Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 87
Like Tree54Одобрявам

Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    21
    #1

    Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Здравейте, закупих юли месец 2018г. телевизор LG OLED65B7 и м.ноември тази година се появиха хоризонтални сини линии в долната половина на екрана. От сервиза ми заявиха, че бил дефектирал панела/дисплея на телевизора, но не ми дават информация кога ще го подменят, нито имат ли в наличност резервната част, нито пък откъде ще дойде и сега вече втора седмица стоя без телевизор...

    Някой от Вас имал ли е проблем с подобен дефект.

    Благодаря за всички мнения.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Щом телевизорът ти е гаранционен няма място за притеснения. Явно вече са дали заявка за нов панел и чакат доставката му от завода в Полша. Вероятно ще го подменят с панел модел 2018, който е по-добър.
    Законовият срок за ремонт е 30 работни дни.
    Дапитамнещо одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #3

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Аз моя го взех Май месец същата година, тогава помня че ги даваха с 5 години гаранция

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    21
    #4

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Щом телевизорът ти е гаранционен няма място за притеснения. Явно вече са дали заявка за нов панел и чакат доставката му от завода в Полша. Вероятно ще го подменят с панел модел 2018, който е по-добър.
    Законовият срок за ремонт е 30 работни дни.
    Казаха, че чакат панела от завода им в Холандия, но не казаха, че ще е модел 2018г. Самият телевизор е модел 2017, но не ми е ясно защо дефектира, толкова бързо, освен това ми казаха, че има вероятност ако е прекалено скъп този панел да ми заменят телевизора с нов, но със съответното доплащане защото гледам сега тези олед са над 5 хиляди лева.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #5

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Цитат Първоначално публикувано от shisharko Виж публикацията
    Казаха, че чакат панела от завода им в Холандия, но не казаха, че ще е модел 2018г. Самият телевизор е модел 2017, но не ми е ясно защо дефектира, толкова бързо, освен това ми казаха, че има вероятност ако е прекалено скъп този панел да ми заменят телевизора с нов, но със съответното доплащане защото гледам сега тези олед са над 5 хиляди лева.
    То може да покаже дефект и след 1 час от покупката... но като цяло не смятам, че е нормално да искат доплащане ?!
    Gena_bs одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #6

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Може да ти предложат замяна на В7 с В8 или В9. Погледни си касовата бележка, за колко си купил твоят и днешните цени на изброените модели.

    Би трябвало да си взел твоят LG OLED65B7V през юли 2018 година за 7300 лева.

    Сега
    LG OLED65B9PLA - 3400 лева
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 11-12-19 в 16:03.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #7

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Тази цена гледаш ли я някъде ? Вярно моя е 55ца ама го взех за 2700 лв.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    21
    #8

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Цената му беше 4 899 лева, а го купих за 4 200 с много мрънкане и пазарлъци. Актуалната цена, която намира за панела за този телевизор е малко над 1 800 долара, което почти доближава цената от 3 400 за LG OLED65B9PLA и няма логика да сменят панел, който е по-скъп от самия телевизор...най-малкото защото за срока на гаранцията може да дефектира още нещо.
    Като цяло съжалявам за покупката на този телевизор

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #9

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Заради това, че е дефектирал панела? На всеки може да се случи. Радвай се, че се е случило в гаранционният срок.
    Дапитамнещо одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    21
    #10
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Заради това, че е дефектирал панела? На всеки може да се случи. Радвай се, че се е случило в гаранционният срок.
    Не само заради това...оказа се,че прехвалената картина може да се постигне само с външен източник...4к изображение няма от доставчика на цифова телевизия, а другите му фукционалности почти не се ползват

  13. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #11

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Цитат Първоначално публикувано от shisharko Виж публикацията
    Не само заради това...оказа се,че прехвалената картина може да се постигне само с външен източник...4к изображение няма от доставчика на цифова телевизия, а другите му фукционалности почти не се ползват
    В крайна сметка производителите на телевизори не са виновни, че ние нямаме 4к телевизия. Но да, трябва да се търсят алтернативни източници, ако искаш да се насладиш на кртината.

    А преди да ти се появи проблема със сините линии, имаше ли други проблеми с панела, като отбелязване на статични изображения(burn in)?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #12

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Цитат Първоначално публикувано от shisharko Виж публикацията
    Не само заради това...оказа се,че прехвалената картина може да се постигне само с външен източник...4к изображение няма от доставчика на цифова телевизия, а другите му фукционалности почти не се ползват
    Преди да го купиш, поинтересува ли се за източник на сигнал или първо купуваш, а после мислиш...
    Има няколко свободни такива програми на сателит. Може да си купиш UHD блу-рей плейър и дискове или да станеш абонат на SVOD услуга.
    Дапитамнещо одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    21
    #13
    Цитат Първоначално публикувано от Board Виж публикацията
    В крайна сметка производителите на телевизори не са виновни, че ние нямаме 4к телевизия. Но да, трябва да се търсят алтернативни източници, ако искаш да се насладиш на кртината.

    А преди да ти се появи проблема със сините линии, имаше ли други проблеми с панела, като отбелязване на статични изображения(burn in)?
    Да и това го имаше, но с опресняване на картината се оправяше...реално този burn in не се покрива от гаранцията, освен това в гаранционните условия има клауза с която ограничават отговорността си до 12 месеца относно един друг проблем с панела
    С две думи една шапка пари за нерви и вече начевам 3 седмица без телевизор.Съхранението на оригиналния кашон който 160см.дълъг, демонтирането на стойката от стената, опаковането наново, уговорките със сервиза,чакането им в работно време за мен...напълно вгорчиха тази покупка

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Преди да го купиш, поинтересува ли се за източник на сигнал или първо купуваш, а после мислиш...
    Има няколко свободни такива програми на сателит. Може да си купиш UHD блу-рей плейър и дискове или да станеш абонат на SVOD услуга.
    Да поинтересувах се и бях наясно с този факт, но въпреки това реших да ползвам тази технология OLED
    Този UHD плеър с какви дискове ще го подкарвам...да тегля от замунда,да записвам на дискове и после на плеъра...това е мога да си го позволя един в път в годината като време
    Не съм чувал за услугата SVOD
    В момента по-скоро съм разочарован от сервиза,защото знаят какво е дефектирало, знаят и дали тоя панел е наличен или не но отказват да ми дадат информация, крият се зад шаблонните 30 дни...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #14

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    Колега,
    Законовият срок за отстраняване на повреда в гаранционен срок е 30 дни. След това си търсиш правата от търговеца.
    Последният, вносителят или сервизът може да чакат да ти изтече гаранцията и да протакат с каквито си искат доводи.
    Щом не могат да ремонтират телевизора, от сервиза да ти издават съответния протокол и с него отиваш при тъурговеца.
    Дали ще ти го сменя със същия модел, с актуален с подобни характеристики или ще ти връща парите, зависи от теб.
    Прочети Закона за защита на потребителите и действай!
    Успех!

    P.s.Аз не смятам, че трябва нещо да се доплаща при замяна с актуален модел.
    В една държава, която някои недолюбват, при дефект на стоката имаш право да я върнеш и да си получиш парите + разликата в цената на актуалния модел. Чрез съда и допълнителна компенсация можеш да постигнеш.
    А у нас - потребителят има само право да си плати по най-високата цена и да се ядосва, че се е набутал.

  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #15

    Отговор: Дефектирал панел на телевизор LG OLED65B7

    За UHD програми вече има 5 канала в А1.
    Относно гаранията законовия срок,както казват колегите е 30 дни,но трябва да имаш писмен документ за датата на предяване на рекламацията-входящ номер и ( или) записване в книгата на търговеца.Често се случва ''консултантите'' дори да не знаят какво е това входящ номер(от опит),но ако не искат да ти дават трябва да настояваш и да си търсиш незабавно правата.
    Ако всичко е направено изчакваш спокойно докато ти се обадят и не кореспондирай с тях.На 30 ден отиваш и си търсиш правата,а те са(ако няма промени в закона)-да ти дадат нов тв-р или да ти върнат парите-по твой избор!!!
    Второто е най-добре за тебе тъй като цените вероятно са други,не е добре за търговеца,но затова те трябва да се замислят,а не да те разтакават.
    Успех и не го мисли много.
    Този пост е редактиран от cable; 13-12-19 в 08:40.
    Gena_bs одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Търся панел за телевизор SONY KDL32U2000
    От tonym във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 12-07-12, 15:48
  2. Продавам 54` телевизор PANASONIC TX-P54Z11E - със счупен панел
    От Evlampio във форум Приключили продажби
    Отговори: 10
    Последно: 01-09-10, 15:04
  3. Помощ за дефектирал плеър
    От Ivo Wolfen във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 03-11-08, 20:40
  4. Купувам дефектирал диск за лаптоп
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-01-08, 16:05
  5. Отговори: 16
    Последно: 21-10-07, 13:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе