Страница 5 от 19 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 271
Like Tree71Одобрявам

Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #61

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    ..."изгодните" промоции в Карфур и други вериги на точно тая серия 42"
    Абсолютно точно заключение.

    Този който си е позволил волноста, да се съгласи с клиента, може вече и да не е на работа...
    Аз говорех за достигане на информацията до завода производител и тестове назначени от шапката, което е малко вероятно. Сглобките на телевизорите са в Корея, *****, Чехия и Полша, но мисля, че дисплеите се правят само в Корея и Китай.
    При тези компании е важно да излиза голяма бройка на приемлива конкурентна цена, без значение дали са прахосмукачки или телевизори. Логиката - по евтино е да заменим стоката на недоволен клиент, отколкото да търсим проблема.
    Мога и вероятно ще им пиша за този и ред други проблеми, но както повечето техни клиенти отдавна изпуснах 15 дневния срок за връщане на парите.
    Пета точка от сертификата 5 години грижа за клиента поне ми дава правото, да го заменя повече от един път.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,226
    #62

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Всички фирми без изключение работят на принципа "ако мине номера".
    Явно минава, а рекламациите са пренебрежимо малко, защото повечето хора не забелязват проблемите. Взискателните сме единици и наистина е по-изгодно да се смени продукта, отколкото да се плащат луди пари за доработки на вече стари модификации. А преди това те изкарват я глух, я сляп, я далтонист, я че чуваш несъществуващи шумове... И ако си достатъчно упорит, получаваш продукт по-висок клас, друг модел / марка срещу доплащане и само в най-крайни случай - парите си!
    svetlio1 одобрява това.

  4. Banned
    Тук е от
    Dec 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    107
    #63

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    А , не знаят - за какво мислиш са "изгодните" промоции в Карфур и други вериги на точно тая серия 42"
    -днес ги "тествах" т.н. промоции в Карфур - наистина го имаше описания "ефект" , но да ви кажа честно , ако не бях предварително запознат с проблема , нямаше да го забележа!(а с тази "дейност" се занимавам от повече от 30г.)
    -другото което ми е интересно , че до сега подобен проблем не е повдигнат нито в руски нито в други чуждоезични форуми , а претендирам че ги следя най подробно и това ми се вижда много чудно!Направих си труда да представя "проблема" в един от немските форуми , но няма никакъв отклик!!!Интересно ми е ние ли сме най големите "отворковци" или наистина има нещо гнило в Дания?
    А "великите" братушки за сега нито са чували , нито са виждали , нито са коментирали подобен проблем.Пуснал съм им мухата , но и от там до сега няма ни вест ни кост!
    Склонен съм да мисля че това е наистина някаква дефектна малка серия попаднала точно при нас!!!
    detronik одобрява това.

  5. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #64

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Цитат Първоначално публикувано от Gentu Виж публикацията
    -днес ги "тествах" т.н. промоции в Карфур - наистина го имаше описания "ефект" , но да ви кажа честно , ако не бях предварително запознат с проблема , нямаше да го забележа!(а с тази "дейност" се занимавам от повече от 30г.)
    -другото което ми е интересно , че до сега подобен проблем не е повдигнат нито в руски нито в други чуждоезични форуми , а претендирам че ги следя най подробно и това ми се вижда много чудно!Направих си труда да представя "проблема" в един от немските форуми , но няма никакъв отклик!!!Интересно ми е ние ли сме най големите "отворковци" или наистина има нещо гнило в Дания?
    А "великите" братушки за сега нито са чували , нито са виждали , нито са коментирали подобен проблем.Пуснал съм им мухата , но и от там до сега няма ни вест ни кост!
    Склонен съм да мисля че това е наистина някаква дефектна малка серия попаднала точно при нас!!!
    Ай стига ве!? Е*ти какви калитковци сме . Защо все за нас такива се случват партидите??? Или просто сме пазар за ширпотреб!?!? До кога бре братя БЪЛГАРИ (избива ме на патриотизъм) ????

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #65

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Тъй де - що да ги бракуват като може да ги пробутат някъде - треторазредни пазари , жадни за "изгодни промоции" колкото щеш ...
    detronik одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #66

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Те затова хората ми казват, че трябва да съм удовлетворен, понеже можеше и да не съм... , тоест да си ползвам телевизора с дразнещия дефект и да си гледам с една линия на екрана... късметлия съм аз...!!!
    За да не съм голословен и да не вземат пък да кажат че с фотошоп съм добавил линиите на снимките с които илюстрирам проблема, ще ви помоля да изгледате това румънско ревю на еди коя си версия на фърмуера на 42LB671V. Забелязва се и на други места, но може би ще видите линията, която си остава залепнала и прозира през изображенията в екраните на yuotube в клипа точно 3.58 минута и по-натакък. Вижте отново същата залепнала линия върху синия екран на Navigator web в минута 7.10 от клипа и то след като телевизора изобразява бялата хоризонтална линия от Smart share менюто за точно 20 секунди (от 6.50 до 7.10 мин.). Представете си какво се получава ако по-дълго стои в този екран. Имайте също предвид и факта, че камерата с която е сниман клипа до голяма степен намалява яркостта, заради автоматичната компенсация на експозицията и по този начин детайлите стават доста слабо забележими. Когато телевизорът е пред вас линията се вижда така ярко, че...абе на моите снимки в началото е видно. Разбира се, не твърде, че я има при всеки фон или меню. Има я при определени цветове - сиво, лилаво и др. Също така може и да не я забележите, гледайки клипа, ако монитора ви е прекалено свтъл или прекалено тъмен, но в крайна сметка се вижда. Та има я линията и в минута 15.05, макар и по-бледа, поради по-малкото време за което бе изобразена отново в меню Smart share.
    След като това се вижда и на този румънски екземпляр...как смеят да твърдят, че няма проблем и че били проверили на "ниво Европа" и нямало проблем!!!
    Това е клипа: https://www.youtube.com/watch?v=t5KQGmf1NA0

    - - - - - - - - - -
    -днес ги "тествах" т.н. промоции в Карфур - наистина го имаше описания "ефект" , но да ви кажа честно , ако не бях предварително запознат с проблема , нямаше да го забележа!(а с тази "дейност" се занимавам от повече от 30г.)
    -другото което ми е интересно , че до сега подобен проблем не е повдигнат нито в руски нито в други чуждоезични форуми , а претендирам че ги следя най подробно и това ми се вижда много чудно!Направих си труда да представя "проблема" в един от немските форуми , но няма никакъв отклик!!!Интересно ми е ние ли сме най големите "отворковци" или наистина има нещо гнило в Дания?
    А "великите" братушки за сега нито са чували , нито са виждали , нито са коментирали подобен проблем.Пуснал съм им мухата , но и от там до сега няма ни вест ни кост!
    Склонен съм да мисля че това е наистина някаква дефектна малка серия попаднала точно при нас!!!
    Ами пишете им! Нека да знаят че вече има хора, които са запознати с проблема. Пишете им, обадете им се или направете нещо! Нека не съм аз единствения който гризе тоя проблем. Те сигурно ме коментират като някой психо, който хем не си е купил продукта им, хем ги критикува, но вече писах защо го правя. Направете го и Вие и всеки друг, който го е забелязал.

    - - - - - - - - - -

    ..ей паднах си от смях като гледах рекламното клипче на Карфур ...ентусиазирана мома казва "3D LED Smart телевизор 42 инча, само за 899 лв." и веднага следва "Бял ориз Крина за 1.69лв. за килограм"...ХАХАХА Уникално е! Телевизора е на точното си място...при стоките на килограм Това много ми хареса
    Този пост е редактиран от detronik; 08-10-14 в 21:30.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,408
    #67

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Цитат Първоначално публикувано от Gentu Виж публикацията
    -днес ги "тествах" т.н. промоции в Карфур - наистина го имаше описания "ефект" , но да ви кажа честно , ако не бях предварително запознат с проблема , нямаше да го забележа!(а с тази "дейност" се занимавам от повече от 30г.)
    -другото което ми е интересно , че до сега подобен проблем не е повдигнат нито в руски нито в други чуждоезични форуми , а претендирам че ги следя най подробно и това ми се вижда много чудно!Направих си труда да представя "проблема" в един от немските форуми , но няма никакъв отклик!!!Интересно ми е ние ли сме най големите "отворковци" или наистина има нещо гнило в Дания?
    А "великите" братушки за сега нито са чували , нито са виждали , нито са коментирали подобен проблем.Пуснал съм им мухата , но и от там до сега няма ни вест ни кост!
    Склонен съм да мисля че това е наистина някаква дефектна малка серия попаднала точно при нас!!!
    Дай линкове към темите във форумите които си пуснал

  10. Banned
    Тук е от
    Dec 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    107
    #68

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Да ти кажа изгледах клипа три пъти без да обръщам внимание на минутите който си отбелязал и нищо не забелязах!
    След това специално обърнах внимание само на фрагментите за които пишеш и след много задълбочено взиране открих че все пак има нещо такова за което пишеш!И въпреки че аз съм адски префекционалист мога да ти кажа че много малко хора биха го забелязали , дори и да знаят за какво иде реч , а останалите без да знаят какво да гледат и следят въобще не биха му обърнали внимание!!!

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Дай линкове към темите във форумите които си пуснал
    -ами в момента няма да мога първо защото беше преди месец и при немците не мога да си открия поста , не знам защо , а при братушките вече съм бан заради лош език и не мога да търся!!!Но така или иначе до една седмица нямаше никаква реакция там , така че няма никакво значение!
    Този пост е редактиран от Gentu; 08-10-14 в 22:15.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #69

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    На клипа се вижда доста трудно. Трябва да се взираш, а ако пред теб е 42 инчов дисплей и го гледаш от 3.5 метра разстояние няма ли да го забележиш? Казвам Ви, линията избожда очите. И най-гадното е, че си стои там по време на гледане на телевизия или видео. Ако беше само в смарт менютата и разните му там други менюта изобщо нямаше да ми пука, но как да гледам филм с една линия минаваща през цялата дължина на телевизора? Е, не става. Вярно че по някое време изчезва, ама все пак това не е да си купя "ориз Крина за 1.69 лв. за килограм" нали?
    Линка с клипа пуснах само, за да се убедите, че все пак има проблем не само във въображението ми. Добре че са го пуснали тоя клип, че вече започвах да се чувствам като шизофреник, че само аз виждам проблем...

  12. Banned
    Тук е от
    Dec 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    107
    #70

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Добре че са го пуснали тоя клип, че вече започвах да се чувствам като шизофреник, че само аз виждам проблем...
    -то и там ако ти не беше обърнал внимание , сигурно никой нямаше да го забележи и не го е и забелязал до сега!
    Dominator одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #71

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Не е като да не сме питали в руски форум, но при тях точно този проблем или го няма, или както повечето хора трудно го забелязват.
    Те обръщат повече внимание на дефекти от рода на затъмнения в ъглите, тъмни или светли (Light leakage) петна и полоси по екрана, на това че руските сглобки са прецакани, да нямат PVR и т.н.


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,408
    #72

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Цитат Първоначално публикувано от Gentu Виж публикацията
    -ами в момента няма да мога първо защото беше преди месец и при немците не мога да си открия поста , не знам защо , а при братушките вече съм бан заради лош език и не мога да търся!!!Но така или иначе до една седмица нямаше никаква реакция там , така че няма никакво значение!
    Лесно можеш да го намериш - влизаш в профила си и там има възможност да ти покаже всички пуснати от тебе постове.
    Дай линк към темите в които си ги пуснал (или форумите)- аз ще ги намеря.
    Бана не ти пречи да ползваш търсачката на форума.

    operator3
    Там я знам...
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 09-10-14 в 12:04.

  16. Banned
    Тук е от
    Dec 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    107
    #73

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Лесно можеш да го намериш - влизаш в профила си и там има възможност да ти покаже всички пуснати от тебе постове..
    -ами оказа се че не е лесно , в руския форум (цитираният по горе от operator3) поста ми беше от 03.09.14 , но се оказа че нито имам въобще постове там , нито профил , нито ме има в "черната листа" , нито пък мога да се регна наново (по нормалният начин де)!!!
    В немският форум на LG имах само един пост и той се оказа изтрит , може би защото бях използувал израза "масов фабричен дефект" а и не съм много активен там!(поне така си ги обяснявам нещата аз)
    -при руснаците за разлика от operator3 въобще не ми обърнаха внимание камо ли да ми хвалят руският!!!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    86
    #74

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    LG 42LB561V и LG 42LB620V дали имат подобен проблем или това се отнася само за новите модели?


  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #75

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Цитат Първоначално публикувано от a.petlichkov Виж публикацията
    LG 42LB561V и LG 42LB620V дали имат подобен проблем или това се отнася само за новите модели?
    За 42LB561V съм сигурен, че няма да има проблем, понеже не е 3Д, но 620V го пробвайте по описаните начини. Аз не съм тествал от този модел.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 19 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 11-11-12, 23:55
  2. Отговори: 1
    Последно: 10-11-12, 08:17
  3. Проблем вероятно от рам-а
    От Az_sum_bre_ombre във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 17-10-12, 15:04
  4. Дефект на 8RDA+???
    От BlackBLOOD във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 18-07-03, 11:39
  5. Вероятно най-добрата страница
    От Cko във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 8
    Последно: 20-12-02, 01:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе