Страница 24 от 34 ПърваПърва ... 142223242526 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 501

LG телевизори 2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #346

    Отговор: LG телевизори 2019

    Gena_bs
    Има стандарт за пиксела, а той гласи, че пиксела трябва да е квадратен!
    Погледни снимката горе и прецени на око, 3 или 4 субпиксела се събират в квадрат?

    Ако бяха събрали 4 субпиксела(WRGB) в един квадратен пиксел със съответните управляващи транзистори - добре, тогава щях да се съглася с теб.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #347

    Отговор: LG телевизори 2019

    Това е цитат от полски сайт - tvtest.pl "Въпреки това, не можете да хвърлите всички модели UM7100 в една торба. Моля, обърнете внимание, че не всички LG телевизори от серията UM7100 имат дисплеи „псевдо 4K“. Е, 65-инчовият 65UM7100 модел има RGB матрица (най-вероятно BOE), докато 70UM7100 също има RGB матрица, но от Sharp".

    Та, сега се чудя кое е вярно това, което сте писали напред в темата, че е с WRGB матрица или това в този сайт? Има един потребител petiopetrow87, който работи в техномагазин, ако иска да снима дисплея и да каже от първо лице.
    Този пост е редактиран от juspar; 30-11-19 в 15:23.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #348

    Отговор: LG телевизори 2019

    Ми всичко писано е вярно - серията е с WRGB панели като само някои размери (50, 60 - ако имат такъв модел, 70, може би и 65") не ползват такива - винаги може да провериш на място в някой магазин.
    Просто не се режат IPS панели с тия размери (50/60/70), а ако и 65" е с WRGB това би било голяма простотия от тяхна страна - на такъв голям размер да сложат подобно недоразумение.
    Този пост е редактиран от svetlio1; 30-11-19 в 16:05.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    105
    #349

    Отговор: LG телевизори 2019

    Здравейте. Скоро се сдобих с LG 49SM8500. Може ли да споделите по какъв начин стриймвате филми. Инсталирах SmartShare, но нещо не ми зарежда файловете, ако съм ги добавил с папката след като е зададена като споделена и рефрешна. Намира ги само когато задам папката като споделена. Отделно, че като ги пусна има моменти, в които филмът спира и започва да буферира предполагам. И двете устройства са свързани в Wi-fi мрежа, което предполагам причинява лагването. Пробвах директно безжично споделяне на екрана, но то е още по бавно. За сега най-надеждно ми се вижда директно свързване с HDMI или с флашка. Ще пробвам да вържа и директно лан кабел, за да видя дали ще е по-добре.

    П.П.
    Изглежда ако телевизорът е вързан с кабел, а компютърът с безжична мрежа, няма проблем и 4К филми си вървят без проблем.
    Този пост е редактиран от horus92; 30-11-19 в 22:24.

  6. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #350

    Отговор: LG телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от horus92 Виж публикацията
    Здравейте. Скоро се сдобих с LG 49SM8500. Може ли да споделите по какъв начин стриймвате филми. Инсталирах SmartShare, но нещо не ми зарежда файловете, ако съм ги добавил с папката след като е зададена като споделена и рефрешна. Намира ги само когато задам папката като споделена. Отделно, че като ги пусна има моменти, в които филмът спира и започва да буферира предполагам. И двете устройства са свързани в Wi-fi мрежа, което предполагам причинява лагването. Пробвах директно безжично споделяне на екрана, но то е още по бавно. За сега най-надеждно ми се вижда директно свързване с HDMI или с флашка. Ще пробвам да вържа и директно лан кабел, за да видя дали ще е по-добре.

    П.П.
    Изглежда ако телевизорът е вързан с кабел, а компютърът с безжична мрежа, няма проблем и 4К филми си вървят без проблем.
    Точно по този начин гледам и до сега не съм има нито един филм който да не е работил,а за спирането и зареждането на филма когато е с високо качество се дължи на локалната мрежа с 300MB рутер няма да стана иска си 5Ghz мрежа или 1 Гигабитова лан връзка

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    6
    #351

    Отговор: LG телевизори 2019

    Как може да се разбере дали даден дисплей е псевдо 4к? Интересува ме конкретно за модела 43UM7400PLB

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #352

    Отговор: LG телевизори 2019

    Следиш ревютата в които дават снимки на матрицата, сам правиш такива снимки в макрорежим или гледаш бял екран с лупа с 50кратно увеличение

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    8
    #353

    Отговор: LG телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от i_deck Виж публикацията
    Как може да се разбере дали даден дисплей е псевдо 4к? Интересува ме конкретно за модела 43UM7400PLB
    Здравейте на всички, доста пъти изчетох форума преди да си взема ТВ-то наскоро. Доста ценни съвети нмерих. За инфо модела е 43UM7390 и е с RGB, матрица. Прилагам снимка, дано да е от полза. Поздрави! https://ibb.co/wsngcSX

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #354

    Отговор: LG телевизори 2019

    Хм, това даже прилича на PLS - явно ще им уврат главите в ЛГ да спрат с недоразуменията .

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    6
    #355

    Отговор: LG телевизори 2019

    Интересна работа. Май ще се окаже, че UM7300 без 49 инчовия са с RGB, а UM74xx са с RGBW

  13. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    417
    #356

    Отговор: LG телевизори 2019

    Малко инфо....

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #357

    Отговор: LG телевизори 2019

    Снимката ми от предната страница казва повече от тия рекламни простотии

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #358

    Отговор: LG телевизори 2019

    Рекламните простотии или по-скоро анти такива относно RGBW матриците тръгнаха от сайт на основния конкурент - Samsung.
    Интересно ми е какви са матриците в 49" Philips, Panasonic и Sony? Да не би да са RGBW и тези производители да са били "подведени" от LG относно UHD резолюцията им? Представяте ли си до какъв скандал с правни и финансови последствия би трябвало да доведе това?
    Или аз съм го пропуснал?

    Не искам да бъда разбран погрешно - нито съм фен на LG, нито имам нещо общо с фирмата.
    Важното е да не се заблуждават потребителите и тенденциозно да се натрапват едни или други внушения.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 03-12-19 в 10:43.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #359

    Отговор: LG телевизори 2019

    Какво "анти", какви сайтове на Самсунг, какви 5лв

    WRGB LCD панелите НЕ ПОКАЗВАТ пълната 3840х2160 резолюция и това е елементарно и лесно установимо -



    Трябва ли на всяка страница да качвам тая снимка, която лично съм правил (не ми е дадена от Самсунг )?
    Това , че ЛГ са лицензирали панелите като УХД не променя горния факт!
    Няма конспирации , няма хейт - прост факт!

    Всеки си решава сам за себе си дали това е важно за него, но трябва и да се дава и тази информация.


    Друг е въпроса , че за мен не само това им е проблема на тия панели и издишат при пряко сравнение с "нормални" RGB панели на същите производители.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #360

    Отговор: LG телевизори 2019

    Ей за този клип писах. Заменяли се цветни пиксели с бели и други глупости:
    https://www.youtube.com/watch?v=Rssh8FqMI_8

    За други дефекти на панела или на технологията не споря.

    И все пак ми е интересно - стандартизирани са панелите като UHD, Panasonic, Sony, Philips ги инсталират в своите телевизори. Техните инженерни екипи и мениджъри толкова ли са боси, че да рискуват репутацията на компаниите си?
    Ако не признаваме авторитета на сертифициращите организации, то тогава излиза, че всичките сертификати, издадени на която и да е компания не са валидни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 34 ПърваПърва ... 142223242526 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TCL телевизори (инфо на първа страница)
    От hristoslav2 във форум TCL телевизори
    Отговори: 1673
    Последно: Днес, 10:23
  2. VOX телевизори
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-23, 11:46
  3. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11
  4. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 10:26
  5. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 21:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе