Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 72
Like Tree48Одобрявам

ПРОБЛЕМ С OLED ДИСПЛЕИТЕ НА LG И ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПОДМЯНА

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #31

    Отговор: ПРОБЛЕМ С OLED ДИСПЛЕИТЕ НА LG И ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПОДМЯНА

    ЛГ имаха/т навика да отричат като комунист на разпит за проблеми/дефекти с тяхна стока , затова и както съм писал и преди повече от 2000лв за тяхно изделие не давам .
    Преди няколко години не си признаха, че слагат 50хц панели в обявени за 100хц модели , а тия от тукашния им офис се опитаха да ме изкарат, че не знам как да си настроя тв

    Раздухай случая , може и "Господари на ефира" да включиш ... пък от и конкуренцията (Самсунг) може да проявят интерес

    п.п. А от промененият закон не е трудно да се предположи КОЙ има интерес ..., след като реално притежава една от техно веригите
    podredko и bobkatagaz харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #32

    Отговор: ПРОБЛЕМ С OLED ДИСПЛЕИТЕ НА LG И ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПОДМЯНА

    Стотинка за изделие на LG няма да дам.

    Ако ми подарят LG каквото и да е, го продавам веднага.

    Марка на която и гори подсветката на 3 години и половина, заводски заложен дефект за мен не може да е марка, да си обявят официално че е с качеството на Турските и Китайските тв. тогава добре, но да мия набутват като оригинална и качествена няма как да я приема.
    Този пост е редактиран от sony 1; 08-09-18 в 22:10.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #33

    Отговор: ПРОБЛЕМ С OLED ДИСПЛЕИТЕ НА LG И ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПОДМЯНА

    Аз пък съм мераклия някой да ми подари едно 75-88" LG и няма да го продавам със сигурност.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #34

    Отговор: ПРОБЛЕМ С OLED ДИСПЛЕИТЕ НА LG И ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПОДМЯНА

    Цитат Първоначално публикувано от Иванов52 Виж публикацията
    Променили са тихомълком закона. И аз преди съм връщал дефектна стока. Но вече не може.
    Изобщо чел ли си закона за защита на потребителя и промените в него за последните 10 годиини?
    https://www.mi.government.bg/bg/libr...25-m258-3.html
    Явно имаш много излишни пари, щом ще трошиш нов телевизор и даваш още 1000 лева за публикации на това си действие. С което няма да промениш нищо!
    Да си богат не означава, че си по умен. Всички имат мозък, но малцина имат акъл....
    Изчакай да видим, какво ще направят в сервиза и какво ще покаже един тест след евентуална подмяна на панела. Едва тогава решавай какво ще предприемаш.

    Ако въпреки всичко, продължаваш, да си инатлив като магаре и смяташ, да чупиш телевизора...помисли върху вариант, да го подариш на някой социално слаб, за когото това ще е най-скъпото нещо което има и ще има в живота си и ще го оцени подобаващо.
    dodo_pv и nikolov333 харесват това.

  6. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #35

    Отговор: ПРОБЛЕМ С OLED ДИСПЛЕИТЕ НА LG И ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПОДМЯНА

    Цитат Първоначално публикувано от nikolov333 Виж публикацията
    Аз пък съм мераклия някой да ми подари едно 75-88" LG и няма да го продавам със сигурност.
    Ти си знаеш
    nikolov333 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #36

    Отговор: ПРОБЛЕМ С OLED ДИСПЛЕИТЕ НА LG И ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПОДМЯНА

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Изобщо чел ли си закона за защита на потребителя и промените в него за последните 10 годиини?
    https://www.mi.government.bg/bg/libr...25-m258-3.html
    Явно имаш много излишни пари, щом ще трошиш нов телевизор и даваш още 1000 лева за публикации на това си действие. С което няма да промениш нищо!
    Да си богат не означава, че си по умен. Всички имат мозък, но малцина имат акъл....
    Изчакай да видим, какво ще направят в сервиза и какво ще покаже един тест след евентуална подмяна на панела. Едва тогава решавай какво ще предприемаш.

    Ако въпреки всичко, продължаваш, да си инатлив като магаре и смяташ, да чупиш телевизора...помисли върху вариант, да го подариш на някой социално слаб, за когото това ще е най-скъпото нещо което има и ще има в живота си и ще го оцени подобаващо.
    Харесвам единствено предложението да изчака становището на сервиза. Така е редно. Имам следните забележки:
    1. Социално слаб не е в състояние и не може да оцени подарък от такъв клас.
    2. Да си богат означава, че имаш повече акъл от останалите 90% хора с мозък.
    3. Изключително полезно би било публикуването и рекламирането на такъв клип, защото би свалило осезаемо продажбите на LG за сметка на Сони, Панасоник и Самсунг, които също произвеждат нелоши OLED телевизори от висок клас.
    Хората с пари не са идиоти, те са информирани потребители и за разлика от снобите, проучват пазара. Не критикувай решението на колегата, никак не е лошо.
    Alexi и JOKVN харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    26
    #37

    Отговор: ПРОБЛЕМ С OLED ДИСПЛЕИТЕ НА LG И ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПОДМЯНА

    ------
    Този пост е редактиран от Иванов52; 09-09-18 в 23:33.
    Alexi, dodo_pv, svetlio1 и 3 други харесват това.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #38

    Отговор: ПРОБЛЕМ С OLED ДИСПЛЕИТЕ НА LG И ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПОДМЯНА

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Харесвам единствено предложението да изчака становището на сервиза. Така е редно. Имам следните забележки:
    1. Социално слаб не е в състояние и не може да оцени подарък от такъв клас.
    2. Да си богат означава, че имаш повече акъл от останалите 90% хора с мозък.
    3. Изключително полезно би било публикуването и рекламирането на такъв клип, защото би свалило осезаемо продажбите на LG за сметка на Сони, Панасоник и Самсунг, които също произвеждат нелоши OLED телевизори от висок клас.
    Хората с пари не са идиоти, те са информирани потребители и за разлика от снобите, проучват пазара. Не критикувай решението на колегата, никак не е лошо.
    1. Познавам хора с нисък социален статус, които с познанията си могат да вкарат някой инженер в джоба си...
    2. Богатият е по амбициозен, напорист, може и по-образован, но това не го прави по-умен !
    пресен пример - https://www.dnevnik.bg/sviat/2018/09...to_musk_pushi/
    3. Един клип няма да повлияе толкова много, че да срине продажбите. За тази цел, се прави няколко месечна кампания в различни медии и социални мрежи.
    Задай си въпроса: защо OLED телевизорите на LG, са на по-ниска цена спрямо тези на конкуренцията, която купува панели от същата тази LG Display ?


    Цитат Първоначално публикувано от Иванов52 Виж публикацията
    Всъщност аз това правя. Чакам да видя становището на LG. Занесъл съм телевизора в сервиза в четвъртък предната седмица. Надявам се да получа становище до вторник сряда. Ще пиша тук за резултата. Откъде да знам - може и да го подменят. Но това няма да промени мнението ми за идиотския закон даващ такива права на магазините.
    Все пак, ако не ми го подменят вариантът с протеста остава. Но наистина няма да го троша. Ще го обесим символично надолу с главата в знак на протест. После ще го даря някъде.
    Законовият срок за ремонт е 30 работни дни. В случая ти искаш да протестираш пред офиса на представителството, което няма вина за скапаният закон.
    Ако си решил да протестираш, набери още 100-ина като теб и го правете пред парламента в продължение на поне месец. Упражнете натиск, като пишете писма и имейли на всички народни представители.

    Мисля че тия подмятания за богатството и умът не са уместни. Аз не съм богат, но 3-4 хиляди лева мога да прежаля за идеята. Имам добър доход, защото съм много квалифициран и работя здраво и то с главата си.
    Напротив уместни са. Ти сам го доказа с прибързаното си желание да трошиш. Прочети си поста по-назад и помисли, какво ще си помисли някой социално слаб докато го чете..... Сега промени мнението си, за което ти благодаря.

    Тоя протест може да удари много силно LG. В световен мащаб. И да промени не само тяхната политика по отношение на клиента. Ако се направи както трябва.
    За световен мащаб е нужна кампания по медии, форуми и социални мрежи.

    Все пак да обобщя. Протестът, който замислям не е срещу LG а срещу закона за потребителите, който вместо да ги защитава, ги поставя в приведена позиция спрямо магазини и производители. В последните няколко дни, много мислих и реших че дори да ми подменят телевизора ще организирам съпротива срещу тоя идиотски закон. Има множество начини това да стане. Няма да се примиря докато не приемат, че закупена дефектна стока трябва да се подменя автоматично, а не да се ремонтира. Сега проучвам какви са практиките по света. Мисля че ще намеря подкрепа. Иначе ако всеки разсъждава че "нищо няма да се промени", наистина нищо няма да се промени.
    малко по-нагоре ти отговорих на това, че грешиш с мястото на протест.
    Очаквам с нетърпение да пишеш, какво си открил при проучването си за законите в останалите страни.

    Какъв ще бъде ефекта - вносителите ще вдигнат цените на стоките с едни 5-6%, за да компенсират загубите от промяната в закона.
    Дори сега когато плащаш, едва 45-50% от сумата е за самият продукт, останалите пари са за транспорт, ремонт, софтуерна поддръжка, мита, данъци, консумативи, заплати, печалба..

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #39

    Отговор: ПРОБЛЕМ С OLED ДИСПЛЕИТЕ НА LG И ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПОДМЯНА

    Христослав, прочети пак статията на "Дневник", защото тя потвърждава точно обратното на това, което си написал в т. 2. Тя твърди същото, което аз написах горе за хората, разполагащи с по-голям финансов ресурс от необходимия им. Казва ни и какво ще се случи с продажбите на LG, когато евентуалният клип се популяризира в медийното пространство или интернет.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #40

    Отговор: ПРОБЛЕМ С OLED ДИСПЛЕИТЕ НА LG И ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПОДМЯНА

    Статията показва глупостта на един богат човек. Така че богатият не е по-умен, а и критериите за интелект са много разтегливи. Не искам да обиждам никого.

    Един клип, на който имаш отремонтиран телевизор и група протестиращи хора около него срещу закона...ще промени нещо в национален или световен мащаб?

    Интересно, дали има някакви ограничения при писането на закона наложени от Брюксел. Каква е практиката в другите страни и какъв би бил срока за подмяна ?

    САЩ
    https://www.ftc.gov/about-ftc/bureau...mer-protection

    Канада
    https://ic.gc.ca/eic/site/oca-bc.nsf/eng/ca02965.html

    Великобритания
    Consumer Rights Act 2015

    Франция
    https://www.economie.gouv.fr/dgccrf/...-consommateurs

    Германия
    https://www.bundesregierung.de/Conte...cationFile&v=2

    Нидерландия
    https://www.acm.nl/nl/onderwerpen/ve...an-consumenten

    Белгия
    https://economie.fgov.be/fr/themes/p...-consommateurs
    https://www.belgium.be/fr/economie/c...u_consommateur

    Италия
    http://www.carabinieri.it/cittadino/...ei-consumatori
    https://www.consumatori.it/normativa-di-consumo/

    Испания
    https://www.boe.es/buscar/act.php?id=BOE-A-2007-20555
    https://www.boe.es/boe/dias/2009/12/...2009-21162.pdf

    Швейцария
    https://www.frc.ch/

    https://ec.europa.eu/info/review-con...-regulation_bg
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 09-09-18 в 19:48.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    135
    #41

    Отговор: ПРОБЛЕМ С OLED ДИСПЛЕИТЕ НА LG И ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПОДМЯНА

    Ама защо продължаваме да говорим за ремонт. Когато стоката е за подмяна с нова.
    Щом закона не задължава търговеца да подмени дефект който е открит веднага. Тогава производителя трябва да я подмени за добро име на марката.
    Давам за пример марката OnePlus която ползва "Optic" AMOLED панели на Samsung и при минимално прегаряне ги подменят абсолютно безплатно, като цялата процедура отнема около седмица в която е и пътуването България/Чехия/България. И клиента не плаща абсолютно нищо. Дори на скоро обявиха официално, че сменят безплатно дефектна камера ,а модела телефон не в гаранция вече.
    Защото заради тази тема тук доста хора се отказаха от марката.
    Такива проблеми се решават по телефона за 30 минути с разговори. Защо занимат клиента със сервиза. Той е имал желание да си купи нов телевизор не телевизор за ремонт.
    Сега се сетих за един телевизор от същата марка на който му дефектира панела след няколко месеца, целия телевизор беше подменен, тъй че има надежда.

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #42

    Отговор: ПРОБЛЕМ С OLED ДИСПЛЕИТЕ НА LG И ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПОДМЯНА

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Статията показва глупостта на един богат човек. Така че богатият не е по-умен, а и критериите за интелект са много разтегливи. Не искам да обиждам никого.

    Един клип, на който имаш отремонтиран телевизор и група протестиращи хора около него срещу закона...ще промени нещо в национален или световен мащаб?

    ...
    Колега, не бива по изключенията от дадено правило да съдим за самото него. Необходим е по-широк поглед. Не мисля, че ти и аз можем да си позволяваме да квалифицираме богатите хора като неумни, защото и двамата не ги познаваме достатъчно добре и не сме на тяхното ниво. Статията ни показва колко внимателно инвеститорите четат и гледат публичните изяви на създател на компания, в която са вложили част от своя капитал. А те не са бедни. Това имах пред вид като писах, че евентуалният клип със сигурност ще се отрази на продажбите.
    Ето ти втори пример за това, как група протестиращи хора променят закон: случая с шофьора-убиец на 17 човека, включително деца, до Своге! Убиецът се превръща в жертва.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #43

    Отговор: ПРОБЛЕМ С OLED ДИСПЛЕИТЕ НА LG И ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПОДМЯНА

    Не ги квалифицирам, а само споменах, че богат, не означава по-умен. В случаят имаше пост, в който се описва планирано прибързано и без обмисляне действие, което няма да доведе до желаната цел. Разбирам го, но гневът е лош съветник.
    За сравнение, дадох линкове към закони за защита на потребителя в други държави. Ако му е нужно ще дам на още държави

    А ти прибързано обяви шофьора за убиец. За мен виновните са други https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post887446
    но протестите няма да променят системата на прехвърляне на отговорността между институциите

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #44

    Отговор: ПРОБЛЕМ С OLED ДИСПЛЕИТЕ НА LG И ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПОДМЯНА

    Шофьорът е обвинен от съда. Описаните в линковете причини само са допринесли за произшествието. Много камиони и автобуси са преминали по този път, без да увредят някого, въпреки лошото време. В Непал и Перу също се движат автобуси с пътници, пристигащи живи и здрави, при много по-неблагоприятна пътна обстановка. Не само гневът, но и пропагандата, заедно с простотията, са лоши съветници. Би имало смисъл от клипа на колегата, според мен.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Alexi одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #45

    Отговор: ПРОБЛЕМ С OLED ДИСПЛЕИТЕ НА LG И ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПОДМЯНА

    не подценявайте силата на подобен клип в Тубата и/или Фейса ,ще се намери кой да го сподели Имаше примерно едно клипче един пич как "изтърва" от 20-30-40-50 см телефони от по 1000$ за тест ,и се вижда коя марка се справя горе долу и коя е много зле .. а всеки се случва да си изтърве телефона нали ?
    dodo_pv одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 8536
    Последно: Днес, 19:08
  2. OLED Телевизори - съвети и обсъждане
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1679
    Последно: Вчера, 21:00
  3. Мнения за LG Oled 55 E7 N.
    От manchorov във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 26-06-18, 14:34
  4. Отговори: 0
    Последно: 08-11-11, 11:09
  5. Прозрачни OLED пиксели
    От daley във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 31-03-06, 12:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе