радио чрез http://www.homemediaserver.ru/.
    Вече работи добре според руснаците, но аз не съм го тествал още.


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #72

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Gadnyara
    Съвсем скоро очаквам най-продуктивния разработчик mmm4m5m да произведе нещо доста по-напредничаво за Saturn 7.
    http://openlgtv.org.ru/forum/viewtop...t=266&start=60
    Аз лично нямам много време в момента, а не ми се пуска тема без добре обяснена информация. Съжалявам за забавянето - за добро или лошо, обемът на ангажиментите в последно време е голям...


    По двете цели: wi-fi връзка за LGMod и браузър се работи в момента.
    Ако има колеги мераклии с LGMod S7 да тестват IPTV/Радио чрез http://www.homemediaserver.ru/.
    Вече работи добре според руснаците, но аз не съм го тествал още.
    Никой не е казал, че обясненията и FAQ трябва да станат за 4-5 дена. Всичко се пише по няколко реда на ден или през ден и се натрупва за няколко месеца.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #73

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    LG Nano 55LW9800 ревю
    http://www.flatpanelshd.com/review.p...&id=1319111213

    С последният фирмуер за lw650s се появява бутон "Skype" в премиум менюто
    http://www.lg.com/ru/support/product...lCode=42LW650S

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #74

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте колеги, след доста чакане успях да се сдобия с LG42LW5500.
    Първите ми впечатления са:
    Добра картина при SD сигнал.Конвертирането от 2Д към 3Д не е чак толкова полезно дори и при 1080p филми стриймвани от компютъра.
    Менюто е елементарно и лесно се борави с него.
    Успях да го свържа към рутера и се ъпдейтна сам.Пробвах браузъра , хареса ми доста но се усеща липсата на клавиатура.
    Инсталирах на компютъра си Plex Media Server и от телевизора мога да си плейвам всички видео файлове, без да барам компа, т.е. докато жена ми е на него не е нужно да я вдигам за да си пусна някой филм.
    Пуснах няколко 3Д филма(стрийм от компа през HDMI), но при Side by side субтитрите ми се разместват в страни по екрана и не знам как мога да го оправя.Ако ви идва нещо на ум моля споделето го.
    Не ми хареса копчето на дистанционното за усилване и намаляне на звука, не хваща добре, май ще трябва да им го върна в магазина за ново.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #75

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Не ми хареса копчето на дистанционното за усилване и намаляне на звука, не хваща добре, май ще трябва да им го върна в магазина за ново.
    Връщай, докато е време. И обърни специално внимание кръстачката за 4-те посоки и копчето ОК на новото ДУ да работят добре, понеже това е доста чест дефект при LG.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 96 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе