Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 51

За притежателите на LG LW4500

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1

    За притежателите на LG LW4500

    Здравейте! Едва ли е само при мен, но все пак да попитам. Наблюдавам, че картината на телевизора е някак си "мътна" и на преден план пред изображенията се наблюдава отенък на подсветката вертикално, тук не става въпрос за неравномерна подсветка. Наблюдавам го на почти всички канали. Дали е от качеството на цифровата, или просто самия модел, да "страда" от пропускане на сенки, породени от страничната Edge LED подсветка. Ще дам линк към видео, за да стане малко по-ясно какво имам предвид.

    Или имам много "набито" око, или не само аз мога да видя ефекта

    https://www.youtube.com/watch?v=GtsnhfV69uM#ws

    Сега си представете, че има някаква сцена и аз виждам именно тези вертикални сенки през картината. Това само при LG ли се наблюдава, или и при другите марки?

    Забележка:

    Тук вече не става въпрос за капризност, или за някакво притеснение, а просто за впечатление от самия продукт.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #2

    Re:За притежателите на LG LW4500

    Така както си го описал е трудно да се разбере - дай снимки.

    Това на клипа е дву-редов Vertical Local diming. Преди 1 месец коментирахме подобно на описаното от теб в темата за LG. Спомни си клипа с надписите накрая на филма - светят само светодиодите на чиито хоризонтален ред се намира надписа/приложен Horizontal Local diming/ . Вероятно според това в коя част на екрана има светли сцени съответно тв-то превключва от вертикален в хоризонтален режим за оптимално осветяване на сцената. Този режим може да се изключи от сервизното меню.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #3

    Re:За притежателите на LG LW4500

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Така както си го описал е трудно да се разбере - дай снимки.

    Това на клипа е дву-редов Vertical Local diming. Преди 1 месец коментирахме подобно на описаното от теб в темата за LG. Спомни си клипа с надписите накрая на филма - светят само светодиодите на чиито хоризонтален ред се намира надписа/приложен Horizontal Local diming/ . Вероятно според това в коя част на екрана има светли сцени съответно тв-то превключва от вертикален в хоризонтален режим за оптимално осветяване на сцената. Този режим може да се изключи от сервизното меню.
    От сервизното, или от менюто на телевизора? Защото при изключен Led plus, пак се забелязва, а да го снимам е излишно, защото апарата няма да го улови!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    13
    #4

    Re:За притежателите на LG LW4500

    Здравейте,аз също имам LG LW 4500. При мен не се забелязва подобно нещо, но има друг проблем. Когато хората говорят, покрай устата леко се размазва, личи само на националните канали (Канал 1, БТВ, Нова) особено когато дават новините. Иначе съм много доволен, ако някой има мнение или подобен проблем да пише. Благодаря в аванс.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #5

    Re:За притежателите на LG LW4500

    Цитат Първоначално публикувано от frog
    Здравейте,аз също имам LG LW 4500. При мен не се забелязва подобно нещо, но има друг проблем. Когато хората говорят, покрай устата леко се размазва, личи само на националните канали (Канал 1, БТВ, Нова) особено когато дават новините. Иначе съм много доволен, ако някой има мнение или подобен проблем да пише. Благодаря в аванс.
    Според мен ти също го имаш ефекта, но не си се вглеждал... Иначе ако ти е включен truemotion, може да е от него. На някои канали на HBO например с включен и изключен truemotion маже на някои сцени, при това не толкова интензивни.


  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    13
    #6

    Re:За притежателите на LG LW4500

    Сега се взирах в Тв-то, не мога да забележа нищо подобно. Според мен е от доставчика. Картината е чиста (няма линии и снежинки) но изглежда някак си размазано. Поради тази причина смених предишния доставчик.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #7

    Re:За притежателите на LG LW4500

    Цитат Първоначално публикувано от frog
    Сега се взирах в Тв-то, не мога да забележа нищо подобно. Според мен е от доставчика. Картината е чиста (няма линии и снежинки) но изглежда някак си размазано. Поради тази причина смених предишния доставчик.
    Няма как да не е размазано на SD сигнал. Пуснете му добър сигнал и всичко ще е наред. Ще дам пример за какво говоря - за моя "проблем". Днес например гледах NatGeo HD и картината е много хубава, но в момента, в който има кадри от по-общ план, или движение, се вижда като че ли не много ясно, но прозиращи вертикални петна - няма да се забележат, ако не знаете как точно да гледате. Въпросния проблем съм го сложил в кавички, защото на практика не е проблем а е въпрос на взискателност.

    Поздрави

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    13
    #8

    Re:За притежателите на LG LW4500

    Здравейте, съвсем се обърках, мислех си че телевизора ми който съм взел е 100 HZ, а то било 50. Някой може ли да ми каже по какъв начин мога да разбера колко HZ. Когато натисна INFO дистанционното ми показва 1080 50 Hz. може ли някой да ме просвети, иначе на всякъде пише в сайтовете, че е 100 hz, но май не е така. Благодаря в аванс.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #9

    Re:За притежателите на LG LW4500

    Малко повече четене трябва -тия 50хц са ти входящия сигнал /за Европа са 50хц за САЩ и др. са 60хц/ и нямат нищо общо с другите 100/200/400хц ,които са от опциите на даден модел /най-просто казано/.

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #10

    Re:За притежателите на LG LW4500

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Малко повече четене трябва -тия 50хц са ти входящия сигнал /за Европа са 50хц за САЩ и др. са 60хц/ и нямат нищо общо с другите 100/200/400хц ,които са от опциите на даден модел /най-просто казано/.
    Някъде го рекламираха, като "истински" 100Hz...

  13. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #11

    Re:За притежателите на LG LW4500

    Цитат Първоначално публикувано от frog
    Здравейте, съвсем се обърках, мислех си че телевизора ми който съм взел е 100 HZ, а то било 50. Някой може ли да ми каже по какъв начин мога да разбера колко HZ. Когато натисна INFO дистанционното ми показва 1080 50 Hz. може ли някой да ме просвети, иначе на всякъде пише в сайтовете, че е 100 hz, но май не е така. Благодаря в аванс.
    Значи така нареченото TruMotion 100 Hz просто прави интерполация на кадрите и от 50 Hz току виж станал 100 Hz - поне според маркетинг отделите!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    13
    #12

    Re:За притежателите на LG LW4500

    Thank you! за бързите отговори

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #13

    Re:За притежателите на LG LW4500

    Забелязвам, че на определени програми маже доста картината, докато от филм, или от HD съдържание, почти няма мазане. Има ли някаква специална настройка за това, или това е така, поради бюджетното заснемане на предаване/шоу? Имам предвид, че съм чел някъде в нета, предавания, които са снимани с 30fps?

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #14

    Re:За притежателите на LG LW4500

    Така ги излъчват телевизиите ,особено при Нова и Диема на някои филми е ужас.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #15

    Re:За притежателите на LG LW4500

    Кинонова си има едно такова като филтър от мазня над самата картина на филма. Така че няма проблем, ако може така да се каже. При мен доста лесно се оправи, де - махнах я от списъка с телевизии.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. проблем с тръгването на 3D филмите при LW4500
    От krasiauspusi във форум Телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 11-01-12, 19:33
  2. UE-46D5000/5500 vs UE-46D600 vs LW4500
    От Dominator във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 23-12-11, 10:59
  3. LG LW4500 БЕЗ ОТВОРЕН БРАУЗЪР?!
    От ibramdd във форум LG телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 14-10-11, 17:57
  4. Въпрос към притежателите на ECS K7VTA
    От Eddie във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 8
    Последно: 28-02-03, 15:44
  5. Запитване към притежателите на монитор CTX-PR711F
    От KoScHo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 08-01-03, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе