Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 72 от общо 72
Like Tree48Одобрявам

ПРОБЛЕМ С OLED ДИСПЛЕИТЕ НА LG И ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПОДМЯНА

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #61

    Отговор: ПРОБЛЕМ С OLED ДИСПЛЕИТЕ НА LG И ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПОДМЯНА


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    26
    #62

    Отговор: ПРОБЛЕМ С OLED ДИСПЛЕИТЕ НА LG И ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПОДМЯНА

    Няма развитие. Телевизорът е в сервиза вече трета седмица. От LG признаха, че е дефектен и сега чакам да решат дали ще сменят панел или ще го подменят. Не съм се отказал да се боря за по-справедлив закон. Променили са го 2006 г. До тогава в рамките на три дни е имало възможност за подмяна на стоката.

    Реагирам толкова остро защото съм онкоболен. Семейството ми, ми подари тоя скъп телевизор да се разсейвам, докато чакам финала и докато все още съм в кондиция и мога да възприемам изкуството . Не знам колко време ми остава, но няма да е много. И ми крадат от това време с несправедливи разправии. В закона е дадена възможност продавача да подмени телевизора, след, като е доказано в сервиза, че е дефектен. Но отказват. А времето тече ...
    Този пост е редактиран от Иванов52; 19-09-18 в 22:37.
    Alexi, dodo_pv, svetlio1 и 1 други харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    В.Търново
    Мнения
    188
    #63

    Отговор: ПРОБЛЕМ С OLED ДИСПЛЕИТЕ НА LG И ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПОДМЯНА

    Цитат Първоначално публикувано от Иванов52 Виж публикацията
    Няма развитие. Телевизорът е в сервиза вече трета седмица. От LG признаха, че е дефектен и сега чакам да решат дали ще сменят панел или ще го подменят. Не съм се отказал да се боря за по-справедлив закон. Променили са го 2006 г. До тогава в рамките на три дни е имало възможност за подмяна на стоката.

    Реагирам толкова остро защото съм онкоболен. Семейството ми, ми подари тоя скъп телевизор да се разсейвам, докато чакам финала и докато все още съм в кондиция и мога да възприемам изкуството . Не знам колко време ми остава, но няма да е много. И ми крадат от това време с несправедливи разправии. В закона е дадена възможност продавача да подмени телевизора, след, като е доказано в сервиза, че е дефектен. Но отказват. А времето тече ...
    Аз също мисля че закона лошо направен и в случая са ви продали дефектна стока която е редно да подменят без да ви разиграват.Но у нас "корпоративните интереси са над всичко" за съжаление подкрепям ви и ви желая успех.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #64

    Отговор: ПРОБЛЕМ С OLED ДИСПЛЕИТЕ НА LG И ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПОДМЯНА

    Иванов52
    По закон, срокът за ремонт в сервиз е до 30 работни дни.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    28
    #65

    Отговор: ПРОБЛЕМ С OLED ДИСПЛЕИТЕ НА LG И ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПОДМЯНА

    Той закона е едно на ръка,но аз не знам защо от LG/България/се разкатават толкова?Конкурентите им от другата корейска марка в това отношение са в пъти по-отзивчиви и ефективни/не искам да звучи,като реклама,но е Факт/.В моят случай/рекламация на 6-ти ден от покупката/,реакцията им беше мигновена.За 5 дни извършиха посещение на място,доставка на нов панел от Холандия и подмяната му в къщи,без аз да се занимавам с ходене по сервизи и чакане на изтичащи срокове.Иначе,според мен,по-добре е да ти сменят само панела.Процедурата е рутинна/свалят се няколко платки от твоя телевизор,нареждат се и се прикачат в новия панел,слага се капака и стойката,и си готов/,става за около 20-30 минути.Панелите пристигат от складове в Западна Европа,т.е. ще си сигурен че не са произвеждани специално за нас "бедняците".Успех!
    Този пост е редактиран от jordanik; 20-09-18 в 16:40.
    Иванов52 одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    26
    #66

    Отговор: ПРОБЛЕМ С OLED ДИСПЛЕИТЕ НА LG И ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПОДМЯНА

    За тия, които се интересуват от моята история с LG-C8 . Тя приключи. След 25 дни разправии с представителството на LG в България, управителя на Технополис - Русе и централното ръководство на Технополис ми се обадиха и през зъби ми съобщиха, че не могат да доставят в срока от един месец панела от Корея и съответно не могат да ремонтират в тоя срок телевизора. Предложиха ми да върнат парите или да заменят телевизора с друг. Трябва да отбележа че от LG бяха любезни и поръчаха панел, но не се съгласиха да подменят телевизора. Управителя на магазина в Русе се държа високомерно и не прояви разбиране. Доколкото разбрах центалното управление на Технополис е наредило на русенския филиал телевизорът да бъде подменен или парите да бъдан върнати 5 дни преди изтичане на крайния срок. Всичко това ми коства много нерви и време.

    Бях решил да си върна парите и да поръчам телевизор онлайн. Но това означаваше още 2- 3 седмици чакане. И въпреки, че нетърпението е лош съветник реших да протествам друго С8 и Sony AF8. Тоя път както трябва. Въоръжих се с няколко теста и откъси от филми записани на флашка. и отидох в магазина. Нека го кажа така - не бяха много любезни. Извинение разбира се нямаше. Поисках да тествам двата модела телевизори, но управителя забрани да ми отворят втория - Сонито. Което беше грубо и странно. Когато запитах консултанта - ако сега дойде друг клиент и поиска да тества сонито ще му го отворите ли - той каза - Да разбира се.

    Както и да е, протествах C8. Нищо общо с първата ми покупка. Проверих всичките функции плюс няколко теста за еднородност на екрана и изгорели пиксели. Перфектен образ. Идеална хомогенност. Забравих за Сонито и взех C8. Ссега остана да го калибрирам вкъщи и да се насладя на хубави филми с 4К резолюция. Докато чаках напълних 4 тетрабайта с такива.

    Що се отнася до С8 - това е прекрасен телевизор. Наистина. Трябва само да внимавате с дисплея и да го проверите много внимателно преди покупка, или най-добре поръчайте онлайн.

    ЗАЩО ТРЯБВАШЕ ДА ИЗЖИВЕЯ ВСИЧКО ТОВА

    През 2006 година, тройната коалиция е променила Закона за защита на Потребителите. И той се е превърнал в Закон за защита на Производителите и Търговеците. Ето как е станало това. Прочетет внимателно членовете от закона, които го трансформират в Закон за защита на Производителите и Търговеците. :

    Чл. 112.

    (1) При несъответствие на потребителската стока с договора за продажба потребителят има право да предяви рекламация, като поиска от продавача да приведе стоката в съответствие с договора за продажба. В този случай потребителят може да избира между извършване на ремонт на стоката или замяната и с нова, освен ако това е невъзможно или избраният от него начин за обезщетение е непропорционален в сравнение с другия.

    (2) Смята се, че даден начин за обезщетяване на потребителя е непропорционален, ако неговото използване налага разходи на продавача, които в сравнение с другия начин на обезщетяване са неразумни, като се вземат предвид:
    1. стойността на потребителската стока, ако нямаше липса на несъответствие;
    2. значимостта на несъответствието;
    3. възможността да се предложи на потребителя друг начин на обезщетяване, който не е свързан със значителни неудобства за него.

    Първата точка дава, привидно, възможност потребителят да реши - дали да поиска подмяна или пък ремонт на продукта.

    Втората точка, обаче обезсилва първата. Защото никъде в закона или някъде другаде не са посочени критерии за непропорционалност. Това го решава търговеца или производителя. Тоест те са защитени - ние не. Естествено те се скриват зад точка втора и могат, по свое усмотрение да решават - подмяна или ремонт. Понякога, ако търговецът е по-свестен - може да се съгласи веднага на подмяна. Но той решава. Не ние. Ние сме оставени на милостта му. На практика нямаме права. Ако купим нещо дефектно, ще си го ремонтираме.

    Това са само два члена в тая посока. Но има и други. Просто тук е неудобно да изреждам всички.

    Скоро, с няколко приятеля - адвокати, журналисти, политици, ще пуснем във фейсбук петиция за промяна на закона. Също така ще алармираме много депутати, вестници, телевизии, обдусмана и т.н. Който желае - може да подкрепи.

    Забравих да посоча, че всичко това не важи за онлайн поръчките. Там можете да върнете в 14 дневен срок без да обяснявате защо. Навремето, през 2006г., просто нямаше така развита онлайн търговия. Затова са охлабили примката. Но нищо чудно скоро и това право да ни отнемат.
    Този пост е редактиран от Иванов52; 01-10-18 в 00:20.
    Alexi, dodo_pv, hristoslav2 и 8 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #67

    Отговор: ПРОБЛЕМ С OLED ДИСПЛЕИТЕ НА LG И ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПОДМЯНА

    Редактирани са постовете с описанието на казуса и за тези които тепърва ще четат няма да е ясно за какво е идело реч в темата.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    26
    #68

    Отговор: ПРОБЛЕМ С OLED ДИСПЛЕИТЕ НА LG И ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПОДМЯНА

    Историята е простичка. Закупих C8. Оказа се дефектен. От магазина отказаха да го подменят. Нямали такава практика. Ремонт. Занесох го в сервиза - потвърдиха че дефекта е производствен. Въпреки това не ми подмениха телевизора. Останалото е описано по горе.

  11. Member Аватара на dzver
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    194
    #69

    Отговор: ПРОБЛЕМ С OLED ДИСПЛЕИТЕ НА LG И ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПОДМЯНА

    "Зaбpaвиx дa пocoчa, чe вcичĸo тoвa нe вaжи зa oнлaйн пopъчĸитe. Taм мoжeтe дa въpнeтe в 14 днeвeн cpoĸ бeз дa oбяcнявaтe зaщo. Haвpeмeтo, пpeз 2006г. пpocтo нямaшe тaĸa paзвитa oнлaйн тъpгoвия. Зoтoвa ca oxлaбили пpимĸaтa. Ho нищo чyднo cĸopo и тoвa пpaвo дa ни oтнeмaт."

    Правото за 14 дни трудно ще го махнат, защото не зависи от нас, то ако зависеше е ясна работата ...
    https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees-returns/index_bg.htm

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    26
    #70

    Отговор: ПРОБЛЕМ С OLED ДИСПЛЕИТЕ НА LG И ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПОДМЯНА

    Знам, обаче ще намерят начин. С някоя точка 2 която обезсилва точка 1. Както е в случая.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #71

    Отговор: ПРОБЛЕМ С OLED ДИСПЛЕИТЕ НА LG И ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПОДМЯНА

    Цитат Първоначално публикувано от Иванов52 Виж публикацията
    Скоро, с няколко приятеля - адвокати, журналисти, политици, ще пуснем във фейсбук петиция за промяна на закона. Също така ще алармираме много депутати, вестници, телевизии, обдусмана и т.н. Който желае - може да подкрепи.

    .
    А защо само във Фейсбук?

    https://www.peticiq.com/
    Гражданска петиция

    Може да я разпространя в няколко форума.

    Когато и където я стартирате, дай тук информация и линк към нея.
    dodo_pv одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    26
    #72

    Отговор: ПРОБЛЕМ С OLED ДИСПЛЕИТЕ НА LG И ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПОДМЯНА

    Ще използваме всички възможни канали. Непременно ще дам линк и тук. Ще ни отнеме известно време да прецизираме и обосновем качествено текста. Пък каквото сабя покаже. Сега правим по-задълбочено проучване как стои въпросът в другите държави. Линкът който даваш ще ни бъде полезен. Благодаря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. Отговори: 8542
    Последно: Днес, 19:04
  2. OLED Телевизори - съвети и обсъждане
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1679
    Последно: 22-04-24, 21:00
  3. Мнения за LG Oled 55 E7 N.
    От manchorov във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 26-06-18, 14:34
  4. Отговори: 0
    Последно: 08-11-11, 11:09
  5. Прозрачни OLED пиксели
    От daley във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 31-03-06, 12:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе