Страница 23 от 34 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 501

LG телевизори 2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #331

    Отговор: LG телевизори 2019

    Здравейте, моля за съдействие. Искам да си взема 65UM7100PLA, но никъде не намирам за конкретният модел с каква матрица е? Благодаря.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    77
    #332

    Отговор: LG телевизори 2019

    Аз също съм се насочил към този клас телевизор чудя се между :
    https://edigital.bg/led-televizori/l...evizor-p688703
    https://edigital.bg/led-televizori/l...evizor-p648318
    https://edigital.bg/led-televizori/l...evizor-p648312

    Има ли голяма разлика в качеството на картината между
    UM7000
    UM7100
    UM7400

  4. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #333

    Отговор: LG телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от ala-bala Виж публикацията
    Аз също съм се насочил към този клас телевизор чудя се между :
    https://edigital.bg/led-televizori/l...evizor-p688703
    https://edigital.bg/led-televizori/l...evizor-p648318
    https://edigital.bg/led-televizori/l...evizor-p648312

    Има ли голяма разлика в качеството на картината между
    UM7000
    UM7100
    UM7400
    Има разлика 7400 е по ярък и по детайлен от другите два модела, на за малко пари отгоре по добре 7660 който е в пъти по добър и от двата.

  5. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #334

    Отговор: LG телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от ala-bala Виж публикацията
    Аз също съм се насочил към този клас телевизор чудя се между :
    https://edigital.bg/led-televizori/l...evizor-p688703
    https://edigital.bg/led-televizori/l...evizor-p648318
    https://edigital.bg/led-televizori/l...evizor-p648312

    Има ли голяма разлика в качеството на картината между
    UM7000
    UM7100
    UM7400
    Аз бързах да не изпусна промоциите този уикенд и поръчах 55UM7000. Чакам го да дойде и през това време чета и търся информация. Ако съм направил грешен избор мисля да откажа поръчката или да го върна. Към момента, обаче, ми се струва доста разумна покупка. Според това видеото, по-долу, няма никаква значителна разлика между него и моделите до 7400. Не поддържа Magic Remote, дори и да си купите отделно (Не че ще си купя), не поддържа и Bluetooth audio(Никога няма да ползвам), бил с 10W говорителите, вместо с 20W. Твърдят, че всичко останало в матрицата и картината е същото. А разликата в цената с моделите до 7400 не е малка.



    Разбрах също и, че RGB IPS панел е много по-добър от RGBW такъв, но до колкото намирам като информация, модела 7000 е с RGB IPS панел. Поправете ме, ако греша.

    Цитат Първоначално публикувано от petiopetrow87 Виж публикацията
    Има разлика 7400 е по ярък и по детайлен от другите два модела, на за малко пари отгоре по добре 7660 който е в пъти по добър и от двата.
    Може ли малко по-конкретна информация за разликата? Намирам 7660 за почети 2 пъти повече пари от 7000. 2 пъти по-добър телевизор ли е? Гледам тази табличка, поместена в началото на темата, и също не виждам някаква кой знае каква разлика. Честно казано е доста трудно да се намери информация дори и в интернет. Модификациите са много и много близки като възможности и с минимални разлики. Трудно е да се направи разлика. Масата консултанти в големите вериги техно-маркети нямат хал-хабер. Трудно правят разлика в сериите, а какво да говорим за моделите в една и съща серия...

  6. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #335

    Отговор: LG телевизори 2019

    До колкото виждам 55UM7000 варира мажду 950-1000, а 7660 варира между 1100-1250 и това не ми се вижда като двойна разлика в цената. Да аз съм консултант от такава верига, но държа да съм в крак с нещата и да знам какво продавам. В магазина имаме 7100,7400,7450,7660. Почти съм сигурен, че разликата м/у 7000 и 7100 е незначителна като цвят на рамката или нещо подобно м/у 7400 и 7450 е само Magic Remote. А 7660 има доста по добри цветове и по голяма яркост от по долните модели само не съм им закачал флашка да видя как ъпскейлват лошо качество някой филм. И все пак всеки човек вижда по различен начин и има различни предпочитания, но на мен 7100 ми идва тъмен и с липса на детайли, а на HDR през деня въобще не ми харесва как работи от клиповете в YouTube.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 26-11-19 в 13:56.

  8.  
     
  9. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #337

    Отговор: LG телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от petiopetrow87 Виж публикацията
    До колкото виждам 55UM7000 варира мажду 950-1000, а 7660 варира между 1100-1250 и това не ми се вижда като двойна разлика в цената. Да аз съм консултант от такава верига, но държа да съм в крак с нещата и да знам какво продавам. В магазина имаме 7100,7400,7450,7660. Почти съм сигурен, че разликата м/у 7000 и 7100 е незначителна като цвят на рамката или нещо подобно м/у 7400 и 7450 е само Magic Remote. А 7660 има доста по добри цветове и по голяма яркост от по долните модели само не съм им закачал флашка да видя как ъпскейлват лошо качество някой филм. И все пак всеки човек вижда по различен начин и има различни предпочитания, но на мен 7100 ми идва тъмен и с липса на детайли, а на HDR през деня въобще не ми харесва как работи от клиповете в YouTube.
    Чудесно е, че четеш и се информираш по темата, за да можеш да помогнеш на хората при избора им. В петък минах през местните техно-маркети и останах крайно разочарова за пореден път от консултантите. Основните разлики, които посочваха бяха, че единия бил модел от тази година, а другия от предишната и че единия е по-високата серия и заради това бил "по-хубав". Друг директно си призна, че не ги разбирал много. Мерси съм за такава консултация... Та по темата... Аз поръчах 55UM7000 за 725лв без доставката, 750лв с доставката, което ми се стори доста изгодно. Най-евтино намирам в читав магазин 55UM7660 за 1189лв, което не е малка разлика. "Магическото" дистанционно за мен не оправдава по-високата цена. Не искам да споря, но "доста по добри цветове и по голяма яркост" не виждам как е подплатено с технически характеристики. Все пак се опитваме да страним от субективното мнение. Моля, поправи ме, ако греша!

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Благодаря за ресурсите! Табличката я намерих по-назад в темата и я разгледах детайлно. И в нея не откривам значителни разлики между тези модели, въпреки, че в нея няма UM7000, а само UM7100, но да приемем, че двата са почти аналогични. Сравнението от френския сайт е супер, въпреки че не разбирам френски. До колкото разбрах и от него - няма кой знае какви разлики отново. Рамката, стойката, дистанционното, Bluetooth. Пропускам ли нещо?

  10. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #338

    Отговор: LG телевизори 2019

    NeRoX

    Google Chrome браузър koйто ползвам аз е с автоматичен превод от какъвто и да е език.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #339

    Отговор: LG телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX Виж публикацията
    Не искам да споря, но "доста по добри цветове и по голяма яркост" не виждам как е подплатено с технически характеристики. Все пак се опитваме да страним от субективното мнение. Моля, поправи ме, ако греша!

    Сравнението от френския сайт е супер, въпреки че не разбирам френски. До колкото разбрах и от него - няма кой знае какви разлики отново. Рамката, стойката, дистанционното, Bluetooth. Пропускам ли нещо?
    Ако погледнеш по внимателно, ще видиш, че има разлика в консумацията на ток, а това означава разлика в подсветката 85W - 115W
    https://translate.google.bg/translat...G55UM7000%3Don

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #340

    Отговор: LG телевизори 2019

    Еднозначно за мен UM7660 е по-добрият ТВ.
    Шаситата и панела са различни. Има разлика в броя HDMI и USB, ако не се лъжа. До UM7450 са приблизително еднакви, като 75xx и 76xx мисля са на едно шаси с 8200
    По въпроса дали си заслужава разликата в цената ot около 450лв. е въпрос само на бюджет.

  13. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #341

    Отговор: LG телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Еднозначно за мен UM7660 е по-добрият ТВ.
    Шаситата и панела са различни. Има разлика в броя HDMI и USB, ако не се лъжа. До UM7450 са приблизително еднакви, като 75xx и 76xx мисля са на едно шаси с 8200
    По въпроса дали си заслужава разликата в цената ot около 450лв. е въпрос само на бюджет.
    Въпрос на бюджет... То е въпрос на това, какво получаваш за парите си. Малко по в час съм с пазара на смартфони в момента и мога да кажа, за голяма част от смартфоните, какво получаваш повече за парите си и дали си заслужава или не. Тук, за телевизорите, съм доста по-бос и затова се обръщам за помощ и търся информация. Шаситата са различни. Е и? Въпрос на дизайн е това. Броя HDMI и USB-та е същия. Разлика от 38% в цената според мен е доста. Аз съм търговец по професия и съм свикнал да търся съдържание в разликата. Тук в случая ми е трудно да намеря значителна такава. Поправете ме, ако бъркам, разбира се.

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Ако погледнеш по внимателно, ще видиш, че има разлика в консумацията на ток, а това означава разлика в подсветката 85W - 115W
    https://translate.google.bg/translat...G55UM7000%3Don
    Да, забелязах, че консумацията на ток е по-висока, но не можах да си го обясня по този начин честно казано. Какво ще рече, в такъв случай, че има разлика в подсветката? Какви са преимуществата?

  14.  
     
  15. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #342

    Отговор: LG телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX Виж публикацията
    Въпрос на бюджет... То е въпрос на това, какво получаваш за парите си. Малко по в час съм с пазара на смартфони в момента и мога да кажа, за голяма част от смартфоните, какво получаваш повече за парите си и дали си заслужава или не. Тук, за телевизорите, съм доста по-бос и затова се обръщам за помощ и търся информация. Шаситата са различни. Е и? Въпрос на дизайн е това. Броя HDMI и USB-та е същия. Разлика от 38% в цената според мен е доста. Аз съм търговец по професия и съм свикнал да търся съдържание в разликата. Тук в случая ми е трудно да намеря значителна такава. Поправете ме, ако бъркам, разбира се.


    Да, забелязах, че консумацията на ток е по-висока, но не можах да си го обясня по този начин честно казано. Какво ще рече, в такъв случай, че има разлика в подсветката? Какви са преимуществата?
    Най лесно е да отидете до някой магазин и да видите със собствените си очи разликата м/у двата телевизора, защото колкото и да обясняваме явно няма смисъл. Взимате една флашка или тв бокс пускате го на двата модела, но преди това им изключвате еко режима и преценяват дали си заслужава тази разлика в цената според вашите желания. И щом сте запознат с телефоните би трябвало да знаете, че вече за малките разлики се плаща доста повече, нещата не са пропорционални. При някой модели само за back light вместо edge може да трябва да платите едни 300 лв отгоре.
    Този пост е редактиран от petiopetrow87; 27-11-19 в 11:51.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #343

    Отговор: LG телевизори 2019



    Подозрително ниска пикова яркост - само 550 нита. А относно градациите на сенките Винс казва, че B е по-лош от C и го свърза с чипсета.


    Watch out for "pseudo 4K" TVs - they are still in stores.
    http://www.tvtest.pl/uwazaj-na-serie-um-od-lg/

    LG 43UM7100 (RGBW LCD matrix from a Chinese manufacturer, maybe BOE)



    LG 49UM7100 (RGBW LCD matrix from LG Display)

    LG 55UM7100 (RGBW LCD matrix from LG Display)

    source:[tvtest.pl]
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 28-11-19 в 17:33.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #344

    Отговор: LG телевизори 2019

    "pseudo 4K" TVs друг път!
    Погледнете структурата на матрицата на по-голяма площ (не на 1 до 3 реда) и ще разберете, че няма липсващи или заместени с бели RGB субпиксели. Просто пикселът е съставен вместо от 3, от 4 субпиксела. Последните са разположени по диагонал, а не един под друг. Целта е повишаване на яркостта.
    При OLED се ползват същите "хитринки" с цел да се увеличи краткия живот на панела при висока яркост и контраст.
    Едно време когато Sharp проглушиха света с техните Quattron RGBY матрици с добавен жълт субпиксел никой не твърдеше, че са псевдо Full HD. Даже ги превъзнасяха едва ли не за нов тип дисплей. https://sharpbg.com/?news=2

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,559
    #345

    Отговор: LG телевизори 2019

    Бъркаш ! Един бял пиксел при ЛСД-тата им е за два клъстера зелен/син/червен - това си е тествано и писано от всички и на много места - дори и аз съм пускал снимка с тест на УХД надписи изобразени на WRGB недоразуменията им . Не знам какво "повишават" (освен печалбите си), но дори сравнени един до друг с техен модел ползващ "нормален" RGB панел пак видимо не е в полза на недоразумението .


    И сега имат наглостта да тролят Самсунг за техните 8К модели - само дето там ония шмекеруват софтуерно и при изключване на шмекериите - режим "игра" примерно - си получаваш нативно 8К , докато това физически е невъзможно при WRGB моделите им.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 34 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TCL телевизори (инфо на първа страница)
    От hristoslav2 във форум TCL телевизори
    Отговори: 1672
    Последно: 26-03-24, 08:56
  2. VOX телевизори
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-23, 11:46
  3. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11
  4. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 10:26
  5. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 21:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе