Страница 13 от 19 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 271
Like Tree71Одобрявам

Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #181

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Цитат Първоначално публикувано от Atanas Kostadinov Виж публикацията
    ... 412 са цифрите от серийния номер...
    Декември 2014. Съвсем пресен.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    4
    #182

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Що се отнася до въпростите към моето ТВ: Върнах го още вчера, като евентуално други ден( в понеделник) ще постъпи в сервиза (според казаното от "какичките" в офиса). Реално бяха минали 7 дни от закупуването му и го опаковах във напълно търговския му вид със абсолютно всичките му атрибути + всички документи. След констатирания от мен дефект се зарових и загледах из менюта, картина, звук и подложих всичко под зрителна и слушателска диагностика, но имайки предвид по-ограничените ми познания за тези технологии, друго не можа да ми направи впечатление. Бързах веднага да откарам тв-то в Т-маркета, тъй като из интернет пространството забелязах, че се споменава 7 дневен срок за рекламация, замяна/размяна на подобни артикули. Относно моето местоположение - от Своге съм. И така ... всъщност чакам, от представителството да ми се обадят в близкото бъдеще, за да съобщят резултатите.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #183

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    До колкото съм запознат, в срок от три дни имаш право да го върнеш, с тези 7 си закъснял. А, мисля и за покупките онлайн промениха закона и вече не са 7, а са 14 дни.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    13
    #184

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Само тровене на нерви е с техномаркет аз затова и не се занимавам, при тях е почти невъзможно да върнеш стока, процедурата е толкова тромава и не си заслужава загубеното време по сервизи за 1000 лв, затова не купувайте нищо на прИмоция, в БГ всяка промоция си има причина или стара техника или залежала или дефектна партида, или пък както често се случва в онлайн магазините прИмоцията да не е точно прИмоция:-) това е според мойте наблюдения.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    21
    #185

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    47lb700v 2-3 минути и после превключване - без остатъци от решетката. Не го държах повече ,защото не вярвам на тв да задържам на едно и също статично изображение повече от минута-две. Надявам се да няма проблеми,dse си ме дразни достатъчно S/N 410 ....

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    54
    #186

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    42LB671V. Отзад направо си пише - октомври 2014. И има дефекта. Но не се вижда на черен фон, а на светъл. И какво от това?
    Между другото, в гаранционната карта са си позавързали гащите за увреждане на матрицата от 4към3, лого на телевизия и т.н.
    Самсунг H6400 - тъмни петна в ъглите. И сега какво - да се помъкна по сервизи и магазини ли? За нещо, което след няколко години ще съм забравил че съм купувал. Абе я си гледайте здравето и си пазете нервите.
    v140 одобрява това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    4
    #187

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Да споделя малко за разрвъзката (или още по-голяма завръзка) по моя проблем. Днес получих обаждане от сервиза относно тв-то. Техникът надъхано обясни по телефона, че не бил забелязал никакъв проблем и всичко си било ок, и че ако искам мога да отида да им посоча кое не ми харесва. Така и направих, вдигнах се от провинцията и отидох, като за начало естествено трябваше да мина през Т-маркета, за да си издействам документ, със номер на поръчката,че иначе пък не ставало!! Отидох на въпросното място (цариградско шосе 361 до джъмбото) при което се видях с техника и обясних точно за проблема (за който изобщо не било гледано), пускайки теста с решетката. Според думите това било нормално, защото диодите гаснели по-бавно при преместване на такива фонове, а допълнителната подсветка при хоризонталната линия било нещо нормално, за което не трябва да се захващам и ядосвам!? Споменавайки, че съм правил същия тест на други телевизори, включително и на друг такъв като моя, остро казаха, че явно не съм се вгледал добре ?! Събраха всичко и ми дадоха документ за подпис, указващ, че в съответната стока не е консатиран проблем, който аз не исках да уважа, но след още малко спорене, реших че е безсмислено да си говориме празни приказки взех всичко и се запътих обратно в Т-маркета. Айде и там застъпих, че не съм доволен от вниманието, което ми бе обърнато и, че искам по-обстоятелствен оглед или да говоря с по-висшестоящ. След като не е бил открит проблем в телевизора какъв е проблема да се замени с друг? Попитах ядосано, при което споделиха, че нямат основателна причина, за замяна. След като "сервизните специалисти" не са открили поблем, явно аз може би нещо съм си вманиачил и евентуално ако съм желал мога да подам оплакване към ЛГ България. При тази сцена ми стана ясно, че пиесата им е добре изрепетирана, нямаше смисъл повече да си губя времето занимавайки се със неща, които няма да доведат прогрес и все пак пожелах да ми издадат от сервиза писмен доклад за това как не са намерили дефект, който всъщност не можа да се издейства. Вече стана ми ясно, че едва ли каквато и да било моя молба би била уважена. Няма смисъл човек да си губи времето докарвайки си само разходи, разправии и главоболие... защо все в тая държавица така трябва да се получават нещата не знам. Тук клиента няма права, никой не работи в имато на това, клиента да бъде удовлетворен, важно е да се продава и да се печелят пари ... !
    ПП. Докато чаках да ми дооправят документите слезнах и разрових няколко телевизора 42'', гледайки предимно за качеството на образа, пускайки един HD филм от флашка - останах разочарован от 42w8-ма серия на сони, межу който в началото ми беше дилемата, панасониците (от този клас) доста здраво насичаха, филипсите доста "мътни" ми се видяха, така че, ако някой тръгне да си закупува ТВ го съветвам добре да проучи нещата и да си подготви редица от тестове !
    И в крайна сметка си прибрах същият дефектен телевизор, но какво да се прави... Извинявам се, ако с този ми пост по някакъв начин съм прозвучал банално

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #188

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Ами на Панасониците от този клас, каквото и да им пусна от флашка не насичаха, Сони w8 също. А и предполагам, че като си пуснеш някой филм, или концерт, едва ли ще се появи тази прословута решетка по време на гледането. Идеален телевизор няма (поне в този клас), и за всеки модел би могло да се намери "подходящ" видео тест, с който да бъде "разобличен". Нека се радваме на телевизорите си и да ги ползваме за това, за което сме ги взели.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    13
    #189

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Правеха се железни телевизори, като сони тринитрон, шарп, които бачкатха без проблеми 10-15 години, но кой е отдавал такова значение на образа.
    Наричания кристален някога образ сега може да бъде определен като зърнист:-)
    Да оставим това, че вече се гонят кокуренти цени, а не качество и това не само при техниката, но това е друга тема...

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #190

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Цитат Първоначално публикувано от kokill Виж публикацията
    Да споделя малко за разрвъзката (или още по-голяма завръзка) по моя проблем. Днес получих обаждане от сервиза относно тв-то. Техникът надъхано обясни по телефона, че не бил забелязал никакъв проблем и всичко си било ок, и че ако искам мога да отида да им посоча кое не ми харесва. Така и направих, вдигнах се от провинцията и отидох, като за начало естествено трябваше да мина през Т-маркета, за да си издействам документ, със номер на поръчката,че иначе пък не ставало!! Отидох на въпросното място (цариградско шосе 361 до джъмбото) при което се видях с техника и обясних точно за проблема (за който изобщо не било гледано), пускайки теста с решетката. Според думите това било нормално, защото диодите гаснели по-бавно при преместване на такива фонове, а допълнителната подсветка при хоризонталната линия било нещо нормално, за което не трябва да се захващам и ядосвам!? Споменавайки, че съм правил същия тест на други телевизори, включително и на друг такъв като моя, остро казаха, че явно не съм се вгледал добре ?! Събраха всичко и ми дадоха документ за подпис, указващ, че в съответната стока не е консатиран проблем, който аз не исках да уважа, но след още малко спорене, реших че е безсмислено да си говориме празни приказки взех всичко и се запътих обратно в Т-маркета.

    ПП. Докато чаках да ми дооправят документите слезнах и разрових няколко телевизора 42'', гледайки предимно за качеството на образа, пускайки един HD филм от флашка - останах разочарован от 42w8-ма серия на сони, межу който в началото ми беше дилемата, панасониците (от този клас) доста здраво насичаха, филипсите доста "мътни" ми се видяха, така че, ако някой тръгне да си закупува ТВ го съветвам добре да проучи нещата и да си подготви редица от тестове !
    И в крайна сметка си прибрах същият дефектен телевизор, но какво да се прави... Извинявам се, ако с този ми пост по някакъв начин съм прозвучал банално
    Проблемът няма нищо общо с подсветката. Смело мога да заявя, че този техник, не познава уредите които "ремонтира". По точно - принципа на работа на LCD матрицата....А това е масово срещано сред нашите техници. Когато помолих един такъв да ми обясни..отговорът беше, че не бил инженер и не го интересувало.
    Лошото е, че в България няма сервизни инструктори, които на семинари да обясняват и обучават техниците.(чудя се дали да не отворим тема със списък на сервизи които да отбягваме)

    Насичането зависи от кодека, профила на филма и скоростта на трансфер. Опитай с друг филм и флашка.
    hristobotev и Vasilevv харесват това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #191

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    диодите гаснели бавно тоя ще ме умори отде ги намират такива лауреати по технотата ..
    hristobotev одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    13
    #192

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Малката подробност е че става въпрос за гаранция. Ако телевизора не беше гаранционен с удоволствие биха му предложили да му сменят матрицата ...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,273
    #193

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Почти всички гаранционни сервизи са на договор с вносителя и представителството за БГ, ако има такова. Има определени услуги, ценова листа и договорни клаузи, които трябва да се спазват стриктно. Както сами се досещате, тези договори са силно ограничителни към сервизите. Да не споменавам, че има случаи за неплащане на гаранционните сервизни услуги от вносителите. При това положение самоинициативите и протоколите за замяна на изделието се броят на пръсти. Примерно, позволява се диагностика и определени ремонти, съгласно централната политика на фирмата производител или вносител. Смяна на матрица, отделни цели блокове, захранване, FW update... Ремонта на модулите се разрешава много рядко - искат ги за диагниостика в европейското поделение или по някакви Еко директиви за рециклиране.
    Така, че не се учудвайте, че техниците реагират по този начин!
    А причината за конкретния проблем няма как да се установи в нашенски сервиз. Дори това да се случи, никой в европейския сервизен център няма да признае резултата! Явно проблема е в матрицата и ако LG си признаят гафа, ще трябва да я сменят във всички телевизори от тази серия. А аз това да го видя наяве в БГ, няма да го повярвам...
    hristoslav2 одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #194

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Това явно си е политика на ЛГ - не признават дори и пред доказателства - не си признаха и за LM6 серията ,че слагат 50хц панели , а лъжат че са 100хц .
    Виж как реагираха от Самсунг , когато ги хванаха , че лъжат с резолюцията при 3Д в D6 серия - подмяна , връщане на пари ...
    aldokalcone одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #195

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Е, че кои пишат реалните херци? Май само Шарп си го пишат в характеристиките.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 19 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 11-11-12, 23:55
  2. Отговори: 1
    Последно: 10-11-12, 08:17
  3. Проблем вероятно от рам-а
    От Az_sum_bre_ombre във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 17-10-12, 15:04
  4. Дефект на 8RDA+???
    От BlackBLOOD във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 18-07-03, 11:39
  5. Вероятно най-добрата страница
    От Cko във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 8
    Последно: 20-12-02, 01:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе