Вижте резултатите от анкетата: Как бихте контролирали вашият телевизор ?

Гласували
236. Не можете да гласувате в тази анкета
  • С дистанционното управление

    166 70.34%
  • Със смартфон

    40 16.95%
  • С таблет

    19 8.05%
  • С Touchscreen

    9 3.81%
  • С глас

    23 9.75%
  • С жестове

    23 9.75%
  • Със силата на мисълта

    33 13.98%
  • С очите

    3 1.27%
  • Не знам / не мога да отговоря

    2 0.85%
Отговори на анкетата
Страница 112 от 113 ПърваПърва ... 62102110111112113 ПоследноПоследно
Резултати от 1,666 до 1,680 от общо 1691

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #1666

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Не ми се чете цялата тема, а имам въпрос относно 65LB730V. Някой да има проблеми с извеждането на звук по оптичния изход? Голяма мъка, мъчих да го пусна на едно босе ... нищо, накрая се изнервих и донесох един Логитек Z906 и на него не искаше да запали, след няколко манипулации, включително ъпгрейд на фърма до последния и няколко включвания изключвания на телевизора, на Логитека пусна звук по оптичния и изненадващо, от плеъра на телевизора пусна пастру до декодера на Логитека и той разпозна ДТС-а. Реших, че е ОК, включих пак босето ... няма, всички варианти пробвах, пак върнах логитека ... не пожела да запали повече. Иначе оптичния кабел си продължи да свети червено, но не се получи пак.
    Отговор не получавам, да докладвам, че проблема беше в не добре контактуващ оптичен кабел от страната на bose-то, просто на всички жакове които съм ползвал, като вкараш кабела щраква и го задържа, тук не щрака и кабела се вади лесно като го дръпнеш. На кратко:
    при 65LB730V можеш да извадиш от плеъра на телевизора, всякакъв звук който съм пробвал (включително DTS) pass through и да го декодира външен ресийвър. Не само с плеъра на телевизора става, с външен плеър включен в ХДМИ на телевизора също прехвърля звука по оптичния изход. Има и опция да се изведе звука и по hdmi arc (за съжаление това не го пробвах) което би било перфектния вариант, просто при мен Босе-то е старо и като прекарам ХДМИ сигнала през него и 3Д блуреите не тръгнаха, не пуска 3Д режима, което е вероятно ограничение на версията на ХДМИ в Босе-то, не вярвам да е 1.4, но може и да не е от това, плеъра прави някакви номера и не съм му хванал още края.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    77
    #1667

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравейте,
    имам 2 въпроса:
    1-ви: Имам LG Magic Remote - мога ли да си управлям приемника на Булсата
    Да - първо в менюто промененете държавата на Полша. Трябва да ви е включен нета, после избирате Set Top Box.
    После избирате от списака Big Sat, и там избирате модел 3 - запазвате(Става и ако се избере Хоукаст , модел 6)
    Вече имате комбинирано дистанционно, на което му работи всичко, дори писането на номера на канала.
    Като изпишете 0 , извеждате каналите.
    --при мен това не работи,нямам
    Set Top Box меню (или незнам от къде да го намеря) телевизора е 55LB671V!

    2-ри: в кухнята имам Самсунг смарт тв, мога да го вкл/изкл от дистанционното на Булстата,но тук не става (проверих настрйките SIMPLINK) е включено,но нищо не се получава?

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #1668

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    playdeni
    Бъркаш нещо от написаното
    първо в менюто на телевизора, променете държавата на Полша. Трябва да ви е включен нета на телевизора, после в менюто избирате Set Top Box.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    77
    #1669

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    playdeni
    Бъркаш нещо от написаното
    Благодаря за бързият отговор!
    -В кое меню избирам Set Top Box ,при мен няма такава опция?(може ли стъпка по стъпка...меню-->настройки--> и тн..)

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    22
    #1670

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравейте,

    Не мога по никакъв начин да подкарам филм с двуканално аудио през Домашний Медиа Сервер на LG42LA620S.
    От менюто във вградения плеър на телевизора няма никаква опция , кой стрийм да ползва.
    Рових из настройките на медия сървъра, но нищо адекватно не откривам по темата (може и да не съм търсил усърдно).
    Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и ако да, може ли да сподели решение?
    Благодаря.

  7. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #1671

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    ОffTopic:
    Колега объркал си раздела.Тук не се коментират DLNA-сървърите.Пробвай да си потърсиш отговора тук https://forum.setcombg.com/dlna-меди...дане.html
    Пробвай със Servioo

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    8
    #1672

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравейте, имам два въпроса относно LG ххUB820 - модела е от 2014-та без webOS.
    Направи ми впечатление, че функцията за упрaвление с жестове чрез MagicRemot-a не работи (свъкнал съм да използвам фунцията за предишна програма, която имам на другото ми LG което е 7-ма серия 2013-та). Въпреки, че в описанието на модела фигурира, просто липсва от менюто .Също така реших да се поглезя и да купя една камера за да използвам, както skypе фукцията, така и фукцията за разпознаване на движения с помоща на камерата, но установих, че и тя липсва от менюто (отново за разлика от другия ми телевизор) - дали мога да активирам двете фукции през сервизното меню? ..или някакъв друг метод?

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #1673

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Няма webOS, защото моделите от ниският клас са базирани на миналогодишната NetCast 4.5.
    http://www.lg.com/bg/televizori/lg-55UB820V-ultra-hd-tv
    За жестовият контрол - задължително ти трябва свързана камера, но по спесификации такъв контрол има при моделите UB950/980
    Gamme TV LG LED 2014 - line-up - LCD Compare
    Contrôle gestuel (via la télécommande)
    Ако моделите са базирани на едно шаси, може и да стане от сервизното меню, но не знам къде и как е описана тази опция там.

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    8
    #1674

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    За NetCast-а не мога да кажа нещо лошо .нямам нищо против него а и на този 820 върви доста бързо нарпаво чудесно в сарвнение с xxLA740, а и интересното е, че част от екраните ми са с дизайна на webOS-a ..явно вече е повлиян от прехода към новата ОС. Просто ми се стори странно да ограничат фунция от типа 'предишна програма' при положение, че няма друг начин да превключиш канала ..но явно това са част от екстрите за които трябва да си доплатиш смешна работа спроед мен
    За жестовия контрол с камерката по ме е яд, понеже за един скайп не ми се дават 150лв ..и без това са и надули цената, какво им пречеше да не режат от към фунционалност? ..
    какво да се прави .. освен да се огледам в ToolOption-s на сервизното меню и ако нещо ми се стори познато да го активирам ..някой би ли ми подал линк към тема за вход към менюто за телевизори от 2013-1014 година моля
    Весели празници!

    - - - - - - - - - -

    Стана по описания начин с 2-та паралелни светодиода с парола 0413 но сложно ми се срува .. по-скоро нямам необходимите познания .. повечето от елементите не могат да се редактират. Ако някой се интересува мога да кача снимки на менюто С това мисля, че приключвам с темата ..

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    77
    #1675

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от sasho_m Виж публикацията

    Стана по описания начин с 2-та паралелни светодиода с парола 0413 но сложно ми се срува .. по-скоро нямам необходимите познания .. повечето от елементите не могат да се редактират. Ако някой се интересува мога да кача снимки на менюто С това мисля, че приключвам с темата ..
    Здравей,
    на мен ми стана интересно,имам USB камера от PS3 и съм пробвал да я включа,но не я разпознава!Ако според вас ще може да се включи ще съм благодарен да качиш "стъпките"

    Весели празници!!!

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #1676

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от playdeni Виж публикацията
    Здравей,
    на мен ми стана интересно,имам USB камера от PS3 и съм пробвал да я включа,но не я разпознава!Ако според вас ще може да се включи ще съм благодарен да качиш "стъпките"
    Весели празници!!!
    Няма да стане. В телевизора са инсталирани драйвъри за тяхната камера - на LG.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    8
    #1677

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Може би не съм се изразил правилно не мисля че има начин да я подкараш ... няма начин да включиш друга камера освен такава на LG и тя да заработи. Въпреки това, на теория не е възможно камера да стриймва FullHD по USB2.0, въпреки че LG твърдят, че камерката им е такава (освен ако не ползват хардуерено кодиране в което много, много се съмнявам) така че най вероятно леко ни занасят специално за това

    Аз просто влязах в сервизното меню, но повечето елементи там или не могат да се редактират или просто нищо не ми говорят ..просто си трябва някаква документация
    иначе менюто в което има нещо свързано с детектора на движение ми се струва това ..но нищо повече не може да се направи ..поне аз не знам

    IMG_0397.JPG

    имам предвид опцията Gesture Cam която е изключена

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #1678

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от sasho_m Виж публикацията
    ...Аз просто влязах в сервизното меню, но повечето елементи там или не могат да се редактират или просто нищо не ми говорят ..просто си трябва някаква документация
    иначе менюто в което има нещо свързано с детектора на движение ми се струва това ..но нищо повече не може да се направи ..поне аз не знам
    имам предвид опцията Gesture Cam която е изключена
    Някои стойности в сервизното меню се променят след включване на една или друга настройка в стандартното меню, други се активират след включване на определено хардуерно устройство (както е с камерата и Gesture Cam), трети настройки са твърдо записани в NVRAM чипа на шасито и само препрограмирането му, може да ги промени.
    Например руснаците поради законови уредби получават телевизорите си без опцията за запис и всичко свързано с Time Machine. Но те са открили, промяната на кои точно битове в чипа отключват тази функция. Това е линк към темата. Запись программ (Time Machine) : webOS-телевизоры - Помощь
    Възможно е, след време да излезе пълно инфо за камерата или Bluetooth връзката при телевизорите LG. Засега имаме информация само относно Vid и Pid на оригиналната камера и чиповете и.
    Веб-камера LG (для телевизоров 2014 года) : Аксессуары для webOS-телевизоров - Страница 4
    Но си мисля, че hristoslav2 е прав относно наличието на кърнел драйвери само за тяхната камера, което при сегашната заключена система е пречка.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    8
    #1679

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    уау .. братушките не си поплюват браво на тях .. а TimeMachine е много удобна функция ..нещо което би наклонило везните при покупка ..поне аз много я ползвам ..бих се чувствал много по прецакан без нея явно и те така

    така че моитe кахъри са дребна работа :D

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    367
    #1680

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Някой има ли проблем с с плейване на филми през DLNA на 47LM620S?
    Ъпдейтнах с фирм 04.60.14 и повечето филми не искат да се плейват. Дава грешка "файлът е невалиден".
    Пробвах с Serviio и LG SmartShare.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 19:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 22:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 12:45
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе