Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 87
Like Tree54Одобрявам

Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #46

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    В Бг е така.И безотговорност отвсякъде.Некопетентността може донякъде да се оправдае.Но безхаберието е безгранично.Явно си работим по метода от преди 30г.-''мой човек''-не се закача.LG bg са точно такива безхаберници.Казвах една от историите,но ще я повторя.Може би още се пазят писмата в пощата ми.
    Та преди 2 години някъде в flatpanels.hd излезе инфо ,че за LG B6(и вс. модели 2016)ще бъде добавено HLG .Питах в LG и ми отговориха,че товз няма как да стане за Европа???Тогава се свързах лично с R.Larsen и той пита наново LG дали информацията е вярна.И ми отговори ,че са потвърдили.Много достоен човек,както повечето,,,за съжаление извън бг.Тогава се свързах отново с LG БГ и им изпратих писмото с желание втори път да ми отговорят.Явно изобщо си нямат представа за кво става въпрос и кой е човека който ми дава информацията.Може би от пиене на кафета (и нещо твърдо)нямат време за четене.Отговориха ми ,че са сигурни,че няма как да стане и едва ли не това са глупости.Въпреки,че от централата им отговарят друго???Разбира се след месец -два това бе направено.
    Абсолютно безхаберие,арогантност и безотговорност.И не вярвам другаде лесно да им се размине.А у нас сигурно същитте хора продължават да ''обслужват клиенти''.
    Да ни е честито!
    Браво колега,че си завел дело.И ако можеш се погрижи писмото ти да стигне до централата на LG за да си направят изводи.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    21
    #47

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Цитат Първоначално публикувано от qbadabaduuu Виж публикацията
    Добре де... тези кретени ли са???
    След, като имаш протокол от сервиз и си съгласен с B9 нищо, че е на по-ниска цена, на тях, какъв точно им е проблема, че не искат да ти го заменят
    Настояват да вземеш C9 и да доплатиш, и след, като е очевидно, че така няма да се разберете защо не ти връщат парите
    Нали на базата, на този протокол, след това ще фактурират сумата, която си платил за дефектния ТВ на LG...
    И реално ще си получат сумата за B9 от вносителя като аз бях склонен да се откажа от разликата, но нищо

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    В Бг е така.И безотговорност отвсякъде.Некопетентността може донякъде да се оправдае.Но безхаберието е безгранично.Явно си работим по метода от преди 30г.-''мой човек''-не се закача.LG bg са точно такива безхаберници.Казвах една от историите,но ще я повторя.Може би още се пазят писмата в пощата ми.
    Та преди 2 години някъде в flatpanels.hd излезе инфо ,че за LG B6(и вс. модели 2016)ще бъде добавено HLG .Питах в LG и ми отговориха,че товз няма как да стане за Европа???Тогава се свързах лично с R.Larsen и той пита наново LG дали информацията е вярна.И ми отговори ,че са потвърдили.Много достоен човек,както повечето,,,за съжаление извън бг.Тогава се свързах отново с LG БГ и им изпратих писмото с желание втори път да ми отговорят.Явно изобщо си нямат представа за кво става въпрос и кой е човека който ми дава информацията.Може би от пиене на кафета (и нещо твърдо)нямат време за четене.Отговориха ми ,че са сигурни,че няма как да стане и едва ли не това са глупости.Въпреки,че от централата им отговарят друго???Разбира се след месец -два това бе направено.
    Абсолютно безхаберие,арогантност и безотговорност.И не вярвам другаде лесно да им се размине.А у нас сигурно същитте хора продължават да ''обслужват клиенти''.
    Да ни е честито!
    Браво колега,че си завел дело.И ако можеш се погрижи писмото ти да стигне до централата на LG за да си направят изводи.
    LG България Електроникс са търговско представителство регистрирано към БТПП и хич не им дреме за Централата - майка, те купуват и внасят техниката, после я препродават на другите търговци като Техмарт, които я препродават на потребителя...пука им на LG

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #48

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    LG bg...Techmart...who else...Запишете си долната препоръка(и прогноза) и при всяка рекламация я имайте предвид.Най-много ще се радвам,ако някой път не се сбъдне-а кои са вносителите и веригата все едно(е ...всяко правило си има изключения де.
    Добре де,те кретени ли са или само така(ни) изглеждат?И колко са и докога няма да им дреме?
    Внасят техника пък хабер си нямат...Ами да си назначат някой който си има.Ама нали безхаберните ''наши хора'' трябва да вземат големите заплати.
    И не им дремело за централата-съгласен съм.То май за нищо не им дреме.Както и за някакво обезщетение.Така,че колкото можеш да вземеш по делата ги вземай без да ти дреме....За такива....

    p.s.
    Това написах на 1-ва стр. в темата.Бях сигурен,че така ще стане и никой не му дреме за клиента.За съжаление са толкова предвидими.

    :

    https://forum.setcombg.com/lg-%D1%82...-oled65b7.html
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от cable; 06-01-20 в 14:01.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #49

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    В този случай по-голямата вина е на търговеца, от който е купен уреда. Те са имали всичко необходимо да приключат случая и клиента да е удовлетворен, но защо не са го направили е мистерия.
    Колкото до LG (тези в България) те тотално не са наясно с нищо и оставят веригите в България да решават спорове, както искат без да имат желание да съдействат.

    Преди няколко години имах случай с телефон LG G4 от виваком... телефона прояви bootloop проблема, както всички G4. Виваком два пъти го пращаха на сервиз след втория път имах протокол за замяна, но от Виваком искаха да го заменят пак с апарат от дефектната серия аз отказах, от виваком ми казаха, че друго решение няма и те нищо немогат да направят. Говорих с LG България обясних им случая те ми казаха, че нищо не могат да направят това си зависело от виваком.
    3 месеца говорене по телефона с виваком и пращане на имейли и резултат нямаше. Толкова бях побеснял, че при последния ми разговор с тях казах от утре искам нов акаунт мениджър... 30мин по-късно ми сеобади някаква госпожа опитваща се да ми държи тон, казах и че така може да говори със служителите си не, и с мен, и сега да мълчи и да ме слуша. За 5мин се разбрахме и на следващия ден имах нов телефон различен от G4.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    21
    #50

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Techmart ще загубят делото, ще ми върнат парите или нов телевизор, ще платят и обезщетение...за тях е все тая...LG Electronics България търговско представителство ще платят на Тechmart дефектиралия им телевизор по търговската цена на последния....всичко ще си продължи по старому....делото ще се проточи поне година и нагоре, КЗП ще им даде предписание да заменят телевизора с нов...единственият вариант е да се даде широка медийност на случая, пред Господари на Ефира или през друга печатна медия, защото тогава най се стряскат от масовост....за съжаление обаче отделният проблем си е на този с телевизора.
    И все пак аз се надявам на справедливост! Как и кога няма значение...Българските институции нямат капацитета да защитят българските граждани, това е най-болното!
    cable одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #51

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    shisharko
    ''LG Electronics България търговско представителство ще платят на Тechmart дефектиралия им телевизор по търговската цена на последния...''

    Търговската цена според LG BG,като гледам цените на дребно,едва ли само веригите си слагат такива цени(сравни с Унгария).И тогава бълха ги ухапала.

    ''
    за съжаление обаче отделният проблем си е на този с телевизора.''

    Това е положението.Казват,че не е луд този който яде баницата.... Май трябва да се замислим от къде да купуваме,защото ''неволята учи''..., че и нашите вериги,кой знае...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    21
    #52

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Така или иначе докато се намери решение на проблема, ще трябва да взема друг телевизор, макар да не е в тази тема, бих бил радостен ако споделите впечатленията си и ми дадете насоки на какво да се спра...
    Гледам този модел LG 70UM7450PLA не олед и пак е на LG, но пък все още вярвам, че LG е добър избор

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #53

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Такъв взехме за 1 приятел, само че 55. За човек, който не е гледал ОЛЕД, а е гледал 32" CCFL - приличен избор, но според мен ти ще си дълбоко разочарован.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #54

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Цитат Първоначално публикувано от shisharko Виж публикацията
    Така или иначе докато се намери решение на проблема, ще трябва да взема друг телевизор, макар да не е в тази тема, бих бил радостен ако споделите впечатленията си и ми дадете насоки на какво да се спра...
    Гледам този модел LG 70UM7450PLA не олед и пак е на LG, но пък все още вярвам, че LG е добър избор
    За човек който до сега е бил на OLED и да премине на LCD...определено ще се разочароваш.

    Бюджет и диагонал ?

  12. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #55

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7


  13. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    422
    #56

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Едно време баба и дедо, тате и мама само OLED са гледали..
    Па на хора станаха и нас консуматорите отгледаха... [emoji41][emoji3]

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    Alexi, Gena_bs и acronym харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #57

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Едно време и във форуми не са пишели.И с gsm не са приказвали и не са използвали Tapatalk.
    Дапитамнещо одобрява това.

  16. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #58

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Цитат Първоначално публикувано от shisharko Виж публикацията
    Сега мъките продължават с магазина...нямат същия модел телевизор,настояват да взема C9 и да доплатя
    Добре де, само на мен ли ми звучи като чудесна оферта срещу 299лв. да направиш ъпгрейд от стария ти B7 към нов C9? Че чак да се налага да се занимаваш със съдилища и да хабиш още нерви неявно колко време, вместо буквално утре да си вземеш новия телевизор?
    Или всъщност ти вече не искаш да имаш OLED телевизор?
    hristoslav2 одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #59

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Цитат Първоначално публикувано от Board Виж публикацията
    Добре де, само на мен ли ми звучи като чудесна оферта срещу 299лв. да направиш ъпгрейд от стария ти B7 към нов C9? Че чак да се налага да се занимаваш със съдилища и да хабиш още нерви неявно колко време, вместо буквално утре да си вземеш новия телевизор?
    Или всъщност ти вече не искаш да имаш OLED телевизор?
    Оферта си е, но по-скоро въпроса е защо не са искали да му дадат B9 след, като е бил съгласен :D

  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #60

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Цитат Първоначално публикувано от Board Виж публикацията
    Добре де, само на мен ли ми звучи като чудесна оферта срещу 299лв. да направиш ъпгрейд от стария ти B7 към нов C9? Че чак да се налага да се занимаваш със съдилища и да хабиш още нерви неявно колко време, вместо буквално утре да си вземеш новия телевизор?
    Или всъщност ти вече не искаш да имаш OLED телевизор?
    Колега,офертата може и да е чудесна,ама си има закони и трябва да се спазват.Може би B9 без доплащане да звучи по-добре на човека,ама закона му дава право да избира.
    Защо обаче в Бг законите не се спазват?Ами защото така са свикнали.Държавните органи им помагат вместо да си вършат работата.Ще илюстрирам с един малък пример.
    Преди време глобиха оператор в САЩ с около 100 млн.(!)$ за това ,че предлага ''неограничен интернет'',а всъщност предлага това което е у нас-ограничаване на скоростта след използване на gb в пакета.Вие да сте чули нещо такова у нас.Не говоря за мащабите 100 млн. ,а за каквато и да е глоба?

    ''Комисията FCC заяви в официален коментар, че не може да твърдиш, че предлагаш неограничен интернет, а след това да го ограничаваш по скорост, каквато и да е причината за това.''

    А Българската комисия(както и да се нарича тя) какво твърди?

    https://hicomm.bg/produktovi-novini/...-internet.html

    Неотдавна милият ни оперстор BUSATKOM беше глобен за това,че излъчва hd канали(DS) в sd качество.И какво стана?Нещо промени ли се?Защо продължава??Ами защото вероятно(99,99%)има сделка с ''държавните органи ''.Как иначе да си обясним,че ''държавата'' си затваря очите за продължаващото нарушение и го превръща в рецидив???.А във всеки закон пише...''За повтрорно нарушение...'' ...Да ,ама не.Повторно нарушение е когато катаджия на който не си дал подкуп те хване(пак) да караш с 10 км повече след знак за ограничение,сложен точно затова...на път с отлични условия и видимост.За кокошка има държава...за прасета няма.
    Много станаха въпросителните,ама когато тези които трябва не си ги слагат....
    Затова всеки трябва да иска да се спазват законите.Лошото е,че вчера пак другите ни го казаха,...за кой ли път,а ние се чудим как да помагаме .И ,ако беше само Бойко с мед да го намажем.
    За съжаление ако се върнем 30 г. назад в т.нар. демокрация ,май разлика няма.
    То май всяка тема стана ''спасяването на България'',ама все пак прочетете внимателно какво ни казват другите.Срамна работа!

    p.s. И уж искаме да спасяваме България ,а сега препоръчваме на колегата да помага на тези които погазват най-грубо и цинично законите.И въпреки,че вече трябва да са наясно със ситуацията продължават да се правят на ощипана мома.Ей това нещо не го разбирам.И няма да го разбера,дори и да последват 100 стр. ''логични обяснения'' от колеги.

    Това пише германското списание "Шпигел" в статията "Дъното на ЕС"

    https://www.dnevnik.bg/sviat/2020/01...home_editorial
    Този пост е редактиран от cable; 07-01-20 в 09:00.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Търся панел за телевизор SONY KDL32U2000
    От tonym във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 12-07-12, 15:48
  2. Продавам 54` телевизор PANASONIC TX-P54Z11E - със счупен панел
    От Evlampio във форум Приключили продажби
    Отговори: 10
    Последно: 01-09-10, 15:04
  3. Помощ за дефектирал плеър
    От Ivo Wolfen във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 03-11-08, 20:40
  4. Купувам дефектирал диск за лаптоп
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-01-08, 16:05
  5. Отговори: 16
    Последно: 21-10-07, 13:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе