Вижте резултатите от анкетата: Колко инча е вашият телевизор LG ?

Гласували
317. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" и по-малко

    12 3.79%
  • 32"

    74 23.34%
  • 37"

    21 6.62%
  • 42''

    142 44.79%
  • 47"

    72 22.71%
  • 55"

    8 2.52%
  • 65''

    0 0%
  • 84''

    4 1.26%
Отговори на анкетата
Страница 106 от 108 ПърваПърва ... 5696104105106107108 ПоследноПоследно
Резултати от 1,576 до 1,590 от общо 1608
Like Tree64Одобрявам

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    43
    #1576

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    добре него ще го зарежа но тези субтитри нещо ми се упъват!!! С еднакви имена са суб и филм но не тръгват.Разширението е srt и не става

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1577

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от Plastic Виж публикацията
    добре него ще го зарежа но тези субтитри нещо ми се упъват!!! С еднакви имена са суб и филм но не тръгват.Разширението е srt и не става
    През сървър или? Ако е през сървър, трябва да тръгнат без проблем, ако е през usb - трябва да се маркират субтитрите и тогава се появяват...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    43
    #1578

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    През сървър или? Ако е през сървър, трябва да тръгнат без проблем, ако е през usb - трябва да се маркират субтитрите и тогава се появяват...
    през allshare пускам филмите но не тръгват субтитрите !!!

  5. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #1579

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Не се мъчете бе колеги!! Всичко това което могат тези телевизори е онова с което сте се сблъскали както и аз самия. Плеърите им не стават за нищо освен за видео заснето от домашни камери и фотоапарати, при това не за всички модели - един има сони , друг канон, трети кодак .... и не и не и да ..... Иде реч само за любителско видео и фото да проектират. Ако искате перфектното възпроизвеждане на който и да е видео формат със субтитри и корекции на тях ----- купете си отделен (външен) плеър!!!!!!!!! Това е моя съвет.
    podredko одобрява това.

  6. Member Аватара на zabadara
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    175
    #1580

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от frizera Виж публикацията
    Не се мъчете бе колеги!! Всичко това което могат тези телевизори е онова с което сте се сблъскали както и аз самия. Плеърите им не стават за нищо освен за видео заснето от домашни камери и фотоапарати, при това не за всички модели - един има сони , друг канон, трети кодак .... и не и не и да ..... Иде реч само за любителско видео и фото да проектират. Ако искате перфектното възпроизвеждане на който и да е видео формат със субтитри и корекции на тях ----- купете си отделен (външен) плеър!!!!!!!!! Това е моя съвет.
    Не съм съгласен колега!При мен до сега няма филм,който да не е тръгнал,без значение формата.Със субовете също нямам проблеми.Напоследък ползвам предимно Plex сървър,но нямам проблем и чрез флашка и HDMI кабел.Със сървъра е по- мързелешката,а качеството си е същото.
    Dominator и acronym харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #1581

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от frizera Виж публикацията
    Не се мъчете бе колеги!! Всичко това което могат тези телевизори е онова с което сте се сблъскали както и аз самия. Плеърите им не стават за нищо освен за видео заснето от домашни камери и фотоапарати, при това не за всички модели - един има сони , друг канон, трети кодак .... и не и не и да ..... Иде реч само за любителско видео и фото да проектират. Ако искате перфектното възпроизвеждане на който и да е видео формат със субтитри и корекции на тях ----- купете си отделен (външен) плеър!!!!!!!!! Това е моя съвет.

    Аз гледам от флашка. Досега само на 3Д-тата ми се е налагало да им вградя субтитрите или да сменя звука (моя не поддържа ДТС), всичко останало си тръгва. Много си е хубав плеъра на ЛГ.
    Dominator и acronym харесват това.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1582

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от frizera Виж публикацията
    Не се мъчете бе колеги!! Всичко това което могат тези телевизори е онова с което сте се сблъскали както и аз самия. Плеърите им не стават за нищо освен за видео заснето от домашни камери и фотоапарати, при това не за всички модели - един има сони , друг канон, трети кодак .... и не и не и да ..... Иде реч само за любителско видео и фото да проектират. Ако искате перфектното възпроизвеждане на който и да е видео формат със субтитри и корекции на тях ----- купете си отделен (външен) плеър!!!!!!!!! Това е моя съвет.
    Аз също като колегата по-горе, не съм съгласен...Досега е нямало филм, който да не ми тръгне,при това със субтитри. До автора - сменете си сървъра!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    12
    #1583

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    И аз ще обновя моя LM620S до последната за сега версия - 04.40.23. Ползвам метода през USB. Това обаче е свързано с предварително възстановяване на заводските настройки и последващото им нагласяне след ъпдейта. Досадно! Опитах се да си запиша настройките по описаният на първа страница метод за извикване на Installation-menu, после слизате надолу на TV-link loader и след това Send to USB за записвате файл с настройките, но не проработи. На стария LG серия LH сe получава, но на новия не. Знаете ли как да запиша и след нулиране възстановя всичките направени настройки на LM620S? Дано не се повтаряме, но не намерих отговор на този въпрос.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    63
    #1584

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Има ли отзиви за тази версия вече? Да не ни изненада с някой "весел" бъг ...

  12. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1585

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от acronym Виж публикацията
    Има ли отзиви за тази версия вече? Да не ни изненада с някой "весел" бъг ...
    За нов бъг не знам или поне още не съм констатирал. Като цяло ми се струва малко по-бърз телевизора(при стартиране и при работа с менютата) Смарт менюто не го ползвам, но при стартиране ми се струва, че го отваря със същото забавяне както преди.
    Проблема със насичането на звука на някои канали си остава.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #1586

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от frizera Виж публикацията
    Не се мъчете бе колеги!! Всичко това което могат тези телевизори е онова с което сте се сблъскали както и аз самия. Плеърите им не стават за нищо освен за видео заснето от домашни камери и фотоапарати, при това не за всички модели - един има сони , друг канон, трети кодак .... и не и не и да ..... Иде реч само за любителско видео и фото да проектират. Ако искате перфектното възпроизвеждане на който и да е видео формат със субтитри и корекции на тях ----- купете си отделен (външен) плеър!!!!!!!!! Това е моя съвет.
    Всъщност колегата е абсолютно прав. Дори и най-добрите вградени тв плеъри (тези на Самсунг и ЛГ) могат да бъдат определени като "посредствени" в сравнение с един качествен мултимедиен плеър. Един истински BluRay ISO 3D (Full, а не H-SBS или H-OU) с истински динамични субтитри (а не псевдо 3Д) и DTS HD Master Audio с големина 40-50-60 GB е непосилен за обикновен тв плеър. Разликата в качеството наистина е огромна.
    zabadara одобрява това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на zabadara
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    175
    #1587

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Всъщност колегата е абсолютно прав. Дори и най-добрите вградени тв плеъри (тези на Самсунг и ЛГ) могат да бъдат определени като "посредствени" в сравнение с един качествен мултимедиен плеър. Един истински BluRay ISO 3D (Full, а не H-SBS или H-OU) с истински динамични субтитри (а не псевдо 3Д) и DTS HD Master Audio с големина 40-50-60 GB е непосилен за обикновен тв плеър. Разликата в качеството наистина е огромна.
    За това няма спор,но чак плеъра да е за изхвърляне и да не върши никаква работа-не мога да се съглася.Ако сте толкова предирчиви-да ,решението е външен плеър.Аз в такъв случай ползвам HDMI+KM.Повече не ми трябва.
    Dominator одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    45
    #1588

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Разлика в качеството има ако имаш тонколони поне за 1000 лева и ресийвър за още толкова за DTS HD Master Audio-то. И точно в темата за LG с пасивните 3D телевизори ли ми давате за пример "истински BluRay ISO 3D". Разликата с H-OU е толкова незначителна, че не си заслужава даже да се обсъжда. Друг мит "истински динамични субтитри". Първо аз такива "динамични" в оригинален BluRay не съм виждал. Това ако под динамични разбираш да си променят дълбочината спрямо 3D ефекта на филма. Има някакви опити за такива в сайтовете за субтитри но са свободно съченение, а не оригинални от BluRay диска. А 3D субтитри т.е с дълбочина както са в BluRay дисковете лесно се правят с 3DSubtitler или SRT23DASS, които даже са излишни след като в последните версии на PotPlayer има настройка Preferences -> Subtitle -> 3D Subtitle -> Top & Bottom (примерно) -> Width Depth -10 (примерно). Вярно има един недостатък трябва PC през HDMI към TV.
    ivanov_km, zabadara и Dominator харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    66
    #1589

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    В крайна сметка се спрях на LG 55LA660S.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #1590

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    По спора от предната страница

    Модели 2012 и 2013 година /LM, LA/
    9-та серия с 200Hz-ови панели
    7, 8-ма серия с 100Hz-ови панели
    3, 4, 5, 6-та серия с 50Hz-ови панели

    47LA620 - LC470DUE-SFU1 300CD COLOR 68% 16/9 1200:1 120Hz(T) ... 9ms(GTG) LVDS 2 Port
    т.е. панел direct - "D" и нов чип в основната платка;
    47LM620 - LC470EUE-SEF 360CD COLOR 68% 16/9 1400:1 120Hz(T) ... 8ms(GTG) LVDS 2 Port
    т.е. просто Edge и чип 2012 год. в основнната платка;
    47LM640 - LC470EUG-PEF 360CD COLOR 68% 16/9 1400:1 120Hz(T) ... 8ms(GTG) EPI 6 Line
    т.е. просто Edge и чип 2012 год. в основната платка;
    47LA640 - LC470EUN-SFF 350CD COLOR 68% 16/9 1400:1 120Hz(T) ... 8ms(GTG) LVDS 2 Port
    т.е. просто Edge и нов чип 2013 год. в основната платка;
    47LA660 - LC470EUG-PFF 400CD COLOR 68% 16/9 1400:1 120Hz(T) ... 8ms(GTG) EPI 6 Line
    т.е. просто Edge и нов чип 2013 год. в основната платка;

    120Hz(T) - Тrumotion! => 60hz панел с вмъкнати междинни интерполирани кадри = 120Hz

    LA660 това е LM640-670 => разлика в цената само за основната платка
    LA640 това е LM620 => разлика в цената само за основната платка при еднакви панели


    Модели 2011 /LW/
    8, 9-та серия е с 200Hz-ови панели
    6, 7-ма серия с 100Hz-ови панели
    3, 4, 5-та серии с 50Hz-ови панели

    Motion Clarity Index
    MCI 1000=> TruMotion 400Hz => 100Hz(реал) => + 4 доп кадъра + scanning backlight
    MCI 800=> TruMotion 200Hz => 100Hz(реал) => + 3 доп кадъра + scanning backlight
    MCI 400=> TruMotion 100Hz => 50Hz(реал) + 2 доп кадъра + scanning backlight
    MCI 200=> TruMotion 100Hz => 50Hz(реал) => + 1 доп кадър


    Утре ще прехвърля FAQ в нова тема и ще затворя тази.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 08-05-13 в 19:54.
    лисо одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе