Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 144
Like Tree34Одобрявам

TV lg47lm670-прекьсва говора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    96
    #46

    Re: Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Подлудява ме това прекъсване... Не стига, че телевизора съм го взел на изплащане, ами и телевизор за над хилядарка да прави такава мизерия... Дали ако не пиша на КЗП, няма да съдействат за замяна от новите серии?
    Проблема не е в телевизора! Кой ще сезираш пред КЗП? при положение че на едни канали се проявява а на други не.
    Трябва да се спазват нормите за предаването на сигнал и който оператор неможе да се справя с това да им се отнемат лицензите.
    В бг всеки си прави каквото иска и телевизиите не пускат сигнала който трябва да пускат. Проблема е в буфера. Операторите пускат по-малък такъв за да не им се товари трафика и сървърите. Икономията-майка на мизерита... От ЛГ от къде да знаят че в булгаристан операторите пестят от сигнал

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #47

    Отговор: Re: Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от Gogo Byte Виж публикацията
    Проблема не е в телевизора! Кой ще сезираш пред КЗП? при положение че на едни канали се проявява а на други не.
    Трябва да се спазват нормите за предаването на сигнал и който оператор неможе да се справя с това да им се отнемат лицензите.
    В бг всеки си прави каквото иска и телевизиите не пускат сигнала който трябва да пускат. Проблема е в буфера. Операторите пускат по-малък такъв за да не им се товари трафика и сървърите. Икономията-майка на мизерита... От ЛГ от къде да знаят че в булгаристан операторите пестят от сигнал
    При LW4500, го няма това насичане!

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #48

    Отговор: Re: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от emil13 Виж публикацията
    Абонат съм на МСАТ - Варна, телевизор LG 47LM660S, software 4.20.23. Прекъсване на звука се наблюдава на bTV, БНТ 1 и Нова ТВ, които се излъчват на транспондер 794MHz, Symbol rate 6875 Modulation 64QAM.
    Определено мога да твърдя, че проблема не е в телевизора, защото bTV се излъчва на още един транспондер 530MHz, Symbol rate 6900 kS/с Modulation 256QAM и дразнещият ефект на прекъсващото аудио не се наблюдава. Същото се отнася и за БНТ 1 HD (674MHz, 6900 kS/s, 256QAM).

    Преди два дни направих следните промени в настройките на телевизора и до сега не съм забелязъл прекъсване на звука:

    1. Settings - Sound - Volume Mode - Auto Volume - OFF
    2. Settings - Sound - Volume Mode - Volume Control - High (предполагам тази настройка е деактивирана при положение, че Auto Volume e OFF).
    3. Увеличих Symbol rate на транспондер 794MHz от 6875kS/s до 6900 kS/s.

    Надявам се тези сетинги да помогнат и на други потребители.
    Наблюдавате ли прекъсване след като сте въвели тези настройки?

    Благодаря!

  5. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    1
    #49

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Пробвах ги тези настройки, поиграх си и със Symbol rate (увеличвах, намалявах и в по-широки граници) но без резултат. Накъсването на звука си стои. Телевизора е LG 669 а оператора е N3 в Пловдив.
    Dominator одобрява това.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #50

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    За проблемите със звука на bTV HD на телевизори LG ще направим някои тестове в опит да преценим от къде идва проблема. Във всеки случай това което viiipeer_ е цитирал е напълно некомпетентно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    18
    #51

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Здравейте да се присъединя и аз към тази група с насечения звук,телевизора ми е ЛГ42ЛМ699 , то си имало цяла тема аз вчера поспамих в друга тема, за което се извинявам. И аз съм към МСАТ и на мене ми казаха че е от телевизора. Ами това е чакаме разрешение на проблема.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #52

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Vasilev Виж публикацията
    Здравейте да се присъединя и аз към тази група с насечения звук,телевизора ми е ЛГ42ЛМ699 , то си имало цяла тема аз вчера поспамих в друга тема, за което се извинявам. И аз съм към МСАТ и на мене ми казаха че е от телевизора. Ами това е чакаме разрешение на проблема.
    Колега, няма да го дочакаш, ако не "натиснеш" оператора, или КЗП!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    18
    #53

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Колега, няма да го дочакаш, ако не "натиснеш" оператора, или КЗП!
    Не съм се изразил правилно, натиска вече съм го почнал :D, дано да има ефект.Не разбрах има ли човек, който да е имал проблема и сега вече всичко да е ок, примерно от друг оператор да са си оправили работите.

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #54

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Сега от N3, предстои да направят всичко по силите си, за да фикснат проблема...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    18
    #55

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Днес дойдоха от МСАТ, поговорихме си 15-20мин, казаха че знаят много добре за този проблем и се опитвали да измислят нещо, да напишели някъв модул ли нещо такова ми обяснява. От ЛГ в София им казали,че проблема не е при тях и нямало да предприемат нищо, предлагат ми смяна на картата или да ходя в техномаркет и да вдигам скандал и да си сменя телевизора с друга серия ЛГ, само че той проблема доколкото разбрах не е само с тази серия, абе изобщо стана пълен мармалад.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #56

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    и какво ще кажеш в Техномаркета?

    Абе тези идиоти от ЛГ защо не поддържат кварталната мрежа????

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #57

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    от тая тема за мене извода е един ,още една марка в "Черния" ми списък за телевизори ..

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #58

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    от тая тема за мене извода е един ,още една марка в "Черния" ми списък за телевизори ..
    Чакай сега, това че в БУЛГАРИСТАН има проблем и то не при всички оператори, не значи че марката не е наред!

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #59

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    точно от марката е .. на другите гледам им е ок звука вкл и на разни измислени телевизори от по 300 лв

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #60

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    точно от марката е .. на другите гледам им е ок звука вкл и на разни измислени телевизори от по 300 лв
    Хах, доообре....
    Този пост е редактиран от Dominator; 22-05-13 в 20:55.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе