Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 87
Like Tree54Одобрявам

Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #61

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Цитат Първоначално публикувано от qbadabaduuu Виж публикацията
    Оферта си е, но по-скоро въпроса е защо не са искали да му дадат B9 след, като е бил съгласен :D
    Нямам представа, вероятно имат някаква причина. Примерно, че както днес е съгласен на замяна с В9, ако му го дадат, утре може да подаде оплакване в КЗП, че са му направили замяна с по-евтин телевизор и да ги осъди. Примерно.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #62

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Коолега,те ако мислеха колкото нас във форума.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    21
    #63
    Цитат Първоначално публикувано от Board Виж публикацията
    Добре де, само на мен ли ми звучи като чудесна оферта срещу 299лв. да направиш ъпгрейд от стария ти B7 към нов C9? Че чак да се налага да се занимаваш със съдилища и да хабиш още нерви неявно колко време, вместо буквално утре да си вземеш новия телевизор?
    Или всъщност ти вече не искаш да имаш OLED телевизор?
    Въпросът е много резонен!И отговарям така, няма проблем да доплатя още 300 лв за С9, но ако догодина се развали ще трябва да доплатя още 300 или 500 за С10 или С11 за по-горния им клас Elegance.Аз искам да се спази закона, щом нямат B7 имам право да си получа парите, B9 e на цена с 500 лв по-ниска отколкото съм платил, бях склонен на този вариант и дори настоявах за него, но след като проявиха нехайство го отхвърлих...
    Дали искам OLED...знам само че искам да се боря за спазването на закона,такъв какъвто е,а не какъвто някой си го интерпретира

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от qbadabaduuu Виж публикацията
    Оферта си е, но по-скоро въпроса е защо не са искали да му дадат B9 след, като е бил съгласен :D
    Ето това и аз не разбрах...просто ме побъркаха от бпрократщината си
    Gena_bs и cable харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #64

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Цитат Първоначално публикувано от Board Виж публикацията
    Нямам представа, вероятно имат някаква причина. Примерно, че както днес е съгласен на замяна с В9, ако му го дадат, утре може да подаде оплакване в КЗП, че са му направили замяна с по-евтин телевизор и да ги осъди. Примерно.
    Те няма да му го заменят на дадена дума
    Нали ще се подпише в рекламацията, че е удволетворен от решението.
    Аз, ако бях щях да доплатя за C9, но хора всякакви

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    21
    #65
    Цитат Първоначално публикувано от Board Виж публикацията
    Нямам представа, вероятно имат някаква причина. Примерно, че както днес е съгласен на замяна с В9, ако му го дадат, утре може да подаде оплакване в КЗП, че са му направили замяна с по-евтин телевизор и да ги осъди. Примерно.
    КЗП има правомощия единствено да констатира нарушение, ако приема B9, такова няма защото има съгласие на двете страни.В случая акцентът на закона е в това, че при родово определените вещи /родът не погива Genus non perit/ дефектната стока се заменя със същата, а ако не може се връщат парите.Търговецът Магнум-Д чрез магазина Техмарт ме убеждава в това, че пари не се връщат, защото дефектиралия телевизор се заменя с друг със същите характеристики, е да де ама аз нямам задължение да приема това, защото имам задължение да получа B7 и затова е делото, щом няма B7 имам право на избор B9 или пари, според тях нямам право на такъв избор...точка...или вземам B9 или доплащам C9 това е тяхното становище и може би донякъде резонно...защото пари без съд и дело няма...в крайна сметка в капиталистическото общество парите се воюват
    cable одобрява това.

  7. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #66

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Цитат Първоначално публикувано от shisharko Виж публикацията
    Въпросът е много резонен!И отговарям така, няма проблем да доплатя още 300 лв за С9, но ако догодина се развали ще трябва да доплатя още 300 или 500 за С10 или С11 за по-горния им клас Elegance.
    Предполагам, че повечето хора тук биха били безкрайно щастливи, ако можеша през година две да си подменят телевизора с най-новия модел срещу 300лв. Но явно при теб случая е друг.

    Цитат Първоначално публикувано от shisharko Виж публикацията
    или вземам B9 или доплащам C9 това е тяхното становище и може би донякъде резонно...защото пари без съд и дело няма...в крайна сметка в капиталистическото общество парите се воюват
    Тоест в момента имаш опция вместо стария си B7, да вземеш нов B9 или C9... и ти все пак си недоволен от предложението?

    Не знам човек, аз на мястото на магазина, бих положил усилия да намеря някой залежал мострен B7 и да удоволетворя съдебната ти молба за същия телевизор.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #67

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    @shisharko,
    Абслолютно споделям мнението ти и те подкрепям.
    Щом като не могат да осигурят замяна на стоката със същата, трабва да възстановят паричните средства, при желание от страна на купувача. Щом не искат със споразумение - съд и стойността + законната лихва + обезщетение.
    Дапитамнещо одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #68

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Цитат Първоначално публикувано от Board Виж публикацията
    Тоест в момента имаш опция вместо стария си B7, да вземеш нов B9 или C9... и ти все пак си недоволен от предложението?

    Не знам човек, аз на мястото на магазина, бих положил усилия да намеря някой залежал мострен B7 и да удоволетворя съдебната ти молба за същия телевизор.
    Не му дават на човека B9, а го карат да доплаща за C9. Правилно постъпва да се бори с тези наглеци.

  11. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #69

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Цитат Първоначално публикувано от Дапитамнещо Виж публикацията
    Не му дават на човека B9, а го карат да доплаща за C9. Правилно постъпва да се бори с тези наглеци.
    От това което написа на тази страница, аз разбрах, че в началото не са били съгласни за B9, сега вече са, но той не е.

    Предполагам, че биха били съгласни и на вариант да му дадат B9 + саундбар(или нещо друго покриваща разликата в цената).
    Но така или иначе смятам, че човека вече иска само пари и нищо друго. Да ме поправи, ако не съм разбрал правилно.

  12. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #70

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    shisharko

    Щом си бил съгласен на B9 и не са ти го заменили(доколкото разбрах),значи тези хора......(не цензурна реплика, да не създаваме проблеми на модератора).Така,че не ги мисли.
    Ако искат толкова да мислят над закона, което очевидно не е тяхна работа, защо не помислят за това....:
    "Искаме задължително да ти дадем C9''
    A ти ги им кажи ,че си съгласен,но на-най-ниската цена към момента, защото тяхната цена те са си я измислили(и е тяхно право!).Само,че твое право е да си купуваш по-най-добрата цена:
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...c9-p463417392/
    Можем да напишем още 100 стр. обяснения и предположения...Но след като са били несъгласни с най-добрия за тях вариант, защото явно си мислят,че държавните органи са с тях и те са над закона , търси си правата по закона.Всичко друго е''Much ado about nothing''.
    Пожелавам ти по-скоро да спрат с кашата, която сами забъркаха.Ха дано, ама......

    p.s. Забравих...та ще допълня малко.
    Те тези предложения за които говорим в писмена форма ли ти ги дадоха и връчиха ли ги съгласно закона?
    Ако не са помоли адвоката ти да помисли в/у следния казус.
    Тъй като закона не признава ''искаш ли'' и.т.н.(''няма не искам,няма недей'' всяко нещо което го нямат в писмен вид връчено ти по закона е нищожно.Или с други думи казано-тема ''дъра бъра'' във форум ''бъра дъра''.И всичко което ти искаш да им кажеш трябва да е в писмена форма с входящ номер.Ако не искат да ти дадат(което често се случва)търси веднага правата си.
    Така,че времето си тече и щетите нарастват.
    Този пост е редактиран от cable; 08-01-20 в 13:57.

  13. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #71

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Надявам се, че някой ден, когато приключат делата, ще споделиш с нас какъв е крайният резултат.
    За да знаят хората дали си заслужава да се тръгва по този път.
    Успех!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    21
    #72
    Цитат Първоначално публикувано от Board Виж публикацията
    Надявам се, че някой ден, когато приключат делата, ще споделиш с нас какъв е крайнят резултат.
    За да знаят хората дали си заслужава да се тръгва по този път.
    Успех!
    Разбира се!Вероятно няма да е скоро и темата отдавна ще се забрави,но ще пиша...може и да сте прави затова, че трябваше да приема B9 /разликата не искаха да я компенсират тъй като цената от 3 700 лв им била промоционална, а редовната цена била 4 600 почти колкото на стария B7 купуван 2018/, но нека да споделя още фактология кое в крайна сметка окончателно ме реши да тръгна на съд...и това беше въпроса с гаранцията, ако приема B9 гаранцията ще е 2 години, а според мен би трябвало гаранцията да си е същата такава каквато е била юли 2018 - 5 години LG Care изтичаща юли 2023 удължена с един месец от сервизния престои т.е август 2023...и така заменяйки сстария OLED с нов с гаранция януари 2022 реално ако се случи нещо след тези 2 години няма смисъл извънгаранционно да поправям телевизора,тъй като само дисплея му струва 1800 долара...коментирах с адвоката и той каза, че договора е от юли 2018 и гаранцията е 5 години независимо какво ми обясняват от магазина, от LG прехвърлиха топката на магазина и така ако бях приел замяната щях да изгубя близо година и половина от първоначалната гаранция,което не е честно, затова и започнах да си искам парите...дори да доплатя за C9 пак ще е 2 години и пак ще има риск при повреда да съм на нула...а уверявам Ви тази OLED технология се разваля...лично в сервизната база в Пловдив видях поне 10-15 парчета,които изчакваха...още когато купувах B7 ме предупредиха, но сърце мъжко не трае

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    shisharko

    Щом си бил съгласен на B9 и не са ти го заменили(доколкото разбрах),значи тези хора......(не цензурна реплика, да не създаваме проблеми на модератора).Така,че не ги мисли.
    Ако искат толкова да мислят над закона, което очевидно не е тяхна работа, защо не помислят за това....:
    "Искаме задължително да ти дадем C9''
    A ти ги им кажи ,че си съгласен,но на-най-ниската цена към момента, защото тяхната цена те са си я измислили(и е тяхно право!).Само,че твое право е да си купуваш по-най-добрата цена:
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...c9-p463417392/
    Можем да напишем още 100 стр. обяснения и предположения...Но след като са били несъгласни с най-добрия за тях вариант, защото явно си мислят,че държавните органи са с тях и те са над закона , търси си правата по закона.Всичко друго е''Much ado about nothing''.
    Пожелавам ти по-скоро да спрат с кашата, която сами забъркаха.Ха дано, ама......

    p.s. Забравих...та ще допълня малко.
    Те тези предложения за които говорим в писмена форма ли ти ги дадоха и връчиха ли ги съгласно закона?
    Ако не са помоли адвоката ти да помисли в/у следния казус.
    Тъй като закона не признава ''искаш ли'' и.т.н.(''няма не искам,няма недей'' всяко нещо което го нямат в писмен вид връчено ти по закона е нищожно.Или с други думи казано-тема ''дъра бъра'' във форум ''бъра дъра''.И всичко което ти искаш да им кажеш трябва да е в писмена форма с входящ номер.Ако не искат да ти дадат(което често се случва)търси веднага правата си.
    Така,че времето си тече и щетите нарастват.
    Писмено имам само протокол за замяна и извлечение от уеб сайта им,което заверих нотариално /отне ми доста усилие да намеря нотариус,който да се съгласи да направи заверка/ затова че нямат B7 модел в наличност...всичко друго е в устна форма,но според адвоката това не е проблем, тъй като ще ги вика свидетели и ще ги разпитва, т.е тепърва и аз ще им създам главоболия на управителите, а доколкото знам при призовка на свидетел явяването е задължително пред съд иначе следва глоба и принудително довеждане

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #73

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Принудително довеждане няма ,той не е обвиняем .. но ако не се яви вероятно ще отсъдят в твоя полза .

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #74

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Можем да напишем още 100 стр. обяснения и предположения...
    Не ми се вярваше, но наистина можете

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #75

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Принудително довеждане няма ,той не е обвиняем .. но ако не се яви вероятно ще отсъдят в твоя полза .
    Мен ме викаха за свидетел (АПИ срещу застраховател) и на призовката пишеше, че при неявяване глобата е 50лв и следва принудително довеждане.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Търся панел за телевизор SONY KDL32U2000
    От tonym във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 12-07-12, 15:48
  2. Продавам 54` телевизор PANASONIC TX-P54Z11E - със счупен панел
    От Evlampio във форум Приключили продажби
    Отговори: 10
    Последно: 01-09-10, 15:04
  3. Помощ за дефектирал плеър
    От Ivo Wolfen във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 03-11-08, 20:40
  4. Купувам дефектирал диск за лаптоп
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-01-08, 16:05
  5. Отговори: 16
    Последно: 21-10-07, 13:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе